Callanetics Egzersizleri

Kızlar herkese hayırlı olsun

Ben ilk 6günden sonra bugün dinlenme günündeyim ...

Gece_Kusu programın çok güzel olmuş..

Bende kolayı çıkardım hayatımdan zorda olsa çünkü kilo aldıran ve selülit yapan başlıcalardan birisi biliyosunuz

Bu arada kilom şuan 56..

Yalnız benim hedefim biraz farklı basen kalça buraları büyütmeden bir kaç kilo almak istiyorum

Bakalım nolcak

Son düzenleme:
oohhh süpersinizz valla kızlar o halde bugün başlayanlar bir parmak kaldırsın da göreyim bakayım

sadece callanetics mı yaptınız acaba?????

selam canım.kızının ilk günü hayırlı olsun.benimki de ikiye geçti.heyecanları hiç bitmiyor..beraber başlayalım artık çok ara verdim.

güzel plan eksiksiz ve düzenli uygularsın inşallah..

kızlarr
ilk başlayanlar için callenatice ve leslie adımlarını ne şekilde uygulamamız doğru olur..

önce leslie sonra call yapın lütfen.daha etkili olur..

önce leslie sonra call yapın lütfen.daha etkili olur..

peki ama ne şekilde olmaı uygulanması gereken sıra..
demek istediğim;
bir gün leslie bir gün call mı
yoksa leslie aşamasını tamamlayı sonra comple call yapmak mı
yoksa ısınma turu olarak önce leslie arkasından call mı yani bi güne ikisini sığrdırmak mı

Kızlar en sondaki pelvis hareketlerinin yararı ne oluyor acaba bilen var mı?

Tam olarak bilmiyorum ama her hareketin faydası var
Basit diye görüp yapmasamda olur demeyin sakın:)
Her hareket birbiryle bütünleşik aslında
Sağladığı faydayıda o yönde düşünebilirsin

ben sadece call yapıyorum ..
yeni başladığım için bu bile zorluyo beni
Aslında egzersizden önce yarım saat yürüyüş yapılması daha uygun

ama dediğim gibi bu hareketler yetiyo bana şimdilik:)
sende kendini zorlamıcak şekilde başla
ikisini bir arada yapabiliyosan yap bence

kızlar bende bu hareketleri yapmak istiyorum ama bitürlü indiremedim özelden yardım etsin birsi lütfen lütfen :):):)

süper program, canım aburcubur dediğin tatlı krizleri ise tarçın tavsiye ederim beni o kurtardı...

sakıncası yoksa çok merak ettim, bedenin aynı kalacaksa kilo almak neden?

sadece callanetics mı yaptınız acaba?????

1,5 sene için de çok şey yaptım istikrarlı sürdürdüklerim, yüzme, step, aerobik, pilates ve call oldu. önce haftada 3 gün 1,5 saat yüzme ve kalan günlerde de 1 saat pilatesle başladım sonra buna birde 1 saat step 30dk aerobik ekledim 7-8 ay kadar böyle gittim sonra dönem dönem boşladığım yada 3-5 ay canım o gün hangisini isterse o şekilde yaptığım zamanlarda oldu 6 ay kadar önce de calla tanıştım sonra step/aerobik yerine call koydum pilateside, yüzmeyide pek bırakmadım ama yaz tatili başlayınca düzenimi bozdum, 1 aydırda tatilde saldım falan derken böyle oldu... şuan yine düzenli bir program izlediğim günlere dönme çabası içindeyim.

kızlarr
ilk başlayanlar için callenatice ve leslie adımlarını ne şekilde uygulamamız doğru olur..
canım bu senin spor geçmişine ve zamanına bağlı, zaten sürekli spor yapan birisi değilsen vücudun alışana kadar 3-5 gün sadece call yapmanı tavsiye ederim sonra lesliye başlarsın. vaktine göre sabah call akşam leslie güzel olur ardarda yapacaksan önce leslie sonra call yap. leslie yada her hangi cardio yapacaksan en az 30 dk yap. maximum verim 30dk cardio 30dk dinlenme 30 dk cardio ile oluyor. vücudun yeterince güçlüyse 30dk dinlenme arasında call yada özel bir bölgesel incelme hareketin varsa onu yapabilirsin.
bütün hareketlerde prensip şu; neren yanıyorsa oran inceliyordur. bu soruyu hareket çok zor çok yararlı değilse bırakayım diye kaçmak için soruyorsan bence bir daha düşün:)))

Canım bana sorduğun soruyu şöyle yanıtlim ölçülerim aynı kalsın ama kilo alim istiyorum sebeb şu:aşırı halsizlik bitkinlik vr bende birde kansızlık biraz daha kilo alırsam bunların normale döneciğini düşünüyorum
Doktor tavsiyesi aynı zamanda...

siyah incimm

bana kalırsa önce leslie 3 mil ile kahvaltıdan önce veya sonra başla. günün ilerleyen saatlerinde call yapsan daha etkili olur ki call çok yoruyo insanı onu yaptıktan sonra leslieyi canının isteyeceğini hiç sanmıyorum

ben leslie hiç yapmamıştım şimdiye kadar. en çok yağ yakan ve yoran 5 milmiş.direk ondan başlıyım dedim ama 4. mile geldiğimde kıpırdayacak halim kalmadı valla vücudum hamlamış çok fazla efor sarfettim sucuk gibi de terledim

kızlar bu iş desteksiz olmuyo ben genelde 1 hafta yapıp bırakıyorum lütfen hep beraber yapalım artık kıyafetle popo kapama derdimiz kalmasın...
hepinize iyi geceler yarın görüşmek üzere...bu arada ben yediklerime dikkat etmekten vazgeçtim ilk tavizim bu oldu,çünkü kilo verdiğim zaman kalça basenden hiç gitmiyor tam tersi üstten özellikle yüzümden gidiyor ve ben bunu hiç sevmiyorum.boyum 1.60 kilom 51 kilo vermemeliyim diye düşündüm sizce??

Ben aynı zamanda sağlık sektöründe eğitimciyim, sizin boyunuz ile kilonuz dikkate alındığında beden kitle endeksiniz 19 küsürlerde yani neredeyse zayıflık sınırındasınız, 18.5 un altı zayıflık oluyor ve sağlıklı değil. Siz şu an normalsiniz, ama verriseniz zayıf kategorisine girersiniz. Siz sadece hafif kardiyo ve call. ile çok iyi incelip sıkılaşabilirsiniz. Lütfen aşırı zayıflamaya özenmeyelim bu zaten zayıf olup daha da zayıflamaya özenenler için. Ha bu arada ben de kilomu yazayım boy 1.53 kilo 48. Ben de normalim boyuma göre. Benim de sıkılşamaya ihtiyacım var, çünkü yaşım artık 32 ve 30 dan sonra gerçekten çok zor oluyor hem kilo korumak hem de selülit, basen gibi şeyleri önlemek. 2-3 yıl oldu, çok yoğun tempoda çalışmamam rağmen akşamları 1-1.5 saatlik tempolu yürüme ya da 30 dk. koşmaya ara vermedim hiç. Bırakmayı da düşünmüyorum, yazın call. yaptım çok faydasını gördüm, ama artık eğitim dönemi başladı, çok yorgun geliyorum eve, ve ancak kardio yapabiliyorum, call. 6 gün aralıksız olması kötü oluyor. Bir boşluk yakalarsam başlıcam hemen, bazen evde olan arkadaşlara imreniyorum. Sanırım evde olsaydım günde 2-3 saat sabah ve akşama bölerek spor yapardım(( Ama ne yapalım biz de bu tempoda bu kadar yapabiliyoruz.

Call. a devam edenleri kutluyorum, ben de başlayınca yazacağım.

maalesefki spor geçmişim yok tatlım vucudum alışana kadar dediğin gibi sadece call yapsam daha iyi olucak sanırım.. ama vucudumda yeteri kadar esneklik yokmuş gibi geldi bana dün akşam.. o yüzden kafam çok karıştı..

tatlım çalışıyorum.. iş öncesi spor yapamam maalesef akşamları spora vaktim kalıo.. dün akşam leslie ile 5 mil yapmayı denedim 3 mili tamamladım bıraktım.. arkasından call yapıcam diye.. call ı da hareketleri denedim ama hem sıktı hem çok zor geldi.. netçem ben bilmiyorum

Hayırlı olsun inşallah aksatmadan yaparsın, Vogue'un bu ayki sayısında Elvan Odabaşı Kanar metabolizmayı hızlandıran yardımcı bir içecek vermiş, bel çevresi yağ yakımına yardımcıymış özellikle.
3 poşet yeşil çayı, 500 ml suda demleyin, soğumaya bırakın. İçerisine biraz limon ve bir şişe doğal maden suyu ekleyin.
İşine yarar umarım günde ne kadar tüketilmesi gerektiğini yazmamışlar ama bence günlüktür her gün tüketmek içindir, kolay gelsin.

faydalı biilgilerin için çok teşekkür ederim haklısın kilo sorunum yok ama tek sorun o kilomun hepsinin neredeyse alt taraflarda birikmesi sporla inşallah forma giricem seni de bekleriz aramıza. ben çalışırken de yapıyordum zaten callın ara verilmemesi bunu bir nevi ödev haline getiriyor ve başa dönme korkusuyla muhakkak yapıyorsun. seni de bekleriz aramıza
canım benim de hamlığım var 5 mil çok ağır geldi 5mile başladım 3 mil bitince ben de bittim diyetisyenler genelde 3 mil öneriyormuş zaten.call yaptıkça hareketleri öğreniyorsun ben daha önce 2 set tamamladım.4 gün zorluk çekersin ama sonra hareketleri ezberliyorsun vücut daalışıyor zamanı kısaltıyorsun böylelikle. güzl bir müzik aç yada dizi izlerken yap o zaman ne zaman bittiğini anlamıyorsun bile

çok teşekkür ederim canım daen kilo vermek istemiyorum ama vermek isteyenlere verdiğin bilgiler yararlı olacaktır ben sadece günde en az 1 fincan yeşil çay ve biberiye içiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…