Bulantı

bende öyle biliyodum ama bazılarında döllenme farklı zamanlarda da oluyomuş. yani yumurtlama gününden önce vaya sonra

döllenme yani fertilizasyon 14. gün + - 3 günde olma şansı en yüksektir bizde hamile kalmak isteyenlere bu zamanlar da ilişkiye girmelerinin şanslarını arttıracağını söyleriz ama diğer günlerde de hamile kalınma şansı vardır.

bir tv programında izlediğime göre ayın her günü adet görürken bile belli yüzdelik ihtimaller çerçevesinde hamile kalma ihtimali var.
bu bilgi doğrultusunda eger kadın hemen adet sonrası hamile kalır ise adeti başlamadan bulantı başlayabilir .bulantı hormon seviyelerinin neden olduğu bir sonuçtur bunun için döllenmeden yada şüpheli ilişkiden sonra belli bir süre geçmesi şarttır.

hcg ve östrojen hormonları artınca beyindeki bulantı merkezini uyarır ve bulantı olur.bu da döllenme olduktan sonra yani adet bitiminde hemen sonra olduğunu düşünürsek 1 aydan sonra başlar,daha öncede olabilir,4.haftada olabilir,6.haftada bu kişiden kişiye değişir.Başlayacak diyede de bir şey yoktur bulantı şikayeti olmaya da bilir.Ben tv programından değil aldığım tıp eğitimine dayanarak söylüyorum.

eee biz ne dedik

eee biz ne dedik

önce 15 17de hamile kalınır dedinz bende size herzaman kalınabilineceğince bahsettim sizde tv programında herzaman hamile kalabilineceğinizi izlediğinizi söyleyip benim lafıma geldiniz.Sonra adet göreden önce bulantı olabiliceğini söylediniz ama daha önce 6 hafta yazdınız.Bende ona bakarsanız daha hiç bulantıda olmayabilir ama genel olarak 1 aydan sonradır diyorum.hem yazdıklarınızı bilmiyorsunuz hem de doktora laf yetiştiriyorsunuz ben soru sorana ne demek istediğimi anlattığımı düşünüyorum sanırım bu site ordan burdan yanlış şeyleri öğrenmek uzmandan dinlemekten daha önemli:Bir konuyu merak ettiğim için üye oldum ama artık açıklama yapmam

hem yazdıklarınızı bilmiyorsunuz hem de doktora laf yetiştiriyorsunuz
Biz ne dedik eksik mi var dedik söylediklerimizde uslubun çok yanlış

Ben de rahatsız oldum üslubunuzdan açıkçası. Burnundan kıl aldırmayan, yanına yanaşıp sorulamayan doktor tiplemelerini hatırlattınız. Doktor olmanız gelip burada durduk yere birilerini aşağılama hakkı vermez size. Bilgi herkese açıktır ayrıca yalnızca doktorların tekelinde değildir. Doktorların tekelinde olan tıbbi müdahalede bulunma yetkisidir. Arkadaş sadece bilgisini paylaşmış. Siz durup dururken azarlama moduna geçmişsiniz . Yazmadan geçemedim kusura bakmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…