Bulimia

galatea

Sümüklü böcek
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2012
184
4
Uzun zamandır kilo vermye çalışıyorum ve kilomda dalgalanmalar oluyo ve diyetlerde başarılı olamıyorum uzun süre bir şey yemiyorum sonraysa tıkanırcasına yiyip suçluluk duyiyorum ve bazen kusuyorum bunu nasıl yenebilirim aileme söylemeli miyim?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canım kendin aşamıyorsan bunu mutlaka söyle ailene
sanırım kendin aşamıyorsun
psikiyatriste görünmen doğru olur yeme bozuklukları genç kızlarda çok görülüyor inan ama senin bunu engellemek için izlediğin yol çok zararlı
şuan anlamayabilirsin ama psikolojine vereceğin zararı saymıyorum mide bağırsak sistemine yemek boruna inanılmaz zararları var bu yaptığının
lütfen kendine bunu yapma

Mrb bende bulimia hastasiyim samimi soyleyebilirimki kusmak daha cok kilo aldiriyo kustukca daha cok yiyosun vucut su tutuyo ben kilo verip tekrar aldiydam bu sebepten ilac olarak her bulimia hastasina prozac veriyo doktor gidip muane olursan sanada verir ama direk eczanede veriyo recetesiz bence yinede danis tabii.ha ilac gercekten faydali ama nedense ben biraktim bi nevi antidepresan ailenede soyleyeceksen gercekten anlayabilirlerse soyle benim ikizim sana degil o yemeklere aciyorum dedi sanki ben keyfi kusuyorumya bana kalirsa soyleme cunku anlamazlar kilo takintimi o kadar basit buluyoki insanlar...Allah yardimcimiz olsun kurtulalim insallah bu dertten

merhaba ben de aynı hastalığa yakalandım başlarda kendi başıma aşabileceğimi sanıyordum ancak zamanla aşmak bir yana sadece daha kötüye gitti durumum. ne yapacağımı şaşırdım. ergenlikten sonra kilo alıp verme benim için zorunlu bir döngü haline geldi. sonra internette diyet ve zayıflamayla ilgili bir çok site ve blog buldum ve yine bir gün aynı bu şekilde diyet listelerine bakarken hiç bakmamam gereken bir yere baktım. işte o zaman hayatım karardı desem yanlış olmaz galiba. anoreksiya ve bulimiayla tanıştım. o andan sonra kafamda hep bir soru işareti vardı . yalnızca zayıflayana kadar sonra durur ve yoluma devam ederim diyordum keşke şimdi yaptığım araştırmayı o zaman yapsaydım. anoreksiya değil belki ama bulimiya iki aydır en büyük kabusum oldu. nedense her gün bugün son deyip finali yapıyor ama sonra bir bakıyor ve kendimi mutfakla tuvalet arasında bir yerde buluyordum. psikolojim ve bedenim o kadar altüst oldu ki umuyorum geri alınamaz hasarlar yaratmamış olayım bedenimde. yapmamam gerektiğini bile bile her defasında kendimi boğazım patlarcasına yerken bulmak o kadar acı verici ki. üstelik kilo vermek bir yana sadece kilo aldım. özgüvenim ve sosyal hayatım eski sevecenliğim ve enerjim yok oldu. daha 16 yaşında bunları yaşamış ve hala yaşıyor olmaktan dolayı tarif edilemez bir üzüntü duyuyorum. pişman mıyım elbette hem de çok pişmanım. sanıyorum ki bütün bunların sebebi kendime ve bedenime karşı biz özgüvenim olmaması. 170 cm 60 kilo olmama karşın çevremdekilerle kendimi kıyaslayıp her seferinde kaybeden olmaktan yorulduğumdan olsa gerek. çocukluğumdan beri hep iri yarı iri kemikli kalıplı sıfatlarına yakıştırıldığım için başkalarının fikirlerini kendilerine saklamadıkları için yemek yemeyle aşırılık ve doyumsuzlukla ince sınırlarım oldu hep utanç duyan oldum. normal kiloda olmamı kabullenmek istemedim şişmandım ve şişman olmamak hayatımın odak noktası olmuştu. tahminimce zamanında kendimi kısıtlayıp da yemediklerimin acısını şimdi yiyip kusarak çıkarıyorum ve tabi canım da çıkıyor ruhumu amerikan tuvaletin kloraklı fayanslarına bırakıyorum. aileme söylemek istiyorum ama yapamam yapamayacağım da. tek istediğim bir arkadaş belki whatsapp tan ya da facebooktan mesajlaşarak birbirimize destek oluruz ve en kısa zamanda bunu birlikte yeneriz. çünkü eminim ailesinden saklayan başkaları da vardır. not:lütfen doktora git diye mesajlar yazmayın ailem bilmezken nasıl doktora giderim. bana ulaşmak isteyenler mesaj atsın lütfen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…