Bugün ne yaptım?

Kendimi tanıtma mesajım:

Eşimin gözünde

1653546887993.png

Çocuğumun gözünde

1653546929072.png

Annemin gözünde

1653546969274.png

Kayınvalidemin gözünde

1653547005337.png

Akrabalarımin gözünde

1653547079256.png

Beni seven forum arkadaslarimin🥰 gözünde

1653547207085.png

Ahh mikancigim bizim evde düzenli yemek pismiyor artık. Ben bı gün yapsam 1 hafta yapmıyorum. Annem desen geçiştirmenin derdinde artık uyduruk seylerle. Şöyle annesi yanında olup da çeşit çeşit yemek yapanlara imreniyorum. O yüzden benim böyle liste yapıp uygulamam çok zor. Dun mesela yemek dardanel açıp yedim.
Ah be canım, sürekli aynı dertten müzdariptim ya ben. İşte annem gelecek de biraz daha düzene girerim diyorum 😢

Ah be canım, sürekli aynı dertten müzdariptim ya ben. İşte annem gelecek de biraz daha düzene girerim diyorum 😢
Mikancigim ne güzel şanslısın o halde. Benim annemin yaptığı yemekleri söyleyeyim, yayla çorbası taze fasulye makarna kabak pırasa. Bu ve türevleri. En kolayına bunlar geliyor demek ki. Hayatımda hiç kıymalı börek yemedim annemin yaptığı. Ya da inanmazsin ama bugune kadar hiç yaş pasta yapmadı. Çünkü bilmiyor ve hevesi de yok. Halley den yapılan pasta var bı onu biliyo🤣 ayy Halley pasta🥺🥺🥺 ne güzel🥺🤣🤣🤣

Ya ben de şeker var diye yasaktır. Sonuçta doğal şeker size yasak değildir
Haklısın doğru olabilir🙄

Mikancigim ne güzel şanslısın o halde. Benim annemin yaptığı yemekleri söyleyeyim, yayla çorbası taze fasulye makarna kabak pırasa. Bu ve türevleri. En kolayına bunlar geliyor demek ki. Hayatımda hiç kıymalı börek yemedim annemin yaptığı. Ya da inanmazsin ama bugune kadar hiç yaş pasta yapmadı. Çünkü bilmiyor ve hevesi de yok. Halley den yapılan pasta var bı onu biliyo🤣 ayy Halley pasta🥺🥺🥺 ne güzel🥺🤣🤣🤣

Haklısın doğru olabilir🙄
kendi annemi gördüm burda, annem ev hanımı ama tembelliğe çok alışmış, bize gelince ben yorulmyayaım diye o yemek yapar ama ona da zor gelir 3 gün yeriz aynı yemeği :KK70: az koyar falan ertesi gün de yeriz diye :-) yanına ilave çorba vs mı yapsak deriz yok canımm ne gerek var der hemen, anne yemeğpi kültürü hiç yok bende o yüzden. hani kimisi olur memlekete giderken yemek ister şu yemeğini özledim falan bende yok, ama öyle olanlara çok özenirim olsun isterdim

kendi annemi gördüm burda, annem ev hanımı ama tembelliğe çok alışmış, bize gelince ben yorulmyayaım diye o yemek yapar ama ona da zor gelir 3 gün yeriz aynı yemeği :KK70: az koyar falan ertesi gün de yeriz diye :-) yanına ilave çorba vs mı yapsak deriz yok canımm ne gerek var der hemen, anne yemeğpi kültürü hiç yok bende o yüzden. hani kimisi olur memlekete giderken yemek ister şu yemeğini özledim falan bende yok, ama öyle olanlara çok özenirim olsun isterdim
Aynı biz🥺

Ben de çok özeniyorum. Aynen, bazı annelerin mesela atıyorum etli dolması çok güzeldir, ya da ne bileyim cerkez tavuğu yapar vs. Benim annemin bı tane bile yok öyle biseyi. Ben de evlendigimde yemek bilgim sifirdi. İnternetten bakarak yaptım hep. Benimki de tembel. Anca balkona çıkıp bulmacasini çözmenin derdinde. Ya da netflix de film izlemenin. Böyle geleneksel annelere özeniyorum, tam bir ev hanımı olan evi çok güzel çekip çeviren🥺

Aynı biz🥺

Ben de çok özeniyorum. Aynen, bazı annelerin mesela atıyorum etli dolması çok güzeldir, ya da ne bileyim cerkez tavuğu yapar vs. Benim annemin bı tane bile yok öyle biseyi. Ben de evlendigimde yemek bilgim sifirdi. İnternetten bakarak yaptım hep. Benimki de tembel. Anca balkona çıkıp bulmacasini çözmenin derdinde. Ya da netflix de film izlemenin. Böyle geleneksel annelere özeniyorum, tam bir ev hanımı olan evi çok güzel çekip çeviren🥺
Ya kızlar vardır illaki yaptıkları güzel şeyler
Sadece onlar yapınca güzel gelen

Anne eli diye bişey olduğuna inanıyorum ben

Böyle yazınca üzüldüm bende geleneksel bir anne değilim😔

Sıkılıyor insan sürekli yemek yapmaktan
Dediğiniz yemeklerde gercekten zor bence zor yani🙈

Ben de geleneksel değilim ki😁😁 hala internetten bakıyorum bı çok şeye😬 valla benim annemde anne eli yok yemin edebilirim ve kanitlayabilirim de🤣

Yıllardır hala aynı kiloda. 59😬
Ne güzel ya darısı benım annemın başına
En son evlenirken görmüş o kiloyu 🤦‍♀️

Hep anlatır ben evlenırkem 52 kiloydum dıye
Anne dıyorum evlenırken çoğu kişi o kiloda önemli olan koruyabılmek
3 çocuk yaptım hiçte koruyamam
Uyusam sabah olcak ölsem ele kalacak yiyecem diyor🤦‍♀️

eminim canım benm annemin yok, onun aksine kv de aşırı becerikli yemekleriş çok güzel olur. annemin yanında eşime karşı utanıyorum biraz o yüzden, annem mesela yufka ile börek yapar çok marifet gibi on kere sorar güzel olmuş mu diye takdir bekler ama adamın annesi el açması börek yapıyor zaten beğenmiyor onları :KK70:D

Ne güzel ya darısı benım annemın başına
En son evlenirken görmüş o kiloyu 🤦‍♀️

Hep anlatır ben evlenırkem 52 kiloydum dıye
Anne dıyorum evlenırken çoğu kişi o kiloda önemli olan koruyabılmek
3 çocuk yaptım hiçte koruyamam
Uyusam sabah olcak ölsem ele kalacak yiyecem diyor🤦‍♀️
Valla hayatın tadını çıkarıyor ne güzel ya😀😀 tam da şekeri bırakmaya niyetlendigim su gunlerde bı kere mi gelicez dünyaya ye gitsin diyesim geliyo kendime🤣

Haklısın doğru olabilir🙄
Yaş pastayı annem de bilmez 😅 tatlı konusunda ben daha iyiyim. Ama on numara içli köfte yapar mesela. Yemek konusunda çok iyidir. Eşimin bile annesinin yemeklerinden daha çok seviyor annemin yemeklerini 🤭

Valla hayatın tadını çıkarıyor ne güzel ya😀😀 tam da şekeri bırakmaya niyetlendigim su gunlerde bı kere mi gelicez dünyaya ye gitsin diyesim geliyo kendime🤣

o zamann bu sana gelsin :KK70:D
ye ye sen eksik kalma, yazın diyet yapan kızlar 0 göbek bikinilerini giyerken sen kıyafetlerden pırtlayan göbeğini içine çekmeye çalışırsın :KK70:

Yaş pastayı annem de bilmez 😅 tatlı konusunda ben daha iyiyim. Ama on numara içli köfte yapar mesela. Yemek konusunda çok iyidir. Eşimin bile annesinin yemeklerinden daha çok seviyor annemin yemeklerini 🤭
Benimki hayatı boyunca bir kere bilem içli köfte yapmadi, çünkü bilmiyor🤣

Benim ki de öyle
Bugun diyor ki gecen sene aldığım şeker çuvalının fiyatı bu sene bin küsür olmuş keşke gecen sene iki çuval alaydım
Anne napacaksın o kadar şekeri diyorum
Ee her hafta tatlı yapıyorum diyor

Yaptığı tatlılar da ekmek kadayıfı baklava şekerpare şambali gibi şerbetli tatlılar

Sürekli gözleme katmer yapıyor
Ekmeği kendı yapıyor
Peynır kaymak tereyağ yoğurt tarhana salça erişte çok değişik reçeller

Hatta çoğunu yapıp satıyor öyle lezzetli

Benim eşim de bayılır o yüzden onun yemeklerıne

Hiç ona çekmemişim😂😂

eminim canım benm annemin yok, onun aksine kv de aşırı becerikli yemekleriş çok güzel olur. annemin yanında eşime karşı utanıyorum biraz o yüzden, annem mesela yufka ile börek yapar çok marifet gibi on kere sorar güzel olmuş mu diye takdir bekler ama adamın annesi el açması börek yapıyor zaten beğenmiyor onları :KK70:D
Benim kayınvalidem de çok güzel ot yemekleri yapar ben çok severim eşim yemez
Halbuki çok güzel 🥰

Benim ki de öyle
Bugun diyor ki gecen sene aldığım şeker çuvalının fiyatı bu sene bin küsür olmuş keşke gecen sene iki çuval alaydım
Anne napacaksın o kadar şekeri diyorum
Ee her hafta tatlı yapıyorum diyor

Yaptığı tatlılar da ekmek kadayıfı baklava şekerpare şambali gibi şerbetli tatlılar

Sürekli gözleme katmer yapıyor
Ekmeği kendı yapıyor
Peynır kaymak tereyağ yoğurt tarhana salça erişte çok değişik reçeller

Hatta çoğunu yapıp satıyor öyle lezzetli

Benim eşim de bayılır o yüzden onun yemeklerıne

Hiç ona çekmemişim😂😂
arada anneni ödünç veriri misin :KK70: bayılırım yazdığın her şeye

X