çalışan anne ve temizlik derdi...

Kendini çekme ya temizlıkcı gelecek ya sen yapacaksın yeter ben çalışıyorum birde hakaret duyuyorum de 7 ay işsiz kalmak ne demek vah vah vah fazla yüz vermişsin sen dedikleri gibi acı ama gerçek Birde o çalıştığın parayı al elinden onun resmen saltanat sürüyor senin paranla
annemde ayni düşünüyor senin sölediği gibi:) kızım çalışsın o evde yatsin olmaz ki öle diyo. bazen anneme hak versem de. eşim annemin dedikleri hayli sinirleniyo.
valla bundan sora yüz vermiycem. yapmasam yapmıycam yapsin yapınca vay yapmışım etmişim desin sonra susar sanirim..

Oylede hadi diyelim o da adama zarar veriyo bu sekilde olmasi gerekir: ( adam cocuguda anasina baktiriyomus. Bu adam gercekten kene gibi yapismis kadina parazit gibi sirtindan geciniyo : (
benim anneme baktirtirmadi.. haftada bir gün götürüyor
diger 4 gün kaynanam bakiyo. kaynanami gördüğü yoruldum mahvoldum diyo. bi kere doktora felan gitmişiz görümcemde bizle birlikte geldi. kaynanam çocuğuyla kaldi geldi yorgun argindi:)
görümcem varken böle degildi zaten görümcem ilgileniyordu kızımı :)

Çok tatlısınız ya maşallah:nazar: Allah bozmasın, daha güzel günler göstersin.

Benim de eşimin sene başında istifa süreci oldu. O kadar stresli bir dönemdi ki olmazsa ben çalışmayacağım oğlumuza bakarım, sen çalış dedi. Ben de hiç yadırgamadım, olur dedim :) eğer çalışmasaydı da umursamazdım. Çünkü çok şükür ne bana ne de kendine yük olan birisi değil, elinde beş şey varsa beşini de bana verir, biri de bende kalsın demez. Ama konu sahibinineşi çok başka, çocuğa bile bakmıyormuş baksana...
Bizim de bebeğimiz var ama sanırım sizinkinden küçük:) Henüz bakabilecek kadar ne ben ona güveniyorum ne de o kendine güveniyor. Ama biz de öyle yapacaktık aslında.
Yüreği temiz olsun insanın. Yuvanız hep mutlulukla dolsun sizin de.

benim anneme baktirtirmadi.. haftada bir gün götürüyor
diger 4 gün kaynanam bakiyo. kaynanami gördüğü yoruldum mahvoldum diyo. bi kere doktora felan gitmişiz görümcemde bizle birlikte geldi. kaynanam çocuğuyla kaldi geldi yorgun argindi:)
görümcem varken böle degildi zaten görümcem ilgileniyordu kızımı :)
Bu adamin sana artisi nedir ? Bence yok.. tam tersi birde zarar veriyo. Bide yuzsuz yani.. hem yat ancak gobek buyut birde paparayi ye.. valla gercekten cok sinirlendim

onun totsunu kaldıran sensın nıye sessizce ağlıyorsun bir cinnet geçir yık heryeri bak bakalım sana atar yapabiliyormu ,
oohhh beye bak heleee aksama kadar devirsin yatsın birde temiz kadın istesin ,
eşyasını topla gönder anasına büyümeden seni almışım git erkek ol öyle geri gel bu eve de ,
o senın gururunu kırıyorsa sende kırmaktan geri kalmayacaksın ,
herkes astım hastası herkes nefes almakta zorlanıyor ama hıc bir kadın is yapmadan evde yatmıyor ,
evi onu atamam ev eşimin kaynanam yukarda oturuyo asıl kocam beni atar evden... önceki gün kavga ettiğim zaman beni anneme götürecekti annem evde yoktu.

kendinizi neden ezdiriyorsunuz ? ayda en az 2 kere kadın alın. ve eşinizden bunun için izin istemeyin. Kendi paranızı kendiniz kazanıyorsunuz sonuçta
kazaniyorum da eşim harcattirmiyo. ben sağa sola harcayan biriyim. bişey alinca ne gerek var de buda beni sinir ediyo.
alirim dedim. huyu öle her defasinda ayni yapıyo sonrada maaş kartimi el koydu geri aldim da çarşıdan birşey alicam diyip geri aldi. yine el koyucam da hesaplari takip edemiyorum eşim daha iyi takip ediyo tutumlu biri. eherşeyi düzenli yatiyo çok şükür içki kumari yok. o yönden iyi ama hiç sevmediği bu huylardir işte. ben başta harcadim eşim çalışırken düzenimiz daha iyiydi benim ücretsiz izinim bittiği gün işe başladiğim gün eşim işten ayrıldı doktor istemedi orda çalışmani 15 sene çalıştı.

Bizim de bebeğimiz var ama sanırım sizinkinden küçük:) Henüz bakabilecek kadar ne ben ona güveniyorum ne de o kendine güveniyor. Ama biz de öyle yapacaktık aslında.
Yüreği temiz olsun insanın. Yuvanız hep mutlulukla dolsun sizin de.

teşekkür ederim cümlemizin inş :) bizim oğlumuz 13.5 aylık. Ama babası doğduğundan beri bakıyor, benden çok o baktı hatta :)) prematürelerle falan çalıştığı için tecrübeliydi baya.

teşekkür ederim cümlemizin inş :) bizim oğlumuz 13.5 aylık. Ama babası doğduğundan beri bakıyor, benden çok o baktı hatta :)) prematürelerle falan çalıştığı için tecrübeliydi baya.
benim eşim de bakiyo geceleri eşim bakiyo mesela. ben çalıştığım için o 3 e kadar uyumuyo. nabim bakmak zorunda.
akşamlari bana ihtiyaci var. o yüzden peşimden ayrılmıyo işleri bitince kızıma koşuyom zaten. ev işleri mi yarim yamalak.

evet başta çok yüz verdim buna. işleri yetişemiyorum.. çalışıyorum yoruluyorum.:KK43:

Söyleyeceksiniz, ben çalışıyorum farkındaysan bir zahmet kaldır poponu da bir işin ucundan tut, benden bu kadar her şeye yetişmem mümkün değil, deyin. Ki gerçekten de öyle, robot değilsiniz siz.

Söyleyeceksiniz, ben çalışıyorum farkındaysan bir zahmet kaldır poponu da bir işin ucundan tut, benden bu kadar her şeye yetişmem mümkün değil, deyin. Ki gerçekten de öyle, robot değilsiniz siz.
hiç bi gelin robot degildir dogru:)
geceleri bakiyo zaten.. sabahları uyumak için annesine birakiyo:)

Ay valla kusura bakma ara ara yorumları okudum da içim bayıldı. Herkes defet gitsin demiş sen yok paramı alıyor yok harcatmıyor yok ev onun o beni kovad yok kavgada anneme götürdü. Bu ne ya, bu nasıl bir pasifliktir. Ayrıl gitsin. Sen çalışıyorsun zaten bide ona mı bakcan. Boşanırsan nafaka da ister bu sülük adam. Eşek kadar insan yok astımım var da bilmem de yemek yapmanın çocuk bakmanın astımla ne ilgisi var.
Boşa gitsin

benim eşim de bakiyo geceleri eşim bakiyo mesela. ben çalıştığım için o 3 e kadar uyumuyo. nabim bakmak zorunda.

Benim eşim ben çalışmıyordum yine baktı baya, ilgilendi. Ben temizlik yapacakken o oyalıyordu, biraz daha büyüdüğünde parka çıkarıyordu. Markete gitse, ben 5 dk nefes alabileyim diye götürürdü. Çünkü oğlum hem çok huysuz, hemde çok hareketli bir bebekti. Dışarı çıktığımızda o ilgilenirdi ben bir şey anlayayım diye. İlla dışarı da maaşlı çalışmak gerekmiyor bebek ve ev konusunda eş desteği almak için, eşime derdim hep çalışmak mı kolay çocuk bakmak mı diye? Çalışmak der hep..

Eşinizin ağzına kürekle çakasım geldi.
Kadın hem çalışsın hem bebekle ilgilensin hem ev işlerini kusursuz yapsın öyle mi? Aşağılık kompleksli herif de k.çını yayıp yatsın bütün gün. İnanamıyorum ya neden bu kadar ezdiriyorsunuz kendinizi, niye böyle pasifsiniz? Öyle bir gününü gösterirdim ki beğenmiyorsan kapı orada bas git diyerek. Saygısıza bak.

kazaniyorum da eşim harcattirmiyo. ben sağa sola harcayan biriyim. bişey alinca ne gerek var de buda beni sinir ediyo.
alirim dedim. huyu öle her defasinda ayni yapıyo sonrada maaş kartimi el koydu geri aldim da çarşıdan birşey alicam diyip geri aldi. yine el koyucam da hesaplari takip edemiyorum eşim daha iyi takip ediyo tutumlu biri. eherşeyi düzenli yatiyo çok şükür içki kumari yok. o yönden iyi ama hiç sevmediği bu huylardir işte. ben başta harcadim eşim çalışırken düzenimiz daha iyiydi benim ücretsiz izinim bittiği gün işe başladiğim gün eşim işten ayrıldı doktor istemedi orda çalışmani 15 sene çalıştı.
Eşinize aşırı bilendim şuan. Karşımda olsa ağız burun dalardım herhalde.
Yalan dolanla maaş kartınıza el koyuyor bir de ayyyyyy sen kimsin parazit

aynen öle...
ama bu laflari sanirim kendimi yedirmedim o yüzden açtim....
barıştık biz aslinda. eşim benim gönlümü alsada.. bilmiyorum bu şeyler kolay kolay unutulmuyor:KK43:
nereye koyduğumu unutuyorum bişeyi not tutamiyorum. ben hep daginiktim.. topla diyodu ama unutuyordum toplamayı..
evde yardim ederdi ettikten sora ben bunu yaptım ettim demeleri duymak da istemiyorum. çok koyuyor beni ya.
Ben hep dağınıktım diye kendinize yüklenmeyin.. belli ki okumuş, emek vermiş bir meslek edinmişsiniz.. belki düzen kurmaya fırsatınız olmadı.. aynı zamanda B12 eksikliğiniz de olabilir bir dahiliye uzmanı görsün mesela.. kendinizle barışık olun, sağlıklı olmak için kilo vermeye devam.. laf ettirmeyin kendinize.. siz kendinizi değerli görün, sevin.. eşinizin haksızlık etmesine de izin vermeyin..

Eşinizin ağzına kürekle çakasım geldi.
Kadın hem çalışsın hem bebekle ilgilensin hem ev işlerini kusursuz yapsın öyle mi? Aşağılık kompleksli herif de k.çını yayıp yatsın bütün gün. İnanamıyorum ya neden bu kadar ezdiriyorsunuz kendinizi, niye böyle pasifsiniz? Öyle bir gününü gösterirdim ki beğenmiyorsan kapı orada bas git diyerek. Saygısıza bak.
beni evden atamaz ev kocamin. kaynanamla altlı üstlü asıl o atabilir beni. kapının önüne koyabilir koyamiyo

Ben hep dağınıktım diye kendinize yüklenmeyin.. belli ki okumuş, emek vermiş bir meslek edinmişsiniz.. belki düzen kurmaya fırsatınız olmadı.. aynı zamanda B12 eksikliğiniz de olabilir bir dahiliye uzmanı görsün mesela.. kendinizle barışık olun, sağlıklı olmak için kilo vermeye devam.. laf ettirmeyin kendinize.. siz kendinizi değerli görün, sevin.. eşinizin haksızlık etmesine de izin vermeyin..
demir ekskiliğim var ayni zamanda anemi hastasiyim yoruluyorum b 12 vitamin eksikliğim de var. kilo vermek hayli zor vermeyede çalışıyorum. 88-89 kiloyum. kilo vermek istiyorum.
ben kendimi kurtaracak kadar güçlü kadinim. eşimin beni ezmesine hazedemiyorum. önceki gün bana yaptıklarina haketmiyorum. kabullenemedim. barıştık da. içimde kaldi unutulmuycak bir an...

Sıkar biraz kapıya koyması, sonra kim ona yattığı yerden para verecek
Ama evden atabilir ne demek ya bu adamın bu saçmalıklarını neden bu kadar sindirdiniz
buğune kadar hiç evi terkedip gitmedim gitseydim almazdi herade.. eşim parasini yiyecek biri degil. o kendine harcamiyo çok tutumlu biri sadece maaş kartım eşimde duruyo bnoş yere harcamaz öle. çok şükür içkisi sigarasi kumari yok. evde duruyo parayi gerekli olani harcar sadece market mutfak felan aslında ben çalıştığım için pazara eşim gidiyo. mecbur .

Ohhhh valla ya hem evde kıçını devir yat hem bir iş yapma ne güzel dünya öyle allahım :eek:biraz önce bir konuda yazdım evde olan ev işleri ile ilgilenir eğer siz evde olasıydınız bu sizin göreviniz di. Eşiniz evdeymiş o zaman size yardım etmek zorunda . Doğanın kanunu bu başka yolu yok bu işino_O

X