Bunu nasıl aşabilirim / atlatabilirim ?

PapatyamsiHatun

Dum spiro spero
Kayıtlı Üye
19 Mart 2015
2.114
1.831
EDİT : Şunu eklemezsem içimde kalacak. Belki bi yorumunuz olur bunun içinde. En son konuşurken işte, birden telefonu kapatmam lazım deyip çat diye kapatmıştı. Yazıp sordum nolduğunu. " yanıma geldiler yaa" falan dedi. Sonra kimin geldiğini sorup anlamaya çalıştım. Sanane falan diye karşılıklar verdi. Sonrasında " belki aralarında kızlar vardı, belkide her zamanki arkadaşların geldi, ama sen eskiden olsa onların yanındada devam ederdin konuşmana, demek ki arkamdan konuşup dedikodumu yapmışsın, ama merak etme ben tutup senin arkandan konuşmayacağım. " dedim.
Arkandan konuştum veya konuşmadım falan demedi bu mesajımdan sonra. Artık aralarında kızlar varmıydı yokmuydu yanına kimler geldi onuda bilmiyorum.
( çalışıyor, mola arası yaşandı bunlar. Yada yemekten sonra, tam hatırlamıyorum. Ama iş arkadaşlarının yanında telefonu sert bi sesle ne var diye açışıda arkamdan konuştuğunu düşündürttü bana. Tabi arkamdan atıp tutunca yanlarında davranış şeklinide sözleriyle paralel tuttu. ) Arkamdan konuşabilecek bi karaktere sahip adama 2 yıl boyunca aşık olduğuma inanmak istemiyorum. dediğim gibi artık vazgeçmişliğimin verdiği bi bütün bunları geride bırakma hissi var. Yani bitti artık bu yaşananlar ne değiştirir. Size anlatıp yorum alınca daha iyi hissediyorum sadece.
Ay çok uzattım yine :bicak:

Selam kızlar.
Çok detaylandırmayıp direkt dert ettiğim konuyu açacağım size.
Eski erkek arkadaşımla konuştuk bugün biraz daha. Ama yalvar yakar. Yani resmen yalvardım son kez konuşabilmek için.
Gururum o kadar incindi ki anlatamam size. Aynı zamanda kalbimin kırıkları zaten apayrı bi durum. Ama bana davranışları sonucunda bende ondan vazgeçtim.
Pişmanmıyım yalvardığım için konuşmak için, hayır değilim. Eğer yapmasaydım belkide şuan hala kafamda binlerce düşünce olacaktı. Ama artık yok. Beni sevmiyor yani, her halinden belli, artık daha fazla kaldıramayacak duruma geldim davranış şeklini, gidiyorum dedim hoşçakal dedi bende hoşçakal dedim böylece sonlandı son konuşmamız. Akıl verirken kolay ama yaşarken zormuş bunuda görmüş öğrenmiş oldum. Her neyse.
Şimdi benim sorunum şu kızlar;
Ben bu adamdan vazgeçtim sonunda. Yani hani ağladım iç çektim kıvrandım durdum ama sonunda bana davranış şekliyle benide vazgeçirdi. Fakat içimi yiyen bi durum var. Sosyal medya hesabı kullanmıyor bu adam. Ama sözde kullanmıyor. Ben artık inanmıyorum kullanmadığına. Benden gizli yaptığını düşünüyorum. Yakın arkadaşımdan rica ettim saçma sapan bi program var swarm mı ne. Ona baktı orda ekli kızlara baktı benim için. İğrenç iğrenç tuhaf alakasız ordan burdan bi sürü kız var. Bence instagramda kullanıyor gizli gizli ordanda bi sürü kızı takip ediyor. ( çok olay yaşadık ordan tahmin ediyorum instagram olayını )
Bunlar benim içimi kemiriyor. Yani yediremiyorum kendime böyle bi durumu. Tuhaf hissediyorum, nasıl desem, ne pis adammış bu hissi gibi bi şey. Yada pislik ona buna sarkıyo hissi gibi bi şey. Yada ben bununla konuşmaya çalışırken acaba ne haltlar yiyodu hissi. Ya böyle garip garip tuhaf bi sürü his. Hani yani vazgeçişimi, hayal kırıklıklarımı bile adabıyla yaşayamıyorum bu düşüncelerim ve tahminlerim yüzünden.
Ben bundan bu düşüncelerden kurtulmak istiyorum artık.
Napmalıyım, kendimi nasıl telkin etmeliyim, kafamdan bunları nasıl atmalıyım bilmiyorum. Şu dönem iş uğraş falanda yok. Okul yok bi şey yok eylüle ekime kadar falan. Yani zor geçiyo zaman. Haliyle düşünmek içinde bol bol zamanım oluyor. Sırf onu kafamdan uzak tutmak için bu düşüncelere kapılmamak için yanlış bi şeyler yapmakta istemiyorum açıkçası. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.. Bana akıl fikir verin :110:

Edit: swarmı ona sormuştum, çok önceden kullanıyordum artık kullanmıyorum demişti. Ama şahsen ben inanmadım cevap veriş şeklinden. Önce bi ne alaka nerden çıktı falan oldu çünkü.

Son düzenleme:
Swarm'ı ben de kullanıyorum. Anında bir sürü tuhaf insanlardan arkadaşlık isteği geliyor. Onu geçelim de bitmiş artık. Yeni alanlara kanalize olmaya çalışın. Sürükleyici kitap okuyun, sosyal hayatınızı canlandırın. Kendinizi dinlemeyin ve yemeyin. Bu da geçer emin olun..

Tam anlamadım sizinleyken kullandığını mı düşündünüz yoksa sizden ayrıldıktan sonraki kısımda mı? Sizden sonraki kısım sizi ilgilendirmez artık. Sizinleyken kullandığına da siz şu anda ne deseniz boş. Bunlara takılmayın derim ben. Tabiki de üzüleceksiniz. Ama zamanla geçecek.

Ayrılmışson işte bırak ne kullanıyosa kullansın

Büz dıdağını çek fotonu senide başkaları takip etsin.

Sokakta adam kaynıyo son o kalmadı ya
Ya diyorum ya işte, bunu yaparsam ben olmaktan çıkacağım bu seferde. Yoksa bende inat edip açmasını bilirim swarmıda şunuda bunuda. Ama ben sevmiyorum böyle şeyler. Özellikle swarm kadar iğrenç aptal programları.

Swarm'ı ben de kullanıyorum. Anında bir sürü tuhaf insanlardan arkadaşlık isteği geliyor. Onu geçelim de bitmiş artık. Yeni alanlara kanalize olmaya çalışın. Sürükleyici kitap okuyun, sosyal hayatınızı canlandırın. Kendinizi dinlemeyin ve yemeyin. Bu da geçer emin olun..
Evet. O programın öyle iğrenç bi şey olduğunu biliyorum. Burdada bi zamanlar çok konusu geçmişti. Mimli program resmen.
2 yıl sevdiğim adamın böyle iğrenç böyle rezil bi insan olma olasılığı canımı sıkıyor.
Kitap falanda bi yere kadar. Ne kadar meşgul edebilir ki beni..
Evet geçer tahmin edebiliyorum ama inan daha fazla yıpranacak düşünecek gücüm kalmadı..

Şu saatten sonra ne farkeder
Bi şey farketmez ama canımı sıkıyo ekstradan. Yani bunu nasıl anlatacağımı bilmiyorum. Nasıl anlatayım ki bu hissi. 2 senedir sevdiğimi sandığım adamın beni defalarca kez aldatmış olması ihtimali düşüncesi, ben hüngür hüngür ağlarken onun bu tarz programlarda takılıyo olması ihtimali falan. Bilemiyorum. Canım sıkılıyo işte. Bu düşüncelerden kurtulmam lazım. Daha fazla altından kalkamıyorum çünkü.

Evet. O programın öyle iğrenç bi şey olduğunu biliyorum. Burdada bi zamanlar çok konusu geçmişti. Mimli program resmen.
2 yıl sevdiğim adamın böyle iğrenç böyle rezil bi insan olma olasılığı canımı sıkıyor.
Kitap falanda bi yere kadar. Ne kadar meşgul edebilir ki beni..
Evet geçer tahmin edebiliyorum ama inan daha fazla yıpranacak düşünecek gücüm kalmadı..
Kitaplar ufkunuzu genişletir ve bakış açınızı değiştirir. O yüzden tavsiye ediyorum. Şu an resmen kendinizi yiyorsunuz.

En nefret ettigim kiz tipi.
Sakin kizma, kirilma da ama seni birinin durtmesi lazim
Kızmadımda kırılmadımda ceyz.. Konuş ne hakediyosam çatır çatır vur yüzüme. Çünkü düne kadar bende tam bu durumlarda olan bi arkadaşıma sinir olup söyleniyodum. Şimdi şu halime bak.

ayrılık sonrası acı çekme sürecini uzatan en gereksiz şey onu sosyal medyadan takip etmek. bunu ben de yapmıştım 2 sene boyunca ve ne zaman ki bakmayı bıraktım, iyileşmeye başladım.öncelikle takibi bırak. kimseye onunla ilgili bişey sorma. onlar bişey söylemek isterse de duymak istemediğini söyle. insan görmeyince bilmeyince daha iyi hissediyor, unutmak kolaylaşıyor. sonrasında sana ne iyi geliyorsa onunla meşgul ol. film izlemek mi, arkadaşlarınla buluşup kafa dağıtmak mı, alışveriş yapmak mı her neyse onu yap. tek başına da keyif alabildiğini göreceksin bir süre sonra. ama elbette bu dediğim hemen iki günde olmuyor. bir ilişki yaşadın ve bitti. acısıyla tatlısıyla yaşanmışlıklar var. acını yaşamak için de kendine zaman ver ama sakın o acıyı abartma. ben abartmış insanlardan biriyim ve bugün dönüp geçmişe baktığımda elimde sadece yaşayamadığım günlerim var, mutsuzluk içinde geçen.

S.ttir ederek atlatabilirsin.
Öğrensen ne geçecek eline mesela ?
Daha mutlu olacak mısın ?
Hayır !
O halde hayatına odaklanıp seni zerre miskal haketmeyen birine kesinlikle odaklanma

Bi şey farketmez ama canımı sıkıyo ekstradan. Yani bunu nasıl anlatacağımı bilmiyorum. Nasıl anlatayım ki bu hissi. 2 senedir sevdiğimi sandığım adamın beni defalarca kez aldatmış olması ihtimali düşüncesi, ben hüngür hüngür ağlarken onun bu tarz programlarda takılıyo olması ihtimali falan. Bilemiyorum. Canım sıkılıyo işte. Bu düşüncelerden kurtulmam lazım. Daha fazla altından kalkamıyorum çünkü.

Hobiyle çözeceksin şekerim bak ben örgü örerdim misal, puzzle kafamı boşaltırdı kitap okumak vs, 2 yılın geçmiş daha fazlası da geçmesin kendini geliştir dişli bir kız ol ki bir daha böyle bi adama kapılma

ayrılık sonrası acı çekme sürecini uzatan en gereksiz şey onu sosyal medyadan takip etmek. bunu ben de yapmıştım 2 sene boyunca ve ne zaman ki bakmayı bıraktım, iyileşmeye başladım.öncelikle takibi bırak. kimseye onunla ilgili bişey sorma. onlar bişey söylemek isterse de duymak istemediğini söyle. insan görmeyince bilmeyince daha iyi hissediyor, unutmak kolaylaşıyor. sonrasında sana ne iyi geliyorsa onunla meşgul ol. film izlemek mi, arkadaşlarınla buluşup kafa dağıtmak mı, alışveriş yapmak mı her neyse onu yap. tek başına da keyif alabildiğini göreceksin bir süre sonra. ama elbette bu dediğim hemen iki günde olmuyor. bir ilişki yaşadın ve bitti. acısıyla tatlısıyla yaşanmışlıklar var. acını yaşamak için de kendine zaman ver ama sakın o acıyı abartma. ben abartmış insanlardan biriyim ve bugün dönüp geçmişe baktığımda elimde sadece yaşayamadığım günlerim var, mutsuzluk içinde geçen.
Haklısın. Saçma sapan yakalama, bulmaya çalışma, öğrenmeye çalışma takip etme tahmin yürütmeye çalışma huyumdan vazgeçmeliyim.
Ya bana öyle bi davrandı ki , acı çekiyormuyum yoksa yorgunluktan kendimi bi yerlere atıp uzunca bi süre hiç bi şey duyup bilmek istemiyor muyum bilmiyorum.
Aslına bakarsan gerçekten vazgeçirdi beni davranış şekliyle. Hani şu anlatmaya çalıştığım sorunumu bi çözsem bi daha adını bile anmayacağım..

Kitaplar ufkunuzu genişletir ve bakış açınızı değiştirir. O yüzden tavsiye ediyorum. Şu an resmen kendinizi yiyorsunuz.
Aslında haklısınız. Sadece roman tarzı değilde psikolojime ruh halimede iyi gelecek kişisel gelişim tarzında yada ilgimi çeken farklı konular hakkında kitaplar alayım.
Ay evet ya bu iyi gelir bana sanki..

X