Buna evlilik denir mi?

Eşim lise mezunu, memleketinde özel bir firmadaydı işi bıraktı geldi evlendik sonra burdan iş buldum ona 5 yıl falan çalıştı sonra şımardı az yetki verdiklerinde ve müdürüne rest çekmeye başladı oda ilk fırsatta buna istifa ettirdi. Ben üniversitede hocayım. Evet çok tembel ve sorumsuz evlendikten sonra farkettim Malesef. Ona sorsan dünyanın en iyisi. Tek hatam babasıda çok ilgisiz ve krallığını ilan etmiş bir adam hepsinin ödü kopuyor oda karısıyla aynı bizim gibi öyle bir babadan böyle birinin olacağını görmemek büyük hataydı. Belkide babasını eleştirdiği için farklı zannettim.

Eşiniz şımarmış bence. Ve evin rolleri değişmiş siz erkek o kadın gibi olmuş. Acilen rest çekin, hatta olmadı boşanın. Sizi aşağıya çekmekten başka bir şey yapmıyor eş kişisi.

Evet demiştim ama yanaşmadı, 5 yaşında bi kızım var çevredende artık 2. çocuğu yap vakti geçiyor diye söyleyenler oluyor içimden eşime saydırıyorum artık
Umarım çevrenin lafına bakıp bu evlilikte ikinci bir çocuk dünyaya getirmezsiniz.
Kızınız babasını seviyor olabilir ama siz kendinizi feda ediyorsunuz. Maddi olarak geçtim manen de sömürülüyorsunuz.
Tez süreci demişsiniz ama Şu yaşadığınız durumdan az sıkıntı çekersiniz.

İş arkadaşlarımla bile daha çok şey paylaşıyorum. Hatta onların eşleriyle olan diyaloglarına hayran kalıyorum. Sonra benim eksiğim ne ki bu kadar ilgisiz eşim diyorum
Siz eksik değilsiniz, eşiniz sorumsuz ve bir eş olabilecek potansiyelde değil, kendinize zulm ediyorsunuz böyle bir adamla evli kalarak.

Akşama kadar yatıyor en çokta kışın soğukta üşüyerek eve girdiğimde onu evde kısa kollu tshirtle yatarken görünce sinirim bozuluyordu
Sen haklısında
Ben onun neyi beklediğini anlamadım
Parasız kalsa çoktan kı.ını kaldırıp iş aramaya başlamış olmalıydı

yapmayın arkadaşlar hemen ayrılın demek ne kolay.5 yaşında bir çocuk var arada ve kadın kocasını seviyor neden ilk seçenek ayrılmak olsun siz ilk fırsatta boşayın eşlerinizi çok istiyosanız.
Senin eşin böyle olursa sen çek kahrını çok istiyorsan. Konu sahibi böyle bi adamı haketmiyor ama, o çekmesin, o yüzden boşan diyoruz. :KK66:

Küçük bir ilçede yaşıyorum ve herkes eşimi öyle efendi görüyorlar ki evdeki durumdan kimsenin haberi yok işi olmayınca adamı bıraktı diye herkes bana bulacak suçu toplum baskısı gözümü korkutuyor ben öğretim görevlisiyim ve tam tez dönemindeyim bu dönemde o çalkantılı süreci atlatabilirmiyim diye korkuyorum

Elalem için kendini unutmaya değer mi ? Kendinden vazgeçme , ne istediğini önemse... Kimse sana senin kendine verdigin değeri veremez... Rotanı çizmeye başla sen..:KK200:

Ben sadece ilgi istiyorum diye kavga etme
Açık açık sor daha ne kadar evde oturacaksın diye bizim için ne yapıyorsun de
Ben seni daha ne kadar taşıyacağım diye sor
İş bulsun
Düzelmez kendine gelmez diyorsan da ömrünü yedirtme buna

yapmayın arkadaşlar hemen ayrılın demek ne kolay.5 yaşında bir çocuk var arada ve kadın kocasını seviyor neden ilk seçenek ayrılmak olsun siz ilk fırsatta boşayın eşlerinizi çok istiyosanız.

Neden ayrılın diyoruz, çünkü adamın ne karısına ne çocuğuna saygısı ve sevgisi yok. Hiçbir görevini yerine getirmiyor. Kendine baktırıyor, bir de üstüne saygısızlık yapıyor. Çocuğuna da bir faydası yok, üstelik kötü örnek oluyor. Sağlıksız bir ilişki şekli sunmak çocuğa daha mı iyi?

boşanmazsanız ileride olma ihtimali yüksek olan olayları yazayım hemen. eşiniz çalışmamaya devam edecek. ve sizin karşınıza anlayışlı güler yüzlü bir bey çıkacak çünkü çevreniz var ve bigün illa ki çıkar sonrasında sizin istediğiniz zaten ilgi olduğundan kendinizle çelişerek hatta kavga ederek adamla beraber olmaya başlayacaksınız sonrasında kendinizi savunmak için bahaneler üreteceksiniz. ben ilgi istedim o vermedi falan gibi savunma psikolojisi devreye girecek. bu durum ortaya çıkarsa kızın daha kötü olacak ve korunmaya çalıştığın bütün profilin yerle bir olacak. daha çok babasına gidecek senin yaşadıklarından habersiz çevredekiler ne derse ona inanacak. ileride ki 5 yılının özeti budur. karar senin.
dip not: ben yaşamadım ama çevremde yaşayan bu durumda olan kadınla çok karşılaştım
düzenleme : sen ne kadar susarsan çevredeki insanlar o kadar çok seni suçlar konuş bağır gerekirse çirkef ol ama kendini düşün bu hayatı bir daha yaşamayacaksın bu yaşa tekrar dönemeyeceksin.

boşanmazsanız ileride olma ihtimali yüksek olan olayları yazayım hemen. eşiniz çalışmamaya devam edecek. ve sizin karşınıza anlayışlı güler yüzlü bir bey çıkacak çünkü çevreniz var ve bigün illa ki çıkar sonrasında sizin istediğiniz zaten ilgi olduğundan kendinizle çelişerek hatta kavga ederek adamla beraber olmaya başlayacaksınız sonrasında kendinizi savunmak için bahaneler üreteceksiniz. ben ilgi istedim o vermedi falan gibi savunma psikolojisi devreye girecek. bu durum ortaya çıkarsa kızın daha kötü olacak ve korunmaya çalıştığın bütün profilin yerle bir olacak. daha çok babasına gidecek senin yaşadıklarından habersiz çevredekiler ne derse ona inanacak. ileride ki 5 yılının özeti budur. karar senin.
dip not: ben yaşamadım ama çevremde yaşayan bu durumda olan kadınla çok karşılaştım
düzenleme : sen ne kadar susarsan çevredeki insanlar o kadar çok seni suçlar konuş bağır gerekirse çirkef ol ama kendini düşün bu hayatı bir daha yaşamayacaksın bu yaşa tekrar dönemeyeceksin.
Rabbim korusun:KK43:

tatlım korusun demekle olmuyor. hiç ummadığım insanların bu hayatları yaşadığını gördüm ağızım açık kalarak. dışarıya canım cicim diyip ev içinde birbirini kemiren insanlar çok fazla. sonra neden aldatıldım neden aldattım diyorlar.
sebebi başından belli de kimse konduramıyor.
eşin seni aldatmıyor mudur ?

Ben sadece ilgi istiyorum diye kavga etme
Açık açık sor daha ne kadar evde oturacaksın diye bizim için ne yapıyorsun de
Ben seni daha ne kadar taşıyacağım diye sor
İş bulsun
Düzelmez kendine gelmez diyorsan da ömrünü yedirtme buna
Yok yok düzelmez 8 yıldır ara ara bu ilgisizlik konusu gündeme geldi hep tamam düzeleceğim dedi ama düzelmedi. Em son 2 ay önce ben böyleyim dedi ve ben o gün pes ettim. Dozunda olmak kaydıyla insan kıskanılmak ta istiyor ama zerre kıskanmadı hiç

Evet demiştim ama yanaşmadı, 5 yaşında bi kızım var çevredende artık 2. çocuğu yap vakti geçiyor diye söyleyenler oluyor içimden eşime saydırıyorum artık
Nefret ediyorum bu boşboğaz çevre denen şeyden her agizdan bi laf cok meraklilarsa kendileri yapsinlar cocuk.

Bende 25 yasindayim daha yeni evleniyorum gidecegim yer dolayisiyla bi 2 3 sene cocuk dusunmuyorum, gec kalmisim yasitlarim ikinciyi yapmis, ilk yillarda yapmisim yapmisim sonra hic olmazmis hemmennnn yapmaliymisim. Yahu size ne, kime ne istersem hic yapmam.

Daha evliligimi rayina oturtmadan bi bakiyim bu adamdan nasil koca oluyor nasil aile babasi oluyor belki ilk 2 yil bi hareketini gorecegim cocuk olduktan sonra mudahale etmek zorlasiyor.

Elalem ne der diye yasamayin yeteri kadar yipranmissiniz. Ayaklari uzerinde duran calisan bi kadinsiniz, cekmeyin su magara adamini.

tatlım korusun demekle olmuyor. hiç ummadığım insanların bu hayatları yaşadığını gördüm ağızım açık kalarak. dışarıya canım cicim diyip ev içinde birbirini kemiren insanlar çok fazla. sonra neden aldatıldım neden aldattım diyorlar.
sebebi başından belli de kimse konduramıyor.
eşin seni aldatmıyor mudur ?
Evden çıkmıyor bilmiyorum ki

Küçük bir ilçede yaşıyorum ve herkes eşimi öyle efendi görüyorlar ki evdeki durumdan kimsenin haberi yok işi olmayınca adamı bıraktı diye herkes bana bulacak suçu toplum baskısı gözümü korkutuyor ben öğretim görevlisiyim ve tam tez dönemindeyim bu dönemde o çalkantılı süreci atlatabilirmiyim diye korkuyorum
eşinizle evli olan ilçedekiler mi siz mi?

Siz.egitimli ve ekonomik özgurlüğü olan bir kadinsiniz şu anda duygusal davraniyorsunuz hepsi bu evliligin amaclarindan biriside cinsellik bunu kabul etmeyen bir insanla devam etmenin mantigi yok cocugunuzun sağlikli bir ortamda yetişmesi en doğrusu sevgi saygi olmayan bir ortam.cocugun menfaatine uygun olmaz babasindan kopmuyor olacak zaten

Bu zamanlarini cok ararsin sonra bence eline bi celb gelsin de akli basina gelsin. Ben burdan sinir oldum. Kolay kolay bosan demem.

X