çamaşır asma şekli!

ben koltuk altından serıyorum kazak buluzlerı ve hava ruzgarlı degılse masa urmuyorum ıc tarafa camasırlıga asıyorum yanı tshırtun tam koltuk altından denk gelecek sekıde sallandırıyorum ıkı yana agırlık esıt gelmıs oluyor ve sunmuyor kotlarıda asarken pacadan asarım ve elımle ıpte utulerım:ecrin_bebek: katlarkende utulerım

valla tbr ediyorum bnmde tek sorunum o belden asarım pantolanları annem kızar gömlekleri omuzdan asarım gene annem kızar yaw nası asılır bu çamaşırlar

ben evde büyük bi askılıkta kuruttuğum için görüntü sorunum olmuyor ama nasıl asarsanız asın balkonda iç çamaşırı izlemeyelim karşımızda bi bayan var kocasının donlarını görmek zorundamıyız hani göstermelik seksi bişeylerde asmıyor ama en öndede iç çamaşırı kim ögretmişse banyoya as herhalde kurur onlar demek istiyoruz ama denmiyor ki

çamaşırları nasıl seriyorsunuz? Yani pantolon paçalardan mı asılır yoksa belden mi? ya da gömlek ? bi türlü işin içinden çıkamadım herkes başka bi şey diyor... doğrusu nedir ? :kedi:

kaydirigubbakcemile3 çok ta mühim bi konu değil ama yazasım geldi...

pantolonları paçadan asarım her zaman....

gömlekleri etek uçlarından...

peki çoraplar için de tek tek mi asıyorsunuz pratik bi yolu var mı :kedi:

çorapları çift çift topuklarından birleştirip mandallarım:)))

en sinir olduğum şeydir...dikkat etmez bazıları..iç çamaşırı asılırmı öyle balkona bayrak gibi......:umursamaz:

biz zaten çamaşırlığa asıyoruz çamaşırlığda balkona koyuyoruz hava güzelse,ama iç çamaşırlarını evde kuruturuz ayrı bi çamaşırlıkta....(çamaşır askılığı dediğiniz şey işte)

ipe asmayız yani balkonda...çirkin bi görüntü oluyor ipte çamaşırlar....

pantalonları paçadan gömlekleri yakadan badileride kol altlarından asarım
boy sırasına göre asarım herşeyi iç çamaşırları balkondaki çamaşırlığa asarım
mandallarıda aynı renk takarım mutlaka çamaşırın ucuna yeşil diğer ucuna kırmızı takmam asla

pantolonlar paçadan asılır annem öyle der hep beli kalın olduğu için kurumaz öle hemde hoş bi görüntü olmuyo..gömekleri yakalarından asıyoruz..tişörtleri falan ya ortadan asıyoruz ya da mandallayacağımz zaman iyice uçlarından etek kısımlarından asıyorz,atletleride öle..çamaşırları da ağ yerinden asıyoruz

eski komşum bi gün baktım iç çamaşırlarını arkaya asmış ama yoldan geçenşer kafasını kaldırınca görünüyo aramız iyi olduğundan güzel bi dille söledim lmaz:
ne olursa olsun iç çamaşırını asla asmam
çamaşır askılığına asarım hava güzlese bi yanı sarkıtırım balkondan orayada havluları veya eşimin atletlerini asarım bayanssulusmile

pantalon paçadan, etek belden, gömlek yakadan asılır. iç çamaşırlarımı balkonun içindeki iplere ve arkaya asarım öne erkek atletlerinden asarım mutlaka öylelikle görünmez. kaynanam farklı asar eşimde öyle asmıştı bend edim böyle asılır öğrettim yane :))))) birde herşi düzenli asarım mesela erkek gömlekleri ilk önce benimkiler sırayla pantalonlarda öyle aynı sırada gibi. toplayıp dürerken kolaylık oluyor dışarıdanda karmakarışık durmuyor.

eğer bolkona ipe asıyorsam
çamaşırı çeşitine göre ayırırım
öne uzunları asarım gelende..
pantolanları paçalarından yan yana
yada gömlekler yakalarından yan yana
diğer penye bluz vs onlarıda alt tarfından yan yana
en arkaya iç çamaşırlarını
en çok dikat etiğim
aynı model çamaşırın bi arada olması
bi pantolon bi gömlek asmam kesinlikle
çorapları ise 2 çorabı bilek kısmından yanyana ama bir mandala takılacak şekilde asarım

kışın evde gömlek vb askıya asarım..

pantolonları belinden , gömlekleri yakasından , atletleri tam ortasından asıyorum
bazılarınıda yere havlu serip yerde kurutuyorum
çoraplarıda iyice düzledikten sonra topuk yerinden asıyorum tabiki ipe değil çamaşırlığa

Çamaşır asma işi yapmayı sevdiğim işlerdendir.
Asma işim takıntılıdır biraz ,özene bezene asarım.
Makinadan düzgünce katlayıp çıkartırım.
Renklerine ,boylarına ,kalınlıklarına ,türlerine göre düzenli asarım.
Pantolonları , eşofmanları ,pijama altlarını paçadan , gömlekleri yakadan ,
Atletleri alt tarafından aynı hizada ,
Çoraplarıda eğer telde ,çamaşırlıkta yer varsa çifti yanında olacak şekilde lastik kısmından tek tek asarım, yer yoksa sepetin kenarına düzenli atarım.
Mandalları rengine göre tuttururum.
Serme işimi tamamlayınca şöyle bir bakarım düzensiz olan ,eğri duran var mı ,varsa düzeltirim.
Büyük keyif alırım.:90:
Asla elime nasıl gelirse öyle seremem .
Balkonlarda da bunu gözlerim ,rastgele serilmiş çamaşırlar rahatsız eder beni.
Biliyorum bu kadar özene ne gerek var diyen arkadaşları duyar gibiyim.
Ama elimde değil inanın düzenli olmazsa rahatsız olurum.
Ancak işin ilginç yanı çamaşır katlamaktan aynı keyfi almıyorum.

çamaşıra özen gösterenlerdenim bende mesela kışın hiç balkona asmam evde kurutmalığa asarım çünkü dışardaki is kokusu çamaşırlara siniyor yumuşatıcı kokusundan eser kalmıyor ozaman
asarkende baya zaman harcarım altları bi tarafa üstleri bi tarafa silkeleyerek çırparak asarım kırışık kurumasın diye işte böle

Kazakları, atletleri etekten
Tişört,body vs. koltuk altından
Gömlekleri yakadan
Kot pantalonları paçadan
Kumaş pantalonları kat izinden katlayıp gene paçadan
Çorapları genelde sepetin kenarına yada kurutmalığın özel kısmına
İç çamaşırları balkonda çamaşırların arkasına, iç kısma dizerim kimse görmez
Eğer o gün çok çamaşır yıkamış isem genelde kazaklar ve gömlekler askıya asarım sonrasında ipe dizerim

hı bırde toplarken buyuk parcalardan baslıyorum katlayıp sepete koyuyorum

Kesinlikle ben de aynılarını uyguluyorum.. bir de benim mandal takıntım var eşim çok dalga geçiyor bu konuda ne yapayım elimde değil rahatsız oluyorum. Çamaşır ne renkse mandalı da aynı renk takma hastalığı var.. aynı renk yoksa çamaşıra uyumlu renk takarım yine de. Mesela çamaşırım mor renk ise ve eğer o anda mor renkli mandalım yoksa toz pembe renkliyi asarım bakınca uyumlu dursun diye.. Benim zaten genelde de renk uyumu takıntım var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…