Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

sanırım atak sebepsiz yere ağlıyor zor susturuyorum hep kucağımda olmak istiyor
kollarım dayanmıyorki sürekli meme mama diyor :) bu gece bir gevezeydiki bıdır bıdır konuştu aradada kavga etti benimle
yani canımı okudu :KK1:

kız dedim ya uyumaya gidiyorum diye biraz uyuduk arada uyandı tabi sonra tekrar uykuya devam ettik
sende yatsaydın biraz...hakikaten lale bugün gelmedi hiç..
işyerinde işler yoğundur belki...

Arada bir oluyor öyle elifciğim 1-2 güne tekrar düzene girer inşallah, o uyurken sen de uyu geceye enerji topla biraz. Ben bu gibi durumlarda kucağımda taşıyamıyorum pusetlerine koyup evde gezdiriyorum

Haziran annelerinin ilk topiğinde yani biz hamileyken olan topikte pelish diye biri vardı, tekrar hamileymiş

burdayım canım tek başıma takılıyorum düşmüşüm siteden tekrar giriş yaptım. İşteyken daima açık benim takipteyim :))

Şimdi annemle konuştum,Kızıma bıcı bıcı yaptırmış sonra mis gibi uykuya yatırmış.
Sesini duyamadım.artık telefon konuşmalarından sanki anlıyor telefonu istiyormuş gibi hareketler yapıyor telefondaki sese tepki veriyor.Buda çook hoşuma gidiyor :))

Aklımdayken yazayım.pazartesinden itibaren 1 Hafta yokum düğün telaşı yorgunluğunu atmak izin izin aldık eşimle :) bakalım neler yapıcaz.Çok kaynatmayın ben yokken....

Ayy benimkilerde hic telde konusmama izin vermiyolar sanki teli elimden alsalar konusabileceklerde ostiyolar iste... Ohhh mis gibi dinlenirsiniz gezersiniz iyi olur canim

Arada bir oluyor öyle elifciğim 1-2 güne tekrar düzene girer inşallah, o uyurken sen de uyu geceye enerji topla biraz. Ben bu gibi durumlarda kucağımda taşıyamıyorum pusetlerine koyup evde gezdiriyorum
inşaallah geçicidir puseti elinde tutuyosun hemde ağır oluyor kolların ağrımıyormu yine?
Haziran annelerinin ilk topiğinde yani biz hamileyken olan topikte pelish diye biri vardı, tekrar hamileymiş

evet ben görmüştüm tanıyorum o nicki ama kendini tanımam,hayırlı olsun,nerden öğrendin?

Son düzenleme:
selam kızlar. bugün gülfem biraz daha iyi ama ilaç etkisini kaybettiği an ateşi tekrar yükseliyor yarın doktor randevumuz var. dikkat edin kızlar salgın var. toplu kalabalık yerlere götürmeyin. özellikle başkalarının öpmesine izin vermeyin :KK20:

Günaydın gülden ve şila gününüz güzel geçer inşallah

Sağol canım hilalcim .Seninde günün güzel geçsin...

Gunaydin guldencim biz bugun daha iyiyiz cok sukur sen nasilsin senin bicirik nasil

Şilacım ; benim bıcırık ani ağlamalara devam ediyor emerek uyumayı bıraktı ,kucağı da bıraktı ayakta sallanarak uyuyor ...diğer yöntemleri denediğimde ağlamaya başlıyor ayağa alıyorum başlıyor gülmeye dalga geçiyor resmen ufaklıkya :))
anlamsız ağlamasını artık anlıyorum ve üzülmüyorum onunla konuşurum sakin sakin sarılıyorum ve susuyor mıgır mıgır bişiler diyor bende tamam annecim ağlama ne oldu anlamadım ama gel ağlama artık hadi oynayalım diye bir sürü cümle kuruyorum.Kesin ece hanım annem saçmalıyor diyordur :))

Sağol canım hilalcim .Seninde günün güzel geçsin...

Şilacım ; benim bıcırık ani ağlamalara devam ediyor emerek uyumayı bıraktı ,kucağı da bıraktı ayakta sallanarak uyuyor ...diğer yöntemleri denediğimde ağlamaya başlıyor ayağa alıyorum başlıyor gülmeye dalga geçiyor resmen ufaklıkya :))
anlamsız ağlamasını artık anlıyorum ve üzülmüyorum onunla konuşurum sakin sakin sarılıyorum ve susuyor mıgır mıgır bişiler diyor bende tamam annecim ağlama ne oldu anlamadım ama gel ağlama artık hadi oynayalım diye bir sürü cümle kuruyorum.Kesin ece hanım annem saçmalıyor diyordur :))

Biz de kavga ettik vera ile kahvaltısını yemedi ben de kızdım o da bana bağırdı birsürü sonra kucağıma aldım barıştık öptü beni yüzümden ısırdı miniğim :)

Burasi cok durgunlasti kizlar kinseler ugramiyor. Mervede 3 gundur ugramiyo havalar dahada isinsin kimseler kalmaz burda herhalde

Kahvaltıda veranın yemediği yumurta ve peyniri yoğurt çorbasına kattım, yumurta köy yumurtasıydı dökmek istemedim, bi güzel yedi. Ağzına götürürken midem bulandı benim, Damak zevki şekilleniyormuş bu aylarda, bu nasıl damak zevki yarabbim :KK43:

Burasi cok durgunlasti kizlar kinseler ugramiyor. Mervede 3 gundur ugramiyo havalar dahada isinsin kimseler kalmaz burda herhalde

Evet ya İlknur desen hiç gelmiyor, Merve 3günde bir ce diyip kaçıyor çalışan arkadaşlar işten güçten giremiyor Elif yazardı o da yok... Annemler de gitti zaten 2bebeyle kalakaldım :KK43: meğer ne çok yardımı varmış anneciğimin babacığımın ikizler uyanıkken çok yoruyorlar :KK43:

kizlar merhabaaa, nasilsiniz? uykusuz bebislerin yorgun anneleri, Allah hepimize guc kuvvet ve de sabir versin. Ece'de her gece sabaha kadar uyanip bana eziyet ediyor. hic demiyor ki bu kadin calisiyor insafa geleyimde uyuyayim nerdeeeeee. valla bende uyuyayim diye mecbur bizim yataga aliyorum, 1-2 donuyor sonra ya babasina ya bana yapisip uyuyor. batti balik yan gider saldik bizde :)

utopya'dan cvp geldi canim ama gecen sene ilknur telefonunu vermemis ona, yani tek ulasabilecek kisi sensin su anda. ya ablaya soyle durum boyle diye , telefonunu sana vermese de en azindan o arayip bizim merak ettigimizi soylesin. rica etsen yardim eder heralde. valla merak ediyorum normal degil bu ortadan kaybolmasi.

Yaa ablayada nadil izah edicemki neyse utopya cevap yazarsa gerek kalmaz ama yaxmazsa ararim artik ne yapalim. Belki o sekillerinde kaliplari vardir canim cunku bebek kurabiyelerinin hep kaliplari vardi bunlarinda vardirbelki

Canim cok gecmis olsun, vucutta iltihap var mutlaka, atesin ilacla dusup sonra yine yukselmesi bunu gosteriyor.en kisa surede iyilesmesini diliyorum. ufacik melegin inlemesine ben dayanamam yaa cok uzuldum :KK43:(

merhaba kızlar geçmişi okuyamadım vaktim yok şimdi. sizden ricam gülfem elam a dua etmeniz iki gündür ateşler içinde kuzucum. bu yüzden annemlerdeyiz. dün acildeydik fitil falan verdiler de öyle biraz düştü. daha sonra yine yükseldi. gece sabaha kadar annemle uyumadık. nasıl sayıklıyordu inanın ağlamamak için kendimi zor tutuyordum. bugün ılık bir duş yaptık yine biraz düştü ama daha sonra yine yükseldi. doktorla sürekli iletişim halindeyiz. ilaçları kullan 3 gün içinde geçmezse ateş, hastahaneye götürecez. dikkat edin kızlar kuzucuklarınıza. Allah tüm hasta olan bebeklere acil şifa versin...

Eveeeeet ben seslendim caniiiiim :)

biri banamı seslendi burdayım :KK3:

Ay fena sardim bu pasta isine, dunden beri pasta modellerine ve nasil yapildiklarina bakiyorum, turlu videolar izliyorum. hayvan veya insan figurleri nasil yapiliyor diye.
insanin aklinda hicbir sey kalmiyor valla, simdi de internetten malzeme siparisi verip denemeler yapicam. mayis'ta yegenimin, haziran'da hobbitin ve temmuz da esimin dogumgunu var :)
gercekten sanat yaa insani alip goturuyor, yalniz cok ilerlemis bu pastacilik, inanilmaz kaliplar yapmislar. sanat eseri olmamasi mumkun degil :)
canim aciklama bolumunde kargo icin ya ucret yazar ya da FREE yani ucretsiz yazar. sen begendiginin linkini gonder bana bakayim hemen.
eger ayni saticidan urun aliyorsan genelde tek kargo ucreti oluyor. farkli saticilar olursa hepsinin kargosu ayri oluyor.
yalniz ordan alinca hemen 2 gunde gelmez kargo onu soyliyim. bazen 1 ayda geldigi de oluyor. o yuzden bisey alicaksan planladigindan 1-2 ay once al mutlaka canim

bi ara bende hamur işlerine sarmıştım istediğim tarifleri alıp yapıyordum
şimdilerde yine başladım şimdi alman pastasının kekini yaptım
sonrada kremasını yapıcam,hamurişi yapmak insana ayrı bir zevk veriyor
sonra karşısına geçer izlerdim şu malzemelerden sanat eserleri çıkıyor bunları benmi yaptım derdim
(bu işte bir sanat zaten)
sana birşey soracacağım sen tütü ebay linki vermiştin
ben çok beğendim tütüleri uygunda geldi fiyatları
kargo ücreti nasıl dahilmi değilmi
tek eşya yada çoklu alımda değişiyormu bir aydınlatsan...

tembelligimden hala hangi meyva hangi ay verilir bakmadim netten:26:

elma armut ve muz,hergün birisini veriyorum,miktar ise 1 adet...
çileklerin tadı yok o yüzden vermiyorum
bi kerede kivi yerken vermişitim çokta sevmişti
aslında niye yedirmiyorsam kivide vereyim bari
benim listemde portakal ve nar vardı 6.aydan itibaren sularını sıkıp verdim...

yok bu bebeklerin hepsi ayni anda boyle cozutuyorsa kesin buyume atagina girdiler.
arkadas ne buyume atagi, ne dis derdiymis yaaa omrumden omur gitti.
bu bastaki kizariklik Ece'nin ensesinden basina dogru oluyor. Sueda'nin basi cok terler mi? bizimkinin felaket terliyor.
eger 2 gun o terle kalip yikanmazsa hemen basliyor kizariklik ve kasinti. hemen yikayip fusicort krem suruyorum geciyor.

günaydın kızlar
sueda bu gece hiç uyumadı sürekli ağlamalar mızmız halleri vardı kucağımda durmak istiyor, çok yoruldum,uykum var
eşimi kaldırdım biraz bak diye şimdi evde turluyorlar
2 gündür ensesinde sanırım egzama çıkmış kırmızı pul pul olmuş hafif döküntü şeklinde
sürekli eli oraya gidiyor,çocuğun uykusu var kaşıntıdanmı yoksa huysuzluğundanmı uyumuyor anlamadım
ben kaşıyınca duruyor,geçen gecede böyle huysuzlanmıştı geçte olsa uyumuştu
o an farkettim boynunu ...
dr vucudu egzamaya yatkın demişti,ilk aylarda yüzündede vardı
5 günde bir krem kullanırdım geçerdi
bi arada vucudunda çıktı dr losyon verdi geçmişti
krem ve losyonunu kullandım ama pek bi fayda etmedi...
geçmezse artık hastaneye getiririm...

aynindan bizim evde de var canim geceyarisi uyanir uyumaz bakar suratina boncuk boncuk :) en sonunda sinirden benimde agladigim oluyor valla. kac kere aglama sesime esim kalkipta sallama isini devraldi benden. Ece'nin hic oyle bir yerde uyuyakaldigini goremedim tebrik esiyorum sizi :) kendi kendine uykum geldi deyip uyuyacagi gun sanirim mutluluktan agliycam :)

Benim kizda bu gece ayniydi saat 1:30 bi uyandi kendisini saat 3 e kadar salladim artik en son uyu diye aglamaya basladim bende grip olmusum kafami zor kaldiriyorum zaten neyse sonunda uyudu ama yataga koyar koymaz uyandi babadida almis salona goturmus bu yerde oynarken uyuya kalmis esimde koltukta bi uyandim diyo kiz yerde uyuyo sonra yatagina koymusta uyumuslar oyle. Ayy ne oldu bu bebelere iyice tozuttular valla suan hem grip hem uykusuzlik bas agrisindan olecek gibiyim

aaaaaa nasi yaaa, kazara olmustur diye dusunuyorum. bu kadar cabuk hamile kalmak cokta planli degil gibi. kendimi dusunemiyorum ayyyy allah korusun :)
nerden haberin oldu Hilalcim?

Bu arada utopya yi davet ettim buraya , ugrarim insallah demis.

kizlar sizin bebislerde konak oluyor mu? Ece 2-3 aylikken feci konak olmustu ve butun saclari dokulmustu :KK43: o kadar sacla dogan bebegim bir anda kelaynaklara donmustu :KK43: dun aksam camin kenarinda oynuyoruz, bir baktim yine kafasinda konak olmus :KK14: ay deliricem simdi dedim gorunce, hem de ten rengi kepek gibi degil. boyle kahverengi sinir bozucu bisey :KK43:((
biraz didikledim acaba sacla birlikte mi dokuluyor diye baktim, neyseki sac gelmiyor kokten. sadece o konak kismi kabariyor. aradim hastaneyi cumartesi sabahina slklstirin beni araya dedim. ciltle ilgili sorunlarla ilgili fobim var. kendi cildim bebekligimden beri sorunlu oldugu icin artik tahammul edemiyorum :KK43: her bahar ellerim soyulur yilan gibi deri degistiririm, sac diplerimde seboreik dermatit vardir, gunese cikamam, yuzumde pkos sebebiyle her daim ergenlik sivilceleri vardir, vajina da ara ara sorunlar cikar vs. liste boyle uzar gider. o yuzden deliriyorum bisey cikinca :KK43:

Ben tek bebekle bas edemezken sen 2 taneyle ugrasiyorsun canim, Allah yardimcin olsun. o anneler zaten en buyuk yardimci, ne zaman donecekler canim?

Evet ya İlknur desen hiç gelmiyor, Merve 3günde bir ce diyip kaçıyor çalışan arkadaşlar işten güçten giremiyor Elif yazardı o da yok... Annemler de gitti zaten 2bebeyle kalakaldım :KK43: meğer ne çok yardımı varmış anneciğimin babacığımın ikizler uyanıkken çok yoruyorlar :KK43:

kizlar merhabaaa, nasilsiniz? uykusuz bebislerin yorgun anneleri, Allah hepimize guc kuvvet ve de sabir versin. Ece'de her gece sabaha kadar uyanip bana eziyet ediyor. hic demiyor ki bu kadin calisiyor insafa geleyimde uyuyayim nerdeeeeee. valla bende uyuyayim diye mecbur bizim yataga aliyorum, 1-2 donuyor sonra ya babasina ya bana yapisip uyuyor. batti balik yan gider saldik bizde :)

utopya'dan cvp geldi canim ama gecen sene ilknur telefonunu vermemis ona, yani tek ulasabilecek kisi sensin su anda. ya ablaya soyle durum boyle diye , telefonunu sana vermese de en azindan o arayip bizim merak ettigimizi soylesin. rica etsen yardim eder heralde. valla merak ediyorum normal degil bu ortadan kaybolmasi.

Canim cok gecmis olsun, vucutta iltihap var mutlaka, atesin ilacla dusup sonra yine yukselmesi bunu gosteriyor.en kisa surede iyilesmesini diliyorum. ufacik melegin inlemesine ben dayanamam yaa cok uzuldum :KK43:(

Eveeeeet ben seslendim caniiiiim :)

Ay fena sardim bu pasta isine, dunden beri pasta modellerine ve nasil yapildiklarina bakiyorum, turlu videolar izliyorum. hayvan veya insan figurleri nasil yapiliyor diye.
insanin aklinda hicbir sey kalmiyor valla, simdi de internetten malzeme siparisi verip denemeler yapicam. mayis'ta yegenimin, haziran'da hobbitin ve temmuz da esimin dogumgunu var :)
gercekten sanat yaa insani alip goturuyor, yalniz cok ilerlemis bu pastacilik, inanilmaz kaliplar yapmislar. sanat eseri olmamasi mumkun degil :)
canim aciklama bolumunde kargo icin ya ucret yazar ya da FREE yani ucretsiz yazar. sen begendiginin linkini gonder bana bakayim hemen.
eger ayni saticidan urun aliyorsan genelde tek kargo ucreti oluyor. farkli saticilar olursa hepsinin kargosu ayri oluyor.
yalniz ordan alinca hemen 2 gunde gelmez kargo onu soyliyim. bazen 1 ayda geldigi de oluyor. o yuzden bisey alicaksan planladigindan 1-2 ay once al mutlaka canim

tembelligimden hala hangi meyva hangi ay verilir bakmadim netten:26:

yok bu bebeklerin hepsi ayni anda boyle cozutuyorsa kesin buyume atagina girdiler.
arkadas ne buyume atagi, ne dis derdiymis yaaa omrumden omur gitti.
bu bastaki kizariklik Ece'nin ensesinden basina dogru oluyor. Sueda'nin basi cok terler mi? bizimkinin felaket terliyor.
eger 2 gun o terle kalip yikanmazsa hemen basliyor kizariklik ve kasinti. hemen yikayip fusicort krem suruyorum geciyor.

aynindan bizim evde de var canim geceyarisi uyanir uyumaz bakar suratina boncuk boncuk :) en sonunda sinirden benimde agladigim oluyor valla. kac kere aglama sesime esim kalkipta sallama isini devraldi benden. Ece'nin hic oyle bir yerde uyuyakaldigini goremedim tebrik esiyorum sizi :) kendi kendine uykum geldi deyip uyuyacagi gun sanirim mutluluktan agliycam :)

aaaaaa nasi yaaa, kazara olmustur diye dusunuyorum. bu kadar cabuk hamile kalmak cokta planli degil gibi. kendimi dusunemiyorum ayyyy allah korusun :)
nerden haberin oldu Hilalcim?

Bu arada utopya yi davet ettim buraya , ugrarim insallah demis.

kizlar sizin bebislerde konak oluyor mu? Ece 2-3 aylikken feci konak olmustu ve butun saclari dokulmustu :KK43: o kadar sacla dogan bebegim bir anda kelaynaklara donmustu :KK43: dun aksam camin kenarinda oynuyoruz, bir baktim yine kafasinda konak olmus :KK14: ay deliricem simdi dedim gorunce, hem de ten rengi kepek gibi degil. boyle kahverengi sinir bozucu bisey :KK43:((
biraz didikledim acaba sacla birlikte mi dokuluyor diye baktim, neyseki sac gelmiyor kokten. sadece o konak kismi kabariyor. aradim hastaneyi cumartesi sabahina slklstirin beni araya dedim. ciltle ilgili sorunlarla ilgili fobim var. kendi cildim bebekligimden beri sorunlu oldugu icin artik tahammul edemiyorum :KK43: her bahar ellerim soyulur yilan gibi deri degistiririm, sac diplerimde seboreik dermatit vardir, gunese cikamam, yuzumde pkos sebebiyle her daim ergenlik sivilceleri vardir, vajina da ara ara sorunlar cikar vs. liste boyle uzar gider. o yuzden deliriyorum bisey cikinca :KK43:

Canim bizde ilk kez sahit olduk oyle uyumasina cunki hep sallayaral uyuturm ben eee gece yarisi 3 saat ayakta bi otaraf bi butaraf debelenirse oynarken uyuya kalor iste ama esim oyle gorunce sok oldum diyo.. Canim konak icinde banyo yapmadan once zeutinyagi sur kafasina nerdeyse onbes dakika kadar beklet sonra yika canim hatta banyoda taragi varsa bicirigin yagliyken onunla tara oyle yika bisey kalmaz bu arada sacina sampuan yaptiktan sonra iyicene durularsan konak olmuyor canim tabi bebe rahat durursa guzel durulayabiliyon oda ayri bi konu
ablayida aksam ararim bi sorarim canim bende cok merak ediyorum

İste simdi tam kader arkadasi olduk hilalcim. Cok kalicaklarmi peki canim havalar isinsin sen gidersin hem sanada iyi gelir ( sana diyorum ama bende esimi birakip bi yere gidemeyenlerdenim yalniz birakmaya gonlum el vermiyor)

cevremdeki herkes, buyudukce uykusu duzelir sonra yataktan kaldramazsin falan diyor ama bana hayal gibi geliyor o gunler :) o yataktan kalkmadigi gunler "yasasin kotuluk" diye kaldiricam valla :))) bugunlerin intikamini alicamminik bocegimden :) sadece 1 gece olsun hic uyanmadan 8'e kadar uyumak istiyorum yaa cok sey mi istiyorum acaba?
zeytinyagini gecen sene denedim ama bana misin demedi, mustelanin konak icin bir kremini almistik, onu surup tariyordum. o sokup atmisti ama saclarda gitmisti iste. simdi cesaret edemem. doktor yagli cildi var konak olmasi normal demisti. hala da mustelanin sampuanini falan kullaniyoruz. aylardir sorun yoktu ama sanirim baharla beraber costu kafasi :KK43: amaaaaan sinir oluyorum bu alerji denen belaya :KK43: Ece'nin yikanmayla ilgili pek sorunu yok, sadece yuzune su gelirse sinirleniyor. su kafaya takilan sapka gibi aparattan almistim ama onuda tutmuyor kafasinda huylu cimcime. elimle alnina set yapip duruluyorum. idare ediyoruz ama mutlaka iyi duruluyorum. sanirim bahardan kaynakli oldu bu kez. herkes bahar sever ben nefret ediyorum baharlardan :KK43:

Canim bizde ilk kez sahit olduk oyle uyumasina cunki hep sallayaral uyuturm ben eee gece yarisi 3 saat ayakta bi otaraf bi butaraf debelenirse oynarken uyuya kalor iste ama esim oyle gorunce sok oldum diyo.. Canim konak icinde banyo yapmadan once zeutinyagi sur kafasina nerdeyse onbes dakika kadar beklet sonra yika canim hatta banyoda taragi varsa bicirigin yagliyken onunla tara oyle yika bisey kalmaz bu arada sacina sampuan yaptiktan sonra iyicene durularsan konak olmuyor canim tabi bebe rahat durursa guzel durulayabiliyon oda ayri bi konu
ablayida aksam ararim bi sorarim canim bende cok merak ediyorum

ya kizlar ben size helal olsun diyorum, Hilal ve Sila gercekten 2 bebekle basedebildiginiz icin tebrik ediyorum ve sabir diliyorum size...

Ben tek bebekle bas edemezken sen 2 taneyle ugrasiyorsun canim, Allah yardimcin olsun. o anneler zaten en buyuk yardimci, ne zaman donecekler canim?

Belli değil ne zaman gelecekleri ama Eylül Ekim falan... :KK43:

Şilacığım benim de eşimi yalnız bırakmak içimden gelmiyor ama ikizler bugün çok yordu, havalar tamamen ısınsa hemen kaçıcam :)

X