Buda benim güzel/ mütevazi evim buyrun kızlar

yaldizy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2012
216
22
SALONUMUN ŞEKLİNİ DEĞİŞTİRDİM, SALON ÖRTÜLERİMİ YENİLEDİM SON RESİMLER DÖRDÜNCÜ SAYFADA YORUMLARINIZI BEKLERİM..

Merhaba bende evimin tüm fotoğraflarını ekliyorum. Daha önce salon ve perde fotoğraflarımı paylaşmıştım.14 yıllık evliyim, kooperatif evimizi 2004 te na tamam teslim aldık zamanla içini oluşturduk. Türlü sıkıntılar ve emeklerle bu noktaya ancak getirdik. Ama içinde hep huzur bulduk, her kapıdan girişte ohhh dedik. Çok şükür şimdi ana eksikler bitti sıra dekoratif eşyalara geldi. Eleştiri ve önerilerinizi beklerim.
SALONUMLA BAŞLIYORUM: Eki Görüntüle 784182 Eki Görüntüle 784183 Eki Görüntüle 784184 Eki Görüntüle 784185 Eki Görüntüle 784186 Eki Görüntüle 784187 Eki Görüntüle 784188 Eki Görüntüle 784189 Eki Görüntüle 784190
salonda konsol üzerinde yer alan tabloyu kaldıracağım. evime uymuyor ancak arkasında matkap delikleri olduğundan yerine hemen bir şey asmalıyım. bende ayna düşündüm. Sizce beyaz lake mi yoksa altın varaklımı almalı? Diğer sorum ise uzun duvarımda iki pencere ve perdeler arası boşluğa saat mi tablomu asmalı? yada canvas saatle ikisi bir arada mı yapmalı? nasıl bir tablo önerirsiniz?

Son düzenleme:
Cok hos degisiklikler yapmissiniz. :KK9::KK9::KK9::KK9:
Cok cok daha güzel olmus, güzel günlerde oturun insallah. Yalniz gözüme takilan bir iki sey var. Masanin üzerine ve hemen arkasindaki mobilyanin üzerine örtü daha iyi olurdu. Örtü olmayinca bana cok bos geliyor görüntü. Bir de masanin üzerine pastel turuncu, yesil, pudra ve ortadaki sekerligin renginde turkuaz bir kuru cicek aranjmani koysaniz cok cok daha güzel olur diye düsünüyorum.

Cok hos degisiklikler yapmissiniz. :KK9::KK9::KK9::KK9:
Cok cok daha güzel olmus, güzel günlerde oturun insallah. Yalniz gözüme takilan bir iki sey var. Masanin üzerine ve hemen arkasindaki mobilyanin üzerine örtü daha iyi olurdu. Örtü olmayinca bana cok bos geliyor görüntü. Bir de masanin üzerine pastel turuncu, yesil, pudra ve ortadaki sekerligin renginde turkuaz bir kuru cicek aranjmani koysaniz cok cok daha güzel olur diye düsünüyorum.

Masadaki camın içine mi ççek koymalıyım hiiç aklıma gelmemişti deneyeceğim :)

Çok güzel olmuş.Özellikle oğlunun odasındaki çerçeveler çok şeker olmuş.

Senin salonun istediğin değişikliklere çok müsait.Ben gözümde bir resim canlandırdım ama beğenir misin bilmem.
Mesela ayna klasik modellerden olmasa,mozaik sedef veya ayna çerçeveli olsa :

$mozaik-sedef-çerçeveli-ayna-modeli.jpg $imagesF0ZF6ZA0.jpg $43187391_tn30_0.jpg $3133_buyuk_1_zoom.jpg $63591.jpg

Hepsinin dikdörtgen modelini bulamadım yoksa tabii dikdörtgen yakışır.

Bir de büfenin üzerine daha büyük objeler kullansan.
Büyük seramik veya cam vazolar,hatta belki 1 tek sağ tarafına büyük bir abajur,boş duvar varsa şu havada bir saat gibi :

$home1.jpg

Çok güzel olmuş.Özellikle oğlunun odasındaki çerçeveler çok şeker olmuş.

Senin salonun istediğin değişikliklere çok müsait.Ben gözümde bir resim canlandırdım ama beğenir misin bilmem.
Mesela ayna klasik modellerden olmasa,mozaik sedef veya ayna çerçeveli olsa :

Eki Görüntüle 883231 Eki Görüntüle 883232 Eki Görüntüle 883233 Eki Görüntüle 883234 Eki Görüntüle 883235

Hepsinin dikdörtgen modelini bulamadım yoksa tabii dikdörtgen yakışır.

Bir de büfenin üzerine daha büyük objeler kullansan.
Büyük seramik veya cam vazolar,hatta belki 1 tek sağ tarafına büyük bir abajur,boş duvar varsa şu havada bir saat gibi :

Eki Görüntüle 883237
Meleknaz çok teşekkür ederim beğenmene sevindim. Şimdi salon için masa ve sahpalara runner örtü arayışındayım. Aslında konsol üzerinde duvarda tv montaj delikleri olmasa o duvar boş kalsın istiyorum. Tabloyu da uzun dörtlü koltuğun arkasında düşünüyorum. Vitrini elden çıkarıp o duvarı boşaltacağım. Konsolda bende abajuru çok beğeniyorum. Aslında yer olsa yer lambası istiyorum vitrin giderse belki vitrinin durduğu yerde bir tane olabilir. Oğlumun odasındaki halı mutfağımındı, biraz leke tutan bir model ama onu mutfağa geri alacağım. Oğlum içinde az önce ivi halının denizci modelini beğendim.
salonda saatimiz yok ve sıkıntı yaratıyor. Ancak gönlüme göre bir model bulamadım birde hangi duvara asmalı?
Konsol için önerdiğin seramik vazo çok şıkmış webden aldın sanırım turkuazı çok seviyorum. Bunları neren bulabileceğimi biliyor musun?
Mutfak masası içinde turuncu runner bulamıyorum bir türlü masaya runner ve minderler düşünüyorum.
Hepsi bitince daha da güzel olacak....

Evet google'a "turkuaz vazo" yazdım,görsellerden aradım.
Bu vazolar step collection firmasınınmış ve kendi satış siteleri "sevgilievim".

Hangi şehirdesin bilemiyorum ama biraz züccaciye gezersen benzerlerini bulabilirsin.
Paşabahçe,mudo ve boyner'de bu tarza yakın aksesuarlar oluyor.
Abajurla mumluk çiçeği boyner'den ekledim zaten.

Bu sene büyük duvar saatleri çok moda.Resimdeki saati mudo sitesinden ekledim.
Ama "biev" sitesinde de var.Büyük sevmezsen normal boyu da olabilir.
Hangi duvara olabileceğine resimlerden fikir edinmem zor.

Seni şu an çok iyi anlıyorum.Bir an evvel ortaya birşeyler çıksın istiyorsun.
Ama acele etme,yavaş yavaş,içine sinen,"hah işte bu" diyeceğin parçalar buldukça alırsın.

meğer apartmanımızda bir pikocu varmış, üstelik oğullarımız arkadaşlar. Kalabalık bir binada oturuyor olunca komşuların çoğunu yakından tanımak bilgi sahibi olmak mümkün olmuyor birde çalışıyorsanız... Geçen hafta tanıştık, eve geldi çlçü aldı, salonu için krem renkli sade runnner istedim. Dikmiş bugün teslim etti, renk biraz sarı kaldı ancak aksesuarlarla krem hakimiyetini kırmaya çalışacağım. bakalım beğenecek misiniz???
krem dekoratif objeler çok boğuyor, hızla renklendirmek gerek konsol üstü aksesuarlar zaten yenilenecek ancak sehpada kullandığım fener örtüde kendini göstermedi konsola aldım şimdilik...

$001.jpg $004.jpg $002.jpg $003.jpg $005.jpg $006.jpg $007.jpg

Güzel olmus :):):):) Yalniz bir fotograf da kücük sehpanin ordan cekip ekleseniz? Acaba orta sehpa masa ve arkasi pes pese ayni dantel cok fazla mi? Onu görmek icin de odayi bütün görmek lazim. Orta sehpayla arkadaki masayi birlikte alarak cekebilir misiniz?

Ama örtüyle daha iyi duruyor bence!

Masaya cicek aranjmani önermistim ya, onu oradaki mumlugun icine demek istemedim aslinda bir vazoda alsaniz diye düsünmüstüm. O zaman cünkü daha bir doldurur evi sanki. Vaktiniz oldukca yavas yavas yaparsiniz. Aceleye hic gerek yok. Zaten cok güzel bir degisimden gecirdiniz evinizi!! :)

meğer apartmanımızda bir pikocu varmış, üstelik oğullarımız arkadaşlar. Kalabalık bir binada oturuyor olunca komşuların çoğunu yakından tanımak bilgi sahibi olmak mümkün olmuyor birde çalışıyorsanız... Geçen hafta tanıştık, eve geldi çlçü aldı, salonu için krem renkli sade runnner istedim. Dikmiş bugün teslim etti, renk biraz sarı kaldı ancak aksesuarlarla krem hakimiyetini kırmaya çalışacağım. bakalım beğenecek misiniz???
krem dekoratif objeler çok boğuyor, hızla renklendirmek gerek konsol üstü aksesuarlar zaten yenilenecek ancak sehpada kullandığım fener örtüde kendini göstermedi konsola aldım şimdilik...

Eki Görüntüle 900938 Eki Görüntüle 900941 Eki Görüntüle 900939 Eki Görüntüle 900940 Eki Görüntüle 900942 Eki Görüntüle 900943 Eki Görüntüle 900944

Güle güle oturun.
Örtüler için yorum yapıcam ama üzülme kızma olur mu?
Canım örtüler olmamış çok basit durmuş.
Farklı tül gibi ya da kabartmalı güzel örtüler var çokta pahalı değil pazarlardan uyguna alabilirsin.
Özellikle sosyete pazarı denen çeşiti bol pazarlarda var :KK34:

Bana da çok basit kaldı gibi geldi o yüzden foruma koydum. Sade olsun istedim, taşlı tuşlu olmasın dedim, kumaşını dantelini seçtim ama bitip gelince de pek içime sinmedi henüz ödeme yapmadım, komşum başkasına satabilirim demişti rengi sarı gibi dediğimde napsam bilemedim...

Güzel olmus :):):):) Yalniz bir fotograf da kücük sehpanin ordan cekip ekleseniz? Acaba orta sehpa masa ve arkasi pes pese ayni dantel cok fazla mi? Onu görmek icin de odayi bütün görmek lazim. Orta sehpayla arkadaki masayi birlikte alarak cekebilir misiniz?

Ama örtüyle daha iyi duruyor bence!

Masaya cicek aranjmani önermistim ya, onu oradaki mumlugun icine demek istemedim aslinda bir vazoda alsaniz diye düsünmüstüm. O zaman cünkü daha bir doldurur evi sanki. Vaktiniz oldukca yavas yavas yaparsiniz. Aceleye hic gerek yok. Zaten cok güzel bir degisimden gecirdiniz evinizi!! :)

Çok teşekkür ederim, istediğin fotoğrafı en kısa zamanda çekeceğim. Aksesuar işini yavaş yavaş halletmeye çalışıyorum. bu ara aksesuar arayışındayım. örtüler tamamen tesadüfi bir zamanda dikildi, ancak dediğim gibi biraz basit kaldı sanırım. Konsol üzerine Paşabahçe ve mudodan beğendiğim birkaç parça şey var.
http://media1.mudo.com.tr/Content/media/ProductImg/Original/635204564701940687.jpgbiblo tam bu değil elinde şemsiye olan kadın figürlü var şu an sitede bulamadım paşabahçede de mavi kuşlu bir mumluk var
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1504034_647948641910225_1849461232_n.jpg şu konsoldaki bibloyu kast ediyorum. Fiyatı biraz tuzlu geldi 79 tl ama güzeller
mumlukda şu evde kullanılmış ancak mağazada ben turkuaz kuşları olanını gördümde sitede bulamadım şimdi mumluk şöyle duruyor:
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1475942_647935228578233_372047711_n.jpg

X