çalışan hamişler - anneler sorum size

fffiliz

cennet kokulum
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2008
1.264
23
41
:enbuyukkk: ben sözleşmeli olarak belediyede çalışıyorum sigortam yeni başladı işe gireli daha bir ay oldu sorum şu anne olmak istiyorum ama izin durumunu çok merak ediyorum öğrenemedim normalde 1 sene dolmadan izin vermiyolar diye biliyorum doğum zamanı 1 sene dolmadan gelirse nasıl olacak sigortam sayesinde rapor mu alabilirim yoksa işten mi çıkarılırım kafam çok karıştı bilen varsa yardım edermisiniz bilgi verebilirmisiniz şimdiden teşekkürler

canim ssk dan yararlananbilmen için en az 3 ay çalişman gerekiyor şu an sanirim sigortan bile daha yapilmamiştir.hele bi üç ay çaliş sigortan başlasin sonrada bebek çalişmalarina başlarsin hemen hamile kalamayacağina göre 4-5 ay da öyle geçse zaten 7-8 aylik işçi oluyorsun ondan nsonrafda bişey yapamazlar herhalde çünkü hamile bi kadini işten çikartamazlar ama başka bi mazeret gösteririrlermi bilemem sen hele bi allahin izniyle hamile kalda gerisi gelir zaten şeker.

canım sigortam 1 ay önce başladı işe girer girmez yani doğum zamanı rapor alabilirim o zaman

filizcim ben sözleşmeli olrak bir şirkette çalışıyorum ve bende anne olmak istiyorum. Trakyalının dedği gibi bir süre çalışmış olman gerekşi yalnız süresini bilmiyorum .Kanunlara bakcak olursak tamamen hamişlerden yana fakat bir mazeret bilidirimi konusunda çıkarabiliyorlar. yani işverene açık kapı daima var. ben işten çıkarılabileciğimi düşünerek karar verdim anne olmaya. Yerine bakabilcek biri varmı sen izin süresindeyken?

canım ben belediyenin açmış olduğu bir vakıftan girdim işe belediyenin bünyesinde çalışıyorum az önce o vakıf ı aradım sağlık karnesi çıkınca doktor rapor verince izinli oluyormuşsun doğum anında diye sordum raporlu olarak doğuma gidiyorsun dediler yani izin alabiliyormuşsun ama süresini bilmiyorum kafam iyice karıştıfisfisfis

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…