Geriatri - Yaşlılık Bilimi Bu unutkanlık mi nedir

Damdakiperi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2021
1.656
2.238
Merhaba hanımlar

Babam hastane kantininden çay almış sonra başka bir fişi kantinciye tekrar götürüp "bana bunları vermedin" demiş. Kantinci "amca sen çay istedin,bu fiş senin değil, üstelik üzerinde -verildi- kaşesi var ve fiş saati tutmuyor" demiş. Babam sakin, emin ama ısrarlı bir şekilde üsteleyince de ürünleri vermiş ama " amca bir daha gelme, bak veriyorum unutma, ama bu fiş senin değil sen sadece çay istedin" demiş. Bunları annem ve kardeşim uzaktan gözlemliyor ama tam da anlam veremiyorlar. Neyse ürünleri alıp yanlarına geldiğinde soruyorlar, "yok bişey" diyor. Babam böyle birşeye asla tenezzül edebilecek bir adam değil..Olayı bana anlattıklarında neler oluyor dedim bende kendi kendime. Unutkanlık mi bu, hafızayla ilgili sorun mu yaşıyor acaba, bu arada 75 yaşında. Uzun zamandır uyku problemi yüzünden doktor kontrolünde XANAX adlı ilacı kullanıyor. Bunun yanı sıra yeni ortaya çıkan mesane k..nseri nedeniyle son 6 haftada 6 iğne oldu.. Çok yıllar önce de beyninde bir kitleye rastlanmıştı, sonra stabil denildi ama gene bir kontrole gideceğiz. Gene yaklaşık 2-3 sene önce de evin içinde biraz önce yaptigi veya söylediği (konuyu tam hatırlamıyorum) bir şeyi hatırlamamışti. Biz de şaka yapıyor sandık ama öte yandan da ciddi gibiydi, biz çok üzerine düşünce de "şaka ya hatırlıyorum" dedi, emin olmamakla beraber herhalde şaka diye üzerinde durmadık çünkü baska benzer bir belirti yaşamamistik. Başına benzer durumlar gelen oldu mu..Uykum kaçtı ve çok endişelendim.. Teşekkürler şimdiden 🙏

Mune Mune Mune hanım bu kategorideki konular pek görülmüyor olabilir mi, bir derdim var daha çok takip ediliyor diye konuyu oraya açmıştım. Burasının takibi nasıl oluyor, yani insanlar nerede izliyor bu konuyu örneğin.. Bir kullanıcının bu konuyu görmesi için Geriatri başlığına mi girmesi gerekiyor. İşleyiş nasıl.. teşekkürler

X