Burdaki acımasız yorumlar hakkında?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

NurArslan43

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2024
42
-23
24
Öncelikle herkese hayırlı akşamlar buraya iki gün önce üye oldum💕
Googleden bazı konular için araştırma yaparken hep karşıma çıkıyordu ve bende burdaki kadinların birbirlerine destek olduklarını görüyordum hep.
Zor günler gecirdiğim bu donemde bende sizlerin desteklerine güzel yorumlarına ihtiyacım olduğunu hissettim, ve aranıza katilmaya karar verdim.
İnsan bazen kimseye anlatamadiklarını hic tanimadigi insanlara anlatmak fikir almak ister moral ister destek ister, eminim ki hemen hemen büyük bir çoğunluğumuz bu sebeple burdayız.💕
Velhasıl kelam, moral olsun diye uye olduğum sitede az önce benimle cok benzer sorunlar yasayan bir arkadaşın konusunda denk geldim.
Aile meselelerin yanı sıra benim de en hassas olduğum konu hakkinda da (pcos ve gebelik istegi)
Yazmış. Ve inanılmaz kötü yorumlar okuyup moralimin sifirlanmasina sebep oldum !!
Nasil insanlarin anne olma isteğine yorum yapma hakkını kendinizde buluyorsunuz? Hastaysan tasiyici anne bul cocuk yapma gibi gibi yorumlar😮
Bende suan o kizla ayni durumdayim ve ben dogum yapsam annemi yanimda isterim, sanki kendileri annelerinden hic yardim almamis dogum yapinca o ameliyatli lohusa halleriyle kimseye ihtiyaç duymamis gibi kizin annesine ihtiyaç duymasi hakkinda bile linçlemişler🙄pardon da ? Siz ne yasiyorsunuz da buraya psikolojisini birazda olsun duzeltmek destek gormek kendisiyle ayni sorunlari yasayan insanlarla konusmak isteyip uyelik olusturan insanların morallerini bozuyorsunuz? Ayni fikirde degilseniz yanlis dusunuyorsun deyin gecin. Yazıklar olsun hemcinsine düşmanlık yapanlara. Bu kadar hassas konularda bile bu kadar acimasiz yorum yapanlara.
Lütfen güzel kalpli insanlar üzerine alinmasın🙏benimle ayni uzuntuleri yasayan hemcinslerimi gorunce dayanamıyorum.
Eger mizacim sert olduysa affola. Ama kimse kimsenin yarasına tuz basmasın merhem olsun ki dünya daha yaşanılabilir olsun isterdim.

Hastaysan tasiyici anne bul cocuk yapma gibi gibi yorumlar😮
onu diyen benim
konu sahibi demis ki ; "En önemli hayati organim rahatsiz / doktorlar hamile kalirsan hayati riskin var dedi"
sence bu kadinin hayati riskine rağmen cocuk yapmasi mantikli mi yoksa bencillik mi?
dunyaya annesiz - belki üvey anne elinde ya da kiskanc - kötü karakterli- çocuklarıni bile yeterli besleyemedigini iddia ettigi yengenin hali hazirda 3 cocugunun oldugu anane evinde dislanarak büyümesi riski mantikli mi?
onun yerine ille de kendi çocuğunu istiyorsa bir ise girip para biriktirmesi- bunu yapan tonlarca merkezden birine gitmesi - kendi yumurtası ve kocasinin sperminden tamamen kendi dnasinda bir bebek sahibi olmasi mantiksiz mi?
dogururken kalbi durup ölme riski daha mi mantikli?
yani ben çözüm urettim. dogururken ölmek bir çözüm olamaz, bencillik olur.
bilim gelisti, komsu ulkelerde yasal olan bir süreç tasiyici annelik. yurtdisinda pek cok kadin boyle anne oluyor. tabii ki kimse öleceği tarihi bilemez, hepimizin cocugu annesiz- babasiz kalabilir. ama sahsen benim dogururken ölme riskim olsa göz göre göre dünyaya annesiz bir cocuk getirip gözüm acik gitmektense böyle mantik cercevesinde bir yol arardim.

1000071229.jpg

Googleden bazı konular için araştırma yaparken hep karşıma çıkıyordu ve bende burdaki kadinların birbirlerine destek olduklarını görüyordum hep.
Zor günler gecirdiğim bu donemde bende sizlerin desteklerine güzel yorumlarına ihtiyacım olduğunu hissettim, ve aranıza katilmaya karar verdim.
İnsan bazen kimseye anlatamadiklarını hic tanimadigi insanlara anlatmak fikir almak ister moral ister destek ister, eminim ki hemen hemen büyük bir çoğunluğumuz bu sebeple burdayız.💕
Velhasıl kelam, moral olsun diye uye olduğum sitede az önce benimle cok benzer sorunlar yasayan bir arkadaşın konusunda denk geldim.
Aile meselelerin yanı sıra benim de en hassas olduğum konu hakkinda da (pcos ve gebelik istegi)
Yazmış. Ve inanılmaz kötü yorumlar okuyup moralimin sifirlanmasina sebep oldum !!
Nasil insanlarin anne olma isteğine yorum yapma hakkını kendinizde buluyorsunuz? Hastaysan tasiyici anne bul cocuk yapma gibi gibi yorumlar😮
Bende suan o kizla ayni durumdayim ve ben dogum yapsam annemi yanimda isterim, sanki kendileri annelerinden hic yardim almamis dogum yapinca o ameliyatli lohusa halleriyle kimseye ihtiyaç duymamis gibi kizin annesine ihtiyaç duymasi hakkinda bile linçlemişler🙄pardon da ? Siz ne yasiyorsunuz da buraya psikolojisini birazda olsun duzeltmek destek gormek kendisiyle ayni sorunlari yasayan insanlarla konusmak isteyip uyelik olusturan insanların morallerini bozuyorsunuz? Ayni fikirde degilseniz yanlis dusunuyorsun deyin gecin. Yazıklar olsun hemcinsine düşmanlık yapanlara. Bu kadar hassas konularda bile bu kadar acimasiz yorum yapanlara.
Lütfen güzel kalpli insanlar üzerine alinmasın🙏benimle ayni uzuntuleri yasayan hemcinslerimi gorunce dayanamıyorum.
Eger mizacim sert olduysa affola. Ama kimse kimsenin yarasına tuz basmasın merhem olsun ki dünya daha yaşanılabilir olsun isterdim.
Üyeler hakkında konu açmak yasak.

onu diyen benim
konu sahibi demis ki ; "En önemli hayati organim rahatsiz / doktorlar hamile kalirsan hayati riskin var dedi"
sence bu kadinin hayati riskine rağmen cocuk yapmasi mantikli mi yoksa bencillik mi?
dunyaya annesiz - belki üvey anne elinde ya da kiskanc - kötü karakterli- çocuklarıni bile yeterli besleyemedigini iddia ettigi yengenin hali hazirda 3 cocugunun oldugu anane evinde dislanarak büyümesi riski mantikli mi?
onun yerine ille de kendi çocuğunu istiyorsa bir ise girip para biriktirmesi- bunu yapan tonlarca merkezden birine gitmesi - kendi yumurtası ve kocasinin sperminden tamamen kendi dnasinda bir bebek sahibi olmasi mantiksiz mi?
bilim gelisti, komsu ulkelerde yasal olan bir süreç tasiyici annelik. yurtdisinda pek cok kadin boyle anne oluyor. tabii ki kimse öleceği tarihi bilemez, hepimizin cocugu annesiz- babasiz kalabilir. ama sahsen benim dogururken ölme riskim olsa göz göre göre dünyaya annesiz bir cocuk getirip gözüm acik gitmektense böyle mantik cercevesinde bir yol arardim.
+1
😊

onu diyen benim
Yorum yapmak cok kolay biliyorum anliyorum da sizi, ama bizzat kendimde bu surecleri yaşamis biriyim o kadinin hastaligi nedir bilmem ama benim doktorlarim birisi gayet saglikli dogum yaparsin derken basizi riskli diyor . Ya riskli diyen yaniliyorsa? Ya ben bi hic ugruna anne olma duygusundan mahrum kalirsam.
Anadolu kültüründeki cogu insan sizin söylediğiniz fikire acik degil!! İleri görüşlü hanımefendi.

Yorum yapmak cok kolay biliyorum anliyorum da sizi, ama bizzat kendimde bu surecleri yaşamis biriyim o kadinin hastaligi nedir bilmem ama benim doktorlarim birisi gayet saglikli dogum yaparsin derken basizi riskli diyor . Ya riskli diyen yaniliyorsa? Ya ben bi hic ugruna anne olma duygusundan mahrum kalirsam.
Anadolu kültüründeki cogu insan sizin söylediğiniz fikire acik degil!! İleri görüşlü hanımefendi.
anadolu kültüründeki insanlar evet malesef cok dogum yapip dogumda vefat ediyorlardi. sonra anasi olmayan cocuklarin babasi hic olmuyordu - uvey anne elinde eziyet cekiyorlardi. bunlardan biri de benim ananem. sorsan hic dogmamis olmayi secerdi. kucuk yasta odun tasir soba yakarmis, uvey annesi taramamak icin kisacik kesermis saclarini. zaten küçük yasta da ilk isteyene vermis evden gondermisler.
malesef anadolu kültürü böyle hikayelerle ve dogumda ölen kadinlarin itilip kakilarak büyümüş cocuklariyla dolu :KK43:
ayrica size saglikli dogum yaparsiniz diyen doktorunuz varmis. insallah sağlıkla dogum yaparsiniz. ama 5 doktorun 4ü dogurursan ölürsün dese bile bile hamile kalmak intihardan farksiz olmaz mi?

bence başkalarına yapılan yorumlara bile bu kadar alınmanız normal değil.

ayrıca bahsettiğiniz konu sahibi de bir hemcinsine karşı kötü fikirler besliyordu. anne olmak istemine kimse bir sey demedi. sartlar uygun değilken bu isteğin peşinde başka insanların davranışlarından çıkarımlar yaptığı için eleştirildi.

13 ay gebelik için çabaladım. burada gördüğüm desteği hiçbir yerde görmedim. o yüzden katılamıyorum yorumunuza. sapla samanı karıştırıyorsunuz bence

En önemli hayati organim rahatsiz / doktorlar hamile kalirsan hayati riskin var dedi"
Bunun uzerine benim kuzenimde cocuk yapti
Simdi varmi gercekten boyle insanlar denilebilir
Kuzenimin 2 oglu vardi esi hapisdeydi
Hep firar edip geri giriyodu. Doktor rahmini alalim kanser olma riski varmi ne biseler demis tam bilmiyorum. Oda gidiyo kizim olur diye hamile kaliyo kizi suan 5 yasinda
Esi muebbet yedi, kendisi 6 7 yildir kanser tedavisi goruyo. Yine doktorlarin deyisine gore 3 4 yil yasar diye duyum aldim
Niye anlattim bunu? Gercekten boyle insanlar var yani

Olayı içselleştirmişsin iyi güzel de bir hala olarak 3 yeğeni hakkındaki düşüncesi
Bir kadın olarak yengesi hakkındaki düşüncesi ve
Annesine hizmetçi muamelesi konusundaki feminen duyguların nerde acaba?
Pcos evet zor bir süreç alternatif tedavi seçenekleri mevcut daha dereyi görmeden paçayı sıvamanın alemi yok. Annesini ister herkes cemi cümlenin anası yok yanında tek başına bakan analar ölsün mü?
Burada çoğu üye kocası da işte görevde il yol iz bilmediği yerde kırkı çıkmadan tek başına bebek bakıyor.
Kim kimi linçliyor??
Orada bebeğe hayırlı olsun diyemeyen hala var? Abisinin çocuğu siz mevzuyu hastalıkla saptırmayın. Kendinizle de içselleştirmeyin. Ha siz de aynısını yapıyorsanız size de derim ben haksızsınız. Evet herkes annesi olsun ister yanında burada yenge niye hedef çıksın abisine çemkirsin tek başına mı yaptı bebeği?
İki günde siz de maşallah yargı dağıtıcı olmuşsunuz

Ablacım iyi hoşta o açtığı konu aşırı saçmaydı eger tahmin ettiğim yengem neden benden önce hamile kaldı diyen üye ise , konu hasta olması değil ki konu yengesinin kendini kıskandığını iddia etmesi ve insanların cinsel yaşamı hakkında hesap sorması, aşırı saçma bir konuydu boşuna alınmışsın...

Bunun uzerine benim kuzenimde cocuk yapti
Simdi varmi gercekten boyle insanlar denilebilir
Kuzenimin 2 oglu vardi esi hapisdeydi
Hep firar edip geri giriyodu. Doktor rahmini alalim kanser olma riski varmi ne biseler demis tam bilmiyorum. Oda gidiyo kizim olur diye hamile kaliyo kizi suan 5 yasinda
Esi muebbet yedi, kendisi 6 7 yildir kanser tedavisi goruyo. Yine doktorlarin deyisine gore 3 4 yil yasar diye duyum aldim
Niye anlattim bunu? Gercekten boyle insanlar var yani
Dusmez kalkmas bir allah ama ailem esim ve esimin ailesi olarak durumumuz iyi koklu aileleriz ve ailede kimsenin suc kaydi vs yok. Cocugumuz olsa cok iyi kosullarda yasayacak. Bunu bana mi yazdiniz bilmem ama sizin yarininizin garantisi var mi mesela?

Yasaksa hesabım banlanır. Oldu bitti ✔️ burda herkes fikrini özgürce ifade edip insan linçleyebiliyorken benim kişi belirtmeden actigim baslik banlanırsa oda sitenin adaletsizligi…
Nerden bakarsanız bakın dini-ya da sağlık olarak öncelik annenin sagligidir. Doğmamış bir çocuğa;" annen senin uğruna öldü" yükünü vermek en büyük acımasızlıktir. Bu konuda hassas olabilirsiniz ,çocuk bekliyor ya da istiyor olabilirsiniz Allah hayirliysa sagliklisini versin. Pcos ile hayâti organ aynı şey değil.

Soruma gülenler ve dislike atanlar neyin kafasını yaşıyorsunuz bacımsular? Allah sizi bir sınar feleğiniz şaşar insanların yaralariyla bu kadar dalga gecmeyin.
Kalbiniz kötü. Eğer dediğiniz kadar hassas olsaydınız bir anne olan, anne olmaya çalışan ya da evladını kaybeden bir insana böyle bir cümle kurmazdiniz.

Ben ehlileştim şuvan bu konuyla. Hepsi bunların kadın düşmanı bacım boşver. Ne var sanki doğururken ölecek olmasında? Bebeği de yurda verirler sonuçta. Haklısın sen. Sonuçta mühim olan hamilelik sade ve sadece.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X