Çamaşır ve Kurutma Makineleri çamaşır kurutma makinası

aylaege

Guru
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2010
128
53
arkadaşlar kurutma makinası almayı düşünüyorum hatta aldım alacam nerdeyse çamaşır küçültme ,yıpratma, elektrik tüketimi yani artıları eksileri nelerdir

Genelde arkadaşım kullanıyor bir şikayeti yok ya da kişiden kişiye bu da şans işi diyelim Hoppa Sadece A sınıfı olanlardan almanızı önerebilirim elektrik yakması acısından B daha fazla yakıyor bizim B mesela henüz kullanmadık ama biliyoruz:KK53:

A++ olan buldum birtane bosch marka kampanyada çok araştırdım küçülme yapıyor mu diye kıyafetler eski modeller küçültüyormuş deneyip görecez bakalım

Merhaba ben 1 aydir bosch 86800 modelini kullaniyorum 1 ay içinde 20 kere çalışmıştır camadirlsrda hic bir kuculme olmadi ayrica çamaşırlar kupkuru
cikiyor

Vestel kurutmalı kullananlar var mı kızlar?

Vestel bedava verse hiçbirşeyini eve sokmam uzak dur Vestel'den Bende Siemens Kullanıyorum Kurutma makinası küçülme bozulma vs hiçbirşey olmadı gayet kullanışlı.

Merhaba ben 1 aydir bosch 86800 modelini kullaniyorum 1 ay içinde 20 kere çalışmıştır camadirlsrda hic bir kuculme olmadi ayrica çamaşırlar kupkuru
cikiyor

A sınıfı olan bir ürün sanırım. Peki ev tozunda azalma oldu mu?
ayrıca koku yapıyor deniliyor, öyle bir sorun var mı?

Vestel kurutmalı kullananlar var mı kızlar?

vestelin sadece kurutma makinası yok. kurutmalı çamaşır makinası var, ve randımanlı değilmiş.
zatn kurutmalı çamaşır makinalarında randıman sağlanmıyormuş..

A++ olan buldum birtane bosch marka kampanyada çok araştırdım küçülme yapıyor mu diye kıyafetler eski modeller küçültüyormuş deneyip görecez bakalım

Ben bosh un en son cikan modelini aldim. 1 ay oldu fatura olayini bilmiyorum. Ama kucultme konusunda bir miktar toparliyor evet. Bazi camasirlarin rengini aciyor. Esimin mudodan aldigim tisortu enine degilde boyuna kuculmus adamcagizda gobek vaedi zaten heptwn acildi onu kullanamayacak. E yazliklarinin cogu mudo. Onlari atamayacagim ama pazardan aldigim 12 liralik tisorte hic bisey olmamis anlatabildim mi? Zaten servise de durumu soyleseniz her kiyafet atilmaz kurutmaya diyor cikiyor isin icinden. Toz olayi evet azaldi. Bayagi hav biriktiriyor haznesine. bu da ben yeni kullaniyorum ama camasirin uzun vadede kolay yipranmasi demek

cikiyor
Ben bosh un en son cikan modelini aldim. 1 ay oldu fatura olayini bilmiyorum. Ama kucultme konusunda bir miktar toparliyor evet. Bazi camasirlarin rengini aciyor. Esimin mudodan aldigim tisortu enine degilde boyuna kuculmus adamcagizda gobek vaedi zaten heptwn acildi onu kullanamayacak. E yazliklarinin cogu mudo. Onlari atamayacagim ama pazardan aldigim 12 liralik tisorte hic bisey olmamis anlatabildim mi? Zaten servise de durumu soyleseniz her kiyafet atilmaz kurutmaya diyor cikiyor isin icinden. Toz olayi evet azaldi. Bayagi hav biriktiriyor haznesine. bu da ben yeni kullaniyorum ama camasirin uzun vadede kolay yipranmasi demek

toparlanması her yıkama da bir miktar oluyor mu acaba? yoksa bir seferlik mi olacak :) olmadı bir beden büyük mü olsak :KK48:
bir de bosch markasında bazı ürünlerin yanında bacasız diye belirtme var. bu 86800 de yazmıyor... acaba bacalı mı bu?

sizin aldığınızın ücreti neydi? bir de baca durumu :KK64:

post: 39207870, member: 164131"]toparlanması her yıkama da bir miktar oluyor mu acaba? yoksa bir seferlik mi olacak :) olmadı bir beden büyük mü olsak :KK48:
bir de bosch markasında bazı ürünlerin yanında bacasız diye belirtme var. bu 86800 de yazmıyor... acaba bacalı mı bu?

sizin aldığınızın ücreti neydi? bir de baca durumu :KK64:[/QUOTE]
Ben hic bir s

Ben camasirlarda hic bir sekilde cekme gormedim, bir tek yun kazak kurutmadim cunku, yun kazak giyinemiyoruz ama diger kazaklari kuruttum yani ,2 aydir ipe hic camasir asmadim. bu modeller son cikan makineler oldugu icin ,camasira az zarar veriyormus .bacali degil ,sadece prize takip calistiriyorsun ,ben 2000 liraya aldim bu ürün doga dostu kampanyasina girmisti yoksa normalde 2300 filandi.

Ben camasirlarda hic bir sekilde cekme gormedim, bir tek yun kazak kurutmadim cunku, yun kazak giyinemiyoruz ama diger kazaklari kuruttum yani ,2 aydir ipe hic camasir asmadim. bu modeller son cikan makineler oldugu icin ,camasira az zarar veriyormus .bacali degil ,sadece prize takip calistiriyorsun ,ben 2000 liraya aldim bu ürün doga dostu kampanyasina girmisti yoksa normalde 2300 filandi.
elektrk faturası durumunu da sorsam, çok soruyorum kusura bakmayın...
doğa dostu ise daha uygun olmştur diye düşünüyrm?

Ben geçen sene A+ aldım.
Elektrik çok harcıyor ve çamaşırları küçültüyor.
Yinede büyük kolaylık.

Önemli degil ,elimden geldiğince cevaplamaya calisirim .benim aylik faturama yansimasi 20 lira kadar oldu ,evde 5 kisiyiz ve haftada ortalama 4 kere çalışıyor ?urun a++ grubunda. yillik tuketim 220 kw civarındaydi sanirim bu veri yanlış hatirlamiyorsam, haftada 2 veya 3 calitirma pamuklu dolap kurulugunda elde edilen veri .ben almadan once bayagi arastirmistim, bsh musteri hizmetleri bu verileri vermisti .

Teknik veriler bunlar burada yazan zaman dilimlerinden daha kisa surede islemi tamamliyor

Eklentiler

• 20150203_114403.jpg
    20150203_114403.jpg
    106 KB · Görüntüleme: 261
gerçekten çok yardımcı oldunuz, çok teşekkür ediyorum:)
Önemli degil ,elimden geldiğince cevaplamaya calisirim .benim aylik faturama yansimasi 20 lira kadar oldu ,evde 5 kisiyiz ve haftada ortalama 4 kere çalışıyor ?urun a++ grubunda. yillik tuketim 220 kw civarındaydi sanirim bu veri yanlış hatirlamiyorsam, haftada 2 veya 3 calitirma pamuklu dolap kurulugunda elde edilen veri .ben almadan once bayagi arastirmistim, bsh musteri hizmetleri bu verileri vermisti .

bacalı olanlar eski modeller ve daha fazla enerji harcıyormuş çünkü serekli içeriye yeni hava alıp dışarıya hava verdiği için o havayı ısıtma sürecinde yakıyormuş ama bacasız olanlar aynı hava ile döndürüp döndürüp kurutuyomuş

X