Çalışan anneler Corona virüsü tatilinde ne yapacak?

sunflower

Guru
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2009
2.660
1.391
Merhaba malumunuz virüs nedeniyle okullar tatil edildi. Çok da iyi oldu bu hareketin erken olması.
Benim derdim çalışan anneler.. Kızım kreşe gidiyor onlar da tatil tabi ve kızıma bakacak kimse yok.
İzin alsak kaç hafta olduğu belli değil. Kara kara ne yapacağımızı düşünüyoruz. Keşke çalışan anneler için de bir düzenleme olsaydı :KK43:

Bende annelerin çocuklarını iş yerine getirmesinden endişe duyuyorum.
Kalabalık bir odayız ve herkes izin alamaz. Mecbur çocuklar gelecek. E bende hamileyim haliyle ufakta olsa endişem var.
Bir iş yapıldı ama arkası düşünülmedi. Anneler de mağdur oldu.

Çocuklar iş yerine gelince sizi nasıl rahatsız edecek? Benim konumum gereği kendime ait odam var ,çocuklarım geldiğinde kimseyle ekstra bi ilişkisi olmuyor ama böyle rahatsız olanları gördükçe rahatsız olanlardan rahatsız oluyorum ben de 😳

Dun haberleri izlerken ilk aklima calisan anneler geldi..Benim boyle bir sorunum yok ama siz calisanlari düşündüm..Allah kolaylik versin..İlgili mercilere mail atin ulaşmaya calisin..Bir duzenleme yapilmasi şart..Bazilarinin iki çocuğu var anne çalışıyor..Biri okulda biri kreste napicak onlar..Allah im yardim etsin

bakan 15 tatilde ne yapıyorlarsa onu yapsınlar dedi. tabi böyle dümdük demedi kibarca söyledi.
izin alabilen izin alsın bence.

benim kızım 3 yasında ve 15 tatıl yaz tatılinde acık olan bir okulda okuyor. kimse olmayınca mecburuz.. şimdi işe getirsen olmaz küçücük cocugu izin alsan izin yetmez. zor bir durum yasamayan bilemez

Çocuklar iş yerine gelince sizi nasıl rahatsız edecek? Benim konumum gereği kendime ait odam var ,çocuklarım geldiğinde kimseyle ekstra bi ilişkisi olmuyor ama böyle rahatsız olanları gördükçe rahatsız olanlardan rahatsız oluyorum ben de 😳
Sizin konumuz geregi ayri odaniz var ama ayni odada calisan bir kac kamu personelide var..Yada ozel sektordekiler icin durum daha vahim..Patronlar acimasiz izin vereceklerini yada çocuk isteyeceklerini sanmam

Çocuklar beni rahatsız edecek diye bir cümle kurmuş muyum? Daha dikkatli okusaydınız keşke.
Kamuda memurum ve kendime ait odam yok. Odamız 11 kişi nerden baksanız 5-6 çocuk olacak odada. E en fazla taşıyıcı risk çocuklarsa bize bulaştırmayacaklar mı? Tatil mantığında konuşuyorum.
Bulaştığı taktirde hamilelere tedavi yöntemi uygulanabiliyor mu hiç sanmam.
Çocuklardan rahatsız olsam, hamile olmazdım herhalde.

Çocuklar beni rahatsız edecek diye bir cümle kurmuş muyum? Daha dikkatli okusaydınız keşke.
Kamuda memurum ve kendime ait odam yok. Odamız 11 kişi nerden baksanız 5-6 çocuk olacak odada. E en fazla taşıyıcı risk çocuklarsa bize bulaştırmayacaklar mı? Tatil mantığında konuşuyorum.
Bulaştığı taktirde hamilelere tedavi yöntemi uygulanabiliyor mu hiç sanmam.
Çocuklardan rahatsız olsam, hamile olmazdım herhalde.
Ben sizi anladim..Her kurum farkli bir odada topluca çalışan personeller var..Bazilarinin tek bir odasi olabilir ama toplu halde çalışan kamu daireleride çok..Sizin soylediginiz gibi cocuklar is yerine gelecek olursa sorun olucaktir..Kalabalik ortam bulasma riski çoğalacak..Ayrica diğer şekilde de 11 personel hadi 11 de cocuk olsa calismak ta kolay olmayacak bence burdada haklisiniz..Cocuklar sabahtan aksama kadar orda napacak uykusu oyunu beslenmesi kalabaligi mikrobu vs vs..Umarim bir cozum bulunur

Ben sizi anladim..Her kurum farkli bir odada topluca çalışan personeller var..Bazilarinin tek bir odasi olabilir ama toplu halde çalışan kamu daireleride çok..Sizin soylediginiz gibi cocuklar is yerine gelecek olursa sorun olucaktir..Kalabalik ortam bulasma riski çoğalacak..Ayrica diğer şekilde de 11 personel hadi 11 de cocuk olsa calismak ta kolay olmayacak bence burdada haklisiniz..Cocuklar sabahtan aksama kadar orda napacak uykusu oyunu beslenmesi kalabaligi mikrobu vs vs..Umarim bir cozum bulunur
Aynen öyle anneleri de çok iyi anlıyorum.
En çok anneler mağdur edildi burada.

onu demek istemedi aslında. çocuklar daha tehlikeli ortama girecek hastalık bakımından.günde çeşit çeşit insan gelıyor kurumlara

O kadar düşünceliyim ki.
Araba eşimde oldugu için toplu tasıma kullanıyorum (metro+otobüs)
Arabayı da alamam eşimden çünkü farklı illerdeyiz.
Çalışan her anne babanın çalıştıgı şehirde akrabaları olmayabiliyor (benim gibi)
Şimdi ben bu çocugu yanımda metro ve otobüs kullanarak getirsem ayrı dert çünkü insan yıgını olan toplu tasımada risk daha büyük, ayrıca uzaktan egitim modeli uygulanacak ne kadar verimli olabilir yanımda getirdiğimde ?
Kamuda anne ya da babaya idari izin şartı getirilebilir ama benim ve benim gibi çalışan anne babalar için ne gibi bir çözüm yolu var ?
Eşimle konuştum dün.
Hafta sonu ofiste duracak ve hafta içi ofise gitmemesini söyledim, ortagı dursun diye düşündük ama işin bel kemiği eşim olunca işler 2 hafta aksayacak bakalım dedi ve bu arada şehirler arası yolculuk yapması da lazımdı.
İş yerinden izin alamıyorum çünkü yıllık iznime daha hak kazanmadım.
Aşırı sinirim bozuk.

Okulların tatil olması gerekiyordu. Şuan için tedbir amaçlı yapıldı, iyi de oldu. Çünkü bulaşırsa 1 kişiye okul bunun en rahat yayılacağı ortam. 1 öğrenciden binlerce kişiye bulaşabilir. Ben vaka sayısı artarsa kamu kurumlarının genelinin tatil olacağını düşünüyorum.

Aynen öyle anneleri de çok iyi anlıyorum.
En çok anneler mağdur edildi burada.
Aslinda evden calisilsa dicem ama kurumunuz buna musaitmi bilmiyorum..Ama sadece siz degilsiniz ki inanin ozelde
Sektorlere gore bir nebze şanslısınız..Ozeldekiler ne yapicak bilmiyorum onlarin hayati da alt üst olacak..Oyle yillik yada idari izinleri de yok..Keske hayat dursa yada mecbur olunmadikca hic cikilmasa..Aklima herhangi bisey gelmiyor..Sizlerin adiniza ben endiselendim

benim kızım 3 yasında ve 15 tatıl yaz tatılinde acık olan bir okulda okuyor. kimse olmayınca mecburuz.. şimdi işe getirsen olmaz küçücük cocugu izin alsan izin yetmez. zor bir durum yasamayan bilemez

15 tatilde açıksa meb e bağlı değildir. yine açık olabilir sordunuz mu?
sadece mecbur olanlar gönderse riskte artmaz.

X