Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

.

hoşgeldin meltem...Allah bağışlasın yavrunu, boyu kilosu çok iyi maşaallah :nazar::nazar: boyu gayet yerinde bence annesi kısa deme..
yumurtaya alerji kaç yaşına kadar devam edebiliyormuş? geçer de, Tuğra da rahatca yemeğe başlar yumurtasını insaallah..
bizim de tam bezin lastiğinin geldiği kısımlar pütür pütür oldu son iki gündür, birşey mi dokundu acaba diye düşündüm ben de, siz alerjiyi nasıl anladınız? kusma vs..oldu mu yoksa yalnızca döküntü mü oldu?
:nazar:maşaallah yürümeye hevesliymiş küçük bey, bizimki de elimden tutup ayakta yürüme pozisyonunda sürekli..ama adım atmıyor daha korkuyor tosbiim..

canımm hoşbuldukk..1 yaş dedi doktorumuz..6.ayında sırtında kızarıklar oldu doktor yumurta dedi gerçekten de bir gün önce 2 kaşık yumurta bşalatmıştım.bekle 9.aya kadar dedi.3hafta önce yine verdim.yine sırtında kızarıklık oldu.doktor haftada bir ver o zman dedi.senin yediklerinden laır ihtiysvını artık dedi.
artık çok hareketliler küçükken daha iyiymiş diyorum bazen yatırdığın yerde duruyordu şimdi .sen nerde onalarda ordaa :))

Kızlar eymen kafasının arkasına düştü koltuğa tutunmuş ayakytaydı vera oyuncağı düşürdü onu verirken kafasını arkaya attı düştü. Kahvaltı yapmıştı kusmadı ama çok ağladı ne yapacağım bilemedim 4saat takip ettik herşeyi normal, kusmadı da götürmedik Dr a şimdi acilde pediatri doktoru olmayacak pratisyen doktora da güvenemem offf ya

sağol canım,ne yapsam olmuyor söylemediğim şarkı kalmıyordu cadıya :KK1:

sağol canım,ben 3 gün kesinlikle bekleyemezdim iyi beklemişsin hatta ateşi gündüz çıksaydı hemen giderdim.
bu zamana kadar ilaç içirirken pek sıkıtı yaşamadım ama artık büyüdükçe istemiyor
demir damlasını bile içmiyor,neyseki acd 3 vitaminini seviyor onu isteyerek içiyor
canım zaten ben hep şırıngayla içiriyorum onu görünce anlayıp ağlıyor
kaşıkla denedim birazda, onuda istemiyor
şuan ateşi düştü keyfi yerinde
ama hiç hasta gibide değildi ne ara oldu anlamadık,eşimde öyle diyor
antibiyotiğin adı combicid
kongest ve bricanyl diyede bi şurup yazdı.

canım 3 gün beklemedim aynı gün gittim doktora ama bu olaydan 3 gün sonra dişi çıktı bu yüzden acaba diştenmiydi 3 gün önceki ateş diye düşündüm.

mrb arkadaşlar uzun süredir giremiyorudmm diğer topikte yazılanları okuyunca üzüldüm bu toğikte toolanıldığını gördümm ..bende devamlı yazmak istiyorum ama ev okul bebek hiç bişeye yetişemiyorum :KK43: nolcak benim halim bilmiyorum
tuğra 10.ayına girdi.10 kilo 70 cm olduk.okula başladım başlayalı (3 ay oldu)sadece 1 kilo almış kilo alımı yavaş dedi doktorumuz .boyumuzda kısa mı olacak ne :))70 cm kısa gibi geldi bana ama sağlıklı olsunlardaa...yumurta allejimiz hala devam ediyor başlayamadık yumurtaya..tuğra devamlı yürümek istiyor.bende ellerinden tutup yürütüyorum arada sırada yürütece koyuyurum.

merhaba canım hoşgeldin aramıza maaşallah bebişine bence kilo alımıda gayet iyi.

kızlar ya internetten giyim alışverişi yapıyor musunuz siz markafonı vs.?ben sürekli yapıyorum,hastalık gibi oldu bende valla.kargocuyla kanka olduk artık.sizce normal miyim ki?

giyim çok değil genelde bebişe bişeyler alıyorum netten ya da markafoniye falan mutfak eşyaları nevresimler geliyor bunları alıyorum gerçi eşim karşı internetten alışveriş yapmama ama bazen izin veriyor yada kardeşimn kartıyla alıp ona nakit veriyorum:KK1:

geçmiş olsun cnm, bir an önce atlatır umarım...
bizde de aynısı olmuştu bir kez, önce yalnızca burun akıntısı ile başladı akabinde ateslendi...üst solunum yolu enfeksiyonu idi bizimki de...zaten, diş atesi 38 i geçmez demişti bizim dr.umuz...
damlalığa koyup içirebilirsin belki, bizim kullandığımız vitaminin yani multitabs ın bir pipeti var, ona çekip içirirdim kızımda ben...
gecenizin rahat geçmesine de sevindim..

evet şilacim hava güneşli açık tam gezmelikti bugün, ögle saatlerinde özellikle tam bebişleri alıp çıkmalık bir havaydı..yarın da böyle olursa gezdiririz babişlerle artık, bizim babamız da yalnızca pazar günü çalışmıyor..

hoşgeldin meltem...Allah bağışlasın yavrunu, boyu kilosu çok iyi maşaallah :nazar::nazar: boyu gayet yerinde bence annesi kısa deme..
yumurtaya alerji kaç yaşına kadar devam edebiliyormuş? geçer de, Tuğra da rahatca yemeğe başlar yumurtasını insaallah..
bizim de tam bezin lastiğinin geldiği kısımlar pütür pütür oldu son iki gündür, birşey mi dokundu acaba diye düşündüm ben de, siz alerjiyi nasıl anladınız? kusma vs..oldu mu yoksa yalnızca döküntü mü oldu?
:nazar:maşaallah yürümeye hevesliymiş küçük bey, bizimki de elimden tutup ayakta yürüme pozisyonunda sürekli..ama adım atmıyor daha korkuyor tosbiim..

iyi akşamlar Sedacım Allah rahmet eylesin vefaat eden yakınınıza..
eşinle de Allah sağ salim kavuştursun biz de pazartesi akşamı dört günlüğüne ayrılıyor olacağız iş gereği..:KK14:

iyi geceler Şila pazartesi görüşmek üzere, minişlerini öp yerime :KK54: :KK16:

merve multi tabs bende kullanıyorum berene ama öyle pipet falan yok ama benim kullandığım omega 3 olab multivitamin, aynısından mı bahsediyoruz.

tık tık tık
bende 2012 annesıyım benıde alırmısınız aranıza

hoşgeldin aramıza canım ee anlat bakalım ne yapıyor senin bıdık?

yeni arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz topiğimize herkese yer var yaren, meltem ve afrodit:KK3::KK3:

Son düzenleme:
Kızlar eymen kafasının arkasına düştü koltuğa tutunmuş ayakytaydı vera oyuncağı düşürdü onu verirken kafasını arkaya attı düştü. Kahvaltı yapmıştı kusmadı ama çok ağladı ne yapacağım bilemedim 4saat takip ettik herşeyi normal, kusmadı da götürmedik Dr a şimdi acilde pediatri doktoru olmayacak pratisyen doktora da güvenemem offf ya

canım geçmiş olsun bişey olmamıştır merak etme canı acımıştır ama miniğin:KK50:

geçmiş olsun tatlım keyfi yerindeyse panik yapmana gerek yok.kazalar hepimizin basına geliyor maalesef.

Herşey normaldi işte her zamanki gibi oynadı güldü uykusu gelince mızırdandı, sanki düşen benmişim gibi benzim attı midem bulandı of annelik ne zor şey :KK43:

ilk cim nasıl geçti nişan anlat bakalım

nişan güzeldi canım ama ben pek bişey anlayamadım beren bayağ huysuzluk yaptı kucakta durmak istemiyordu uyumak istemedi bayağ yordu beni fotolar gelince paylaşırım.

Herşey normaldi işte her zamanki gibi oynadı güldü uykusu gelince mızırdandı, sanki düşen benmişim gibi benzim attı midem bulandı of annelik ne zor şey :KK43:

evet gerçekten çok zor annelik ya, Allah hepimizin yavrularını korusun.

merhaba kızlar
suedanın ateşi gece arttı ve düşmedi hep 37lerde seyretti
ama pek sıkıntısıda yoktu onun yerine ben sıkıntı yaptım
sürekli emmeye kalktı bende ateş ölçmekten uyuyamadım
babasıda keza öyle ikimizinde çok uykusu var
ateşi çıktıkça sürekli adamı kaldırdım korkudan
suedayı gezdirdi evde
neyse sabah bu cort sesiyle kaka yaptı
bi baktım su gibi yeşil renkte ishal olmuş
ilaçtanda şüphe ettim ateş de yapmış olabilir dedim
hemen drumuzu aradım mikrobik bişi olabilir
dra bi görün dedi kakayıda hemen tahlile gönderin dedi
eşim hemen gitti ,tabakhaneye .... yetiştirmek bu olsa gerek :KK53:
sonra bizde gittik hastaneye nöbetçi dr vardı
çocuk dru olmuyor,bunların hepsi aile hekimi bu arada
çok şükür kaka tahlilide iyi çıktı
dr suedanın hiçbişisi olmadığını gayet iyi olduğunu
sadece boğazında kızarıklık olduğunu söyledi
eğer o gün burnu tıkalıysa ağladıysa
dr hırıltı sanmış olabilir dedi
diğer ilaçları kullanmamamı, antibiyotiğe devam etmemi söyledi
çok işime geldi zaten zor içiyordu
maflor şase ve paranox fitil vardi ateşi çıkarsa vericem
antibiyotik ishal yapmıştır ama çok erken yapmış
ve 2 günde düşürür ateşi dedi
neyse üzerimden büyük bir yük kalktı
kızımın bişisi yokmuş çok şükür...

Son düzenleme:
elektirikler kesildi ben de hala cevap yazıyorum harıl harıl, bizim apartmanın giriş katı hastane onların jenaratör sesi geldi de o zaman anlayabildim...

iyi geceler kızlar ben artık yatayım malum yarın üç vatandaş evde benden ilgi ve hizmet beklerler..

Allah rahatlık versin..

ne iyi hemen hastaneye iniveririsin bişi olduğunda.

yok cnm onu böyle gereğinden fazla dar yapılmış pardesu ve elbise bedenleri için söyledim, hani bazı mağazalarda 42 beden pardesünün bile göğsü bana dar gelebiliyor diyerek, örnek verdim...

yoksa türk standartlarına göre dikim yapan mağazalarda 38 beden üstler bile çok dar olmayabiliyor bazen..

mesela ;internetten aldım diye bahsettiğim elbise de öyleydi, 42 beden istedim, elime bir geldi dapdaracık bir kalıp, esnemeyen semsert bir kumaş, göğüsten inmedi tabii, sonra önü düğmeli, kumaşı rahat farklı bir elbisenin 42 bedeni ile değiştirdim... o butik bedene 42 yazmasına rağmen, göğüs kısmını çok dar yapmıştı mesela, sanki biz türk hanımlarının hep küçücük göğüsleri :KK1: ..

dur ben en iyisi boydan bir forografımı yollayayım sana :KK1: detaylı vücut anatomimi :KK9:

eee hani gelmemiş resim falan bekliyorum :KK1:
benim yürüme olayı pek olmuyor evden pek dışarı çıkmıyomda

Son düzenleme:
Yanyana koyduklarımda birbirlerine dokunuyorlar vera sarılıp öper gibi iki elini eymenin yüzüne doğru yöneltiyor eymen gözleri kısıyo genelde veradan geliyo dokunma isteği, bi keresinde vera elini eymenin ağzına soktu eymen de bi güzel kemirdi:))) yeni doğduklarında yan yana koydum altlarını değiştiriyordum bez almaya gittim geldiğimde veranın gözler kapalı dil dışarda ağız açık, meğer eymen işemiş veranın suratına gelmiş :)))

:KK9::KK9::KK9: ay ne tatlı olmuşlar öyle...

geçmiş olsun,hiçbişi olmaz sueda 5 aylık falandı bizim yatakta
çok yüksek yavrum bi düştü o yükseklikten hemde sert zemin parkeye
hemen hastaneye gittik çok şükür bişisi çıkmadı
ultrason çekildi hemen
ondan sonrada kaç kere kafasını vurdu
kanepelere tutunurken düştü
kazazede oldu çıktı yavrum...
belirtileri kollarda kasılma ve fışkırtarak kusma demişti drumuz
ben 7 saat uyutmamıştım

güvenebilirsin bence benim bugün gittiğim dr da aile hekimiydi
çocuk dr u yerine bakıyor akşamları ve haftasonları
ben gayet memnun kaldım

Son düzenleme:
biz daha eşimle evi temizlicez sil süpür falan
ama ikmizinde canı hiç istemiyor
yorgun ve uykusuzuz....

Son düzenleme:
kızlar hepınıze teşekkur ederım hoşgeldın dıleklerınız ıcın ınsalla sık sık gelıcem
kendımden bahseteden önce bebegı duşen arkadasım gecmış olsun vucut reaksıyon vermedugıne göre problem yok sanırım
elıfsueda bebışıne gecmış olsun cnm benım kızım 6 yasında ama hala ateşlendıgınde korkarım hep aklıme en kötıusu gelır
oğlum daha ates görmedı onda sanırım hepten panık olabılrım ama en etkılı yöntem fıtıl surubu kusma ıhtımalı yuksek oluyo hastayken
antıbıyotıkler malesef ıshal apıyo oğlum en son ıctıgınde bıldıgın ensesıne kadr cıktı bıde kv deyık dusunun telaseyıı

ben 27 yasında 2 cocuk annesyım aranıza sakaryadan katılıyorum
6 yasında bı kızım 4.5 aylıkta bı oğlum var
evımın hanımıyım :21::21::21:
cocuklarıla esımle gecınıp gıtmekteyım sızlerıde zamanda tanımaktan mutluluk duyacagım
ıyıkı böyle genel bı topik acılmış
her bışey farkettım her topikte kaynaşılıyo sonradan sosyal paylaşım sıtelerınde grup acılınca tenhalasıyo
hem bebeklerı daha buyuk olanlar tecrubelerını paylaşması taze bılgılerı aktarması acısından cok daha ıyı olacagını duşunuyorum

buda benım 2012 model tostosum

$5705_468425829878855_1513737966_n[1].jpg

kızlar hepınıze teşekkur ederım hoşgeldın dıleklerınız ıcın ınsalla sık sık gelıcem
kendımden bahseteden önce bebegı duşen arkadasım gecmış olsun vucut reaksıyon vermedugıne göre problem yok sanırım
elıfsueda bebışıne gecmış olsun cnm benım kızım 6 yasında ama hala ateşlendıgınde korkarım hep aklıme en kötıusu gelır
oğlum daha ates görmedı onda sanırım hepten panık olabılrım ama en etkılı yöntem fıtıl surubu kusma ıhtımalı yuksek oluyo hastayken
antıbıyotıkler malesef ıshal apıyo oğlum en son ıctıgınde bıldıgın ensesıne kadr cıktı bıde kv deyık dusunun telaseyıı

ben 27 yasında 2 cocuk annesyım aranıza sakaryadan katılıyorum
6 yasında bı kızım 4.5 aylıkta bı oğlum var
evımın hanımıyım :21::21::21:
cocuklarıla esımle gecınıp gıtmekteyım sızlerıde zamanda tanımaktan mutluluk duyacagım
ıyıkı böyle genel bı topik acılmış
her bışey farkettım her topikte kaynaşılıyo sonradan sosyal paylaşım sıtelerınde grup acılınca tenhalasıyo
hem bebeklerı daha buyuk olanlar tecrubelerını paylaşması taze bılgılerı aktarması acısından cok daha ıyı olacagını duşunuyorum

buda benım 2012 model tostosum

Eki Görüntüle 646514

:nazar: pek tatlı durmuş

evet hep kustu kusunca tekrar içirdim
bende ateşten korkarım aklıma ilk havale gelir Allah korusun

:nazar: pek tatlı durmuş

evet hep kustu kusunca tekrar içirdim
bende ateşten korkarım aklıma ilk havale gelir Allah korusun

aynen cnm hep en kötu gelır aklıma
ateslenınce korkarım
ama sımdı bızım ufaklık grıp falan oldu dıyorum kı hıc ateşlenmedı vucudu mıkroplarla savaşmıyomu acaba ateşlensede neden ateşlendı derım bı garıp duygu annelık ıste
dr na sormaya cekındım ınankı böyle sacma soruyu ama kafamdada kaldı

X