Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

Ayy tekrardan grip oluyorum galiba bebelerde ayni. Kis boyunca hicbirimiz hasta olmadik simdi havalarin dengesizliginden hasta olmaya basladik ya biran once tam anlamiyla yaz gelsede kurtulsak su hastaliklardan

Hayır olamaz.Olmazsınız inşallah hasta.Hemen kendine karabiberli çay yap ıhlamur bol limonlu falan.Bebelerde diş çıkarma dönemi olabilir.Ece hanımda biraz burnu akıp öksürür gibi oluyordu 2 gün de geçiyordu takibinde hep diş patları şükür :))
Sen bu durumu takip et bence canım...

Onu takip ettim canim kizinki dise benziyo ama oglanin oyle degil o biraz usutmustu hafifcene ama cumartesi gunu banyo yaparken kombi bozul sicak su gelmiyo oglawn kaldi banyoda zavallimin memecikleri bile titriyo hemen isiticiyi actim ketilla su isitip yikadim cocugu ogun usuttu dahada artti simdi bayagi aicten oksuruyo yavrum

Niye boyle oldugunu bilmiyorum ama umarim bi an once eski duzenine geri doner canim. Bu bebelerin sagi solu hic belli olmuyo bi gun cok rahat geciyo gunun oteki gun berbat. Ayy bi an once duzene girseler zaten 40 dan beri duzene girmelerini bekliyoruz bi turlu goremedim o isigi daha da kotuye gidiyoruz valla artik umudu kestim ben

Off kıyamam ben ona..İnşallah çabuk atlatır.

Gunaydin kizlaaar nasilsiniz, biz iyiyiz cok sukur. Gece uykuya dalmasi cok zor oluyor Ece'nin artik. Memeyi birakinca sapitti Odama geciyoruz once bebek sutunu iciyor ama onu da taksit taksit. surekli yatakta bir debelenme yuvarlanma, nefes nefese kalip terliyor. bu bebeklerin surekli huyu suyu degisiyor. yaklasik 1 saat sonra yorgunluktan sizip kaliyor.gece gorus kamerasi olsa valla cekip gostericem size halimizi gorun diye :) neyse bu huyu da gececek insallah ve yatagina gidip kendi basina uydugu gunlerde gelecek...

Guldencim zor bir gece gecirmissiniz valla anlattiklarin genelde bizim Ece'nin disi cikacagi zman yasadiklarimiz oluyor. ya da ruya gormus olabilir canim. Ece ruya gorup aglayarak cok uyaniyordu bir ara. isigi acmadan kucagima alip kulagina yaklasip sakinlestiricek seyler soyluyordum hafif sallayarak. gerci dis cikariyor olsa istahi yerind olmazdi sadece meme emerdi. bilemedim canim ama umarim bugun aynisini yapmaz.

Oyyy kiyamam ben onun memeciklerine yaaa :)) annesi sen Doruk'a ihlamur icir su niyetine, icine biraz da pekmez koyarsan vucudunun direnci dusmez. havadan fenalik geldi zaten insan ne yapacagini ne giyecegini sasiriyor. zorla hasta ediyor. sevmiyorum Nisan ayini bu yuzden .

Tugcecim tontislerin cok sekerler, o kadar kiskanclik olacak. Cocugun evdeki kralligi sarsildi napisn :) benim agbimde benim yanaklarimi slkarmis sinirlenip kiskanarak :)) gecer zamanla sonra en yakin arkadas olurlar insallah :) bizim cimcime sabahlari degisik kahvaltilar yapiyor. bu sabah menemen yedi mesela. klasik kahvaltisi, bebek ekmegi+50cc aptamil+1 tatli kasigi ceviz+1 tatli kasigi zeytin+ b.peynir+2 tatli kasigi pekmez+gun asiri yumurta. bu doktorun veridigi karisim, bunu artik disleri oldugu icin pek ezmeden yediriyoruz. bir de ben asagidaki tarif kitabini almistim, ayina uygun olanlari yapiyoruz. bazen de misir unu tereyagi ve peynirden mihlama gibi yapiyor bakan teyzesi. dis cikardigi donemde bisey yemiyor, aptamil veriyoruz, diger zamanlar degisik degisik yiyor kahvaltilarini.

Minik Bebeğime Afiyetle - Kitap - Hepsiburada.com

Kızlar pişik önleyici kremlerini kaç aya kadar kullanacağız fikri olan varmı?
Elimdeki stoklar bittide sipariş vermem lazım...

canim ben bebek bezi kullandigimiz surece kullanacagim cunku Ece'nin cildi maalesef alerjik
su ara zaten bahar diye surekli kizarik, ve hatta gecen hafta kaniyordu
evde surekli desitin, fucicort krem ve standart kremimiz bepanthol var.

Kızlar pişik önleyici kremlerini kaç aya kadar kullanacağız fikri olan varmı?
Elimdeki stoklar bittide sipariş vermem lazım...

kizlar bebislere ne kadar meyve veriyorsunuz ve hangi meyveleri veriyorsunuz?
mesela kivi ve cilek veriyor musunuz? muz vs. kuvvetli meyveler verirken miktarlari nasil ayarliyorsunuz?
kivi ve muz sanirim Ece'ye aleerji yapiyor, poposunu iyilestirmek icin 1 haftadir sadece elma ve armut verdiriyorum.
bakicimiz muz kivi cilegi fazla verdi sanirim cocuk mahvoldu. simdi iyilesti gibi cok sukur. sizde durum nedir?

Canım bildiğim kadarıyla çilek 1 yaşa kadar yasak, ben vermiyorum. Muzu seviyor ikizler o yüzden hergün yarım muz yiyorlar akşam üstü de 1-2 kaşık elma rendesi. 1yaştan sonra günde 3porsiyon olabilirmiş

bende tahminimce onlar fazla gelir diye yedirmiyorum artik, demek ki dogru tahmin etmisim. tesekkurler canim.
noldu yoksun bugun pek, bidiklar izin vermiyor mu :)

Canım bildiğim kadarıyla çilek 1 yaşa kadar yasak, ben vermiyorum. Muzu seviyor ikizler o yüzden hergün yarım muz yiyorlar akşam üstü de 1-2 kaşık elma rendesi. 1yaştan sonra günde 3porsiyon olabilirmiş

ya kizlar ilknur un soyadini bilen yok mu? gecen sene utopya-Ferda herkesin telefonunu toplamisti, doguma gidilirse haberlesilsin diye. ondan sorsak mi acaba? bunca zaman olmamasi bana normal gelmiyor artik

canim ben bebek bezi kullandigimiz surece kullanacagim cunku Ece'nin cildi maalesef alerjik
su ara zaten bahar diye surekli kizarik, ve hatta gecen hafta kaniyordu
evde surekli desitin, fucicort krem ve standart kremimiz bepanthol var.

Ay şimdi düşündümde ne boş bir soru sormuşum.Affola kızlar.Tabiki bez kullandığımız sürece elimizin altında olmalı offf.Sabah uyanamadım herhalde :)))

Kıyamam ece ye offf. Doktora falan gittinizmi kanama ile ilgili..Neye karşı var acaba alerjisi? Bizim ece nin yumurta ya . Mesala arka arkaya verdiğimde hemencik pespembe oluyor yanaklar :))

yok canim doktora gitmedik. Gecen sene Ece dogdugunda surekli isilik oluyordu, sac diplerine yayilinca doktor fusicort vermisti. poposuna da onu kullandik ve ise yaradi. benim gibi cildi de alerjik maalesef. kafasi cok terliyor mesela uyurken, 2 gun yikamayalim hemen sac dipleri basliyor kipkirmizi kabarmaya. onun durumuna gore idare ediyoruz biz de.

kizlar sabahtan beri seker hamurlu pasta yapimlariyla kafayi yedim :))) pasta kursuna gitmeyi cok isterdim ama zaman yok maalesef.
uzman tv'den ve baska sitelerdeki videolardan gordugum kadariyla deniycem :) kizimin ve esimin dogumgunu pastalarini ben yapicam. bayiliyorum boyle el emegi seylere. esime asagidaki pastayi yapicam, bakalim yorumlariniz ne olacak :)

Yaa ilknur benim eve gelen ablanin telini almisti buay temizlik yaptiricakti acaba aradimi ablayi mi arasam aradi mi diye ama ne diyecem ki ablayada

evet biciriktan firsati olmuyor sanirim. neyse gelir yaa :)
Ya silam cok komik pasta dimi :)) deniycem bilmiyorum, sabahtan beri bu pasta isiyle ilgili internette ne var ne yok izledim :))
zaten kursa da gitmek istiyorum ama zaman yok simdi bebekle. o domuzlarin seklini tuttursam pasta problem degil.
seker hamuru alip artik kendimi domuzcuk yapmaya vericem napim hehehehehe 10 temmuz a kadar gelistiririm kendimi
kizima da 1 seklinde pasta kalibi buldum onunla yapicam pastayi, sorun olan ustundeki suslemeler. yoksa icini yaparsin. internet sagolsun her bilgiyi veriyor insana. kendimi su anda pastaci gibi hissediyorum valla teorik bilgiyi aldim

Evet elifte yok dun sanki bi ara gordun yazmadan cikti demekki bicirik izin vermiyor. Bu arada pasta coj guzel ama kiz lale becerebilicen mi yapmayi

ya bende utopya'ya mesaj gonderdim bakalim cevap gelecek mi. utopya mesela haziran annelerinin daimi yazanlarindandi ama dogumdan sonra koptu. simdi baska bir topikte surekli. keske yine gelse, ben onun yorumlarini dusuncelerini severdim. davet ettim buraya :) ilknur'u da sordum. ya sor bence ablaya nolacak ki? merak ediyoruz yani nereye kayboldu bu kiz? kotu bisey yoktur insallah diyorum artik

Yaa ilknur benim eve gelen ablanin telini almisti buay temizlik yaptiricakti acaba aradimi ablayi mi arasam aradi mi diye ama ne diyecem ki ablayada

Yaa ablayada nadil izah edicemki neyse utopya cevap yazarsa gerek kalmaz ama yaxmazsa ararim artik ne yapalim

Yaa ablayada nadil izah edicemki neyse utopya cevap yazarsa gerek kalmaz ama yaxmazsa ararim artik ne yapalim. Belki o sekillerinde kaliplari vardir canim cunku bebek kurabiyelerinin hep kaliplari vardi bunlarinda vardirbelki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…