Bugünkü gündemden ötürü uyuyamiyorum

anlayamadım ne demek istediğinizi.
yani şiddetin böylesi size göre olağan mi?

Başka bir videoda güvenlik kamerasına takılmışlar çocuk çıkıyor surlara peşinden kız gidiyor. Öyle birilerinin yardımı falan yok ne bilsin işte. Halbuki daha öncesi çektiği videolarda öldürmekten bahsetmiş öldürmeye gelmiştim demis. Düşünemedi mi akıl edemedimi sallana sallana karşıya geçip surlara gidiyor ah yavrum

Ah Cherry ah. Sence adalet sistemi kendisini neden düzeltmiyor? Bilerek ve istenerek oynanan bir oyun bu. Biraz Instagram Facebook vs gezersen eğer bu olayda da Narin olayında da Allah'ın kanunları olsaydı böyle olmazdı diyen ciddi bir çoğunluk var. Adım adım, alıştıra alıştıra bakın medeni kanun yetmiyor, Allah'ın dediği olsa böyle mi olurdu diyerek şeriat getirmeye çalışıyorlar.
Ben adaletin bu kadar aciz bırakılmasının amacının bu olduğunu düşünüyorum.

anlayamadım ne demek istediğinizi.
yani şiddetin böylesi size göre olağan mi?
Malesef olağan. Ben savaş karşıtı değil barış yanlısı ol sözünü mottom edindim. Böyle kötü insanlar var ve hep olacak. Kötülüğün olması olağan, yin yang. Ama iyiliğe odaklanıp onun için çalışmak da elimizde. Kötü insanların haberlerini izle konuş paylaş yaptıkça onu çoğaltıyoruz. Keşke haberler bunun yerine bağış yapan gençleri, iklim krizi için kendini yırtan aktivistleri falan konuşsa biraz da onlardan böyle derince etkilensek… iyilik de olağan çünkü

Olağan diye kimse üzülüp korkmasınmı? Tam olarak neyi savunuyorsunuz siz? İyiliktir olağan, doğal ve olması gereken olan. Kötü olaylar olağan değildir, evet dünyada var hep vardı hep olacak. Bu kötüyü kabul etmemize sebeb değil. İklim krizi için kendini oraya buraya yapıştıran insanların konuyla ne alakası var, cidden şaka gibisiniz!

O kadar doğru açıklamışsınız ki..

Bu felsefik bakış açınız malesef hukukun, adaletin olmadığı bir 2024 Türkiyesinde mümkün değil.
Pandemi dönemi covid bahanesiyle hapishaneler boşaltıldı, 2012 yılında "tımarhane" ler kapatıldı ve tedavisi mümkün olmayan hastalar şuan "tımarhane"lerde olmak yerine, sokaktalar.
Bu insanlar kadınlara, hayvanlara, çocuklara işkence ediyor, tecavüz ediyor ve öldürüyor.
+caydırıcı olmayan cezalar yüzünden, hatta cezasızlık yüzünden haricinde ki tüm potansiyel insanlar da canlarının istediğini yapıyor.

Biz de "olağan" olarak kabul edip hayatımıza devam etmeliyiz öyle mi?

anlıyorum...!

Olaydandir asla uyuyamıyorum çevremdeki kızların sevgililerini araştırıyorum nasıl biriler diye hiç kimsenin güvende olduğunu hissetmiyorum

Ay teşekkür ederim, bu atmosferin yaratılma sebebini ilk kez biri kafama vurdu.

Merhaba onceden de çok defa buna benzer haberler görmüşümdur ama okumaya bile korkuyorken fotoğraflara açık açık bakmak kanımı dondurdu. Ben korku filmi bile izleyemem korkarım etkilenirim. Yani ben benzer bir durumu benim de yaşayabileceğini dusunerek gorselleri de bu kadar net gordugum kendimi o kişinin yerine koydugum icin etkilendim galiba. Ve disari ciktigimda hic tanimadigim biri tarafından katledilmek de korkutuyor o yüzden güvende hissedemiyorum gunlerdkr tek basima disari cikmadim. Kendimi korumaya nasıl alabilirim bunu bilmiyorum bu yuzden gunlerim ve yasamak da anlamli geçmiyor. Birkaç gün içinde unutup tamamen hayatın icine dalıp dikkatsiz davranmak da istemiyorum hep canlı tutulması lazım ama sosyal medyada gezindikce korkularım artiyor

Olaydandir asla uyuyamıyorum çevremdeki kızların sevgililerini araştırıyorum nasıl biriler diye hiç kimsenin güvende olduğunu hissetmiyorum
Anlayabilir miyiz ki? Tam anlamıyla kimseyi taniyamayacagimizi dusundugum için korkuyorum. Belki o kisinin bir sinirlenmesine bakar hayatımız diye

Belki de kız videoları bile görmemiştir ki çocuk belki kendi telefonunda tutmustur. Bir de kizin karşıdan karşıya gecerken arabanin gecmesini beklediği kisimda o kadar uzuldum ki hic tahmin etmiyor olmalı yoksa neden gitsin. Belki de aysenurla ilgili bir şey soyledi katil, kandirmis olmalı her turden seyi bekliyorum oncesinde baya hazirlanmis planını kurmus bu cani

Anlayabilir miyiz ki? Tam anlamıyla kimseyi taniyamayacagimizi dusundugum için korkuyorum. Belki o kisinin bir sinirlenmesine bakar hayatımız diye
Kimin nasıl psikopat olacağı belli olmuyor ki diyorlar birini öldürecektim seni seçtim sokaktan geçen bir kadını bile seçebiliyorlar

Planı geçtim adam kasapta resmen eğitim almış akıl alır gibi değil. Herkes herşeyi söylüyor kizlar kendi kurban olmak istedi diyen bile var bi şekilde canice katledildiler allah o anaya yardim etsin . Ben annesinde takıldım kaldım gece kızımı izleyerek uyuyorum neler geciyor aklımdan neler

Yok katilin görüntüleri kendini atmaya çalışırkenki son görüntüleri.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…