Bulaşık Makinası Hakkında

namze

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2008
79
0
kızlar size birşey sormak istiyorum bulaşıgı bulaşık makinesinde yıkamanın elde yıkamaya göre daha tasarruflu olduğuna inanıyor musunuz ?bulaşık makinesi almak istiyorum ama elektrik ve sudan korkuyorum biliyorsunuz zaten herşeye zam geldi .bu konuda fikirlerinizi bekliyorum

annem herzaman gereksiz olarak görürdü bulaşık makinesini. neyse sonunda kandırıp aldık. 30-40 gelen su faturası yarı yarıya düştü. 15-20 arası ödüyoruz artık. elektirik konusunda bişey diyemiyecem ufo kullanıyoz çünkü. ama elektiriğide etkilemiyo fazla. kesinlikle tavsiye ederim.

kesinlikle öneririm, biz evde iki kişiyiz ama 2 günde bir çalıştırıyoruz makineyi, büyük rahatlık :)

akşam vakti yıkadığınız bulaşıkta ampul yanıyor.
bence daha tasarruflu.
suyun yanında zamandan da tasarruf edersiniz.

ben bulaşık makinesi olmadan kendimi düşünemiyorum. kesinlikle sadece ve sadece düşünmeden al derim. elde yıkamada kesinlikle deterjanda,su da çok daha fazla harcanıyor.

en son 7,50 su faturası geldi 2 kişiyiz. bunun yanında haftada 1-2 kerede çamaşır makinası çalışıyor onuda bu hesaba katmak lazım tabi. misaifr geldiğini düşün yemeğe, bunun yemek,çay,meyve bulaşığı var, misafirle mi oturucaksın bulaşık mı yıkayacaksın ? makinaların ekonomik programı da oluyor,ben hep ekonomikte çalıştırıyorum.ama bir ara hep deterjan kalıntısı bıraktı iyi durulamadı deterjanı değiştirdim geçti, bende sağlıklı mı makinada yıkaman onu merak ediyorum iyi duruluyormu, deterjan kalıntısı kalıyor mu gözle görülmeyen onu merak ediyorum işte. çok uzadı ama birde şey önemli; kullandığın elektirk saati.bizimki akıllı saat yani akşam 5'ten sonra elektirik 1,5-2 kat pahalanıyor normalde. yani adı akıllı saat :) saat 10 dan sonra ucuz tarifer oluyor sabaha kadar. ben sabahtan akşam 5'e kadar görüyorum işimi, yani normal tarifeden. neyse çok uzadı karar senin ben düşüncelerimi yazdım. bende sorayım o zaman bulaşık makinasından çıkan bulaşıklar sağlıklı mı peki??

Kesinlikle bende tavsiye ediyorum hem kolaylık cok rahat oluyo hemde tasarrufluu.....

bulaşık makinası kesinlikle gerekli diye düşünüyorum bende. önceleri hep ne gerek var derdim ama 1 yıl önce anneme aldğmda gördüm nekadar gerekli oldğnu.bulaşık yıkarken en basitinden zaman kaybı oluyo.makina yıkarken sende o zmn zarfında geriye kalan işleri yapablr yada çocuğunla eşinle ilgilenebilirsin.elektrik ve su açısındanda fazlasıyla faydasını gördük biz :):)

bulaşık makınamı aldım arkadaşlar çok rahatmış gerçekten ilgilenen herkese çok teşekkür ederim

Allah bulaşık makinasını bulandan da alandan da razı olsun:)

kesinlikle hemen al hem kolaylık sağlıyor hem hijyenik hemde tasarruflu :dance:

en son 7,50 su faturası geldi 2 kişiyiz. bunun yanında haftada 1-2 kerede çamaşır makinası çalışıyor onuda bu hesaba katmak lazım tabi. misaifr geldiğini düşün yemeğe, bunun yemek,çay,meyve bulaşığı var, misafirle mi oturucaksın bulaşık mı yıkayacaksın ? makinaların ekonomik programı da oluyor,ben hep ekonomikte çalıştırıyorum.ama bir ara hep deterjan kalıntısı bıraktı iyi durulamadı deterjanı değiştirdim geçti, bende sağlıklı mı makinada yıkaman onu merak ediyorum iyi duruluyormu, deterjan kalıntısı kalıyor mu gözle görülmeyen onu merak ediyorum işte. çok uzadı ama birde şey önemli; kullandığın elektirk saati.bizimki akıllı saat yani akşam 5'ten sonra elektirik 1,5-2 kat pahalanıyor normalde. yani adı akıllı saat :) saat 10 dan sonra ucuz tarifer oluyor sabaha kadar. ben sabahtan akşam 5'e kadar görüyorum işimi, yani normal tarifeden. neyse çok uzadı karar senin ben düşüncelerimi yazdım. bende sorayım o zaman bulaşık makinasından çıkan bulaşıklar sağlıklı mı peki??

canım;
mantıken 70 derecede yıkanan bulaşıklar elbetteki sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum..

mesele bizim b.makinesi bi çalışmada 8 litre su harcıyomuş yanlış hatırlamıyosam. üç beş bardagı yıkarken kaç litre su gider bi düşün cnm bence çok tasarruflu

X