çalışan anne ve temizlik derdi...

hiç yanaşmaz temizlige sadece süpürür..
kaç gündür evi temizleyemedik malum düğünlerden dolayi..
bide kilolusun diyo yapa yapa zayıflarsin diyo.
off terbiyesiz ya kusura bakmayın da
özgüveninizi yerle bir etmiş, sizinle bu şekilde konuşmasına nasıl izin verebiliyorsunuz
yapmayın etmeyin ekonomik özgürlüğünüz var, aba altından sopa gösterin bakalim
siz giderseniz ne yapacağını bi düşünsün aklı başına gelsin
çocuk için de katlanmayın lütfen sevmiyorsanız
bu adamın çocuğa da bir faydası yok ki, yine siz ilgileniyorsunuz
bi resti çekin kendine gelsin bu ne ya

Oylede hadi diyelim o da adama zarar veriyo bu sekilde olmasi gerekir: ( adam cocuguda anasina baktiriyomus. Bu adam gercekten kene gibi yapismis kadina parazit gibi sirtindan geciniyo : (
Aynen öyle yapışmış birde dövecek gibi şahlanıyormuş baksana kendi eksikliğini çalışmamasını görmüyor bide kadına yükleniyor

ben biş yere koymuşum nereye koymuşum hatirlamiyorum bulamadığım için bana soruyo. hiç bişeyi aklimda tutamiyorum hangi birini tutayim.. çocuk mu yemek mi ev işleri mi... kafam bi milyon.
Ya bi yanıma gel sarsayım seni belki kendine gelirsin. Bacım iyimisin sen ya adamın giydiği pantolonun kemerinden sanane ? eli yokmu bu meretin. Bizim evde ben ne yapıyorsam eşimde aynısını yapıyor. Bebek doğunca devreleri karıştı adamın lohusa depresyonuna girdi. Bebek ağlıyo uykusuz kaldım demeler falan direkt noluyoruz dedim anneme yıkıldım. Tek başına idare etsin banane, haftasonu arayıp evide temizlettim çamaşırları yıkadı astı kaldırdı. Yapmasında göreyim ne özellikleri var bizden farklı ezdirme kendini sen kendinde suç aradıkça ben darlandım burda

Allah yardımcın olsun kardeşim. Ne tavsiye verilir ki? Allah eşine insanlık ve vicdan nasip etsin.

Böyle bir ifade ediş hiç okumamıştım, çökmek neyse artık

Sen niye kendini kötü hissediyorsun ki?
Aradığını bulmak istiyorsa bir zahmet kaldırsın bir tarafını da yapsın.
Şu adamlara padişah muamelesi yapmayın Allah aşkına ya

Tamam temizlik yapmasın süpürüyormuş zaten. Etrafı toparlamak düzenlemek de mi bronşitini azdırıyor. Yemek yapmak da mı yasak astım hastalarına. Bunları yapsın en azından. Haftada bir temizliğinizi siz yaparsınız. Bütün gün çalışıp gelip evde oturan eşinizden yemek yapmasını istememeniz en büyük hatanız bence.

Evleneceğiniz adamın merhametli olmasına dikkat edin. Vicdansız adamları tercih ediyorsunuz böyle oluyor.

8,5-17:30 çalışıyorum. Günde iki saat git-gel yolum var.
Hamileyim. İlk zamanlarım ve hiç bir şey yapmasamda yorgunluktan bayılıyorum. Dengem şaştı.
Eve gidince ne yapıyorum biliyor musun?
Yatıyorum. Koltuğa atıyorum kendimi!
Eşim 24/48 vardiyalı çalışır. Evde olduğu günler yemeğimi yapar önüme koyar.
Çamaşır varsa toplar, kaldırır. Hafta sonu ütüsünü ben yaparım. Yeri gelir mutfağı düzenler. Yeri gelir süpürge tutar. Yeri gelir evi siler. İnce işlere ben girişirim. Pazara birlikte gideriz.
Çok afedersiniz sizin eşiniz tam bir vicdansız.
Evi silmek süpürmek zorunda değil ama bir tabak yemek yapabilir. Yıkanan çamaşırları kaldırabilir. Hiç olmadı çocuğuyla ilgilenebilir.
Astım bronşit hepsi hikaye.
Adamda vicdan olacak merhamet olacak ki sana yardım etsin.

Merhaba arkadaşım
Bende kamuda çalışıyorum evet ev hanimlari gibi tertemiz olmamiz titiz olmamiz mumkun değil ama planlarsak herşeyin üstesinden gelebiliriz... Elbise dolabini duzenle çoraplara. Ic amasirlarina gomleklere tisortlere kemerlere ayri yerler belirle ve hep oraya koy ozaman ararken bulmakta zorlanmazsin... Hafta sonu bir gununu temizlik camasira utuye ayir esinide tembihle iki gunde bir evi supursun gunduz yedigini yikasin yataginizi toplasin copleri toparlayip döksün boylelikle daha duzenli tertipli olursunuz... Aksama bir yemek size kalir onuda iki yetecek kadar yapain bazende aperatif seylerle gecistirin boylelikle hayatiniz daga kolaylasir

Canım çalışan bayansan kesinlikle yardımcı tutman gerek. Hem işte çalış yorul gel. Bir de evde gel işlere devam et. Senin canın yok mu ya. Ya da eşin yardımcı olacak. Olmuyorsa da yardımcı mutlaka şart. Kendini yıpratma, sağlığından olursun. Kimse de madalya takmaz

Çalışıp kendi ayakları üzerinde duran kadınların bu kadar özgüvensiz olması beni çok şaşırtıyor.Buna benzer o kadar çok konu okudum ki burada çalışan kariyer sahibi kadınlar kocalarından şiddet,hakaret,küfür ne varsa yiyip oturuyorlar.Sorun eşinizde değil sizde bence hem çalışıp adamı besleyeceğim hemde bu davranışları çekeceğim yok öyle bir dünya

Ne kadar olumlu ve yapıcı yorum ya maşallah uslübunuza tavrınıza bayıldım sizin.

Çamaşır katlamak/utulemek ev toplamak yemek yapmak. Süpürüyorsa en kötü sadece su ilede silebilir en azından tozlar gider. Bulaşıkları zaten makine yıkıyor.

Ayrıca benim bi kız kuzenimde astımım var diye bekarken evde hiç bisey yaptirmiyolerdi. Şimdi evli çocuğu var herseyinide kendi yapıyor.

Kanmayın astım muhabbetine. En azından onunda yapabileceği şeyler var evde. Issizliginjn acısını senden çıkartıyor. Seni ezikleuip kendi seviyesine çekiyor aklınca.

Kendini eksik hissedecegine elinden bunların geldiğini, tüm gün popo yayıp internet oynamak yerine biraz o yaydığı popoyu kaldırması gerektiğini söyleyin.

Vallahi bu erkeklere ne oluyor anlamıyorum pessss çalışmıyorsa afedersiniz de kaldırsın o narin mabadını onun elbisesinden kemerinden sis sorumlu değilsiniz ayrıca temizlik yapınca size yardım etmiyor yaşadığı yeri temizlemiş oluyor kusura bakmasın vallaha çok sinirliyim nedir bu kadınların çektiği ya kölemiyiz biz!!!!

Eşin kemerini bulamamış, sana mı bağırıp çağırmış. Eşşek kadar adamın kemerinin yerini siz mi ayarlıyorsunuz!!! Bilgisayar başında zaman öldüreceğine kemerine sahip çıksaymış!!! Yemek kadında, çocuk kadında, iş kadında, temizlik kadında.. Beyefendi ne yapıyor. Anca uyuyor, bağırıp çağırıyor, bilgisayar başında zaman öldürüyor.. Sizin gençlik gidiyor bu arada haberiniz olsun.. Eşinle ciddi birr konuşma yapma zamanın gelmiş.. Ağlama. Ağlanacak durumun yok. İnsansın sende evde küçük çocuk var tabiki dağılacak eev. Normal. Dağınıklığı da mı bronşitim diye toplamıyor. Yemek yapabilir pekala onu da yapmıyor. İş bölümü yapın. Bulaşıkları sudan geçirip makineye dizebilir.. Dahaa çook şey yapabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…