Çamaşır kurutma makinası hakkında...

canım bende 4 gün önce arçelik KT2760 aldım...dört gündür her akşam çalıştırdım....çok büyük rahatlık...sadece biraz sesi fazla...ama camaşır makinesi ve kurutma makinesini (üst üste) kurdurduğum kilerin kapısını kapalı tutunca ses problem olmuyor....ancak bulunduğu ortamı çok sıcak yapıyor...soba gibi....birde benden sana tavsiye extra kuru seçeneğine ayarlama çok kırışık çıkıyormuş banada aynı modeli kullanan arkadaşım söyledi...dolap kuruluğu seçeneği kupkuru çıkarıyor zaten.....

Son düzenleme:
çok yeni bir çamaşır kurutma makinesi kullanıcısıyım...deneyimli arkadaşlara sormak istiyorum....makinenin içine polar atma dediler....sürtünmeden dolayı statik elektrik yüklenip kıvılcım atıyormuş ve yangın tehlikesi varmış...nekadar doğrudur...polar battaniye, kazak, mont gibi şeyleri kurutan varmı?

canmı ben beko 2760 kullanıyorum arkadaşlarındadediği gibi hep dolap kuruluğunda çaçlıştırıyorum benimki mutfakta mutfak camı hep açık duruyo yoksa biraz koku ve sıcak oluyo mutfak ; çok kırışık çıkarmadı henüz ama yünlüleri bira kısaltıyo kızımın pijamaları ve uyku tulumu çekmiş azcıkkk demek kışın kazak kurutamııcaz ama kotlarımız filan atıyorum ben

polar kanepe örtülerimi attım geçen hafta bide yün battaniye problem olmadı bilmiyodum yandın tehlikesini bi daha atmıyım barii

canım tşk ederim cvb na bende en sonunda arçelik 2760 aldım perş günü getirdiler kuruldu ve ben kullandım beyazları yıkayıp kurutttum bana da komşum sentetik dolap kuruluğunu seçmemi söyledi pamuklu dolap kurukuğu çok kırıştırıyormuş ama sentetik dolap kuruluğunda yaklaşık 2 saat çalıştı bitti baktım nemli tam kurutmamıştı sonra 20 dak programda tekrar çalıştırdım yine nemli bıraktı koltuk üstüne attım sabaha kadar tam kurudu sence benmi yapamadım seçtiğim programlamı alakalı bu sorun sen hangi programın dolap kuruluğunu seçiyorsun:roflol::roflol:

canım ben pamuklu dolap kuruluğu seçiyorum....kırışıklık var ama aşırı değil... çamaşır makinesi sıkınca ne kadar kırışır o kadar...yani telde de kurutsan aynı kırışıklık oluyo zaten...

sen yinede nemli kaldı demişsin....çamaşır makinenin sıkma devriyle alakalıymış nemli kalması...mesela 800 devirlik makine den çıkanlar aynı programda nemli kalırken 1000 yada 1200 devirlik makinelerinkiler tam kuru çıkıyormuş...bende almadan önceki araştırmalarımda bu bilgiyi edinmiştim...

benim çamaşır makinem 1000 devirlik ve pamuklu dolap kuruluğu ayarlıyorum birbuçuk saatte kupkuru çıkıyo....

bu arada unutmuşum...makineni iyi günlerde kullan....

Kızlar ben daha önce hiç kurutma makinesi kullanmadım. Şimdi hem balkonsuz hem de yüksek giriş bir daireye taşınıcam mecburen rutubet olmasın diye bir tane alayım diyorum.

Ama banyoda yerim yok, ardiye odasına bir köşeye koysam kullanmadığımda üzerine bir örtü örtsem olur mu? bir de marka ve model tavsiyelerinizi bekliyorum bu aletler çok çeşitliymiş başım döndüüü

bir de bu aletler rutubet yapıyor mu çalışırken? evim giriş katı, rutubetsiz ve yalıtımlı ama yine de nem olsun istemiyorum hiç.

sonracııma temiz temiz kokuyor mu çamaşırlar çıktığında?

bir yardım lütfennn :) çok teşekkürler!

canım çok teşekkürler sende iyi günlerde kullan neyse tekrar deneycem 1200 devirde sıktırıp bakalım yazarım tekrarkaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile3

kızlar merhaba bende2760 kullanıyorum harika yanlız elektrik faturası biraz fazla geldi gibi ama hergün kullanıyorum.acaba hazır ütülü çıkaran makine ne zaman icat edilir?:)

kurutma makineleri çok büyük rahatlık..
siemensin kurutmasını kullanıyorum ben de..
pamukluda kurutursam,kırıştırmanın yanısıra küçültüyo (çekiyolar sanki) kıyafetleri..
en iyisi sentetik programı,aklınızda bulunsun..

hımmm demekki bosh ya da siemens en iyisi.Boshun ekstra tasarruflu yani +A sınıfı olanının çok az elektrik hrcadığnı biliyorum da kullanımı nasıl acaba.

pamukşekeri merhaba
15 gün önce filan bosch logixx 7 kurutma mak aldım cam kapaklı enson çıkan
çok seçenekleri var kurutmasının dolap kuruluğu kırışıklık giderme ütü kuruluğu vs vs gibi
bence cihaz çok iyi ama fiyatıda ona göre...
ama enerjisi çok tasarruflu A+ dan %20 daha tasarrufluymuş ben seçimimden çok memnunum...
en sıcak ayarda bile kurutsam çamaşırlarım buruşmuyo...
ayrıca siemens ve bosch aynı fabrikanın markası zaten...
ama durumu olanlara tavsiye ederim belki başta pahalı geliyo amaa ödenen paranın karşılığını fazlasıyla alırsınız arkadaşlar........

hııı arkadaşlar birde özellikle toz alerjisi vs olanlar için çamaşırın kurutma anında tozunu alma olayıda çok güzel..

şuraya haznede biriken tozların resmini koysam kıyafetlerinizden tiksinirsiniz ayıp söölemesi :))

yalnız bilmeyenler için yazayım kurutma makinasında iki model var..

bacalı ve bacasız..

bacalıda bildiğiniz anlamda baca deliğine ihtiyaç varmış vede bunu heryerde kullanmak mümkün olmaz tahmin edebileceğiniz gibi...

ama bacasızda çamaşır makinasında deterjan koyduğumuz haznenin aynısını su toplama haznesi olarak tasarlamışlar ve su buraya birikiyor... su biriktikçe cihaz sinyal veriyor sizde boşaltıyosunuz ve bu özellik sayesinde baca derdi olmaksızın makinayı herhangi br odaya bile kurmak mümkün...

benide gören bosch bayisi sanacak az kaldı fabrikaya ortak giricem bende haa :))))

ama cidden alman kalitesi diye bişiy var kullanıpta memnun kalmayan tanımıyorum ben bu markayı ya....

A+ 'tan daha mı tasarruflu yoksa A sınıfından mı?Eğer A plustan ise süper yani verdiğin parayı fazla fazla çıkarır.Bosh'un hiç bir ürününden memnun olmayan duymadım daha .Peki fiyatı ne kadar?

servis bana aynen böyle açıkladı enerji kısmını dediğin gibi kendini kolay amorte eder...
ayrıca bahsedilenin aksine çamaşıra hiçbir zarar vermiyor...
kampanya varmış 2500 den 2200 e düşmüş kaçırmadım hemen aldım :))))))))))))
ama mecburdum ben almaya o yüzden bide her dakka alınıcak bişiy olmadığından sakınmadım aldım ben..
ama eğer müsaitse durumlar düşünmemeli yaaaa.... asla çamaşır birikmiyo anında kuruyo hemen ütü ardından dolap ohh yayıntısız bir hayat :)))))))))

ayrıca devir ayarlama, soğuk havayla kurutma ve ilaveten 3 kademe ısı ve saat erteleme özellikleri var...
bende ufak bebeiş var valla öyle rahatki meret bazen duştan sonra içine giresim geliyo bööle ıscacık oluyo içi :)))))
ama tek eksiği var fön çekemiyo :))))))))))))))))))))

ooff ya şuanda peteklerimin üstü çamaşır ,evim de rutubet dolu ya balknlu eve çıkıcam ya da bundan alıcam artık çaresi kalmadı.Alınca da iyisini almak lazım,çok pahalı ama şimdi ucuzunu alıcağıma biraz bekleyip kalitelisini alıcam.Sen de güle güle kullan canım.Çamaşıra zarar vermesin diye de evi rutubetlendirip sağlığımı bozmak istemiyorum :umursamaz:

İyi reklam oldu boshtan komisyonunu iste :)))))
İyice heveslendim şimdi ben de boshayallersmile

aynen canım ya bende olsam bekler iyisini alırdım...
yağmur yağınca balkonda olsa farketmiyo ya rüzgardan uçuyo çamaşırlar yada ıslanıyo ozamanda mecburen evde kurutmaya çalışıyodum..
evde nem filan iğenç oluyodu duvarlardan mağara gibi sular akıyodu ya...
yani çamaşırlarımın klimaya rağmen 4-5 gün kurumayıp telde koktuğunu biliyorum ev içine asınca yaa... çocukta olunca havalandıramıyo insan evini istediği gibi..
çamaşırada zarar filan vermiyo bence...
bu arada kaynımda arçeliğin var 500 gibi bi fiyata aldı hemde oda memnun makinasından istersen bir bak... ama ben gibi marka takıntın varsa altın arçelik gümüş beko olsa kaç yazar :))))))))
ayrıca çok teşekkür ederim işallah sende alır rahat edersinn... :)

İyi reklam oldu boshtan komisyonunu iste :)))))
İyice heveslendim şimdi ben de boshayallersmile

eheheheheee evet vallaha hakkımı versinler :))))))))))
ama cidden bende çok kudurdum dedim kötü çıkarsa eşimle fena papaz olcam ama çokk şükürr iyi çıktı :))
çünkü çok araştırdığımı söyleyemem makinayı :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…