Buna evlilik denir mi?

Ben oldukça sabırlı biri olduğumu düşünüyorum.
Ancak burada benden kat kat daha sabırlı kadınları görünce ciddi
üzüntü duyuyorum..

Bu kadar sabırlı olmasa mıydık? :KK43:

Söylediklerinizin birçoğunda haklısınız ama bazen olayın tam içinde olmadan anlaşılamayabiliyor, başımda erkek olsun kaygısında olmadım hiç bir erkeğe ihtiyacım yok ama dediğim gibi hep hayalim çocuğuma huzurlu bir ev sunmaktı ben bunu ona yansıtmamak için elimden geleni yapıyorum. Kestirip atmak kolay olmuyor.

Bence artik bu sizin ikinci üyeliğiniz. Daha öncede bir üye vardi, eşi şiddet ve hakaret kullanip üye boşanmiyordu. Konulari 40 sayfaya ulaşiyordu. Tepkileriniz ayni. "Haklisiniz ama.." ve çeliskili yorum kullaniyorsunuz ikinizde. Mesela "cocuguma huzurlu yuva sunmak istiyordum" Ayri yatan anne baba nasil huzurlu yuva oluyor?

Düşündükçe daha fantastik gelmeye başladi. Kimse evli şekilde 5 yil ayri yatmaz, cinselligi nerdeyse yok şeklinde. Babanin cenazesinde yoktu. Sana zerre saygisi yok. Yani maaşini alan okumuş bir kadinin bunu yapacağini sanmiyorum ve dediğim gibi diğer üye ile benzerliğiniz çok fazla. Artik konuyu inandirici bulmuyorum. Buda son mesajim olacak, iyi forumlar.

Bence artik bu sizin ikinci üyeliğiniz. Daha öncede bir üye vardi, eşi şiddet ve hakaret kullanip üye boşanmiyordu. Konulari 40 sayfaya ulaşiyordu. Tepkileriniz ayni. "Haklisiniz ama.." ve çeliskili yorum kullaniyorsunuz ikinizde. Mesela "cocuguma huzurlu yuva sunmak istiyordum" Ayri yatan anne baba nasil huzurlu yuva oluyor?

Düşündükçe daha fantastik gelmeye başladi. Kimse evli şekilde 5 yil ayri yatmaz, cinselligi nerdeyse yok şeklinde. Babanin cenazesinde yoktu. Sana zerre saygisi yok. Yani maaşini alan okumuş bir kadinin bunu yapacağini sanmiyorum ve dediğim gibi diğer üye ile benzerliğiniz çok fazla. Artik konuyu inandirici bulmuyorum. Buda son mesajim olacak, iyi forumlar.
Uzun zamandır forumdayım ilk defa konu açtım diğer konuları takip eden gerekli görünce de yorum yazan biriyim. İlk ve tek üyeliğim. Sizi inandırmak gibi özel bir gayretim yok ancak böyle suçlanmak hoş değil hakkıma girmeyin lütfen. Arkadaşlarımla paylaşamadım malesef ailevi bir sorun olduğu için. Kız kardeşim de yok 2 abim var kimseyle paylaşamadım. Burdada sizlerin samimiyetine inanarak objektif yorumlarınızı saygıyla okuyorum ve hepsinden kendime birşeyler katıyorum. Cesaretimi topluyorum.

Çocuk babasını çok seviyor napayım demissiniz
Baba zaten sevilir e bu çocuğa baba bakıyor bütün gün normal alışmış olması sevmesi
Ben olsam tezimi biran önce hallederim çocuğu oyun gruplarına yada kreşe baslatirim ki babasız vakit geçirmeye alışsın ve sosyallessin sonra da boşarım ama bu adam para vs ister boşanırken dikkat edin zayıf noktanız yavrunuz çok belli etmeyin inşallah kolay kurtulursunuz

Küçük bir ilçede yaşıyorum ve herkes eşimi öyle efendi görüyorlar ki evdeki durumdan kimsenin haberi yok işi olmayınca adamı bıraktı diye herkes bana bulacak suçu toplum baskısı gözümü korkutuyor ben öğretim görevlisiyim ve tam tez dönemindeyim bu dönemde o çalkantılı süreci atlatabilirmiyim diye korkuyorum

Bu hayatı insanlar ne der diye yaşarsan sevgi dilenmekten başka bise yapamazsın bence ayrıca çocuk için diyorsunuz ama bu çocuk büyücek farkindamisiniz neden çocuğunuza bunu yaşatıyorsunuz aynı evin içind e iki yabancı olmaktansa ayrı evlerde olmam daha mantıklı bence

Eşiniz depresyonda olabilir mi? Bir psikoloğa gitse iyi olur bence.

Boşanmak o kadar kolay mi ya? Evet dünyanın sonu değil elbet yolunuza devam edersiniz ama bence radikal bir karar. Yıllarınızı geçirdiğiniz adamla, çocuğunuzun babasıyla yolları ayırmak o kadar kolay olmamalı. Gaza gelmeyin bence. Evliliginiz iyi gitmiyor ve eşiniz görevlerini yerine getirmiyor haklisiniz. Ama bence bunları uzun uzun defalarca konuşun. Evliliginizin sallantıda olduğunu farkederse belki harekete geçer.

Merhaba nasıl başlasam bilemiyorum 8 yıllık evliyiz ama eşim o kadar uzak davranıyorki ben mutlu olamıyorum örneğin 5 yıldır yataklarımız ayrı, 4 ayda 1 defa anca birlikte oluruz ve ben bu durumdan çok rahatsızım çünkü onu sadece ev arkadaşıymış gibi hissediyorum bu ilgisizliğinden dolayı. 5 yaşında bir kızım var ve babasını çok seviyor. Ayrıca 1 yıl önce işinden ayrıldı ve 1 yıldır evde yatıyor 1 kere iş aramadı, çok şükür benim iyi bir işim var ama onun sorumsuzluğu artık herkese batıyor ve arada ben kalıyorum. en son 2 ay önce tartıştık ben senden sadece sevgi ilgi istiyorum başka birşey istemiyorum dedim ancak ben böyleyim dedi bende o gün bugündür hiç yaklaşmadım ve gördümki biz benim çabalarımla biraz yakınlaşıyormuşuz, 2 aydır eli elime bile değmedi ve o kadar rahatki herşey normalmiş gibi davranıyor. İnsan ev arkadaşıyla bile koridorda karşılaşsa bi temas olur bizde hiç yok. Ne yapacağım böyle bilemedim sadece sabrediyorum uykularım kaçıyor içim içimi yiyor. Daha anlatılacak o kadar çok şey varki, şimdiden teşekkür ediyorum hepinize
Bu adamla hala evli kalacaksanız hiç aklınız yok demek ki.

X