Burun kemiği kısalığı

Betbetul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2019
554
729
32
Merhaba arkadaslar
22+3 haftalik hamileyim. 12. Haftamda ikili tarama testi yaptirdik hersey normal cikti gayet iyi dedi doktorum. Bugun ayrintili ultrasonda bebegin burun kemigi kisa oldugu icin down sendromu olabilir dedi ama baska hic bir seyi yok ense kalinligi, bagirsak, kalp hersey normal sadece burun kemigi ķisaligina bakilarak down sendorumu teshisi konulabilirmi. Amniyosentez onerdi ama riskinden dolayi biz istemedik yaptirmak ki zaten bizim dusuncemis down sendromlu olsa bile aldirmamak. aranizda oyle bi durun yasayan varmi yani sadece burun kemigi kisa denilip bebegi down sendromu olam yada saglikli dogan oldumu merak ediyorum sirf merakimizi gidermek icin nifty testini yaptirmalimiyiz cok kararsiz kaldik cunku bizi maddi acidan su an icin zorlicak bi test. Ikili tarama testimide yukledim bu durumlari yasayan arkadaslar cevap verirseniz sevinirim
20210218_162847.jpg

Merhaba arkadaslar
22+3 haftalik hamileyim. 12. Haftamda ikili tarama testi yaptirdik hersey normal cikti gayet iyi dedi doktorum. Bugun ayrintili ultrasonda bebegin burun kemigi kisa oldugu icin down sendromu olabilir dedi ama baska hic bir seyi yok ense kalinligi, bagirsak, kalp hersey normal sadece burun kemigi ķisaligina bakilarak down sendorumu teshisi konulabilirmi. Amniyosentez onerdi ama riskinden dolayi biz istemedik yaptirmak ki zaten bizim dusuncemis down sendromlu olsa bile aldirmamak. aranizda oyle bi durun yasayan varmi yani sadece burun kemigi kisa denilip bebegi down sendromu olam yada saglikli dogan oldumu merak ediyorum sirf merakimizi gidermek icin nifty testini yaptirmalimiyiz cok kararsiz kaldik cunku bizi maddi acidan su an icin zorlicak bi test. Ikili tarama testimide yukledim bu durumlari yasayan arkadaslar cevap verirseniz sevinirim Eki Görüntüle 2785538
Merhaba aynı durum bende de var. Bize nift testi yaptır dedi yaptırdık. Siz naptınız. Her şeyi sağlıklıydı. Geri dönerseniz sevinirim

Merhaba aynı durum bende de var. Bize nift testi yaptır dedi yaptırdık. Siz naptınız. Her şeyi sağlıklıydı. Geri dönerseniz sevinirim
Biz yaptirmadik bi dusunelim dedik ama yaptircaz sanirim bu sekilde gunler gecmicek cunku ne oldugunu biliriz en azindan

Benim de 11. haftamda burun kemiği kısalığı, ense kalınlığı ve barsak parlaklığı vardı. NIFTY test ve plasenta biyopsisi yaptırdık şükür bişi çıkmadı. Sonradan da normale döndü. Tek bulgu down demek için yeterli değil demişti doktorlar bana benim birden fazla bulgum olunca oldukça fazla şüphelendiler. Sizin bişi çıkacağını sanmıyorum genetik olabilir anne ve babanın burnu küçükse belki ona çekmiştir. Güzel haberlerinizi alırız ve inşallah hepimiz sağlıkla kavuşuruz yavrularımıza

Bebegi aldirmayacaksiniz test yaptırmayın bence benim bebeğimin beyninde kist var dediler nifty test yaptırın felan dediler ne olursa olsun kabulüm dedim doğuma yakin kistler kayboldu cok sağlıklı bi bebegim oldu cok şükür suan 2 yaşında hiçbir sıkıntımız yok yaşıtlarıyla aynı..down sendromu diyip sağlıklı doğan cok bebek var ayrıca..

Söylemesi kolay belki ama ben olsam yaptırmazdim diye düşünüyorum. O kadar yanıltıyorlar ki ebeveynleri, hamilelik stres içinde geçiyor.. İnançlı biriyseniz bence tevekkül edip önünüze bakın

Merhaba arkadaslar
22+3 haftalik hamileyim. 12. Haftamda ikili tarama testi yaptirdik hersey normal cikti gayet iyi dedi doktorum. Bugun ayrintili ultrasonda bebegin burun kemigi kisa oldugu icin down sendromu olabilir dedi ama baska hic bir seyi yok ense kalinligi, bagirsak, kalp hersey normal sadece burun kemigi ķisaligina bakilarak down sendorumu teshisi konulabilirmi. Amniyosentez onerdi ama riskinden dolayi biz istemedik yaptirmak ki zaten bizim dusuncemis down sendromlu olsa bile aldirmamak. aranizda oyle bi durun yasayan varmi yani sadece burun kemigi kisa denilip bebegi down sendromu olam yada saglikli dogan oldumu merak ediyorum sirf merakimizi gidermek icin nifty testini yaptirmalimiyiz cok kararsiz kaldik cunku bizi maddi acidan su an icin zorlicak bi test. Ikili tarama testimide yukledim bu durumlari yasayan arkadaslar cevap verirseniz sevinirim Eki Görüntüle 2785538
Bebeğinizin durumu nedir acaba

Aynı durumu bende yaşadım ama nifty testi sadece down sendromu ile ilgili fikir verdi ize başka sorunlar için sıvı vermek daha mantikliymis bende o zaman riskli diye istememiştim
Özel degilse başka ne gibi sıkıntılar çıktı bebeğiniz doğdu mu

Selam, peki burun kemiği kısalığı zaman geçtikçe hafta arttıkça doktorlar ne söyledi bunun için düzeliyor mu?

X