Bunalıma girmek üzereyim sanırım, ne yapmalıyım ? :(

boncuk84

nefsim içine sindi!!!
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2008
1.912
1
mrb arkadaşlar hep yazılan dertleri okurdum ama hiç yazmak nasip olmadı belkide bugüne kadar yazma ihtiyacı duymadım
ama artık çok kötü hissediyorum kendimi :çok üzgünüm:
okulum bitti 2007 yılında harıl harıl iş arrıyorum ama hep yüzüme kapanıyo kapılar bi yere gidiyorum heyecanlı heyacanlı olmuyo yine eve dönüyorum tam oluyo bu kez sanırım diyorum yine olmuyo hiç heves filan kalmadı artık içimde eş konusundada öle hiç kimseyi kendime yakın hissetmiyorum işim yok eşim yok :nazar:
artık hayatıma bi yön vermek kendi hayatımı kurmak istiyorum ama olmuyo 25 yaşındayım evde oturmaktan çok bunaldım her gün dışarı çıkamıyosun arkadaşlarla her gün görüşemiyosun herkesin kendine göre hayatı var artık!!!
ne yapacagımı bilmiyorum kursa git diyolar nerdeyse kursların hepsine gittim gidecek kursta kalmadı :sm_confused:
dualarınızı ve önerilerinizi beklemekteyim....:a015:

canım herşey kısmet işte..

iş ararken hemen şiketlere değilde basamak basamak yükseleceğin deneyim kazanacağın yerlerden başlayabilirsin.sadece okuduğun bölümde arama genel olarak elemen arayan yerlere başvur hem yeni bir çevre ve deneyimin olur. eş konusunda da acele etme hiç kalbine mantığına göre birisi inşallah çıkar.

arkadaşım sende bendensin aynı benim durumum bende 2007 de mezun oldumiş arıyorum yok gitmedigim kurs kalmadı iş yok senin bölüm ne

bu konuyu buraya yazmam ne kadar doğru inan canım bilemiyorum ama senin için yazıyorum canım biraz islami konularda kitaplar okusan inan çok rahatlarsın boşlukta oldduğunu hissettim bu boşluğunu doldurman gerekir bu konularda araştırma yamanı tavsiye ediyorum

Sabrın sınanıyo farzet , ama imkanlarını mutlaka değerlendir kapıları zorlamaya devam et canım..
Bazı zamanlar vardır , çok acil ihtiyacın vardır beklersin beklersin gelmez , zamanla kabul eder unutur gidersin bir bakmışsın karşında..
Böyle geçici bir dönem say , özgüvenini sakın kaybetme , sürekli kim olduğunu neler başardığını tekrarla kendine.
ılk mezun olduğumda bu zor dönemi bende yaşadım ve bitti , şu an o dönemi sağ salim atlattığım için kendimle gurur duyuyorum.

madem iş yük, sen de staj filan yap.. boş oturmak insanı için için kemirir.. haftada 3-4 gün bi yerde gönüllü çalışırsan hem çevre edinirsin hem de bi referansın daha olur.. işyerleri artık tecrübe kazanmış eleman istiyor.. kursa gitmek de önemli bi artı tabii ki ama referans da çok aranan bi nitelik..

off yaaa işsizlik aldı başını gidiyor. sanırım bankacılık üzerine okudun.direkt bankaya giremesen bile başka yönde işler araştır bir süre. ama şunu söyleyebilirim rahatlıkla kendini geliştirebileceğin yükselebileceğin bir iş olmadıktan sonra işsiz olmak çok daha iyi. bu söylediğim yanlış anlaşılabilir belki ama söylemeye çalıştığım şey az parayla bile olsa iyi bir firmada çalış yoksa sonunda beim gibi okadar çalışır tecrübe edindim sanırsın sonra bi bkarsın ki hayattan hiç birşey kazanamazsın.

bnm bi tanidigim da ikisenelik bölüm okudu die kücümseniyordu her gittigi yerde. sonucta okul bitrmis die hemen almiolar ise

hepinize çok tşk ederim insan kendini birazda olsa iyi hissediyo tanımadıgın insanlarla bile bişeyleri paylaşmak harika :1hug: bundan sonra bunu hep yapıcam a.s
ben iktisadi ve idari bilimler fak. işletme mezunuyum azra...

profilinde bankacı yazıyor bankaların çağrı merkezlerine başvurdun mu??
ben bi bankadan haber bekliyorum radyo-tv mezunu olmama rağmen. çağrı merkezleri deli gibi eleman alıyorlar ve genellikle lise mezunlarını ya da öğrencileri tercih ediyorlar çekirdekten yetiştirip içeride yükseltebilmek için. yani çağrı merkezlerine başvurup da birinden birine kabul edilmemen mümkün değil arkadaşım şu anda. sen çok seçiciysen bilemiyorum tabi. ben fikir veriyim dedim o kadar üzülme mutlaka yolunu çiziceksin sen de. bunlar herkesin geçtiği aşamalar gayet normal tek sen değilsin. bozma moralini. çağrı merkezlerine de başvur kesinlikle derim. yükselme imkanın var üstelik kendi mesleğin.

benim bu konum eşi ve eşinin ailesi bölümüne taşınmış ama hiç alakası yok benim eşim bile yokki konum olsun kaydirigubbakcemile3

canım bende senin durumunda sayılırım 22 yaşındayım bu sene mezun olucam ki oda uzayacak:KK43: bende evdeyim çok sıkıldım evde oturmaktan....benim elime çok güzel bi fırsat geçmişti iş için ama aceleciliğimden onuda kaçırdım kendi elimle teptim :mymeka:

yapacak bişey yok artık, tek yapmamız gereken sabretmek Allahtan umut kesilmez sen yinede şansını denemeye devam et :teselli:

canım bende okulu bitirdikten sonra cok zor iş buldum.evde günlerce agladım..sinirimden diplomayı yırtacaktım..pişman oldum okuduguma..baktım stres yapmakla olmuyor amannn azıcık rahat oluyum dedim.sonra iş buldum şükür..kafaya cok takınca olmuyor.azıcık unutmak lazım..akısına bırak herseyı gör bak kısmet ayagına gelecek:teselli:

ilk önce nasip...

daha sonra dayı :nazar:

maalesef bu devirde arkanda dayın yoksa ne işe girebiliyorsun, ne de işlerin rast gidiyor. maalesefki durum böyle.
emeğinin karşılığını bulamadığın bir dünyada yaşıyoruz :nazar:

boncuk bende kotuyum ask vardı uzakta gıtmedım bıttı ıs arıyorum dogru durust bısey yok kasıyerlık yaptım onuda ınan ıstemıyorum sevmeden olmuyo her ısede atlamıyosu bayan olarak sogorta yaparlarmı nasıl bı yer sıkıstım kaldım muhasebe mezunu olmama ragmen aöf 2.sınıfım kalıcam sanırım bu sene ne bılıyım kızlar banada moral verın ((

profilinde bankacı yazıyor bankaların çağrı merkezlerine başvurdun mu??
ben bi bankadan haber bekliyorum radyo-tv mezunu olmama rağmen. çağrı merkezleri deli gibi eleman alıyorlar ve genellikle lise mezunlarını ya da öğrencileri tercih ediyorlar çekirdekten yetiştirip içeride yükseltebilmek için. yani çağrı merkezlerine başvurup da birinden birine kabul edilmemen mümkün değil arkadaşım şu anda. sen çok seçiciysen bilemiyorum tabi. ben fikir veriyim dedim o kadar üzülme mutlaka yolunu çiziceksin sen de. bunlar herkesin geçtiği aşamalar gayet normal tek sen değilsin. bozma moralini. çağrı merkezlerine de başvur kesinlikle derim. yükselme imkanın var üstelik kendi mesleğin.

canım hangi banka oldugunu bana özelden mesaj atarmısınnn.....

boncuk canımm hiç üzülmee bende şuan işsizimm...eminim bizede bir kapı acılacakk:çok üzgünüm: bence kafanı birazcık olsun dagıtmak için kursa yazıl..

boncuk canımm hiç üzülmee bende şuan işsizimm...eminim bizede bir kapı acılacakk:çok üzgünüm: bence kafanı birazcık olsun dagıtmak için kursa yazıl..

canım işkurun kursuna yazıldım hala çagıracaklarr
delikafadulden

bende iş bulamıyorum cicim
bi sürü yere başvuruyorum ama bana "biz sizi ararız" bile demiyolar artıkkaydirigubbakcemile3

X