butun derdım kaynanam

kusura bakmayın,kaynananızın düşünme şekli midemi bulandırdı resmen.
siz de,anneniz de harika cevap vermişsiniz,bundan sonrasında da aynı şekilde yapabileceğine eminim.Hiç kendini üzme,samimi olma (şanslısın uzakmışsınız birbirinize)
O hala utanmadan aynı konuları açarsa kocana da söyle bence gidip annesinin ağzını kapatsın.:eek:klava:

Bu heryerde böyledir güzelim bunu dert etmen bi kere yanlış boşuna kendini üzüyorsun
Ayrıca firstday arkadaşıma da katılıyorum aynen tekrarladığımı farzet.
ben ilk yazdığım cevapta senin yazdıklarının daha kötü şeklini yaşamış biri olarak 10 yıllık evliliğimin sonunda artık kayınvalideme bazen şaka ile karışık bak böle yaptınız felan diyorum inceden yani kocanı karıştırma asıl mutsuzluk ozaman başlar

evet haklısınız da anneme soylemesı bana cok koydu..anneme ınanmak bıle ıstemedım..zaten ne geldıyse basıma salaklıgımdan geldı..benım dustugum duruma kımse dusmemıstır.benım dugun gunumun ertesı gunu kaynanam kayınvalıdem oturdular dugun paralarını saydılar..zoruma gıdıyor salaklıgımdan sustum ama ınanın sok oldum.bu da ıkıncı sok oldu bana onlar tarafından..bılmıyorum nasıl ınsanlara karsıtım ama allah sonumu hayır eylesın

Valla tamam kaynanan günümüz şehir hayatında yadsınacak taleplerde bulunmuş. Zaten siz de anneniz de gereken cevabı vermişsiniz. Daha fazla uzatmaya gerek yok bence.
Ne demek benim düştüğüm duruma kimse düşmemiştir. Bence çok abartıyorsun. Biliyormusun ki Türkiyede binlerce genç kız berdel diye gelenek görenek diye tnımadıkları adamlara peşkeş çekiliyorlar. Kanlı çarşaflarını evin avlusuna asmak zorunda bırakılıyorlar. 17lik genç kızlar 70 yaşında iktidarsız adamlarla evlendirilip adamın kuşu kalkmayınca bozuk çıktı diye ailesine öldürülmesi için geri gönderiliyorlar. Erkek çocuk doğuramadı diye üzerlerine kuma geliyor.

Bece Türkiyenin bu gerçeklerini unutmayın. Evet kaynananız cahillik etmiş ama geçmiş gitmiş bir mevzuyu sürekli gündemde tutmanızın bir anlamı yok bence. Zaten farklı şehirlerde yaşıorsunuz, bayramdan bayrama görüşeceksiniz saygıyı ve mesafeyi koruyun aranızda.

Bu arada düğünden sonra para sayma meselesine gelince birçok çift düğün biter bitmez kız ve erkek tarafından 1er 2şer kişilye birlikte paraları sayar. Bunda yadırganacak birşey yok bence. Ha rahatsız olup kafanızda kuracaktıysanız keşke saymak için istediklerinde müdahele etseydiniz.
Bence siz olanlara seyirci kalıp, yüzlerine bişey söylemeyyip kendi kendinize kafanızda kurup büyütüyorsunuz. Bu şekilde davranarak kendinize ve evliliğinze zarar verirsiniz. Geçmiş düşünerek hayıflanmak yerine gelecekle ilgili plnlar yapın ve mutlu olun...

Valla tamam kaynanan günümüz şehir hayatında yadsınacak taleplerde bulunmuş. Zaten siz de anneniz de gereken cevabı vermişsiniz. Daha fazla uzatmaya gerek yok bence.
Ne demek benim düştüğüm duruma kimse düşmemiştir. Bence çok abartıyorsun. Biliyormusun ki Türkiyede binlerce genç kız berdel diye gelenek görenek diye tnımadıkları adamlara peşkeş çekiliyorlar. Kanlı çarşaflarını evin avlusuna asmak zorunda bırakılıyorlar. 17lik genç kızlar 70 yaşında iktidarsız adamlarla evlendirilip adamın kuşu kalkmayınca bozuk çıktı diye ailesine öldürülmesi için geri gönderiliyorlar. Erkek çocuk doğuramadı diye üzerlerine kuma geliyor.

Bece Türkiyenin bu gerçeklerini unutmayın. Evet kaynananız cahillik etmiş ama geçmiş gitmiş bir mevzuyu sürekli gündemde tutmanızın bir anlamı yok bence. Zaten farklı şehirlerde yaşıorsunuz, bayramdan bayrama görüşeceksiniz saygıyı ve mesafeyi koruyun aranızda.

Bu arada düğünden sonra para sayma meselesine gelince birçok çift düğün biter bitmez kız ve erkek tarafından 1er 2şer kişilye birlikte paraları sayar. Bunda yadırganacak birşey yok bence. Ha rahatsız olup kafanızda kuracaktıysanız keşke saymak için istediklerinde müdahele etseydiniz.
Bence siz olanlara seyirci kalıp, yüzlerine bişey söylemeyyip kendi kendinize kafanızda kurup büyütüyorsunuz. Bu şekilde davranarak kendinize ve evliliğinze zarar verirsiniz. Geçmiş düşünerek hayıflanmak yerine gelecekle ilgili plnlar yapın ve mutlu olun...

dediklerinizin gayet ciddi şekilde farkındayım..yapılanlar agır gelıyor ben aılemden boyle gormedım..artı parayı ben vermedım onlar kendı koydukları yerden alıp saymıslar ..ben vermedım yanı ..benım burda abarttıgım hıc bır konu yok belkı sana bu tarz seyler normal gelebılır..cunku uzaktan davulun sesı hoş gelır..yasamadıgın ıcın bılmezsın..

bi insanı çıldırtacak en kötü şey onu ciddiye almadığını göstermektir..bence sen de öyle yap..git..söylediği şeylere üstünkörü cvlar ver..asıl otoritenin sen olduğunu ona b i şekilde hissettir..bence delirecektir..ve en önemlisi gayet neşeli görün..kaydirigubbakcemile5

ay ne kadar ayip yaa...
hayret birsey
inanamiyorum boyle insanlara ben
birde annene sormus offf ya offff

Bence siz olayı fazla abartıyorsunuz buda bi gelenek görenek olabilir kayınvalideniz yatak toplama durumunu söylediğinde siz zaten gereken cevabı vermişsiniz ve kayınvalideniz geri adım atmış ısrar da edebilirdi. Para sayma konusuna gelince bunu elbet biri yapacaktı sizde dahil ! Bayramda yanlarına gideceğiz diyorsunuz yerinizde olsaydım eşimin de ailesinin de kendimin de huzurunu kaçıracak davranışlar da bulunmazdım ilk gelinmişsiniz ne kadar ılımlı davranırsanız o kadar karşılığını göreceksinizdir.

kaynananın son kullanma tarihi geçmiş canım
bu kaynana M.Ö. devirlere ait:nazar:

canım bencede git eğer seni kıracak sözler edersede uslubunca cvp ver cevabın sert olmasın ama onu düşündürsün
sen eşinle mutlu olmana bak
bir ömür boyu mutluluklar diliyorum canım sana

bu zamanda hala duyuyorum böyle seyleri ya....
bu gerdek gecesi takipçiliğinin sapıklıktan ne farkı var
ikiside aynı :kızgın:

olan olmuş canım artık... yasanaları fazla düsünmemeye çalış.bu seni yıpratır ancak
tavrını koymuşsun zaten.aynı tutumunu devam ettir.sonuçta eşinin annesi.saygı göster ama sevgini kazanması uzun zaman alacağa benzer :1no2:

Hala böyle düşünen insanlar kaldı mı yaaa
Allah yardımcın olsun canım
Cahillik işte.... Hatta son noktasına kadar dayanmışlar artık

Bu gerdek merdek olaylari hala yasaniyor, hic ummadigniz insanlar bile bunu bir örf bir adet sayarak devam ettirmekte....herkezin kendi tercihi tabiki:nazar:

Lakin burda en cok yadirgadigim sey kaynananin bunu annene söylemesi!!:kızgın:

Burda cok ayip etmis vallaha...Onlara neyi ispatlicakti?? Bakin kiziniz namusluydu
Tövbe Tövbe....:mymeka:

Olmus bitmis birsey icin kendini sinir etme arkadasim, o an tepkini koyacaktin simdi ne söylesen bos!!:kahve:

Gidersin oturursun iki sohbet edersin olur biter, bence gecmisteki kavgalari bugüne tasimanin kimseye bir faydasi olmaz....mirmirmirmir

Bundan sonrada saygini bozmadan hemen o an tavrini koy:teselli:

bu kadar takma olan olmuş sen evlenmişsin...

bazen duymamak, görmemek iyidir evlilikte....

her zaman söylüyorum böyle konularda noktayı koca koyacak.analarını frenleyip dahada ileri gitmemeleri konusunda usulunce uyaracaklar.ne kadar ilgililer gerdekte olup bitenlerle.bazı adetlerimiz gerçekten çok gereksiz ve saçma.ve inatla üstelik bu devirde hala sürdürmeye çalışıyorlar.bu cahillikte değil düpedüz.terbiyesizlik.siz şimdi yeni gelinsiniz.biraz ağırdan alın.gidip gelmemek olmaz.bunlar istemesekte hepimizin mecburen yapması gereken işkence ziyaretler.ama tavırlarını gözlemle.edepsizlik devam ederse.eşin uzaktan izlemeyi bırakıp.bi dur desin.olanlara.a.s.

Gerçekten çok geri kafalı bir kadınmış.... Daha ilk günden gelinini uzaklaştırmış kendinden.. Yapmış olduğu bu saçmalık yüzünden aileye daha yeni girmiş birisini kendinden soğutmayı becermiş.. Bence git güzelim için rahatlasın istiyorsan konuş kayınvalidenle bu konuda çok kırıldığını söyle ona en azından suçunu bilsin...

X