Burun tıkanıklığı deyip geçmeyin..

gxuxlxuxcxuxk

Allahım sana emanet
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
715
2
44
sevgili anneler sakın bebğinizde veya çocuğunuzda hafif derecede olsa burun tıkanıklığı varsa es geçmeyin..burun tıkanıklığı orta kulak iltihabına dönüşebiliyor..nitekim ben geçen sene yaşadım..oğlumla beraber anneannesindeydik..salonda oğlum yattı bizde annemle tvnin sesi kısık birşekilde izliyorduk.oğlum bir anda sıçradı ben herhelde rüya gördü sandım..hemen ardından sanki boğulacakmış gibi hareketlerde bulundu..annem çocuğa birşey oluyor diye bağırdı..hemen kaldırdık. annem kızım burnu tıkanmış dedi..hemen serum fizyolojik damlattık..ogünü o şekilde atlattık..ertesi gün çocuk hafif ateşlendi ve gece yine burunu tıkalıydı..sabah kaptığım gibi hastahaneye götürdüm..kulağındada hafif pislik vardı..dr.dediki..orta kulak iltihabı olmuş dedi..dedim neden ew soğuk degildi ve grip veya nezle degilki dedim..dr.hiç alakası yok..burnu tıkalımıydı dedi..ewet dedim..bakın dedi..burun tıkanıklığı ya kulağa yada genize doğru akar ve çocuk ya bronşit olur yada orta kulak iltihabı olur dedi..bir sürü ilaç yazdı ve gönderdi..çok şükürkii..haftaya kontrole gittiğimizde iyileşmişti..şimdi çok tedbirliyimm ufacık bir grip nezle veya gece nefes alamıyorsa hemen damla damlatıyorum..damlayı 3 yaş altı çocuklara vermiyorlarmış..geçen sene damlayla tanıştık..geçen seneye kadar serum fizyolojik kullanıyordum ama artık damlamız var..hanımlar bu konuda yaşadığım olayı sizlerle paylaşmak istedim..sağlıcakla kalın.. sevgilerimle..

slm canim paylasimin icin cokkk sagol,evet benim kizda oldugu zmanlar damla veriridim ve ben damlayi ilk aylarda bile kullanabilirdim ama tabiki 1yastan sonra kizim grip olunca kullandim bazi damlalar var onu bebegin ilk dogdugu anda verebiliyorsun,kendine ve begine cok iyi bak saglicakla kalin,,,,,,,

canım saol sende bebişine iyi bak.her ne kadar iştahsız olsalarda..biz elimizden geleni yapıyoruz bundan eminim..öptümm senide bebişinide..Şeniz

canım saol sende bebişine iyi bak.her ne kadar iştahsız olsalarda..biz elimizden geleni yapıyoruz bundan eminim..öptümm senide bebişinide..Şeniz

senağlama canim ins duzelirler ne diyim guzelim ya,ins gun gelecek seninle ben yedikleri zamanlari yazariz,ozamanda mutluluktan ucariz galiba valla bn ucarimmm:teytey::dance:

senağlama canim ins duzelirler ne diyim guzelim ya,ins gun gelecek seninle ben yedikleri zamanlari yazariz,ozamanda mutluluktan ucariz galiba valla bn ucarimmm:teytey::dance:

ayy canım kıyamam sana..ne kadar zorlandığını biliyorumm..ne yapalım bizizm minnoşlarda böyle..2.inşallah böyle olmaz ikimizinkide..:1hug:

ins arkadasim ins,valla ben hayli zorlanip uzuluyorum, ne yapim ana yuregi,kizimi okadar cok seviyorumki,onun ictahsiz olmasi karsimda kilo vermesi beni cok uzuyor,birseyle olmali ictahi gelmesi icin ama ne???

Biz de aynı şüpheyle kızımı bugün doktora götürücez..Yaklaşık 1 hafadır burnu tıkalı,hafif te ateşi var..Pek hasta gibi durmuyor ama ben de kulak problemlerinden çok korkuyorum..Bakalım dr ne diyecek..
Bilgilendirme için çok teşekkürlera.s.

günaydın geçmişolsun inşallah birşeyi çıkmaz.benim oğlumda burun tıkanıklıyla götürdük dün dotora a ğır buronşit demiş.bisürüde ilaç vermiş onun başını bekliyorum ilaç sati gelmek üzere onları verip yatacağım.kendine çocuğunuza tekrardan geçmiş olsun.saygılar

ayy canım sizede geçmiş olsun...çok zordur yaa..yavrumm..kendinede oğlunada iyi bak..allah acil şifalar versin canımm....

Çok teşekkür ederim,size de geçmiş olsun..Bronşit zor bir hastalık gerçekten,çok dikkat etmen lazım:1hug:

Biz de bugün dr'a gittik..Kulaklarında kir birikmesi varmış,damla verdi sadece.Hafif te boğaz enfeksiyonu varmış.Allahtan kulakta iltihap çıkmadı,buna seviniyorum..Kış, anneler için çok zor bir mevsim gerçekten:1no2:
Herkese iyi akşamlara.s.

canım kulakta kir birikmesi dedin..çocuğunun kulakları pisliğini dışa veriyomu..çünkü bazı kulak yapıları dışa pisliği vermediğinden pislik içte kalıyor..bu yüzden kulak ağrısı çok çekiyorlar..allah korusun ileriki yaşta duyma kaybına yol açıyor. arkadaşımın çocuğu öyle ve gliserin damlatıyo devamlıı..yumuşatıp dışa aksın diye..tabi dr.a götürmüşsün iyice baktır..özellikle banyodan sonraki ertesi gün çocuğun kulağından pislik oluşuyorsa normal birsey ama yoksa kötü..sağlıcakla kal...bliğimi paylaşmak istedim canım..

Sağol canım,ben de zaten aynı endişeyi taşıyorum..Gerçekten de doğduğundan beri kir dışarı akmıyor.Hatta ayda bir falan kulaklarına bakıyorum,kir tabakası sertleşmiş bir şekilde görünüyor.

Ben de söylediklerini duymuş-okumuştum.Kızım şu an 4 yaşında.Her enfeksiyonunda da bu durumu belirtiyorum.Fakat dr.ların yaklaşımı sadece gliserin vermek oluyor.Çok küçük olduğu için sadece bunu yapmak lazım diyorlar..

Şimdiye kadar hep çocuk doktoruna götürüyorduk.İlk kez KBB'ye götürdüm.O da farklı birşey söylemedi,damlayla aksın dedi.. Ne bileyim işte canım,doktordur,bir bildiği vardır diyoruz..Teşekkür ederim ilgine.Şeniz

canım ne demek bilgilerimizi paylaşmazsak ne önemi var..yavrumm daha çok küçük oğlumda 4.5 yaşında..geçen kış oğlum hafif derecede orta kulak iltihabı geçirdi ve çok korktum...burun tıkanıklıgından dolayı yazmıştım zaten..allah yavrularımıza sağlık sihat versin..tabi iştahta

Orta kulak iltihabından ben de çok ürküyorum.Allahtan oğluşun hafif atlatmış. Amin canım,Allah çocuklarımıza sağlık-sıhhat versin;korusun onları..Madem ihtiyaç var diyosun,iştah ta versin o zamanyerimsenibena.s.

canim saol..ayy olmazmı bi bilsen neler yaşıyoruz..boğazsız iştahsız bir çocuk ..her yemek bi kabusa dönüşüyo..çok bunaldım artık inanki..

ayy canım sizede geçmiş olsun...çok zordur yaa..yavrumm..kendinede oğlunada iyi bak..allah acil şifalar versin canımm....
iyi akşamlar.tekrar geçmiş olsun kulaktaki pislikde çok ilerde kulak zarı delinmesi yapıyor ihmal etmeyin.öpüyorum sağlıcakla kalın.yeni yılını sizlere ve çocuğunuza mutluluk ve sağlık getirsin.a.s

canım saol..seninde yeni yılın kutlu olsun...öpüyorum hoşçakalın..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…