Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

merhaba kızlar geçmişi okuyamadım vaktim yok şimdi. sizden ricam gülfem elam a dua etmeniz iki gündür ateşler içinde kuzucum. bu yüzden annemlerdeyiz. dün acildeydik fitil falan verdiler de öyle biraz düştü. daha sonra yine yükseldi. gece sabaha kadar annemle uyumadık. nasıl sayıklıyordu inanın ağlamamak için kendimi zor tutuyordum. bugün ılık bir duş yaptık yine biraz düştü ama daha sonra yine yükseldi. doktorla sürekli iletişim halindeyiz. ilaçları kullan 3 gün içinde geçmezse ateş, hastahaneye götürecez. dikkat edin kızlar kuzucuklarınıza. Allah tüm hasta olan bebeklere acil şifa versin...

Günaydın uykucu bebişler ve fedakar anneler...

Dün akşam şaka gibiydi...
Ece hanım sabah saat 11 de uyanmış.Bir daha da uyumamış.Akşam Saat 7 ye geliyordu emzirirken uyuya kaldı.15 dk sonra ağlayarak bir uyandı ..offf aman allahım yok böyle ağlamak.Gözleri şişti, hıçkıra hıçkıra ağlıyor, kesintisiz 15-20 dk ağladı.Ne yapacağımı saşırdım.Dua okuyorum,su veriyorum yok halen ağlıyor.En sonunda aklıma mikrodalga geldi.En sevdiklerinden ve kolay çalışacak elektronik alet mutfakta :) çorbasını ısıttım belki yer diye.Ohh şükür rabbime.Mikrodalga başladı çalışmaya bizimkisi sustu...Mama sandalyesine oturttum.Oh mis gibi çorbasını yedi.Başladı mızırdanmaya .Off yine mi..Geldik odasına oyun oynuyoruz.Yok bizimkisi halinden memnun değil habire mızırlanıyor.Sakinleşsin diye emzireyim dedim.Maşallah az önce çorba yiyen başkasıydı sanki hoop memeyi bir emmesi var maşallah kuzuma. saat 8 falan uyudu :) Yanından ayrılmaya niyetleniyorum gözler açılıyor ,kaşlar çatılıyor ,hadi bakalım ayrılabilirsin hop yanına yattım taa saa 10 bucuk falan.o arada babamızda yeni geldi durum böyle böyle dedim.Konuşurken açtı gözleri bizimkisi sanki ağlayan o değilmiş gibi babaya bir gülücük sarılma saştım kaldım 5 dk sonra yine uykulu ve ağlama moduna geri döndü offf off... altını değiştirdim emzirdim ,150 cc mama takviyesi ile göğsümde uyudu 12 gibi beşiğine yatırdım..Uyandı uyancak derken 2 bucuktu uyuduk.Ece hanımda ses seda yok taa ki 4bucuğa kadar.Tekrar emzirdim uykuya daldı.Sabah 7 de tekrar emzirdim 60cc mama verdim..odasına geçtik.O arada sabah sabah annem geldi.Durumu anlattım.Yanına uzandı.ben de işe geldim..

Şimdicik..kızlar nedir bu durum.Büyüme atağı falan mı geçiriyoruz.Ateş yok,vücudunun her yerini kontrol ettim anormal bir durum yok.. neden anlamsız şekilde ağlama nöbeti geçirir ve çok uyur?

Bakalım bugün nasıl geçicek.
anlatırken ben yoruldum valla :KK1:
Kızlar pişik önleyici kremlerini kaç aya kadar kullanacağız fikri olan varmı?
Elimdeki stoklar bittide sipariş vermem lazım...
bizde pek pişik sorunu yok,arada pişik olursa kullanıyorum, bulunması gereken birşey
o yüzden bize bayağı gidiyor...

Son düzenleme:
Elif nerde bu arada yahu? Sİbel tatile gitti, Elif'te mi bir yere gitti, ben mi kacirdim?
biri banamı seslendi burdayım :KK3:
Yaa ilknur benim eve gelen ablanin telini almisti buay temizlik yaptiricakti acaba aradimi ablayi mi arasam aradi mi diye ama ne diyecem ki ablayada

Yaa ablayada nadil izah edicemki neyse utopya cevap yazarsa gerek kalmaz ama yaxmazsa ararim artik ne yapalim

haber gelmezse ararsın bi arkadaş arıcaktı diye belki aramıştır
kadın anlar heralde...

merhaba kızlar geçmişi okuyamadım vaktim yok şimdi. sizden ricam gülfem elam a dua etmeniz iki gündür ateşler içinde kuzucum. bu yüzden annemlerdeyiz. dün acildeydik fitil falan verdiler de öyle biraz düştü. daha sonra yine yükseldi. gece sabaha kadar annemle uyumadık. nasıl sayıklıyordu inanın ağlamamak için kendimi zor tutuyordum. bugün ılık bir duş yaptık yine biraz düştü ama daha sonra yine yükseldi. doktorla sürekli iletişim halindeyiz. ilaçları kullan 3 gün içinde geçmezse ateş, hastahaneye götürecez. dikkat edin kızlar kuzucuklarınıza. Allah tüm hasta olan bebeklere acil şifa versin...

Allah acil şifalar versin yavruna,Rabbim tüm meleklerimizi korusun...

kizlar sabahtan beri seker hamurlu pasta yapimlariyla kafayi yedim :))) pasta kursuna gitmeyi cok isterdim ama zaman yok maalesef.
uzman tv'den ve baska sitelerdeki videolardan gordugum kadariyla deniycem :) kizimin ve esimin dogumgunu pastalarini ben yapicam. bayiliyorum boyle el emegi seylere. esime asagidaki pastayi yapicam, bakalim yorumlariniz ne olacak :)

Eki Görüntüle 687179

bi ara bende hamur işlerine sarmıştım istediğim tarifleri alıp yapıyordum
şimdilerde yine başladım şimdi alman pastasının kekini yaptım
sonrada kremasını yapıcam,hamurişi yapmak insana ayrı bir zevk veriyor
sonra karşısına geçer izlerdim şu malzemelerden sanat eserleri çıkıyor bunları benmi yaptım derdim
(bu işte bir sanat zaten)
sana birşey soracacağım sen tütü ebay linki vermiştin
ben çok beğendim tütüleri uygunda geldi fiyatları
kargo ücreti nasıl dahilmi değilmi
tek eşya yada çoklu alımda değişiyormu bir aydınlatsan...

kizlar bebislere ne kadar meyve veriyorsunuz ve hangi meyveleri veriyorsunuz?
mesela kivi ve cilek veriyor musunuz? muz vs. kuvvetli meyveler verirken miktarlari nasil ayarliyorsunuz?
kivi ve muz sanirim Ece'ye aleerji yapiyor, poposunu iyilestirmek icin 1 haftadir sadece elma ve armut verdiriyorum.
bakicimiz muz kivi cilegi fazla verdi sanirim cocuk mahvoldu. simdi iyilesti gibi cok sukur. sizde durum nedir?

elma armut ve muz,hergün birisini veriyorum,miktar ise 1 adet...
çileklerin tadı yok o yüzden vermiyorum
bi kerede kivi yerken vermişitim çokta sevmişti
aslında niye yedirmiyorsam kivide vereyim bari
benim listemde portakal ve nar vardı 6.aydan itibaren sularını sıkıp verdim...

günaydın kızlar
sueda bu gece hiç uyumadı sürekli ağlamalar mızmız halleri vardı kucağımda durmak istiyor, çok yoruldum,uykum var
eşimi kaldırdım biraz bak diye şimdi evde turluyorlar
2 gündür ensesinde sanırım egzama çıkmış kırmızı pul pul olmuş hafif döküntü şeklinde
sürekli eli oraya gidiyor,çocuğun uykusu var kaşıntıdanmı yoksa huysuzluğundanmı uyumuyor anlamadım
ben kaşıyınca duruyor,geçen gecede böyle huysuzlanmıştı geçte olsa uyumuştu
o an farkettim boynunu ...
dr vucudu egzamaya yatkın demişti,ilk aylarda yüzündede vardı
5 günde bir krem kullanırdım geçerdi
bi arada vucudunda çıktı dr losyon verdi geçmişti
krem ve losyonunu kullandım ama pek bi fayda etmedi...
geçmezse artık hastaneye getiririm...

Son düzenleme:
günaydın kızlar
sueda bu gece hiç uyumadı sürekli ağlamalar mızmız halleri vardı kucağımda durmak istiyor, çok yoruldum,uykum var
2 gündür ensesinde sanırım egzama çıkmış kırmızı pul pul olmuş hafif döküntü şeklinde
sürekli eli oraya gidiyor,çocuğun uykusu var kaşıntıdanmı yoksa huysuzluğundanmı uyumuyor anlamadım

Günaydın elifcim...
Allah yardımcın olsun canım.Kıyamam suedaya offf...Neden fayda etmediki acaba losyon ve krem :KK43:
Eşin inşallah bugün sana daha fazla yardımcı olur sende dinlenir birazcık uyursun inşallah...

Günaydın fedakar anneler ve sevimli bıcırıklar...
Akşam itibarıyla annemlere geçiş yaptık kızımla :KK43:(
Off evimden bu ay çok uzak kaldım.Bütün işler birikti.

Ece hanımın keyfi yerindeydi şükür.Sadece gece uyumamak için debelendi.Sonuç uyuttum kaçış yok:)

Çok geçmiş olsun canım.Aci şifalar...İnşallah Gülfem Ela biran önce iyileşir.
Bebeklerin sayıklaması beni kahrediyor.İçim bir tuhaf oluyor..Çok üzülüyorum :KK43:(

Sedacim cok gecmis olsun gulfem elaya insallah bi an once duser atesi

Günaydın elifcim...
Allah yardımcın olsun canım.Kıyamam suedaya offf...Neden fayda etmediki acaba losyon ve krem :KK43:
Eşin inşallah bugün sana daha fazla yardımcı olur sende dinlenir birazcık uyursun inşallah...

günaydın canım daha yeni başladım ondandır heralde biraz daha bekliyim
hala uyumadı,eşim hemen gitti işe bizde suedayla geceden beri uyumamaya tam gaz devam :KK1:

Son düzenleme:
günaydın kızlar

Benim kizda bu gece ayniydi saat 1:30 bi uyandi kendisini saat 3 e kadar salladim artik en son uyu diye aglamaya basladim bende grip olmusum kafami zor kaldiriyorum zaten neyse sonunda uyudu ama yataga koyar koymaz uyandi babadida almis salona goturmus bu yerde oynarken uyuya kalmis esimde koltukta bi uyandim diyo kiz yerde uyuyo sonra yatagina koymusta uyumuslar oyle. Ayy ne oldu bu bebelere iyice tozuttular valla suan hem grip hem uykusuzlik bas agrisindan olecek gibiyim

günaydın canım daha yeni başladım ondandır heralde biraz daha bekliyim
hala uyumadı,eşim hemen gitti işe bizde suedayla geceden beri uyumamaya tam gaz devam :KK1:

allah allah niye uyumuyorki acaba?

Benim kizda bu gece ayniydi saat 1:30 bi uyandi kendisini saat 3 e kadar salladim artik en son uyu diye aglamaya basladim bende grip olmusum kafami zor kaldiriyorum zaten neyse sonunda uyudu ama yataga koyar koymaz uyandi babadida almis salona goturmus bu yerde oynarken uyuya kalmis esimde koltukta bi uyandim diyo kiz yerde uyuyo sonra yatagina koymusta uyumuslar oyle. Ayy ne oldu bu bebelere iyice tozuttular valla suan hem grip hem uykusuzlik bas agrisindan olecek gibiyim

Uykusuzluk ve baş ağrısı :KK43:(
Haydaa hakikadan nazar değdi bebişlerimize..Kesin büyüme atağı geçiriyorlar düzen değişiyor yeni düzen başlatacaklar kesin..
Kısa zamanda uyumalarını diliyorum...

sabah kahvaltısını yaptırdım birazda oynadı oyalandı
şimdi emdi uyuyor şükür,daha hiç uyumadım gidip uyku çekiyim
mümkünse akşama kadar...
görüşmek üzere kızlar hepinizi öptüm...

sabah kahvaltısını yaptırdım birazda oynadı oyalandı
şimdi emdi uyuyor şükür,daha hiç uyumadım gidip uyku çekiyim
mümkünse akşama kadar...
görüşmek üzere kızlar hepinizi öptüm...

Oley bıdıkların biri uyudu anneye de bol uykular..Darısı diğer bıdığın ve annişin başına :))

Yaa niye kimsecikler yok lale gulden elif ve merve nerdesiniz kizlar. Merve kiz iki gundur yoksun yoksa evi mi buharliyon durmadan

Yaa niye kimsecikler yok lale gulden elif ve merve nerdesiniz kizlar. Merve kiz iki gundur yoksun yoksa evi mi buharliyon durmadan

burdayım canım tek başıma takılıyorum düşmüşüm siteden tekrar giriş yaptım. İşteyken daima açık benim takipteyim :))

Şimdi annemle konuştum,Kızıma bıcı bıcı yaptırmış sonra mis gibi uykuya yatırmış.
Sesini duyamadım.artık telefon konuşmalarından sanki anlıyor telefonu istiyormuş gibi hareketler yapıyor telefondaki sese tepki veriyor.Buda çook hoşuma gidiyor :))

Aklımdayken yazayım.pazartesinden itibaren 1 Hafta yokum düğün telaşı yorgunluğunu atmak izin izin aldık eşimle :) bakalım neler yapıcaz.Çok kaynatmayın ben yokken....

Seda gülfeme acil şifalar versin Allah, meraktayız iyidir inşallah.

Annemler yazlığa gitti yalnızım 2 bebişle uğraşıyorum sanırım daha az uğrayacağım bu yüzden :KK43:

allah allah niye uyumuyorki acaba?

Uykusuzluk ve baş ağrısı :KK43:(
Haydaa hakikadan nazar değdi bebişlerimize..Kesin büyüme atağı geçiriyorlar düzen değişiyor yeni düzen başlatacaklar kesin..
Kısa zamanda uyumalarını diliyorum...
sanırım atak sebepsiz yere ağlıyor zor susturuyorum hep kucağımda olmak istiyor
kollarım dayanmıyorki sürekli meme mama diyor :) bu gece bir gevezeydiki bıdır bıdır konuştu aradada kavga etti benimle
yani canımı okudu :KK1:

kız dedim ya uyumaya gidiyorum diye biraz uyuduk arada uyandı tabi sonra tekrar uykuya devam ettik
sende yatsaydın biraz...hakikaten lale bugün gelmedi hiç..
işyerinde işler yoğundur belki...

Son düzenleme:
X