Büyük elektrik kesintisi - Elektrikler neden kesildi?

Çamaşırlar makinede,
Süpürge antrede ,
Gözlerim Tavandaki avizede
her an gelirsin diye beklemekte. .
Çok fazla sıkmadan gel be Elektrik :KK62::KK62:

Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği Derneği Türkiye genelindeki elektrik kesintisinden dolayı güvenlik için doğalgaz kullanılan cihazların kapatılması konusunda halkı uyardı.
Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği Derneği’nden (GAZBİR) elektrik kesintileri ile ilgili acil uyarı geldi. GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan elektrik kesintileri süresince doğal gaz müşterilerinin bazı önlemler alması gerektiğini belirtti. Türkiye genelinde bugün saat 10:36 itibariyle oluşan arıza nedeniyle elektrik kesintileri yaşandığı görüldüğü belirtilerek, şu uyarılar yapıldı:

“Türkiye genelinde doğal gaz kullanmakta olan tüm doğal gaz abonelerimizin bu süreçte alması gereken bazı güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Öncelikli olarak elektrik kesintisi olduğu andan itibaren, elektrikle çalışan doğalgaz yakıcı cihazlarının tamamının kapalı konuma getirilmesi gerekmektedir. Elektrik arzı tekrar sağlandıktan sonra, yakıcı cihazların 15 dakika süreyle kesinlikle çalıştırılmaması gerekmektedir. Bu tedbirlerin alınması doğalgaz tüketicilerimizin can ve mal güvenliği ve elektrik şebekesine gelecek yükler açısından büyük önem arz etmektedir”

yalnız şunu anladım ki telefonlar hayatımızın en önemli şeyi olmuş.elektirikler gitti bazı arkadaşların ilk tepkisi hiyy telefonlarımızın sarjı yok napıcaz

bende ki tepki,tüh çayda içemiycez :KK69:

Bu arada gazete elektirik kesintisinin yaşanmadığı tek il VAN demiş.Tüm Türkiyede kısa süreliğinede olsa gitmiş.

Elektrik Mühendisleri kesintinin nedenini açıkladı
elektrik-muhendisleri-kesintinin-nedenini-acikladi-3103151200_m2.jpg

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ulusaner bugün yaşanan elektrik kesintisi sorununa ilişkin açıklamada bulundu.

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ulusaner bugün yaşanan elektrik kesintisi sorununun, özelleştirmelerden kaynaklandığını düşünüyor.

BBC Türkçe'ye konuşan Kemal Ulusaner, "Özelleştirmelerden sonra farklı elektrik iletim firmaları farklı saatler için farklı fiyat veriyor. Sistemde senkron kayması yaşanınca da domino etkisi gibi iletim hatları kesilebiliyor. Özelleştirmelerden sonra sistemi toparlayamadılar" dedi.

2006'da da benzer bir olayın yaşandığını hatırlatan Ulusaner, "Ege, Marmara ve Antalya’ya kadar uzanan bir kesinti yaşanmıştı. Frekans kayması nedeniyle 11 saat elektrik verilememişti" diye konuştu.

Odatv.com

Aman Ya Rabbi eşim Çalı süpürgesi almaktan bahsediyor, çamaşırları nehre götürecekmişiz, yıkarken çocukları da çimdiririz.

Elinde fazladan kalıp sabunu olan var mı?
Sen ava çık,ben temizliği hallederim deseydin.:KK53:
Gerçi onun işi kolay,çıkar 2 balık tutar sahilde doyurur sizi:KK53:
Deniz kenarında olmayanlar vahşi hayvan avına çıkacak mecbur:KK14:

Aman Ya Rabbi eşim Çalı süpürgesi almaktan bahsediyor, çamaşırları nehre götürecekmişiz, yıkarken çocukları da çimdiririz.

Elinde fazladan kalıp sabunu olan var mı?
şu an müsait değilim. yemek için ateş yakacağım. odun arıyorum. işim bittince sabun veriirim.

Taner Yıldız: Siber saldırı mıdır? Söyleyemem!
fft107_mf3983300.Jpeg

RADİKAL - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız elektrik kesintisiyle ilgili açıklama yaptı. Açıklama şöyle: "Şu anda Ankara 'da Sincan'a Balgat ve şu anda bulunduğumuz TBMM'de dahil olmak üzere bir çok kesime elektrik verilmeye başlandı. Bu bizim istemediğimiz sevmediğimiz olay. Bunun farklı sebepleri labilir. Bunun detaylarına gireceğiz. Şu anda bizim için önemli olan şebekeyi ayağa kaldırmak. Bu çok sık rastladığımız bir olay değil. En önemli noktalardan bir tanesi saat 10:36 itibariyle arızamızın fazla, talebimizin de az olduğu zamanlardan bir tanesi. Sabah 07:30-08:30'da tüketimin daha fazla olduğunu görüyoruz. Nereden kaynaklanıyor olabilir, iletim hatlarından, ya da manevra dediğimiz hadiseden kaynaklanabilir. Ben birebir sıcağı sıcağına da takip ediyorum. Gölbaşı'nda merkezde bir kriz merkezimiz var. Orada bu yakinen takip ediliyor. Gelişmeleri de ben buradan her bir saatte bir bu bilgileri size arz edeceğim."

SİBER SALDIRI OLABİLİR Mİ?

Yıldız, 'Sabotaj ihtimalı var mı' sorusu üzerine şunu söyledi: Bir soru üzerine Başbakanımız o cevabı vermiş bulunuyorlar. Bu az mı çok mu ihtimaldir ben bunu söyleyemem. Yani siber bir saldırı mıdır onu da söyleyemem. Bizim merkezlerimiz var, sistemin tamamının gözetildiği merkezlerimiz var. acaba merkezleri, bölgeleri izole etmediği için mi bunlar oldu? her bir daire kendi içinde bunu yönetmesi gerekirdi. Bir operasyon hatası mı var, teknik açıdan hata mı var, yoksa siber bir saldırı mı var, bloke olan bir durum mu var, bunların her birisini anlık takip ediyoruz. O kayıtlar hepsi çıkarılacak. Aslolan bir an önce sistemi ayağa kaldırmak. İstemediğimiz bu durumdan derhal kurtulmak. Sebebinin kesin bir cümle söylemekten kaçınmam lazım, doğru olmaz."

9 yıllık evlıyım evde yıllardır atmaya kıyamadıgım bıyere sıgdıramadıgım katalıtık sobam var. aklıma geldı bırden. esıme talımat verdım eve gtsın tüpü değişsin dıye. allahım ne gunlere kaldık yarebbıııımmmm :KK34:

Taner Yıldız: Siber saldırı mıdır? Söyleyemem!
fft107_mf3983300.Jpeg

RADİKAL - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız elektrik kesintisiyle ilgili açıklama yaptı. Açıklama şöyle: "Şu anda Ankara 'da Sincan'a Balgat ve şu anda bulunduğumuz TBMM'de dahil olmak üzere bir çok kesime elektrik verilmeye başlandı. Bu bizim istemediğimiz sevmediğimiz olay. Bunun farklı sebepleri labilir. Bunun detaylarına gireceğiz. Şu anda bizim için önemli olan şebekeyi ayağa kaldırmak. Bu çok sık rastladığımız bir olay değil. En önemli noktalardan bir tanesi saat 10:36 itibariyle arızamızın fazla, talebimizin de az olduğu zamanlardan bir tanesi. Sabah 07:30-08:30'da tüketimin daha fazla olduğunu görüyoruz. Nereden kaynaklanıyor olabilir, iletim hatlarından, ya da manevra dediğimiz hadiseden kaynaklanabilir. Ben birebir sıcağı sıcağına da takip ediyorum. Gölbaşı'nda merkezde bir kriz merkezimiz var. Orada bu yakinen takip ediliyor. Gelişmeleri de ben buradan her bir saatte bir bu bilgileri size arz edeceğim."

SİBER SALDIRI OLABİLİR Mİ?

Yıldız, 'Sabotaj ihtimalı var mı' sorusu üzerine şunu söyledi: Bir soru üzerine Başbakanımız o cevabı vermiş bulunuyorlar. Bu az mı çok mu ihtimaldir ben bunu söyleyemem. Yani siber bir saldırı mıdır onu da söyleyemem. Bizim merkezlerimiz var, sistemin tamamının gözetildiği merkezlerimiz var. acaba merkezleri, bölgeleri izole etmediği için mi bunlar oldu? her bir daire kendi içinde bunu yönetmesi gerekirdi. Bir operasyon hatası mı var, teknik açıdan hata mı var, yoksa siber bir saldırı mı var, bloke olan bir durum mu var, bunların her birisini anlık takip ediyoruz. O kayıtlar hepsi çıkarılacak. Aslolan bir an önce sistemi ayağa kaldırmak. İstemediğimiz bu durumdan derhal kurtulmak. Sebebinin kesin bir cümle söylemekten kaçınmam lazım, doğru olmaz."
Sincanda elektrik yok ki şuan.
Offffffff cok sinir bir durum yahu

X