Çamaşır ve Kurutma Makineleri çamaşır kurutma makinası

Merhaba ben 1 aydir bosch 86800 modelini kullaniyorum 1 ay içinde 20 kere çalışmıştır camadirlsrda hic bir kuculme olmadi ayrica çamaşırlar kupkuru
cikiyor
kurutma yaparkenki makine ayarlarınız ne acaba, benim çamaşırlarım çekiyo bosch kullanıyorum, o kadar paraya yazık mı oldu diye düşünmeye başladım :KK42:

Ben makine hafızasına 2 ayar ekledim 1.
Pamuklu+ dolap kurulugu +sıcak 2. Pamuklu+dolap kurulugu+soguk iki programda da hic cekme olmadı ben cok ana cok memnunum sizinkinin modeli nedir acaba

HomeProfessional WTY87760TR
SelfCleaning Condenser
çamaşır kurutma makinesi - ısı pompasi

kolay ütüleme diye bi kısım var, nevresimler ıslak kalıyo diye onu kaldırmıştım, o zaman daha çok çekti, sanki her kurutmamda daha da çekiyolar :)

tamam öğrendim işi :KK73: sentetik ayarıyla atıyorum, çekme olmadı daa bu sefer de yanlışlıkla koyu renkli karışmış açıkların içine :KK35: bu ev işlerini öğrenmem zaman alıcak gibi :KK70:

Herkese merhaba.
Ben de 3-4 ay önce kurutma makinası aldım. Ve inanılmaz çok araştırdım. Bebeğim olduğu için ısı pompalı modelleri tercih ettim. Çünkü kurutma makinaları çalışma mantıkları gereği odadaki oksijeni emerek odaya sıcak hava üflüyorlar. haliyle odanın nem seviyesi ve oksijen seviyesi ciddi oranda olumsuz etkileniyor. Bu da ilerde bebeklerde astım vb sıkıntılara neden olabiliyormuş. Ama diyorsanız ki benim makinayı koyacağım yer yaşam alanımı etkileyemeyecek konumda, o zaman fazla da para harcamaya gerek yok derim. Benim evim küçük çünkü ve alerji sorunum da var.
Bosh, Siemen, Arçelik, Miele, Electrolüks vs bi sürü marka model araştırıp sonunda Isı pompalı bi siemens modeli satın aldım. Bu arada bayilerle sıkı pazarlık yapın :) gidip ödeyip çıkmayın derim. Çok zorlarsanız 300-500 lira ucuza alabiliyorsunuz. Aynı şey diğer markalar için de geçerli ayrıca. Üsttelik kampanyada olan ürünlere de indirim alabilmek mümkün.
Ben aldığım makinadan çok memnunum. Gönül rahatlığı ile her şeyi atıyrum valla. Sık yıkanan çamaşır tabii ki daha çabuk eskiyor. Mesela bebeğimin kıyafetlerine haftada 3 makina açıyorum, bu sıklıkta yıkanan ve kurutulan çamaşırlar haliyle biraz erken eskiyor. Ama bu ciddi bir eskime gibi gelmedi bana. Neden derseniz;
1-aldığımız ürünler kesinlikle eskisi kadar kaliteli değil. Marka ne olursa olsun hızlı tüketim mantığı ile kalite inanılmaz düştü (Tekstil muhasebesine yıllarımı verdim gidişat maalesef bu yönde idi epeydir)
2-haftada 2-3 defa yıkanan bi üründe dikkatli bakılmadığı sürece fark edilmeyecek bir eskime söz konusu
3-çamaşır makinaları da çamaşırı eskitip yıpratıyor zaten.
4-küçülme solma çekme uzama hiç bişey olmadı. tabii uygun programlarda kullandım hepsini.

Kırışıklık önleme sistemi ve çamaşırın ıslaklık ve nemlilik oranını ölçüp ona göre program süresini değiştiren bir sensörü var.
yünlüler , abiyeler ayakkabılar için özel sepeti var. rahatlıkla atabilirsiniz. ben attım bişey olmadı valla.
Makinenin kurulduğu ortamın ısı nem seviyesiini nerdeyse etkilemiyor diyebilirim. 1 derece bile fark ettirmedi. Bizzat ölçtüm :) acaip pisikoyumdur :)
Ev tozunda ciddi azalma oldu. Hatta ev tozu diye bişey kalmadı desem yalan olmaz.
Bazı makineler koku yapıyormuş diye okumuştum. Bunda öyle bi sorun yok.
Başka da soracağınız var ise memnuniyetle cevaplarım.
A++ Alın. kışın fatura uçmasın :)
Yakışıklıoğlum ağlıyor ööptüm :)

Genelde arkadaşım kullanıyor bir şikayeti yok ya da kişiden kişiye bu da şans işi diyelim Hoppa Sadece A sınıfı olanlardan almanızı önerebilirim elektrik yakması acısından B daha fazla yakıyor bizim B mesela henüz kullanmadık ama biliyoruz:KK53:
marka ve model please :)

X