Çalışmak istiyorum ama nasıl olacak bilmiyorum :(

agresifkiz

Güzelbirşeylerolsun
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2013
3.123
1.761
Öncelikle herkese iyi akşamlar
Kısaca size sorunumdan bahsedeyim, ben üniversite ikinci sınıf öğrencisiyim ailemle yaşıyorum. Tabi ki ailemden yana bir sıkıntım yok orası ayrı fakat şu sıralar özellikle harçlığım bana yetmiyor. Almak istediğim şeyleri alamıyorum malesef aileme de daha fazla yük olmak istemiyorum zaten ellerinden geleni yapıyorlar. Kısacası kendi harçlığımı kendim çıkarmak istiyorum part time bir iş bulup çalışmak istiyorum ama daha önce hiç çalışmadım hayatımda Öncelikle okulumu derslerimi etkiler mi diye düşünmüyor değilim. Onu geç nasıl bir işe girerim nereye girerim nasıl başvururum hiç bilmiyorum zaten. Sadece az önce internet üzerinden iş başvurusu yapılan bir siteden bir kaç yere başvurdum. Yani uzun lafın kısası sizlerden fikir edinmek tecrübelerinizden fikirlerinizden vs yararlanmak istiyorum, şimdiden teşekkürler

Tatlım azminden dolayı tebrik ederim.
Ders verebilirsin. Anket tarzı saatlik işler yapabilirsin.
Yolun açık olsun.
SEVGİLER;)

İlk çalıştığım zamanlar bir çağrı merkezinde çalışmıştım.
Çalışanların hepsi genç ve çoğunluk üniversite öğrencisiydi.
Haftada 3 yada 4 gün part time çalışıyorlardı. Öğlen 11den akşam 9a kadardı çalışma saatleri..
Hangi şehirdeysen bir düşün derim.. Ortamı da genç olduğu için rahat ve eğlenceli..
Yemeği, servisi, sigortası filan da oluyor üstelik.!
Tek sorunu mola süresi ama ona da alışıyorsun zamanla..

ben örgün öğretim okumuyorum boştayım şuan görüşmelere gidiyorum iş için ama bişey çıktığı yok.2yıl evdeydim 1yılı sınava hazırlanmakla geçti çok şey kaybetmişim diyorum. bi tanıdıgım var 17 sinden beri muhasebe bürosunda calısıyor ve bi çok üni mezunundan daha iyi durumda. işi var, kazandğı parayla araba alacak kadar sağlam basıyor ayağı.. öyle yani bununla ne amaçladım sana nasıl yardımcı olabilirim bilemedim ama söylemek istedim

ha bu arada çevrende kafe varsa eleman ihtiyacı var mı diye sorabilirsin..4gün markette calıstım tam zamanlı olarak, 95tl mi aldım demek ki oluyormuş bişeyler

Tatlım azminden dolayı tebrik ederim.
Ders verebilirsin. Anket tarzı saatlik işler yapabilirsin.
Yolun açık olsun.
SEVGİLER;)

Teşekkür ederim :)
Anket düşündüm aslında ama o işi pek kıvırabileceğimi düşünmüyorum daha çok mağaza kafe vs olabilir diye düşünüyorum tabi iş beğenecek halde değilim ama :) Saolun tekrar :)

Çağrı merkezi çok mantıklı aslında ama sanırım çok düzgün bir konuşma lazım ağzımda tellerim olduğu için konuşmam birazcık değişti bazı harfleri yutabiliyorum sıkıntı olabilir mi diye düşündüm peki nereden falan başvurabilirim kimle görüşmem gerekir?

Çok şanslı insanlar var :) Kafelere bakacağım bu hafta zaten umarım olur, teşekkür ederim :)

Ben de okurken calistim. Öyle dolu dolu gecti ki çok güzeldi..

Hem is hem okul arkadaslarin olması büyük bir cevre sagliyor. Dinamik oluyorsun. Hele o parayi bir güzel harciyorsun "hak ederek" harcadgni bilmek çok güzel duygu:)

Sonra aileden bagimsizlasmada bir üst seviyeye geciyorsun ve ders konusu da sana bagli ben yüzde onluk dilime girmistim calisirken de..

canım iyi akşamlar. bende üni öğrencisiyim.ikinci sınıftayken aynen senın gıbı dusunup part time iş aradım ve şans o ki aradığım gibi de buldum.ZARA ya başvurmuştum döndüler.orda 1 sene çalıştım. Ama okulla çok zor oluyodu çok yoruluyodum.sınav zamanı özellikle.Ama olmıcak yapılmıcak bişi de değil yani.bi başvur dene eğer yapamazsan bırakırsın.

Çok haklısınız para kazanmaktan ziyade hayata atılmak kendine bir şeyler katmak konusunda da çok yardımcı olacağını düşünüyorum ama biraz tecrübesiz olduğum için korkularım var siz nasıl bir işte çalışmıştınız kafe mağaza vs tarzı düşünüyorum ama bilmiyorum

Zarayı görmüştüm ama başvurmadım olabilir aslında peki çalışma saatlerini falan sana göre ayarlıyorlar değil mi sıkıntı olmazsa biraz bahsedebilir misin nasıl bir şey part time çalışmak?

Ders vermek gayet mantıklı olur. Ilkokul, ortaokul, artik kendini hangi yas grubuna ve hangi derslere yeterli hissedersen. Ben, anlatma özürlü bir insan olmama ragmen, bundan 2006-2007 yillarinda haftada iki saat ders veriyordum bi öss ogrencisine, sorularini falan cozuyordum. Saatine 25 lira veriyordu, ayda 200 lira benim icin buyuk nimetti hem de nerdeyse hic yorulmadan. O zaman bir aylik kyk bursuna esdegerdi 200 tl, şimdi 300 küsür liraya denk geliyor.

Evet aslında ders vermek mantıklı fakat tam donanımlı olmadığım için çekiniyorum biraz kimsenin hakkına girip parasını boşuna almak istemem çünkü ders anlatma vasfı bende var mı pek emin de değilim

Deneyebilirsin, yapamayacagini anlarsan baska islere yelken acarsin zaten. Kisa vadede getirisi yuksek olan bir is ders vermek gercekten.

şimdi sen öğrenci olduğunu söyluosun zaten.işe girdikten sonrada her hafta shif denilen bir olay var.yani haftalık çalışma gün ve saatleriniz ayarlanıyor.siz derslerinize göre mağazaya gelebiliceğiniz saatleri yazıp mudure veriyosunuz onlarda size ona göre program yapıyorlar.ama okudugun ıcın hafta ıcı cok magazada olamadıgından daha çok hafta sonu çalıştırıyorlar.haftada 30 saat çalışıyosun.1000 tl gibi de bi maaş alıyosun karşılıgında.ben işten çıkalı 1.5 sene falan oldu ama hani degışıklık olmus olabılır.sen yıne bı basvur cagırırlarsa gorusmeye falan gıdersin.umarım yardımcı olabılmısımdır

Ben mağazada calismistim. Okul varken part time. Yazin full time calisiyordum.

Sinav haftasi izin aliyordum zaten bunu bilerek ise aliyorlar hic sknti yasatmadilar bana ama bayagi kurumsal bir firmaydi bunun da etkisi vardi.

Yorucu değil desem yalan olur canim cikiyordu bazen aglardim yorgunlukten uyuyamazdim...ama şuan özlüyorum bile ...

O zaman bir başvurup şansımı deneyeyim teşekkür ederim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…