Büyüme ataklari yardım lutfen

Yenianneyimm

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2022
1
0
29
Merhaba anneler. Oğlum 5 haftalık normalde sakin ama gazlı bir bebekti. Uykusu güzel daldığı zaman derin uyurdu güzel emerdi ve çok sakin bir çocuktu. Fakat 5. Haftaya girdiğimizden beri çocuk bambaşka biri oldu ne uyuyor ne doğru düzgün emiyor ve sürekli ağlama krizlerinde. Ağlamaktan nefesi kesiliyor kıpkırmızı oluyor. Kucağıma alıp evin içinde gezdiirdigim zaman susuyor. Ağrısı olsa kucakta da ağrısı olur diye düşünüyorum. Araştırınca büyüme ataklari olabilir denildi. Bu süreçte ne yapmam gerekiyor kafayı yemeden lütfen yardımcı olun 🥺🥺

Merhaba anneler. Oğlum 5 haftalık normalde sakin ama gazlı bir bebekti. Uykusu güzel daldığı zaman derin uyurdu güzel emerdi ve çok sakin bir çocuktu. Fakat 5. Haftaya girdiğimizden beri çocuk bambaşka biri oldu ne uyuyor ne doğru düzgün emiyor ve sürekli ağlama krizlerinde. Ağlamaktan nefesi kesiliyor kıpkırmızı oluyor. Kucağıma alıp evin içinde gezdiirdigim zaman susuyor. Ağrısı olsa kucakta da ağrısı olur diye düşünüyorum. Araştırınca büyüme ataklari olabilir denildi. Bu süreçte ne yapmam gerekiyor kafayı yemeden lütfen yardımcı olun 🥺🥺
Bebek arabasına yada kanguru ya koyun dışarı çıkın yürüyüş açık hava ikinize de iyi gelir, sakin olun siz psikolojik olarak etkilenince o da etkilenir pozitif olmaya çalışın,

Kolik olma durumu genelde 6.haftalarda başlıyor. Sizin de öyle olabilir. Bol bol ten teması yapın. Beyaz gürültü açabilirsiniz. Ayrıca yürüyüş açık hava vs.de iyi gelir.

büyüme atağı, muhteşem haftalar vs. bunları pek önemsemeyin. çünkü ilk yıl çocuğun bir haftası bir haftasını tutmuyor. benim oğlum da 50 günlükken uzun ve derin uyumayı bırakmış, daha şikayetçi bir bebek olmuştu. ben uzamış sarılığının geçmesine bağlamıştım mesela. büyüme atağı da olsa başka bir şey de olsa geçecek, bunu bilin. kanguru ve açık hava en iyisi bence de. banyoya sokabilirsiniz. şampuansız filan sadece küvete ılık su doldurup içine sokma şeklinde. hafif sallanma da iyi gelir. uyuturken sallanmaya alıştırmayın ama ağlama krizleri sırasında hafif sallanma iyi geliyor. çok zor günler, ıkı ileri bir geri derken durum iyileşiyor.

X