Büyük elektrik kesintisi - Elektrikler neden kesildi?

Ne kadar sürecekmiş bu kesinti.:KK51:
Akşama kadar gelirmi acep:KK12:
Bizde sabahtan beri yok, gelmeye niyeti de yok.

Türkiye genelinde büyük bir bölüme uzun süre gelmeyebilir de, İstanbul Nişantaşı tarafında elektrikler gelmiş, İstanbul'un başka hangi ilçelerine elektrik verilmeye başlandı bilmiyorum ama Bursa, Yalova gibi illerde yok, Ege'de küllüm yok.

dkz dikizci bir arkadaş, amacı röntgenlemek:-)

Türkiye genelinde büyük bir bölüme uzun süre gelmeyebilir de, İstanbul Nişantaşı tarafında elektrikler gelmiş, İstanbul'un başka hangi ilçelerine elektrik verilmeye başlandı bilmiyorum ama Bursa, Yalova gibi illerde yok, Ege'de küllüm yok.

dikizci beni dikizlemez umarım :)

Türkiye genelinde büyük bir bölüme uzun süre gelmeyebilir de, İstanbul Nişantaşı tarafında elektrikler gelmiş, İstanbul'un başka hangi ilkelerine elektrik verilmeye başlandı bilmiyorum ama Bursa, Yalova gibi illerde yok, Ege'de küllüm yok.

:-):-)Hakkat ya,dikizci hiç aklıma gelmemişti:-)Çok güzel olmuş kadiş nickin,değiştirme:-)

Elektirik Akdeniz Bölgesindede sabahtan beri yok.Gelmezse yandık valla.

Ilk duyumlar sorunun Ege Kaynaklı olduğu yönündeymiş, Ege'deyim ben elektriği unutayım, ilk Çağ'a geri dönüş, eşimi Kaptan Mağara Adamı moduna sokayım bari:KK70:
Pcnin şarjından yiyorum, modem de UPS denen minik bir jeneratöre bağlı ama o da her an gidebilir, Hoşçakal medeniyet, yaşasın ilk çağ, bizimkine Söyleyeyim de avlanmaya çıksın:KK70:

İşte kesintiye sebep olan o santral...
fft107_mf3984561.Jpeg

http://www.radikal.com.tr/turkiye/i..._olan_o_santral-1325267&utm_campaign=turkiye#

RADİKAL - Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ), henüz kesintinin kesin sebebine dair kesin bir açıklama yapmadı. Ancak enerji konusunda yatırımcıların takip ettiği www.pmum.gov.tr sitesindeki bilgileri göre, 31 Mart’ın ilk saatlerinden itibaren İskenderun’daki Atlas Termik Santrali arıza vermeye başladı. Santral büyük bir yükle çalışırken en son arızayı 10.02’de veriyor. 57 dakika sonra 10.59’da arıza gideriliyor. Ancak edinilen bilgiye göre sonrasında enerji salınımı oluyor ve tüm sistem domino gibi birbirini etkiliyor. Sistem aniden çöküyor.

Elektrik Mühendisleri Odası Enerji Koordinatörü Olgun Sakarya ise geçmişte yaşanan sorunları hatırlatarak arıza ile ilgili şunları söyledi:

“Elektrik Piyasası Şebeke Yönetimi’ne göre, bir hattın devreden çıkmasına yönelik yönetmelikte bazı kriterler var. Bir yerde arıza olduğunda sistem otomatik olarak diğer kaynaklardan sistemi besler. Bir kaynak çöktüğünde tüm sistem çöküyorsa yönetimde bir eksiklik var demektir. Merkez yönetimden kopmuş, özelleştirmeye terk edilen sistemin geldiği nokta budur. Bu olay izlenen politikaların bir sonucudur. Her an her zaman tekrar buna benzer sorunlar çıkabilir. Böyle bir sorunun olabileceğini sürekli söylüyorduk.”

En son sistemin 2006’da çöktüğüne değinen Sakarya şöyle devam etti: “O sorun bu kadar büyük değildi. 13 il etkilenmişti. Ticari kaynaklı sebeple kendi enerjisini üreten santrallar sistemden çıkmıştı. Bu durumda Oymapınar HES devreye girmesi gerekiyordu. Ancak özel bir yatırımdı. Talimata rağmen devreye girmemesi nedeniyle sistem çökmüştü.”

Bilgisayarımın şarjını idareli kullanmak için hangi ayarını kısayım?? Ekran parlaklığı dipte başka? :110:
Kan keybediyormuşum gibi geliyo
Gözüm hep batarya göstergesinde :KK34:

X