Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

cevremdeki herkes, buyudukce uykusu duzelir sonra yataktan kaldramazsin falan diyor ama bana hayal gibi geliyor o gunler :) o yataktan kalkmadigi gunler "yasasin kotuluk" diye kaldiricam valla :))) bugunlerin intikamini alicamminik bocegimden :) sadece 1 gece olsun hic uyanmadan 8'e kadar uyumak istiyorum yaa cok sey mi istiyorum acaba?
zeytinyagini gecen sene denedim ama bana misin demedi, mustelanin konak icin bir kremini almistik, onu surup tariyordum. o sokup atmisti ama saclarda gitmisti iste. simdi cesaret edemem. doktor yagli cildi var konak olmasi normal demisti. hala da mustelanin sampuanini falan kullaniyoruz. aylardir sorun yoktu ama sanirim baharla beraber costu kafasi :KK43: amaaaaan sinir oluyorum bu alerji denen belaya :KK43: Ece'nin yikanmayla ilgili pek sorunu yok, sadece yuzune su gelirse sinirleniyor. su kafaya takilan sapka gibi aparattan almistim ama onuda tutmuyor kafasinda huylu cimcime. elimle alnina set yapip duruluyorum. idare ediyoruz ama mutlaka iyi duruluyorum. sanirim bahardan kaynakli oldu bu kez. herkes bahar sever ben nefret ediyorum baharlardan :KK43:

ya kizlar ben size helal olsun diyorum, Hilal ve Sila gercekten 2 bebekle basedebildiginiz icin tebrik ediyorum ve sabir diliyorum size...

Canim bize konak nerdeyse hic olmadi su kafadaki cukur yer varya bingildak diyolar galiba orda azcik olmustu drumuz zeytinyag sur yika gecer dmisti ve gectide bi dahada olmadi. Ne bileyim belki bahardan falanda olabilir bizde sebamed kullaniyoruz sampuan mustelanin konak onleyici sampuani var ondan kullanabilirsin canim belki iyi gelir tabi dra da goturmekte fayda var bakalim ne diyecek

Belli değil ne zaman gelecekleri ama Eylül Ekim falan... :KK43:

Şilacığım benim de eşimi yalnız bırakmak içimden gelmiyor ama ikizler bugün çok yordu, havalar tamamen ısınsa hemen kaçıcam :)

Alisirsin canim merak etme bu bebeklerin gunu gunune tutmuyor 3 gundur canimi okuyan bebeler bugun sanki evde hic bebe yokmus gibi rahattim aman masallah diyeyimde baslamasinlar yine...

Lalecim o kotu planlari bizde esimle yapioruz gece yarisi sabahin korunde kaldiricaz diyoruz yasasin kotuluk

kizlar merhabaaa, nasilsiniz? uykusuz bebislerin yorgun anneleri, Allah hepimize guc kuvvet ve de sabir versin. Ece'de her gece sabaha kadar uyanip bana eziyet ediyor. hic demiyor ki bu kadin calisiyor insafa geleyimde uyuyayim nerdeeeeee. valla bende uyuyayim diye mecbur bizim yataga aliyorum, 1-2 donuyor sonra ya babasina ya bana yapisip uyuyor. batti balik yan gider saldik bizde :)

utopya'dan cvp geldi canim ama gecen sene ilknur telefonunu vermemis ona, yani tek ulasabilecek kisi sensin su anda. ya ablaya soyle durum boyle diye , telefonunu sana vermese de en azindan o arayip bizim merak ettigimizi soylesin. rica etsen yardim eder heralde. valla merak ediyorum normal degil bu ortadan kaybolmasi.

Canim cok gecmis olsun, vucutta iltihap var mutlaka, atesin ilacla dusup sonra yine yukselmesi bunu gosteriyor.en kisa surede iyilesmesini diliyorum. ufacik melegin inlemesine ben dayanamam yaa cok uzuldum :KK43:(

Eveeeeet ben seslendim caniiiiim :)

Ay fena sardim bu pasta isine, dunden beri pasta modellerine ve nasil yapildiklarina bakiyorum, turlu videolar izliyorum. hayvan veya insan figurleri nasil yapiliyor diye.
insanin aklinda hicbir sey kalmiyor valla, simdi de internetten malzeme siparisi verip denemeler yapicam. mayis'ta yegenimin, haziran'da hobbitin ve temmuz da esimin dogumgunu var :)
gercekten sanat yaa insani alip goturuyor, yalniz cok ilerlemis bu pastacilik, inanilmaz kaliplar yapmislar. sanat eseri olmamasi mumkun degil :)
canim aciklama bolumunde kargo icin ya ucret yazar ya da FREE yani ucretsiz yazar. sen begendiginin linkini gonder bana bakayim hemen.
eger ayni saticidan urun aliyorsan genelde tek kargo ucreti oluyor. farkli saticilar olursa hepsinin kargosu ayri oluyor.
yalniz ordan alinca hemen 2 gunde gelmez kargo onu soyliyim. bazen 1 ayda geldigi de oluyor. o yuzden bisey alicaksan planladigindan 1-2 ay once al mutlaka canim

tembelligimden hala hangi meyva hangi ay verilir bakmadim netten:26:

yok bu bebeklerin hepsi ayni anda boyle cozutuyorsa kesin buyume atagina girdiler.
arkadas ne buyume atagi, ne dis derdiymis yaaa omrumden omur gitti.
bu bastaki kizariklik Ece'nin ensesinden basina dogru oluyor. Sueda'nin basi cok terler mi? bizimkinin felaket terliyor.
eger 2 gun o terle kalip yikanmazsa hemen basliyor kizariklik ve kasinti. hemen yikayip fusicort krem suruyorum geciyor.

aynindan bizim evde de var canim geceyarisi uyanir uyumaz bakar suratina boncuk boncuk :) en sonunda sinirden benimde agladigim oluyor valla. kac kere aglama sesime esim kalkipta sallama isini devraldi benden. Ece'nin hic oyle bir yerde uyuyakaldigini goremedim tebrik esiyorum sizi :) kendi kendine uykum geldi deyip uyuyacagi gun sanirim mutluluktan agliycam :)

aaaaaa nasi yaaa, kazara olmustur diye dusunuyorum. bu kadar cabuk hamile kalmak cokta planli degil gibi. kendimi dusunemiyorum ayyyy allah korusun :)
nerden haberin oldu Hilalcim?

Bu arada utopya yi davet ettim buraya , ugrarim insallah demis.

kizlar sizin bebislerde konak oluyor mu? Ece 2-3 aylikken feci konak olmustu ve butun saclari dokulmustu :KK43: o kadar sacla dogan bebegim bir anda kelaynaklara donmustu :KK43: dun aksam camin kenarinda oynuyoruz, bir baktim yine kafasinda konak olmus :KK14: ay deliricem simdi dedim gorunce, hem de ten rengi kepek gibi degil. boyle kahverengi sinir bozucu bisey :KK43:((
biraz didikledim acaba sacla birlikte mi dokuluyor diye baktim, neyseki sac gelmiyor kokten. sadece o konak kismi kabariyor. aradim hastaneyi cumartesi sabahina slklstirin beni araya dedim. ciltle ilgili sorunlarla ilgili fobim var. kendi cildim bebekligimden beri sorunlu oldugu icin artik tahammul edemiyorum :KK43: her bahar ellerim soyulur yilan gibi deri degistiririm, sac diplerimde seboreik dermatit vardir, gunese cikamam, yuzumde pkos sebebiyle her daim ergenlik sivilceleri vardir, vajina da ara ara sorunlar cikar vs. liste boyle uzar gider. o yuzden deliriyorum bisey cikinca :KK43:

canım kargo ücreti nedir malum yurtdışından geliyor
çokta geç geliyormuş ya,aslında ben netten kıyafet almıyorum da tütü hoşuma gitti
ben hangi ayda hangi meyve verilir diye bakmıyorum aslında ne varsa veriyorum
portakal mandalınada yedirttim hele mandalınaya bayılıyordu sularını nasıl çekiyordu :KK1:
sen tüm mevsim meyvelerinden ver canım...
suedanın başı öyle terlemez,enseside geçti sayılır
egzama kremi var zaten bizim önceden hep çıktığı için
teni çok hassas,kuru cilde sahip...
bizim ilk aylarda sadece bıngıldak tarafında ve etrafında vardı konaklar
ben onları ellerimle alıyordum,yarısıda kafasında kaldı
1 kez zeytinyağı,1 kezde karbonatlı su sürdüm dr tavsiyesiyle nette öyle yazıyor
ama pek fayda görmedim bende kendi halıne bıraktım.kendikendine gitti şuan konak yok..

neyse gelir inşaallah en kısa zamanda
yurtdışından kuzenleri gelmişti onlarla geziyor ilgileniyor olabilir...

merhaba kızlar çok sık yazamadığımdan unutuldum galiba. bebeği uyumayan annelerein Allah yardımcısı olsun benim oğlum geceleri 2 defa kalkıyor ve emip uyuyor bazende bir uyanıyor cin gibi inanın çekilmiyor ama son 2 gecedir hiç uyanmıyoruz maaşallah --ben böyle dedim ya kesin uyanmalar başlar:) en büyük sorunumuz bebeğimin ben odadan çıkınca ağlaması illa yanında olacağım kızımı okula götürene kadar ne kadar iş yaparsam kar o oyalıyor biraz olsun ama daha sonra ne ev işi ne yemek misafir gibi oturuyorum.heralde bir gün düzelir. kızım da böyle olmamıştı. bizden haberler bu kadar..ilknura giden tüm yollar kesilmiş umarım iyidir.

kizlar merhabaaa, nasilsiniz? uykusuz bebislerin yorgun anneleri, Allah hepimize guc kuvvet ve de sabir versin. Ece'de her gece sabaha kadar uyanip bana eziyet ediyor. hic demiyor ki bu kadin calisiyor insafa geleyimde uyuyayim nerdeeeeee. valla bende uyuyayim diye mecbur bizim yataga aliyorum, 1-2 donuyor sonra ya babasina ya bana yapisip uyuyor. batti balik yan gider saldik bizde :)

utopya'dan cvp geldi canim ama gecen sene ilknur telefonunu vermemis ona, yani tek ulasabilecek kisi sensin su anda. ya ablaya soyle durum boyle diye , telefonunu sana vermese de en azindan o arayip bizim merak ettigimizi soylesin. rica etsen yardim eder heralde. valla merak ediyorum normal degil bu ortadan kaybolmasi.

Canim cok gecmis olsun, vucutta iltihap var mutlaka, atesin ilacla dusup sonra yine yukselmesi bunu gosteriyor.en kisa surede iyilesmesini diliyorum. ufacik melegin inlemesine ben dayanamam yaa cok uzuldum :KK43:(

Eveeeeet ben seslendim caniiiiim :)

Ay fena sardim bu pasta isine, dunden beri pasta modellerine ve nasil yapildiklarina bakiyorum, turlu videolar izliyorum. hayvan veya insan figurleri nasil yapiliyor diye.
insanin aklinda hicbir sey kalmiyor valla, simdi de internetten malzeme siparisi verip denemeler yapicam. mayis'ta yegenimin, haziran'da hobbitin ve temmuz da esimin dogumgunu var :)
gercekten sanat yaa insani alip goturuyor, yalniz cok ilerlemis bu pastacilik, inanilmaz kaliplar yapmislar. sanat eseri olmamasi mumkun degil :)
canim aciklama bolumunde kargo icin ya ucret yazar ya da FREE yani ucretsiz yazar. sen begendiginin linkini gonder bana bakayim hemen.
eger ayni saticidan urun aliyorsan genelde tek kargo ucreti oluyor. farkli saticilar olursa hepsinin kargosu ayri oluyor.
yalniz ordan alinca hemen 2 gunde gelmez kargo onu soyliyim. bazen 1 ayda geldigi de oluyor. o yuzden bisey alicaksan planladigindan 1-2 ay once al mutlaka canim

tembelligimden hala hangi meyva hangi ay verilir bakmadim netten:26:

yok bu bebeklerin hepsi ayni anda boyle cozutuyorsa kesin buyume atagina girdiler.
arkadas ne buyume atagi, ne dis derdiymis yaaa omrumden omur gitti.
bu bastaki kizariklik Ece'nin ensesinden basina dogru oluyor. Sueda'nin basi cok terler mi? bizimkinin felaket terliyor.
eger 2 gun o terle kalip yikanmazsa hemen basliyor kizariklik ve kasinti. hemen yikayip fusicort krem suruyorum geciyor.

aynindan bizim evde de var canim geceyarisi uyanir uyumaz bakar suratina boncuk boncuk :) en sonunda sinirden benimde agladigim oluyor valla. kac kere aglama sesime esim kalkipta sallama isini devraldi benden. Ece'nin hic oyle bir yerde uyuyakaldigini goremedim tebrik esiyorum sizi :) kendi kendine uykum geldi deyip uyuyacagi gun sanirim mutluluktan agliycam :)

aaaaaa nasi yaaa, kazara olmustur diye dusunuyorum. bu kadar cabuk hamile kalmak cokta planli degil gibi. kendimi dusunemiyorum ayyyy allah korusun :)
nerden haberin oldu Hilalcim?

Bu arada utopya yi davet ettim buraya , ugrarim insallah demis.

kizlar sizin bebislerde konak oluyor mu? Ece 2-3 aylikken feci konak olmustu ve butun saclari dokulmustu :KK43: o kadar sacla dogan bebegim bir anda kelaynaklara donmustu :KK43: dun aksam camin kenarinda oynuyoruz, bir baktim yine kafasinda konak olmus :KK14: ay deliricem simdi dedim gorunce, hem de ten rengi kepek gibi degil. boyle kahverengi sinir bozucu bisey :KK43:((
biraz didikledim acaba sacla birlikte mi dokuluyor diye baktim, neyseki sac gelmiyor kokten. sadece o konak kismi kabariyor. aradim hastaneyi cumartesi sabahina slklstirin beni araya dedim. ciltle ilgili sorunlarla ilgili fobim var. kendi cildim bebekligimden beri sorunlu oldugu icin artik tahammul edemiyorum :KK43: her bahar ellerim soyulur yilan gibi deri degistiririm, sac diplerimde seboreik dermatit vardir, gunese cikamam, yuzumde pkos sebebiyle her daim ergenlik sivilceleri vardir, vajina da ara ara sorunlar cikar vs. liste boyle uzar gider. o yuzden deliriyorum bisey cikinca :KK43:
mehaba canım pkos bendede var ama doğumdan beri dr.gitmedim sen tedavi oluyormusun?

suedanın uykudan kalkıp oyun oynamasıyla 4 te kalktık.
dişlerine bakıyım derken alttan 2.dişi çıkmış kuzumun:nazar::emir_bebek: :KK16:
daha dün baktım bişi yoktu sürekli kontrol ederim gece pırtlamış demekki
dünki huzursuzluğu belkide bundandır,gerçi odadan çıkınca hala ağlamaya devam ama daha sakin...

hayırlı sabahlar
peygamber efendimizin (s.a.v) kutlu doğum haftasını tebrik ederim..
cumanız mübarek olsun ...

Eklentiler

• $kutlu-dogum-haftasi-resimleri-1.jpg
    $kutlu-dogum-haftasi-resimleri-1.jpg
    28,1 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Size de hayırlı cumalar kızlar, ikizler gece uyutmadı :KK43: gözlerim yarı açık yarı kapalı kahvaltı hazırlayacağım

X