Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

beren kızda çok yaramaz oldu gece uykumuzda problem yok ama gündüz bana kök söktürüyor çok yoruluyorum artık bişey yaptırmıyor hep onunla ilgilenmemi istiyor.:KK50:

pamuk helvacım bende devam sütüyle ve tahıllı kahvaltılıklarla hazırlıyorum içine hergün ceviz koyuyorum bazen de kayısıyı kaynatıp onun suyuyla yapıyorum tabi kayısıdanda koyuyorum. gerçi bu aralar hanım 2 kaşık ancak alıyor sonra ağzını kitliyor açtır açtırabilirsen.

ilkcim teşekkür ederiz sizde harika görünüyorsunuz.

sağolun ilknur ve cagan, amin Allah hepimize sağlıklı hayırlı ömürler nasib etsin...

cagancım kendi ismini ve bebişkonun ismini yazmış mıydın, ben merve cnm.. selim kahvaltıyı seviyor meyva ve yoğurdu da amaa çorbaları yediremiyorum beyefendiye, erkek değil mi işte, hepsi sebze düşmanı :KK9:

ilknurcum harika görünüyorsun, biz de havayı güzel görünce kahvaltııya diye çıktık akşam 9 da girebildik eve, sokaklarda hiç çıtı çıkmadı Selimin, evdeki canavarlığı kalmadı :KK53:
ama bizim gittiğimiz yer ormanlık bir yerdi ve ben dondum iyi ki çocukları temkinli giydirmişim, gerçi kızım sürekli soyundu ama hasta olmadı sabah iyiydi insaallah da olmaz cadı..

bu aylarda anneye daha bir bağlanıyorlar kaybetme korkusu yaşamaya başlarlarmış bir de, o yüzden tepemizdeler hepsi :KK9: sağlıklı olsunlar da....iş güç beklesin ne yapalım...

Son düzenleme:
sağol cnm hoşbulduk,
bu gece artık ağlamalarına dayanamayıp yatağından kaldırdım hamağına koydum ben de yanına yer yatağı yaptım, o ağladıkça salladım, en azından ikimiz de az da olsa uyuduk...
sinirlendiğimde boş bir odaya gidip; sakinleşmeyi bekliyorum ya da aynanın başına gidip konuşup içimi döküyorum ben, deli gibi :KK9: ama çok iyi geliyor en azından çocuklara ekşimiyorum böylelikle...tavsiye ederim..
o güler yüzlü canavar yenmez mi annesi, gül yüzlü... maşaaallah.. allah sağlık versin, ne yapalım böyle böyle büyüyecekler,uykusuz gecelerimiz tarih olacak bir gün insaallah :KK1:

cnm süpersin güzel fikir bende öyle yapayım...:) hehe o güler yüz ne yapıyor biliyor musun onu ayakta sallamımı istiyor ayakta sallıyorum canım çıkıyor bide artık eskisi gibi değil ağır yatağına koyuyorum uyucak diye ama canavar gözleri kapalı pis pis gülüyor sonrada hehe anne ben uyumadım ki diye bakıyor güleyim mi ağlayayım mı ne yapacağımı şaşırıyorum. :KK37::KK37::KK37::KK37: amin cnm allah hepimizin bebişine sağlık versin onlarla sınamasın....

pamuk helvacım yok yazmamıştım benim adım özlem kızımın adı da doğa eylül

sağolun ilknur ve cagan, amin Allah hepimize sağlıklı hayırlı ömürler nasib etsin...

cagancım kendi ismini ve bebişkonun ismini yazmış mıydın, ben merve cnm.. selim kahvaltıyı seviyor meyva ve yoğurdu da amaa çorbaları yediremiyorum beyefendiye, erkek değil mi işte, hepsi sebze düşmanı :KK9:

ilknurcum harika görünüyorsun, biz de havayı güzel görünce kahvaltııya diye çıktık akşam 9 da girebildik eve, sokaklarda hiç çıtı çıkmadı Selimin, evdeki canavarlığı kalmadı :KK53:
ama bizim gittiğimiz yer ormanlık bir yerdi ve ben dondum iyi ki çocukları temkinli giydirmişim, gerçi kızım sürekli soyundu ama hasta olmadı sabah iyiydi insaallah da olmaz cadı..

bu aylarda anneye daha bir bağlanıyorlar kaybetme korkusu yaşamaya başlarlarmış bir de, o yüzden tepemizdeler hepsi :KK9: sağlıklı olsunlar da....iş güç beklesin ne yapalım...

teşekkür ederim canım, ne zaman geçecek şu kaybetme korkusu yanındaykende mızırdanıyo ne istiyor anlamadım her tarafa tırmanmaya çalışıyor, bir yere sığamıyor ama inşallah dediğin gibi geçer,:KK50:

beren kızda çok yaramaz oldu gece uykumuzda problem yok ama gündüz bana kök söktürüyor çok yoruluyorum artık bişey yaptırmıyor hep onunla ilgilenmemi istiyor.:KK50:
:nazar: masaallah Berenciğe uyusun annesi ne işi var gece gece o bizim gececi yaramazlara uymasın, aman nazarımız değmesin masaallah diyorum kocaman annesi :nazar:
cnm süpersin güzel fikir bende öyle yapayım...:) hehe o güler yüz ne yapıyor biliyor musun onu ayakta sallamımı istiyor ayakta sallıyorum canım çıkıyor bide artık eskisi gibi değil ağır yatağına koyuyorum uyucak diye ama canavar gözleri kapalı pis pis gülüyor sonrada hehe anne ben uyumadım ki diye bakıyor güleyim mi ağlayayım mı ne yapacağımı şaşırıyorum. :KK37::KK37::KK37::KK37: amin cnm allah hepimizin bebişine sağlık versin onlarla sınamasın....
nasıl da anlıyorlar cin gibi herşeyi di mi bizimki de emerken uyuyakaldıysa, memeyi ağzından çekip yatağa yatırıyorum tabii, aynı Doğa gibi yatağa koyar koymaz açıyor o da cin cin gözlerini :KK9:

pamuk helvacım yok yazmamıştım benim adım özlem kızımın adı da doğa eylül

çok memnun oldum cnm..:KK19:

teşekkür ederim canım, ne zaman geçecek şu kaybetme korkusu yanındaykende mızırdanıyo ne istiyor anlamadım her tarafa tırmanmaya çalışıyor, bir yere sığamıyor ama inşallah dediğin gibi geçer,:KK50:

ne zaman düzeliyorlar bilmiyorum cnm benim kızım da hala var yalnız başına bir odada asla durmaz, birlikte merdiveni çıkarken ondan on basamak yukarda olayım apartmanı yıkar, çok kaygılı bir çocuk ve bu durumu 7-8 aylıktan beri böyle :KK9: şimdi selim de ablasının izinden geliyor..:KK1:
Berenin sağa sola tırmanmaya çalışmasını hayal ettim de , küçük hafiye etrafı merak ediyor annesi ne yapsın..Selim de meraklı meraklı oturur pozisyondan iki elini önüne koyup gitmeye çalışıyor yapamayınca o elleri pat pat vuruyor yere :KK1: özellikle karşısında ben varsam ve o süt istiyorsa kopuyor yaygara tabii o pozisyonda...:KK1:

herkese tünaydın
anam sayfalar başını almış gitmiş ya
biz daha yeni kalktık
eee malum gece 3 te yatıyoruz artık bikaç gündür

Günaydın anneler ve tatlı bıcırıklar.
Haftasonu bitti :KK43:
Haftasonu annemlerde kaldık.Babamın haftaiçi olan doğum gününü kutladık..Bol bol gezdik yorulduk.Bugün bitmez, eve gidip uyumak istiyorum :KK43:(

Hilalcim bebişlerin geri geri emeklemelerini görmek çok tatlıdır eminim...

Elifcim geçmiş olsun.Ağrıyan yeri sıcak tutmaya çalış.Sıcak su torbası koyabilirsin.Birde kas gevsetici merhemlerle ovarsan iyi gelir.

cagan maşallah çok tatlı.

sağol gülden,eşim ağrı kesici ve kas gevşetici aldı onları sürüyorum
sıcak su torbası bir kez koydum,sürekli tutamıyorum boynumda
gitgide daha iyi oluyorum elhamdulillah....

kızlar teşekkür ederiz....:)

elifcim kayınvalidemle aram eskiden çok iyiydi şimdi eh işte bebiş olduktan sonra ben mi değiştim onlar mı değişti bilemedim. cnm maşallah senin kuzunun da kilosu iyiymiş çok şükür az yeselerde kilo alıyorlar. bu arada benim kız tam canavar elifcim öyle güler yüzlü olduğuna bakma bana kök söktürüyor.

pamuk helvacım hoşgeldin. evet yalnızlık çok zormuş bebek varken birilerini istiyor insan. cnm bizdede durum sizinkiyle aynı gece 11 de yattı sabaha kadar milyon kere uyandı ve sabah 6.30 kalktı daha yeni uyudu küçük canavar.

hayela89 cnm aynı agrasiflik bendede var kızıyorum sonra sinirim geçince bu sefer niye sinirleniyorum ki o daha bebek diyorum ağlıyorum falan allahım ben bir fena oldum

canım tek seninki değil,benımkide,bazı bebekler de böyle
bazı geceler o kadar sık uyanırki
bebekleri gece yatan anneler çok şanslı

kizlar tunaydin, nasilsiniz?
sabahtan beri sayfa acik okuyorum ama yazmaya firsatim olmadi. cuma gunu ise gelmedim ve sorun oldu gelmemem :KK43:
Ece cok hastalandi, cuma sabah erkenden doktora gittik. bronsiloit olmus. doktordan once verdigimiz butun ilaclari oksuruk krizleri sebebiyle kustu. doktordan igne vermesini rica edecektim ki o da zaten igne verelim ilerlemesin hastalik dedi. o gun 2 igneyi karistirip yaptilar ve yavrum yarim saat icini ceke ceke agladi cok cani acidi. buhar tedavisi yaptilar. cuma gecesi hayatimin en kotu anlarindan birini yasadim. o kadar kotu oldu ki kuzum hem uykusuzluktan bayiliyor kucagimizda hem tam uykuya dalmisken bir gicik geliyor basliyor oksurup ogurmeye :KK43: artik midesinde kusacak biseyde kalmadi tukuruk cikardi surekli. saatlerce agladi. doktoru aradik gece ne yapalim diye. hemen gidin hastaneye buhar versinler tekrar dedi. yine buhar verildi ve bu arada surekli su icirdik, zaten suyu bayila bayila iciyordu. bogaz yara oldu garibimin. o agladi ben agladim, esim hangimizi sakinlestirecegini sasirdi. bu sabah 4. igneyi oldu. belirgin bir duzelme var ama hala oksuruk devam ediyor. hic yemek yemiyor felaket ishal oldu yemyesil su gibi . alttaki dislerde kipkirmizi kabarmis. ust uste geldi hepsi :KK43: offf cok slklntili bir haftasonu gecirdik yani ama bugun cok sukur daha iyi. dun sabah babasiyla kitap okurlarken fotogralarini cektim, asagida :)

lale minişin nasıl oldu?

lagrima; bende normal dogum sonrasi cok ciddi bir fissur problemi yasadim hayattan bezmistim gercekten. hani gogus catlagi icin aldigimiz lansinoh var ya, onu denemeni tavsiye ediyorum. her tuvalet sonrasi (idrar sonrasi da) mutlaka lansinoh sur. sabahlari 1 corba kasigi zeytinyagi ic ve yine 1 corba kasigi corekotu agzina atip ustune su ic. ben bunlarla tedavi ettim kendimi. o dedigin ilaclar bende hiiiic bir ise yaramadi. tez zamanda kurtulmani dilerim canim cok pis birseydir :KK43:

ilknurcum nisan fotolariniz cok guzel Allah tamamina erdirsin insallah :)

sayfalari okudukca alintila diye isaretliyordum ama kopmusum o yuzden diger yazacaklarimi unuttum. hilalcim senin bidiklar geri emekliyorlardi sanirim, tiplerini gormeyi cok isterdim :)

Ece artik olur olmadik her yere emekledigi icin salonda halinin ustune kapali bir alan yaptik orda takiliyor. henuz evde guvenlik onlemleri almadik. o kose koruyucular bana pek guven telkin etmedi. sert plastik nasil korur ki?

bu arada gecen hafta yazmistim adim adim egitim setiyle ilgili. cumartesi gunu geldi setimiz. cok cok begendim. flash kartlarida aldim ekstradan. ece nin cok ilgisini cekti, ozellikle kedi kartina takti. sanirim kedimiz recel saniyor onu :)

merhaba kızlar herkes bebeklerden şikayetçi galiba. benim oğlumda 1 haftadır sabah 7 de uyanıyor zeten gün içindeki uykusu çok az. ev işleri beni bekliyor ama ben minnoş bir bebekle oynuyorum 7 yaşında kızım var sanki ozaman daha sabırsızdım şimdi daha bir sabırla oğlumun gönlünü alıyorum yaşlanıyorum galiba:) ben kahvaltımızı bazen ıhlamur bazen portakal--bazıları yasak desede--ile hazırlıyorum içine yumurta sarısı ev yapımı lor ve bebe büskivisi koyuyorum bazende tek tek yediyorum.minik bir ekmeğe pekmez ve tahin karışımı koyuyorum birazda peynir yediriyorum sanki böylesi daha hoşuna gidiyor bıcırığın.

X