Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

kizlar o ciglik ve bagirmalar bizde de basladi ( 7.ayda canimdan bezmistim ve 15 gunde gecmisti ama son 4-5 gundur geri geldi. sesi de gur mikrobun resmen kulak zarimin zorlandigini hissediyorum. teyzem, konusmaya calistigini ve konusamayinca sinirlendigini soyluyor. ondan bagiriyormus. bi de bazen ellerini dislerini slkarak bagiriyo. o beni korkutuyor iste, ya diyorum cok sinirli bir cocuk olursa ne ben ne esim sinirliyiz, kavga etmeyiz, evde yuksek sesle konusulmaz, tv sesi bile acilmaz. insallah gecer bu durum..

Geldik laleciğim geldik :)

Şila ben aralarına oturabiliyorum sıkışık oluyo ama oluyo, bizde eymen vera coşmasa uyur hemen arabada vera yüzünden uyuyamıyo yazık büyüyene kadar veradan çekecek sonra da karısından :)) çok üzülüyorum eymene

Vera da öyle ellerini dişlerini sıkıyo ama o sinirlenince değil heyecanlanınca yapıyo :)

Yaaa benimkiler bagirmiyoku hickira hickira ciglik cigliga agliyolar sanki arabada benim gormedigim biri bebelerimi bogaxliyo o derece niye boyle yaptiklarini bi anlasam yardimci olucam ama cozemedimki bi turlu

ana kucagindalar mi bebisler canim? acaba rahatsiz mi oturuyorlar?
ya da sen onde oturuyorsun ona sinirleniyorlar arkada kaldilar diye. oyle cok agladiklarinda arkaya yanlarina bir gecmeyi denesene

Yaaa benimkiler bagirmiyoku hickira hickira ciglik cigliga agliyolar sanki arabada benim gormedigim biri bebelerimi bogaxliyo o derece niye boyle yaptiklarini bi anlasam yardimci olucam ama cozemedimki bi turlu

ana kucagindalar mi bebisler canim? acaba rahatsiz mi oturuyorlar?
ya da sen onde oturuyorsun ona sinirleniyorlar arkada kaldilar diye. oyle cok agladiklarinda arkaya yanlarina bir gecmeyi denesene

Biz anakucagini kullanmayi 4 aylikken biraktik chicco nun eletta modeli var ondan almistik yaa arkada yer kalmiyo arabamiz sedan modeli degil honda hatback canim spor yani oyuzden 3 u kisiye arkada yet olmuyor iki buklum oluyorum bilsem ikizlerim olacagini sedanini alirdim ama nerden bileceksin. Ama arkada oturmayida denedim yok ya yine agliyolar

İkisi de mi aynı? Bizde vera sevmiyo koltuğunu onu kucağıma alınca sorun ortadan kalkıyor eymen yolu izliyor yada eline oyuncak veriyorum onunla oyalanıyo

İkisi de mi aynı? Bizde vera sevmiyo koltuğunu onu kucağıma alınca sorun ortadan kalkıyor eymen yolu izliyor yada eline oyuncak veriyorum onunla oyalanıyo

Evet ikiside ayni illa biri ariza cikarticak kucagima alinca benimkilerde susuyolar ama bu seferde alisirlar diye korkuyorum ve almiyorum nasil bas edeyim ikisiyle. Birde bbu yaz uzun yol yapmayi dusunuyoruz artik halimiz ne olur bilmiyorum valla sirf bu yuzden gitmek isyemiyorum

Mola verirseniz belki faydası olur, hem o zamana biraz daha büyürler

Hoşgeldin aramıza ,
Biz de memnun oluruz bizlerle paylaşımlarından
Evlatların kız mı erkek mi?
Büyük olan 2bucuk yaşında oğlan adı Alperen küçük olan 8 aylık adı Cemre ada çok yorucu olur ikisi oğlum bna düşkün kızı emzırıyrum diye kıza vuruyr ama aglayıncada gidip sarılır abilik ypıyr ona

Masallah bebislerine tugcecim. Abi olanda tabi biraz kiskanclik olucak zamanla alisir oda. Seninki bizim bebeleden kucukmus biz lahvaltida muzun icinne peynir pekmez ceviz ve findik karistiriyodum yumurtasinida ustune veriyodum ama artik sadece muz yiyoruz kahvaltida tam 1 haftadir ne yumurta yedik nede peynir yemek istemiyolar zorladikcada daha kotu oluyo bende ne istrrlerse onu yediriyorum

Umarim bu huylarini bran once birakirlar canim yoksa onumuz yaz yanariz valla disariya cikmak bi yere gitmek iskence olur valla

İnşallah canım biran önce bu huylarından vazgeçerler.Yoksa işin zor görünüyor.

Maşallah bıcırıklarına canım.Ne tatlılar öyle...

Günaydın uykucu bebişler ve fedakar anneler...

Dün akşam şaka gibiydi...
Ece hanım sabah saat 11 de uyanmış.Bir daha da uyumamış.Akşam Saat 7 ye geliyordu emzirirken uyuya kaldı.15 dk sonra ağlayarak bir uyandı ..offf aman allahım yok böyle ağlamak.Gözleri şişti, hıçkıra hıçkıra ağlıyor, kesintisiz 15-20 dk ağladı.Ne yapacağımı saşırdım.Dua okuyorum,su veriyorum yok halen ağlıyor.En sonunda aklıma mikrodalga geldi.En sevdiklerinden ve kolay çalışacak elektronik alet mutfakta :) çorbasını ısıttım belki yer diye.Ohh şükür rabbime.Mikrodalga başladı çalışmaya bizimkisi sustu...Mama sandalyesine oturttum.Oh mis gibi çorbasını yedi.Başladı mızırdanmaya .Off yine mi..Geldik odasına oyun oynuyoruz.Yok bizimkisi halinden memnun değil habire mızırlanıyor.Sakinleşsin diye emzireyim dedim.Maşallah az önce çorba yiyen başkasıydı sanki hoop memeyi bir emmesi var maşallah kuzuma. saat 8 falan uyudu :) Yanından ayrılmaya niyetleniyorum gözler açılıyor ,kaşlar çatılıyor ,hadi bakalım ayrılabilirsin hop yanına yattım taa saa 10 bucuk falan.o arada babamızda yeni geldi durum böyle böyle dedim.Konuşurken açtı gözleri bizimkisi sanki ağlayan o değilmiş gibi babaya bir gülücük sarılma saştım kaldım 5 dk sonra yine uykulu ve ağlama moduna geri döndü offf off... altını değiştirdim emzirdim ,150 cc mama takviyesi ile göğsümde uyudu 12 gibi beşiğine yatırdım..Uyandı uyancak derken 2 bucuktu uyuduk.Ece hanımda ses seda yok taa ki 4bucuğa kadar.Tekrar emzirdim uykuya daldı.Sabah 7 de tekrar emzirdim 60cc mama verdim..odasına geçtik.O arada sabah sabah annem geldi.Durumu anlattım.Yanına uzandı.ben de işe geldim..

Şimdicik..kızlar nedir bu durum.Büyüme atağı falan mı geçiriyoruz.Ateş yok,vücudunun her yerini kontrol ettim anormal bir durum yok.. neden anlamsız şekilde ağlama nöbeti geçirir ve çok uyur?

Bakalım bugün nasıl geçicek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…