Büyük elektrik kesintisi - Elektrikler neden kesildi?

Ya keşke akşam gitseydi yıldızları görürdük müthiş manzara olurdu , hep hayal ederim tüm Dünya' da bir dk elektrikler kesilse gökyüzü nasıl görünür acaba diye ...

ne kadar önemliymiş değilmi elektrik 15 sene evvel o kadar sık yaşardıkki. elektrikmi sadece su bir gider bir daha gelmek bilmezdi.. kollardık sumu geldi bidonları doldurmaya.. hey gidi günler heyy..

ne kadar önemliymiş değilmi elektrik 15 sene evvel o kadar sık yaşardıkki. elektrikmi sadece su bir gider bir daha gelmek bilmezdi.. kollardık sumu geldi bidonları doldurmaya.. hey gidi günler heyy..

Evet gerçekten çok önemli elektrik hayatımızda... Bu kadar önemli bir enerji kaynağının özelleştirilmesini hiç bir zaman anlayamadım...

Elektrik, telekomünikasyon vs. vs.

Tramvay ve Marmaray seferleri başladı
İstanbul'da yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle duran elektrikli ulaşım araçlarının seferleri tekrardan başladı.
marmaray-yarin-aciliyor-5225475_6839_o.jpg

Salı, 31 Mart 2015 13:14

15 sene önce ünv yenı baslamıstım (cok ıyı hatırlıyorum yanı o dönemlerı ) hiç boyle sık sık yasadıgımız genel bır durum olmadı sokak olarak mahalle olarak gderdi haa ben çooook cocukkeneee semt olarak ilçe olarak kesilirdi o baska. Ama '80 lerde..

hukumetten aciklama geldi mikrofon calismadigi icin aciklama yapamiyorlarmis
:))))
bu cok ıyıydı..

Geçen yılda kesilmişti bu tarihte emme o zaman kedicikler girdiydi , şimdi koyun sürüsü girdi galiba :)
canımm kedıler mart kacmadan eylem yapalım demısler. kedi sürüsü kedi.. paralelci kedicikler bunlar :KK53::KK53:

Çok bekletmedi: Türkiye yazarı Fuat Uğur elektrik kesintisini ‘paralel’e bağladı

si yazarı Fuat Uğur, ülkenin dört bir yanında yaşanan ve halen sebebi bilinmeyen elektrik kesintilerini ‘Paralel’olarak adlandırdığı Gülen Cemaati’ne bağladı.

Uğur, kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajda, “Bu elektrik kesintisi gösterdi ki seçimlerde Paralel Yapı’ya karşı çok tedbirli olunmalı” dedi.

fuattweet.jpg

Türkiye yazarının kesintiyi ‘paralel’e bağlayan mesajı sosyal medyada alay konusu oldu. Uğur bunun üzerine, “Bir elektrik kesintisi-paralel yapı bağlantısı kurdum, ağzı lağım çukuru olanlar kapaklarını açtı. Ne çok paralelci varmış twitter puştluğunda” diye yazdı.

Elektrik önemli ama biz süpürgeleri çalıştıralım, dolabımızdaki yiyecekler bozulmasın vs diye değil, bugünkü elektrik kesintisinin VİOB BİST gibi piyasalara zararını biliyor musunuz? Fabrikalara olan zararı? Hastanelerin yoğun Bakım üniteleri?

21. yüzyıldayız ama ülke genelinde elektrik yok, o kadar kayıp kaçak vs vs faturalara yansıdığı halde, kabarık ödemeler yaptığımız halde şayet ülke genelindeki dağıtım hatlarına Bakım yapılmadıysa bunun Faturası yine vatandaşa kesildi ya helal olsun:KK14:

Çok bekletmedi: Türkiye yazarı Fuat Uğur elektrik kesintisini ‘paralel’e bağladı

si yazarı Fuat Uğur, ülkenin dört bir yanında yaşanan ve halen sebebi bilinmeyen elektrik kesintilerini ‘Paralel’olarak adlandırdığı Gülen Cemaati’ne bağladı.

Uğur, kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajda, “Bu elektrik kesintisi gösterdi ki seçimlerde Paralel Yapı’ya karşı çok tedbirli olunmalı” dedi.

fuattweet.jpg

Türkiye yazarının kesintiyi ‘paralel’e bağlayan mesajı sosyal medyada alay konusu oldu. Uğur bunun üzerine, “Bir elektrik kesintisi-paralel yapı bağlantısı kurdum, ağzı lağım çukuru olanlar kapaklarını açtı. Ne çok paralelci varmış twitter puştluğunda” diye yazdı.

ama alay edilmeyecek gibi değil ki :KK70:

adamlar bunu bile kendi lehlerinde kullanıyor

Elektrik önemli ama biz süpürgeleri çalıştıralım, dolabımızdaki yiyecekler bozulmasın vs diye değil, bugünkü elektrik kesintisinin VİOB BİST gibi piyasalara zararını biliyor musunuz? Fabrikalara olan zararı? Hastanelerin yoğun Bakım üniteleri?

21. yüzyıldayız ama ülke genelinde elektrik yok, o kadar kayıp kaçak vs vs faturalara yansıdığı halde, kabarık ödemeler yaptığımız halde şayet ülke genelindeki dağıtım hatlarına Bakım yapılmadıysa bunun Faturası yine vatandaşa kesildi ya helal olsun:KK14:

Doğru. Biz burada ve sabahtan beri sosyal platformlarda işi daha çok espiri yönüyle ele alıp deyim yerindeyse enayiliğimize gülerken, bakıldığında durumumuz içler acısı...

GAZBİR'den doğalgaz uyarısı

Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği Derneği Türkiye genelindeki elektrik kesintisinden dolayı güvenlik için doğalgaz kullanılan cihazların kapatılması konusunda halkı uyardı.
Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği Derneği’nden (GAZBİR) elektrik kesintileri ile ilgili acil uyarı geldi. GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan elektrik kesintileri süresince doğal gaz müşterilerinin bazı önlemler alması gerektiğini belirtti. Türkiye genelinde bugün saat 10:36 itibariyle oluşan arıza nedeniyle elektrik kesintileri yaşandığı görüldüğü belirtilerek, şu uyarılar yapıldı:

“Türkiye genelinde doğal gaz kullanmakta olan tüm doğal gaz abonelerimizin bu süreçte alması gereken bazı güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Öncelikli olarak elektrik kesintisi olduğu andan itibaren, elektrikle çalışan doğalgaz yakıcı cihazlarının tamamının kapalı konuma getirilmesi gerekmektedir. Elektrik arzı tekrar sağlandıktan sonra, yakıcı cihazların 15 dakika süreyle kesinlikle çalıştırılmaması gerekmektedir. Bu tedbirlerin alınması doğalgaz tüketicilerimizin can ve mal güvenliği ve elektrik şebekesine gelecek yükler açısından büyük önem arz etmektedir”

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/28605503.asp

fuattweet.jpg

Neyse kedilerin yerini paralel aldı:KK53:

X