Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

sağol canım,gün geçtikçe boynumun acısı hafifliyor ama hala var.
haklısın ailenin yakınında olması güven veriyordur
eğer kayınvalidenle anlaşabiliyorsanız,arada onlara gidersin artık
evet şunu yiyo,.yada hasta olmuyor dediğin anda
çocuklarda bi değişim oluyor hemen
canım benim kız hiç bişi yemiyor,kuru ekmek verince yiyor ama
sadece sütümle doyuruyor karnını,ben yemeyince ısrar etmiyorum
kilosuda çok iyi şükür 9.250 kg.

maşallah kuzuya annesi...büyüyorlar iyice...seneye bu zamanlar bu günlerini gülerek hatırlayacağız...

cnm işi bitirinceye kadar anlatmasaydın bari :)

Ayy kiyamam once ben mi bisey yaptimda agliyosun dedi yok hayir deyincede ozaman yoruldundami agliyosun ver ben sileyim temizliyeyim diye canim benim yaa adam halime uzuluyo nasil anlatmayayim

İlknurcum; benim alınganlığım üstümdedir de :) Yanlış anlamamana sevindim.öptümmm

guldis niye yanlış anlıyım canım evet geçen sefer eczanemizden almıştım bende, dediğin gibi orda hep indirimli oluyor bu sefer ebebekte görünce de söyliyim dedim, seninde hatırlatman iyi oldu canım.

Günaydın anneler ve tatlı bıcırıklar.
Haftasonu bitti
Haftasonu annemlerde kaldık.Babamın haftaiçi olan doğum gününü kutladık..Bol bol gezdik yorulduk.Bugün bitmez, eve gidip uyumak istiyorum (

Hilalcim bebişlerin geri geri emeklemelerini görmek çok tatlıdır eminim...

Elifcim geçmiş olsun.Ağrıyan yeri sıcak tutmaya çalış.Sıcak su torbası koyabilirsin.Birde kas gevsetici merhemlerle ovarsan iyi gelir.

cagan maşallah çok tatlı.

Gunaydin guzel anneler gecmisi telefondan okududum yazma firsati ancak oldu. Benim mulayim oglum gitti yerine yaramaz bi afacan gel di geceleri yeni dogan gunlerinden bile cok ve sik uyaniyor, salyalar sel gibi akiyor, bekliyoruz bakalim sabirla
Lalenin guzel ecesi kotulesmis son biraktigim gun, h.sonu cok cok iyi olmustur insaallah..
İlknur un kardesinin nisan fotgraflarini gordum, cok guzel bir aile gordum, berecik anne babasiyla cok guzel gorunuyor, allah kardesine de mutluluk versin tamamina erdirsin cnm..
Silanin tatlislari ve sueda kontrole gitmiis masaallah gelisimlerine, biz de bu ay sonunda gidecegiz iki ay oldu galiba gitmeyeli merak ediyorum ben de gelisimini ..hasta olan annelere de gecmis olsun..hilal elini kesmis rondoda simdi duzelmistir insaallah..
Cagan biraz bunalmis yalnizliktan, allah kolaylik versin cnm bebisler biraz daha buyusun rahatlasacak bazii seyler insaallah..kizina da bayildim masaallah yuzu gibi guzel omru olsun insaallah....

Gulden sana da gunaydin cnm haftan guzel ve cabuk gecsin yine tatil gelsin
Adaer hosgeldin ...
Unuttugum muhim birsey varsa kusura bakmayin kizlar ve ismini zikretmeyi unuttuklarim varsa.. optuk hepinizi

Bende seni merak etmistim girmiyosun diye. Galiba butun bebisler ayni mesela benimkiler aksam 11 e dogru uydular sabahin 6 sinda kalktilar yaa nasil o saatte kalkiyolar anlamiyorum gece sinirsiz kalkislarini saymiyorum bile valla siyirmaya az kaldi acayip agresif biri oldum

selim de aynı şekilde cnm bizimki geceleri erken uyuyor gerçi, ama 3 gibi bi uyanıyor ağlıyor gözleri kapalı meme almıyor oturmuyor hiçbirşey istemiyo öylece ağlıyor, sabah ezanıyla da ayakta mübarek,
bak altıda uyanan çocuk daha az evvel uyudu, nasıl bunca saat uykusuz duruyor anlamıyorum,
bir an evvel eski haline dönmesini bekliyorum sabırla...
sağol cnm işte vaziyet böyle olunca pek giremiyorum ama telefondan okuyoruz yazdıklarınızı, oradan yazmak çok zor oluyor..
görüşürüz yine cnm öptüm

lagrima(ismini yazdıysan kusura bakma cnm) kardeşine çok geçmiş olsun, bugün sonuçlarını alacakmışsınız, hayırlı güzel sonuçlar alın insaallah...

ilknur bahsettiğin arkadaşın konusuna bakayım dedim, çok üzüldüm, gencecik bir yaş ve küçük bir yavrunun annesi olması çok üzücü...
Allah rahmet eylesin, her ölüm acı muhakkak, ama ardında minicik ve kendine muhtaç çocukları kalan bir annenin ölümü daha da acı..takdir-i ilahi Allah tüm öksüz yetim yavruların yüzünü güldürsün insaallah....

ölüm her an insana çok çok yakın tabii bir saniye sonramızı bilemiyoruz,
ama ben ikinci doğuma giderken gecelerce düşündüm ağladım, bana birşey olursa kızım ne yapar, onu kim sarıp sarmalar diye, benim kız kardeşim yok, eşimin de kız kardeşi yok....anneanne ve babaannesinden başka çocuklarımı emanet edebileceğim kimsem de yok yani, onlar da yaşlı insanlar haliyle.....yengeler de ne kadar kendi canı gibi sahip çıkabilir ki benim yavrularıma..

Selimin doğacağı gün planlı randevulu değildi; ikinci sezeryan olmasına rağmen..
dr. sabahki nst mizi beğenmeyip akşama alıyoruz seni doğuma, eşyalarınızı al bir de güzel yemek ye de gel diyerek uğurladı beni...

oturduk bi yere yemek yiyoruz, lokmalar diziliyor boğazıma, açıldı tabii benim musluklar, nasıl ama bir görseniz, garsonlar bile üzülerek bakıyor ne oldu bu hanıma diyerek bana...
kızım da babasına soruyor annem niye ağlıyor, o da silanın eşi gibi garibim; dr. amca selim gelecek dedi ya onun için duygulandı herhalde diyor kızıma..
ben bi yandan ağlıyorum bi yandan en yakın arkadaşıma mesaj yazıyorum; bana birşey olursa kızım sana da emanet diye...

en zoru yavrunu çaresiz ardında bırakacak olmak, Allah hiçbir anneye bu çaresizliği yaşatmasın, en azından ardından yavrusunu gözü kapalı bırakabileceği emanet edebileceği yakını olsun..

Allah sağlıklı hayırlı ömürler versin hepimize, tüm anneler yavrusunun güzel günlerini görebilsin insaallah....

kızlar teşekkür ederiz....:)

elifcim kayınvalidemle aram eskiden çok iyiydi şimdi eh işte bebiş olduktan sonra ben mi değiştim onlar mı değişti bilemedim. cnm maşallah senin kuzunun da kilosu iyiymiş çok şükür az yeselerde kilo alıyorlar. bu arada benim kız tam canavar elifcim öyle güler yüzlü olduğuna bakma bana kök söktürüyor.

pamuk helvacım hoşgeldin. evet yalnızlık çok zormuş bebek varken birilerini istiyor insan. cnm bizdede durum sizinkiyle aynı gece 11 de yattı sabaha kadar milyon kere uyandı ve sabah 6.30 kalktı daha yeni uyudu küçük canavar.

hayela89 cnm aynı agrasiflik bendede var kızıyorum sonra sinirim geçince bu sefer niye sinirleniyorum ki o daha bebek diyorum ağlıyorum falan allahım ben bir fena oldum

kızlar bebişlerin kahvaltısını devam sütüyle mi hazırlıyorsunuz sizler?
ben bir gün günlük sütle, bir gün elmalı tahıllı mama ile bir de sekersiz komposto yapıp onunla ıslatıyorum,

kompostonun posasını ve biraz da suyunu da püre haline getirip meyva saatinde yediriyorum, çok sevdi bunu,
özellikle kaka yapmakta zorlanan bebişlere de çok iyi gelir,bunu yediği günler taşıyor kakası ...

kompostoyu da evde kuru, taze hangi meyvalar varsa azar azar hepsinden katarak yapıyorum..

bir de kahvaltısına pekmezle beraber tahin de ekliyorum artık, çok faydalıymış bebişler için.... bir yerde okudum sizinle de paylaşayım istedim..

afiyet olsun yavrularımıza...

Son düzenleme:
herkeslere günaydın,

merve ne zamandır yoktun canım hoşgeldin, son anlattığın selimin doğumdan önceki olayını okurken gözlerim doldu dualarına katılıyorum.

cağan maaşallah kızına çok tatlı annesi çok güzel gülüyor

lagrima benimde doğumdan sonra bağsurum vardı ama kendiliğinden geçti, söylediğin yöntemler haricinde birşey bilmiyorum canım

adaer ve az_uz hoşgeldinizz

dün hava çook güzeldi istanbulda bizde beren kıza deniz havası aldırdık gezdik tozduk gece 12 ye doğru girdik eve zavallı beren yorgunluktan bitap düşmüştü hala uyuyor bu da dünden bir kare

,mervecim bende devam sütüyle, ıhlamurla ya da 8 tahıllı kahvaltıyla hazırlıyorum. kompostoyu kuru meyvelerle yapıyorum ama meyve saatinde veriyordum suyuyla da ıslatmak güzel olabilir bunu da deneyeceğim.

cnm ya ağlattın beni allah evlatlarınla yaşayacağın sağlıklı uzun ömürler versin....

sağol cnm hoşbulduk,
bu gece artık ağlamalarına dayanamayıp yatağından kaldırdım hamağına koydum ben de yanına yer yatağı yaptım, o ağladıkça salladım, en azından ikimiz de az da olsa uyuduk...
sinirlendiğimde boş bir odaya gidip; sakinleşmeyi bekliyorum ya da aynanın başına gidip konuşup içimi döküyorum ben, deli gibi ama çok iyi geliyor en azından çocuklara ekşimiyorum böylelikle...tavsiye ederim..
o güler yüzlü canavar yenmez mi annesi, gül yüzlü... maşaaallah.. allah sağlık versin, ne yapalım böyle böyle büyüyecekler,uykusuz gecelerimiz tarih olacak bir gün insaallah

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…