Bu topik başka topik,yılın son ayı bizim ayımız olsun,göbüşler bebiş dolsun...

hayırlısı olsun canımm inşallah hamişsindirr bana öle geldi ama ümitlendirmekte istemem bir kere daha test yapıp kan testi yaptır haberini bekliyorum :)

Ben geldiiiimmmm igdecicegiimnnm canim benimmmmm dialarim seninle su cumalar yüzü suyu hürmetine insallah hayirli haberler alirsin canimmm

Hoş geldin bitanem!.. Nerelerdesin, neler yapıyorsun?

İlaçları içme canım, testi yenile, imkanın varsa kanda baktır. İnşa Allah güzel haberler verirsin bize. Sabırsızlıkla bekleyeceğim hayırlı haberlerini inşa Allah!..

İğdeçiçeğimm benim içime doğdu senin bebişlerinn bence ikiz annesi olacaksın sen ben sana demiştim herşey gircek yoluna diye çok mutlu oldum canım arkadaşım darısı başımıza inşallahhhhhhh.................. Bende özledim buraları ama inanın evimi yuvamı kocamı daha çok özledim bebk istedik tayinim çıktı allahım inşallah bunu bebişimizin rızkı olarak yollamıştır herşey düzene giriyor aslında kızlar ama ben hala allak bullağım bir ay oldu yaklaşık buraya geleli ama ağlamadan gün geçmiyor çok özlüyorum eski düzenimi allah hiç birinizi evinizden yuvanızdan ayırmasın bana çok zor geldi inşaalahh birde bebişimiz gelsin diyecem ama eşimin yüzünü görmüyorumki bebiş olsun her neyse sizlerin desteğine ihtiyaç duydum sıcacık muhabbetlerimizi özledim evimi özledim kızlar benn hemde çok özledimmm

canımmm benimm tebrik ederim seniii nası sevindim nasılll canım benimm Rabbim tamamına erdirsin inşallhhh:)nazar değmesin kuzuma:) tutunsun annesine pıtpıtları atsınnnn inşallahhhh..dualarım seninle canımm..
nisanımm canım benimm :) kk gelen mesajlar mail adresime geliyo...uuzn süredir açmadığım mailimi açtım bir baktım kk nisanın mesjı var diyor. heyacanladım:) dedim biz kız doğurdu mu:)(erken biliyorum)
baktım iğdeçiçeğimizin hbrni vermişsin..iyikide vermisinnn..çok sevindim girdim..
berkunum canım ciğerimmmm benimm aklıma geliyosun hep..sana dua ediyorumm her akşam ..inşallahhh tez zmanda tayinin çıkar kavuşursun evine..seni anlıyorumm çok zordur gurbette olmak herşeyi bırakmak..ama bak hayırlı şeyler bunlar..bu günlerde gecicekk bebeğine güzel bi gelicek hazırlıyosun sen..üstelik hasretlik iyidir :) canımm
nisanımm benimmm :) ilk göz ağrımız doğumunu heyacanla bekliyorumm inan koyacım fotoları doğum hikayeniii seni yalnız bırakmayacaktım inan..aklımdaydın sen doğuma gitmeden ben gelicek sana yazılar dualar okuyacaktım ksımet bugüneymiş:)...
lavinam,coldriver, anatolyamm, ikizler abamm,tuğbamm öpüyorumm sizleri...biraz geçmişi kurcalayımmm kimler gebe kalmış bakam:)
ben aynı kızlar..aşağıda görülmediği üzere :) takvim yok:) işin aslı burdan ayrılınca biraz unuttum hele bir ay hiç aklıma gelmedi biliyomusunuz..reglime birkaçgün kala adet sancısı başlayınca ana dedimmm bir ay geçmiş...
kayınvalidemi ankaraya taşıdık onlarla uğrrştım sonra benim aöf sınavlarım vardı yani anlıycanız uğraşcak şeyler vardı..kendimi kitap okumaya verdim..
iş yerimdem bir arkadaş da hamile kalınca (supriz bir şekilde) ben malumunuz heaplara başlamıştım bir ara..sonra amaaaaann dedim..zaten ramazan geliyor sonra tatile cıkıcaz sonra tatil dönüşü önce aşılama sonra tüp bebek deniycez..morelim iyi yani....
öyle yanii..biraz topikleri karıştıram neler olmuş bakayım..

coldriver'ın kızı oluyumuşşşş
lavinanınnnnnn paşasıııı ne güzel haberlerrr böyleee maşallahhhhh:)

veeeee tuğbişşşş sende hamilesinn inşallahhhh çift çzigiyi görmüşsün ama sonra yazmamışsın..tebrik ederimmmm canımmm inşallahhh:)..

iğdeçiçeğimm sen nasılsınn değerin nasıl tekrar gittin mi doktoraa ....

nisanımmm sende 30.haftasınnn kuzumm benimm nasılsın ayyy ne çabuk geçti kız zaman..oğluşun odası beşiği hastane takımları emziği ...küveti,biberonu..:) hazırmı..bak varsa yapacağımız bişeyler valla yaparım alırım kargolarım çok ciddiyim..bak..

ducklinggg seninde oğluşun oluyomuşşş canıııı gönüldennn tebrik tebrikkkkk:)

Son düzenleme:
Toprağımm canım arkadaşım nasıl özledim senii aslında sana ulaşabileceğim yollar vardı ama sırf seni istediğin gibi uzak kalman için rahatsız etmesim yoksa çoktannn seslenmiştim sana canım arkadaşım Bende fazlaca duygusalım yaaaa çok özlüyorum evimi burada kendimi mahrumiyet bölgesinde gibi hissediyorum iki hafta sonra beş günlük bir izin ayarladım evime gidecem nasipse inşallahhhhh canım arkadaşım biz bebek planı yapsakta sanırım mesafeler izin vermeyecek gibi duruyor bakalım artık kısmet olmassada aşılaması var tüp bebişi varr ben neleri aştım bunuda aşarım inşallahhhh öpüyorum seni............................................... Nisanımmm sen nasılsın ayyy ben geçmişten bir haber kalmısımm birsürü kuzu geliyormuş topiğeee yihaaaaaa allahım hepinize sağlıklı gebelikler nasip etsin inşallahhh hepinizi çookk öpüyorummm

Güzel gönüllü arkadaşım, kader yoldaşım. Mesajın içime ferahlık verdi. Taa buralardan hissettim sıcaklığını... Teşekkür ederim bitanem. Senin de sıran gelecek canım, senin de, yüzün gülecek. Rahman ve Rahim olan Alemlerin Yaratıcısı Mevla senin içinde hayırlı evlatlar yaratacak inşa Allah!.. Rabbin çok bekletmez inşa Allah!.. Amin!!!
Ben de atanmak için 7 sene beklemiştim. O kadar çok istemiştim ki atanmayı, tayinim Şırnak'a çıkınca koşa koşa gitmiştim, ama 2 ay her gece kesintisiz ağladığımı bilirim. Çok güzel dostluklarda kurmuştuk orda. Kazancımız bu olmuştu. Kendini üzmeden tamamla ordaki görev süreni canım. Allah'ın izni ile her şey yoluna girecek inşa Allah arkadaşım...

Amin!.. Canım benim, çok teşekkür ederim. Darısı en kısa zamanda sana, berkuncana, mrvbye, ikizlere ve anatolyaya olsun inşa Allah!.. Bir kaç ay içerisinde senden ve diğer arkadaşlardan da güzel haberler, müjdeli haberler alacağız inşa Allah!..

Herşeyin moral olduğunu bu geçtiğimiz ay anladım. Çok zor bir süreçten geçtim. Dönüşü çok zor olan bir noktaya geldim ve Sonra bişeyin farkına vardım. O güne kadar hayatımda hep sevdiklerim birinci planda, ilk sırada olmuşlardı. Annem, babam, kardeşlerim, yeğenlerim, dostlarım ve en son eşim tabii. Kendimi hep ikinci, üçüncü hatta onuncu sıralara atmıştım. Ama ben onların hayatında hiç bir zaman birinci sırada olmamıştım. İşte bunu farketmek beni kendime getirdi. O andan itibaren önce kendime ve daha sonra eşime dedimki, bundan sonra ben önemliyim, sen benden sonra geliyorsun, benden daha önemli değilsin dedim eşime. O zaman anladım ki, sen kendine ne kadar değer verirsen az ya da çok karşındaki de sana ancak o kadar değer veriyor. Yol ayrımına gelmiştik. Ya ayrılacağız ya da tüp bebek tedavisine başlıyacağız kararı sen ver dedim. Kabul etti. Ama dedim bundan sonra doktora her zaman beraber gideceğiz şartım bu işine gelirse dedim. O günden beri hem huzurluyum, hem mutluyum. İşte bu rahatlıkla beraber Mevla yavrumuzu bize bağışladı, inşa Allah salih, sağlıklı ve hayırlı bir evlat verir. Darısı sizlere olur inşa Allah!..

Bu arada kendine çok güzel bir uğraş bulmuşsun. Ben de epeydir okuma işine ara vermiştim, inşa Allah yeniden başlayacağım. Okunacak kitaplarım sırada bekliyorlar.

aşkımmm benimmmm kıyamam kız sana bennnn gurbet ellerdemi kaldınn kızzz..ama geçicekk biraz zaman..iğdeçiçeğimin dediği gibi güzel dostluklar paylaşımlar olucak eminim..arada izin alıp gelirsin,eşin gider..yeni yerleri keşfetmek küçük tatiller yapmak ,planadığın tatillerin haftaların gelmesini beklemek heyacanlı olur sen anlamazsın ama zaman çabucak geçer..bak bi düşün bzi nezamandan beri anne olmayı planlıyoruz?o hoooooo plandığımız zaman olsaydı şimdiye doğurmuştuk :) ama zamn geçemiş kaç kocaaaaaa ayları devirdik..sen bize oraları anlat canın sıkkın olduğunda muhakkak paylaş eminim başta ben seni can kulağı ile dinleyecek çok arkadaşımız olucak...
urfa nasıl,kaldığın ev ,ev arkadaşların var mı,iş ortamı nasıl,alıştınmı, şimdi oralar cok sıcaktır..balıklı göl,harran gez bacım bak..mardine git..bir sürü takı al kendine:) ha bu arada ne zaman tayin isteyebiliyosun..1 yıl mı zorunlu görev..
eskiden tüp bebek lafı bana çok uzak gelirdi..burda bir iş yerimde tüp bebek yaptırmış bir arkadaşım dediki bir gün bana; "şöyle düşün bize en kaliteli sperm ve en kaliteli yumurta seçiliyor..bebeğimiz seçilmiş bir bebek oluyor.."hakikaten öyle düşündüm o günden beridir ben iyice araştıryorum tüp bebek aşamalarını okuyorum yani çokk ısındım ve inan sabırsızlanıyorum yaptırmak için..
aynen öyle biz plandığımız zaman hayırlısı değilmiş olmamış şimdi ikinci aşamaya geçiyoruz..
seninde öyle araya mesafe girince baktın ki zor..yaparsın aşılama yada tüp planlı bir bebek olur..üstelik döllenen embriyoları dondurabiliyosun ikinci bebekte planlı bir şekilde bekler ohh misss( tabi Rabbim en hayırlısı bilir onun planıdır asıl olan..)ha benim o arkadaşım ilk bebeği tüp bebekti çocuk 2 yaşına girdi..önceden dondurduğu embriyoyu haziranda nakil yaptıracaktı kendine amaaaaaa suprizzzzz nisan da doğal yoldan hamile kaldı:)..
ay ben ne çok konuştummm :) konudan konuya atladım:) artıkın buralardayım anacımmmm bol muhabbettt yaparızzz oleyyyyy

canımmmm o kadar öğreticisinnn ki bize inan sözlerin duaların adete hepimiz için bir ışık oluyor öncelikle Rabbim senden razı olsun ve ne muradın varsa versin..
ben tahmin ediyodum senin zor bir sürec geçirdiğini belli etmiyodun ama kelimelerinin ardında vardı hüzün.ama çok şükür bugün anladım kii yazdığın yazıya istanaden kendini o kadar güzel çözmüşsünki yanii sorunu bulmuşsun..çoğu insanın bulamadığı "asıl sorunu bulmuşsun"....bir hikaye vardı; tam hatırlamıyorum ama ; mutluluğu insanoğlunun bulamıyacağı bir yere koyalım demişler eski mitolojide tanrılar( tabi haşaaa Rabbimiz tek bunu biliyoruz:))en yüksek dağa koyalım diye öneri gelmiş, yok yok yerin dibine saklayalım..sonra demişler ki insan oğlu heryeri bulur heryere bakar dağa çıkar yerin dibine gider..anacak sadece bir yere bakmaya akıl etmezler..o da kalbi..ve mutluğu insanoğlunun kalbine gizlemişler....
hikaye bu ya; gerçekten biz mutlu olmay hep başkalrına endeksliyoruz..bir hedef haline getiriyoruz..tabi mutluluğumuzu başkasına bağlı kıldığımızda o kadar kolay üzülüyoruuz ki.. o kadar kırılgan oluyoruzki..
İğdeçiçeğimm sen cevherini bulmuşsun maşallah...Rabbimizin sayesinde; yaşadıklarınla kendine o kadar güzel sonuç çıkarmışsın ki..çok haklısın önemli olan benim diyebilmek..çok konuştum ama konuştukça konuşasım geliyoo..
Çok güzel ve en doğru çıkış noktası bulmuşsun kendine ve eminim bu duruşunla çok güclü olucaksın...."nereye gittiğini bilen bir kişiye yol vermek için bütün dünya bir kenara çekilir"...
ve işte çözünce sorunu morelin, enerjin maşşallahh herşeyi yıoluna koyacak..bek mesela bebeğin yolda inşallhhhhh:)Üstelik nazarım değmesin kırbirkere maşallhhhhh...canımmm sana..

iyiki geldin senin tecrübelerine, sözlerine,dualrına çokk ihtiyacımız olucak..önemlisin bizim için..bize yol gösteriyosun farkında değilsin ama ben senden çok şey öğreniyorum:) bacıııımmmmm

nisannnnn nerdesinn :) biz geldik (kısmende olsa)..nerdesinnnnnn bebişşşşşş

nisanımmmm kız ben geldimm:)

Toprağım canım benim hoşgeldin yaa valla hepinizi o kadar özledimki önceden ne kadar çok şeyi paylaşıyomuşuz sizinle resmen boşluğa düşüyo insan ama inan siz böyle istediğiniz için sustum iğdeçiçeğimin bebek haberi vesile oldu,ben iyyim canım top yutmuş gibiyim 2 hafta sonra çalışabilir raporu alıcam sonrada gittiği yere kadar gidecek ama zorlanmaya başladım sıcaklar bunaltıyo hazırlıklara gelince puset bebk arabası hastane çıkışı havlusu çorabı mendili vs. erken doğarsa çıplak kalmayacak kadar bişeyler aldık beşiğe daha karar veremedim canım,sorman yeterli kuzum sen burdan yaz desteğin yeter illaki bebek konuşmayız kızlar yaa bak berkunumunda canı sııkınmış havadan sudan valla açmayız bebek konusunu siz gelin yeter ki bide şu mrvb ye sesleneyim bakalım,tekrardan hoşgeldin sefalar getirdin toprağım

Canım güzel haberlerin devamını bekliyoruz,iyi düşünelim iyi olsun dualarım seninle bana da hep ikiz olacakmış gibi geliyo vee yazdıklarından çıkardığım demekki bişeyleri birlikte yapınca daha farklı oluyo birlikten kuvvet doğar diye boşa dememişler eşinle beraber gitmeniz sana morel açısından çok büyük destek olmuş canım çok sevindim Rabbim emeklerinizi boşa çıkarmasın inşaallah Bak senin için herkes geliyo morelini yüksek tut tamam mı

Sende hoşgeldin canımm oyy sen yanlız mı kaldın oralarda kıyamam ben sana ama bak şöyle düşün bundada bi hayır var sen çok şanslı bi anne olacaksın memur olduğun için istesen 1 sene bakabilirsin bebeğine bak 6 aylık izin çıkmadı biz 3 aylıkken bırakıp gelicez sen ne kadar şanslısın ve fedakar bi annesin ki şimdiden yavrun için eşinden evinden ayrı kalıyorsun böyle düşün ve canın ne zaman sıkılırsa buraya yyaz biz hep senin yanında oluruz ayy çok özlemişim yaaa son 5 dakikaya kadar nasıl enerjim düşmüştü sıcaktann bunalmıştım sizlerin yazdığını bi gördüm bi okudum bişeyim kalmadı fıldır fıldır oldu gözlerim enerji geldi birden canlarım yaaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…