Bu topik başka topik,yılın son ayı bizim ayımız olsun,göbüşler bebiş dolsun...

Ben de, seni özledim. Bu aralar canım hiç bir şey yapmak istemiyor arkadaşım. İçim sıkılıyor, yaptığım şeylerden keyif alamıyorum. Sanırım depresyondayım. Bir de, cumartesi günü test yapmıştım öğlen kalkınca. Sonra unuttum ben testi ve gezmeye gittik, akşam eve dönünce aklıma geldi baktım, silik bir 2. çizgi çıkmış. Ben de testi dün ve bugün yineledim ama bişey yok. Aralıkta da böyle olmuştu. Berkuncanım sanırım ben yine kimyasal gebelik geçiriyorum. Moralim bozuk, ne yapacağımı bilmiyorum. ''Rabbim diyorum, n'olur hayırlısını ver diyorum.'' Ama daha ne kadar dayanırım bilmiyorum.

Canım seni ben de çok ama çok iyi anlıyorum tabiki kimyasal gebelik hiç geçirmedim senin tam olarak yaşadıklarını senin kadar hissedemem belki. Ama hemen koyverme kendini. 10 dakikadan sonra çıkan testler geçersizdir sen de biliyorsun.Dua ederken de sanırım biraz bencil olmak gerek ben hep "Rabbim bana ve benim gibi bebek isteyenlere hayırlı evlatlar ver " diyorum elbetteki hayırlısını da istemeliyiz ama Rabbime dualarımızı tam olarak belirtmeliyiz diye düşünüyorum.Dayanmak zorundayız canım bizim sınavımız sabır sen de biliyorsun.Bak bana 4 yılım geçti bebek bebek diyeli 1 kerecik yaa sadece 1 kerecik hamile kalmayı o çift çizgiyi görmeyi o kadar çok isterdim ki. Benim FSH AMH sıkıntım var sen de biliyorsun. Senin durumunda olsaydım yada olabilseydim 1 saniye düşünmez hemen tüp bebek merkezine giderdim çünkü hemen hamile kalabiliyorsun.Lütfen ama lütfen üzüp kendi kendini yeme ve bizi sensiz bırakma :KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:

Nisancım artık dayanacak gücüm kalmadı canım. Gücü sonsuz , ilmi sınırsız Rabbim demek ki bana bunu takdir etti. Ben pes ediyorum artık.

Keşke yanımda olsaydın da, yalnız başıma ağlamasaydım. Gücüm kalmadı Berkuncanım, tükendim. Herşeye zor ulaştım. Hiç kolay bişey elde edemedim. Sanırım bu da öyle olacak. Ama ben de hal kalmadı, sabır kalmadı. Çok yoruldum arkadaşım, çok yoruldum.

Neyi takdir sana tatlım??? sana bebek vermeyeceğini mi takdir etti??? nerden biliyorsun deme ama böyle şeylerrr.Biz eşşeğimizi sağlam kazığa bağlayalım bütün dermanları deneyelim de tevekkülü öyle edelim.Lütfen yapmaa :KK19::KK19::KK19::KK19:

can kızlarım can arkadaşlarım kaderdaşlarımm benim:)
sizleri çook seviyorumm öneclikle..
ikizlerabam,iğdeçiçeğim,berkunum ,gözümüzüm nuru nisanım:), anatolyam,coldriverim ,lavinam,yeşimm,tuğbam,serabım..ve ismini sayamadığım dostlarım..
birkaç gündür belkide bir haftadır giremedim pek..en son regli olmuş ve kafadan atmıştım bebek olayını..

belli bir süreye kadar bebek düşünme fikrini erteledim ve ertelediğim süre içinde bebeğim supriz yapıp gelirse çokkk mutlu olurum..
Onun dışında eşimle belirlediğimiz bir tarih var o tarihten sonra bebek için tedaviye başlamayı planlıyoruz..(biz planlıyoruz takdir İLAHİ)

ve kızlar şunun farkına vardım ben bir haftadır bebek olayından uzaklaşınca inanın kk girme isteğim olmadı.(sizleri merak ettim ama gözüm arkada değil...yani berkundan iğdeçiçeğimden ikizler ablamdan anatolydan umutluyum ben..)
ama inanın kk'ün gebelik kısmını tükettim ben..eskiden merakla okurdum "şu yöntem aaa ,,,hımmm bak ben inciri kürünü yapayımm...vs"hepsini ama hepsiniii doldurdum..yada gebelik öncesi belirtiler...milyonnn kere okudum milyon kereeee aynısını yaşadım...o yüzden artık hiç bir başlığı okumak için merağım kalmadı..

ben sanırımmm bebek yapma fikrinden uzaklaştım..sanırım bunu başardım:) artık ovuslasyonmuş çatlamaymışşş inanın vızzz :)
ve ben mutluyum ..elimden geleni yaptımm Rabbim ol derse olucakkk bunun bilincine iyiceeee vardımm ..no panik no telaşşşş ...hedeflediğmiz tarihe kadar kendimi dinlemeye aldım:) herşeyy freee ...relaxxx...öyle bacak kaldırma duvara dayama sabahlama yokk..:)tarihde yok...akıntıda yok..test de yokkk:) gelene hoşgeldinnnn gidene eyvallahhhh artık bizde..(komyonşöförü variii oldu ama..)..
bugün burya girmemim sebebii sizsiniz..merakta barkmayımm dedim siizi..en azından yokluğumun sebebi yazayımm merakta koymayımm arkadaşlarımı..
sizleriiiii çokkk seviyorum ve dua edicemmm herzaman..face olan arkadaşlarımla haberleşirizzz buradan haberleri alırım..çekilecek halaylaraaa:KK64: mutlaka yetişirimmmm :)...Nisanın doğumunda:KK49: olurum:) inşallhhhh
belli olmaz benden supriz bir haber olursaaa göbeğimiii gere gereeeee gelirimm:)..:KK49:
sizleriii çok seviyorumm..kendinizeee bebişlerinizeee koçişlerinizeeeeee iyi bakın..ayrı ayrı herkesii öpüyorummm :KK52:

:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14: Nereyee toprağım yaaa :KK14: Ben çok denedim inan , bebek fikrinden uzak kalmak için çok kk dan uzak kaldığım olmuştur benim de. Ama bunun çözüm olmadığını anladığımda hep kendimi kk da buldum.Canım biz elimizden geleni yapalım da sonra takdiri Allah'a bırakalım. Herşeye boşvermeyi denemek istiyorsan dene ama çok da uzatma bunu. İlerde keşke zamanında doktora gitseydim demeni istemem.Bütün testleri yaptırın hormonlar, sperm testleri falan eğer bir sorun yoksa o zaman bırak zamana. Bak ben mantar olmuştum öylesine gittim kadın oğumcuya Biz bebek düşünüyoruz dedim ki daha tam düşünmüyorduk . Testler istedi bizden ve eşimde varikosel çıktı. Şimdi iyiki zamanında gitmişiz diyorum.En azından sorunun birini hallettik.Burada hep birbirimize dayanak olurduk. Sevincimizi, üzüntümüzü hep paylaşırdık son 2 haftadır iyiceee koptuk bu da beni çok üzüyor :KK14: Ama dersen ki kararlıyım o zaman yolun açık olsun canım benim ve döndüğünde güzel haberlerle gel inşallahhh :KK49:

toprağım ne diyeceğim hiç bilmiyorum ama seni çok özlerim bennn espirilerini muhabbetlerinii yaaa bu sana iyii gelecekse biraz git ama geri gelllll :KK43::KK43:

Nazar değdi bizim topiğe önce mrvb gitti şimdi toprak :KK14:Anotolyam seni iyi gördüm canım,hep böyle olun tamam mı berkunumla sakın kaybetmeyin inancınızı ben inanıyorum iğdeçiçeğimde kısa süreli bi boşluğa girdi ama düzelicek bu havaların çok etkisi var insanın ruhunu sıkıyo hiç bişey yapası gelmiyo benim işe bile gelesim yok:KK19:

kızlar günaydınnn. hava inanılmaz güzel, güneşli ve dünkü kapalı havayla birlikte tüm olumsuz düşüncelerimizi dünde bırakalım. önemli olan hep pozitif düşünmek. evrene olumlu sinyaller gönderelim ki o da bize olumlu dönsün...
toprakcım bence iyi yaptın bi süre ara vermekle. senin adına sevindim bile. çünkü kim ne derse desin buraya gelerek bebek fikrini kafandan atamıyorsun. haftasonu giremediğimizde nasıl bu düşünceden uzaklaşıyorsak, haftaiçi düşünceler beynimize yeniden üşüşüyor. bi de böylesini denemen çok mantıklı. 1-2 ay sonra kızlar hamileyim diye gelmeni dört gözle bekliyorum. sana en iyi neyin geleceğini yine en iyi sen bilirsin. bebek fikrini kafandan attığın zaman o stresten kendini kurtardığın zaman eminim ki bebeğin koşa koşa annesine gelecek.. o zmn herkese örnek olup bebek istiyorsam biraz kafamı boşaltmalı, dinlenmeye çekilmeliyim diye düşünecek. ben buna inanıyorumm..
ikizler abla, anatolya, iğdeçiçeği, berkuncan sizlerden de en kısa zamanda hayırlı haberleri alıcaz inşallah allahın izniyle. hayırlı zamanda sağlıkla gelicek bebişler hep beraber. allah hakkımızda herşeyin hayırlısını versin...
nisanbu, lavinia, coldriver umarım bebişlerimiz sağlıkla dünyaya gelirler. allah hepimize hayırlısını nasip etsin.. bu güzel bahar gününde dualarımız kabul olsun inşallahhh..
(bu arada eğer adını unuttuklarım varsa hepinizden özür dilerim. tüm iyi dileklerim sizlerlee..)

Son düzenleme:
İğdeçiçeğim öncelikle senden başlamak istiyorum bu depresyon halin beni cok ama çok üzdü :KK5:herşeyi cok zor elde ettim hiç kolay kazanmadım demişsin hatırlıyormusun bundan 2 ay oncede istersen geçmişde buluruz ,tamda aynı cümleleri ben kurmustum ve tevafukun böylesi işte şimdi senin söylediğini söylemek bana düştü ..canım ne demiştin bana "Rabbimiz ben kulumun zannı üzereyim" buyurmuyormu sen bunu unutmuşsun yapma böyle nolur sen kuvvetli ve inaçlı bir kadınsın sende kendini böyle bırakırsan biz bir zorlukda hemen isyana düşeriz..sen bana bunu söylediğinde inan kalbimde öyle yer açtıkı öyle inançla sarıldımki bu söylediğine belkide benim bu ay hamile kalmam hep bunlar vesile oldu..ne olur sende sarıl ve ben inanıyorum sizlerde bir gün böyle günler yaşayacaksınız ..topragım sende nereye gidiyorsun bakalım bırakıyormuyuz bakalım seni öyle vedalaşma filan duymak istemiyoruz biz burda tamam aklından cıkarmış olmana cok ama cok sevindim bak eminim en kısa zmanda gelcek bebişinn ama ben ne dedim kaç kez dedim kafada bitirin burdan cıkmakla olmuyor tamam unutunca insanının buraya gelesi de gelmiyor ama burda sadece bebek için birlikte değiliz burda bir arkadaşlık kurduk en azından bunun için gelirsin tamamı tatlım :nazar:berkuncanım desen öyle oda ugramaz oldu yaa kızlarr ne oldu sizee yaa anatolyamın dediği gibi 2 haftadır topiğe kimse ugramaz oldu benim ve serabn hamileliğini kutladıkk sonra hepiniz kayboldunuz ne oldu canlar size bizmi üzdük sizi yaa :KK30::KK30: eğer öyleyse gerçekten bunu istyerek yapmadık hakkınızı helal edinn
beni soracak olursanız evdeyim 15 gün istirihatliyim bebeğimin bana tutunması için mücadele ediyorum .pazartesi günü sabah kalktım kahveregi akıntılarım oldu hemen ogun doktor gıttım cok şükür bebeğim iyi Rabbime binlerce kez şükürler olsun ogun kalp atışlarınıda duyduk ama içerde biraz kanamam olmuş ve doktor yatmam gerektiğini söyledi herşey yasak sadece wcye kalkacaksın dedi ve progestorun kullanıyorum oyuzden fazla giremedim canlar zaten mide bulantılarım var cok fena zar zor yiyorum devamlı yatıyorum ama dayanmaya çalışıyorum ..Rabbime sıgınıyorum herşeyede oldugu gibi..ne olur dua edin bebeğim beni bırakmasınn Rabbim hepimizin gönlüne göre versinnn hepimizn yüzünü güldürsünnn
hepinizeee cokk selamlarr

Son düzenleme:
İğdeçiçeğim öncelikle senden başlamak istiyorum bu depresyon halin beni cok ama çok üzdü :KK5:herşeyi cok zor elde ettim hiç kolay kazanmadım demişsin hatırlıyormusun bundan 2 ay oncede istersen geçmişde buluruz ,tamda aynı cümleleri ben kurmustum ve tevafukun böylesi işte şimdi senin söylediğini söylemek bana düştü ..canım ne demiştin bana "Rabbimiz ben kulumun zannı üzereyim" buyurmuyormu sen bunu unutmuşsun yapma böyle nolur sen kuvvetli ve inaçlı bir kadınsın sende kendini böyle bırakırsan biz bir zorlukda hemen isyana düşeriz..sen bana bunu söylediğinde inan kalbimde öyle yer açtıkı öyle inançla sarıldımki bu söylediğine belkide benim bu ay hamile kalmam hep bunlar vesile oldu..ne olur sende sarıl ve ben inanıyorum sizlerde bir gün böyle günler yaşayacaksınız ..topragım sende nereye gidiyorsun bakalım bırakıyormuyuz bakalım seni öyle vedalaşma filan duymak istemiyoruz biz burda tamam aklından cıkarmış olmana cok ama cok sevindim bak eminim en kısa zmanda gelcek bebişinn ama ben ne dedim kaç kez dedim kafada bitirin burdan cıkmakla olmuyor tamam unutunca insanının buraya gelesi de gelmiyor ama burda sadece bebek için birlikte değiliz burda bir arkadaşlık kurduk en azından bunun için gelirsin tamamı tatlım :nazar:berkuncanım desen öyle oda ugramaz oldu yaa kızlarr ne oldu sizee yaa anatolyamın dediği gibi 2 haftadır topiğe kimse ugramaz oldu benim ve serabn hamileliğini kutladıkk sonra hepiniz kayboldunuz ne oldu canlar size bizmi üzdük sizi yaa :KK30::KK30: eğer öyleyse gerçekten bunu istyerek yapmadık hakkınızı helal edinn
beni soracak olursanız evdeyim 15 gün istirihatliyim bebeğimin bana tutunması için mücadele ediyorum .pazartesi günü sabah kalktım kahveregi akıntılarım oldu hemen ogun doktor gıttım cok şükür bebeğim iyi Rabbime binlerce kez şükürler olsun ogun kalp atışlarınıda duyduk ama içerde biraz kanamam olmuş ve doktor yatmam gerektiğini söyledi herşey yasak sadece wcye kalkacaksın dedi ve progestorun kullanıyorum oyuzden fazla giremedim canlar zaten mide bulantılarım var cok fena zar zor yiyorum devamlı yatıyorum ama dayanmaya çalışıyorum ..Rabbime sıgınıyorum herşeyede oldugu gibi..ne olur dua edin bebeğim beni bırakmasınn Rabbim hepimizin gönlüne göre versinnn hepimizn yüzünü güldürsünnn

Canım çok geçmiş olsun dikkat et bırak hiç bişey yapma,kalbinide temiz tut kötü şeyler getirme aklına herşey güzel olacak bi kaç ay sonra ben gibi göbüşün önde yürüyeceksin onun hareketlerini hissedeceksin bunları düşün mide bulantın için tuzlu leblebi çubuk kreker falan iyi oluyo bastırıyo canım:KK34:

Nazar değdi bizim topiğe önce mrvb gitti şimdi toprak :KK14:Anotolyam seni iyi gördüm canım,hep böyle olun tamam mı berkunumla sakın kaybetmeyin inancınızı ben inanıyorum iğdeçiçeğimde kısa süreli bi boşluğa girdi ama düzelicek bu havaların çok etkisi var insanın ruhunu sıkıyo hiç bişey yapası gelmiyo benim işe bile gelesim yok:KK19:

İnşallah canım dipsiz kuyulara düşmeyeceğiz.Rabbimden ne gelirse kabulümüz.İnsan zaman zaman boşluğa düşüyor ama şükür ki Rabbim bizleri o boşluktan çıkarıveriyor. Kızlarr neden bu kadar ümitsiz olduk ya biz? Bahar daha geçmedi ki. Asıl bu nisan, mayıs aylarında gebe kalma daha çok oluyormuş doktorların dediğine göre. Unutmayalım inanmak başarmanın yarısıdır! Hadin bakam Şimdi toparlanıyoruz ve bu ayları güzel değerlendiriyoruz oldu mu fistuklarrrr :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Canım olur mu öyle şey. sizler bizi niye üzesiniz sakın böyle düşünme tatlım! Belki bahar geldiği için kızlar evde durmuyor geziyordur ondan da giremiyordur.Seninle ilgisi yok canım bunun.Sanırım bizler sadece umutsuzluk yaşıyoruz bu aralar.Geçecek ama inşallah geçecek. Sen dikkat et bakam kendine.Rabbim bebişini sana bağışlasın inşallah bitanem. İnşallah annesine tutunacak sıkı sıkı. Ha bu arada hamileliği zor geçen bayanların bebekleri daha uslu oluyormuş hadi iyisin :KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

benn geldiimmm sivilcelerim için eskisehirdeydim bugün nisanin memleketinndeydimm
lavniammm canım ben bu aralar yoğunluktan yyokum yoksa senin minnişinn neden bizzi üzsün aşk olsun tatlımmmmm vede çooooooooook geçmiş olsun sakin kipirdama yat bakimmmm allahhimm sanaa çabucak geçwn bir onbeşgün versinde hemen iyileş öpüyorum seni nenakllarındann
ikizler ablaaa nnerdesinnnnnn...
iğdeciceğim sende gelll haydi kizlar silkiininnnn gelelim keendimizeeee:KK8::KK8::KK8::nazar:

sagolun canlarım zaten evdeyim bende yatıyorum kalkıyorum tv izliyorum nete giriyorum oh valla evde oturmak ne güzelmiş yaa :KK1: 2hafta sonra işe gidince napcam bilmiyorum inşallah ogune kadar daha iyi olurumm
hadi sizlerde toparlanınn azcık şurda sohbet edelimm özledik sizleriii:KK19:

sagolun canlarım zaten evdeyim bende yatıyorum kalkıyorum tv izliyorum nete giriyorum oh valla evde oturmak ne güzelmiş yaa :KK1: 2hafta sonra işe gidince napcam bilmiyorum inşallah ogune kadar daha iyi olurumm
hadi sizlerde toparlanınn azcık şurda sohbet edelimm özledik sizleriii:KK19:

evettt bencede bende özledim sizlerriii bu gün koşturmacaylaa geçti gunduz evde olduğum sürece sizlerleyimmm:nazar:

nerdesinizz yaaaaa halaay çekelim gangam yaapalım haydi bendde salak ir enerji patlaması var bendee bu ayki çalışmalari başlaatmiis bulunmaaktayyimmmmm:KK16::KK19:

gunaydın kızlaaarrrr ben geldim siz nerdesinizzzz huu huuuuuu.......

Merhaba canım. Kızlar yokk kayıplarrr. :KK50:

nerdesinizz yaaaaa halaay çekelim gangam yaapalım haydi bendde salak ir enerji patlaması var bendee bu ayki çalışmalari başlaatmiis bulunmaaktayyimmmmm:KK16::KK19:

Hehee çekelim kuşum halayı 2 miz yeteriz alimallah ben sen halay başı ol ee ben de halay sonu olamm :KK1: :KK64::KK64:

kızlar günaydın bana acil yardım edin! doktor bu ay klomen verdi bana bitirdim ve dün 13 günümde doktora gittim sol yumurtam 24 sag 23 cıktı onun dışında bi kaç tane daha var biraz daha küçük dedi iğne vurmadı gerek yok şuan için akşama ilişki olsun dedi bir gün sonra tekrar gel dedi bugün sabah kaltıgımda kasıklarımda sürekli ağrım oldu şimdi biraz hafifledi sizce benim durumum nedir şansım varmı ark. bir yıldır bekliyoruz:KK43:((

ark bide doktor dediki yumurtan çatlayasıya kadar 2 güne bir seni çagırıcam kontrol edicem dedi aklım karıştı hiç ark duymadım şimdiye kadar böle bişey sizce neden böle söylemiştir

Bugün benim batim... Ama birsey yok gelen giden yok hic :) insallah gelmez. Ama belim cok agriyo benim herzaman gögüsüm agrirdi bu sefer oda yok. Gerci bu aydan umudumda yok... Cünkü misafirim vardi yumurtlama dönemimde sonra ben gittim derken yumurtam gitti:KK43: ama yinede bi umut iste:) nasrettin hoca misali:) ya tutarsa:):):)

şimdi doktordan gelioruz. allahıma binlerce şükürler olsun ki bebeğimle tanıştık ve hatta kalp atışlarını duyduk. :nazar: bebeğim 11,5 milimmiş. doktor geç yumurtlama olduğu için bebeğe göre satını tekrar düzenlicem dedi. artık satım 28 ocak değil 28 şubat. yan, bugün 7+2 yiz kızlar. zaten ben keseye göre hesap yapmıştım ve ona göre de bugün 7+2ydim. demekki bu kese hasabı doğruymuş gerçekten. allahıma şükürler olsun ki bu günleri görmeyi de nasip etti. inşallah sağlıkla doğduğu günleri de görmeyi nasip eder.. allahım isteyen herkese nasip etsin inşallahhh..

şimdi doktordan gelioruz. allahıma binlerce şükürler olsun ki bebeğimle tanıştık ve hatta kalp atışlarını duyduk. :nazar: bebeğim 11,5 milimmiş. doktor geç yumurtlama olduğu için bebeğe göre satını tekrar düzenlicem dedi. artık satım 28 ocak değil 28 şubat. yan, bugün 7+2 yiz kızlar. zaten ben keseye göre hesap yapmıştım ve ona göre de bugün 7+2ydim. demekki bu kese hasabı doğruymuş gerçekten. allahıma şükürler olsun ki bu günleri görmeyi de nasip etti. inşallah sağlıkla doğduğu günleri de görmeyi nasip eder.. allahım isteyen herkese nasip etsin inşallahhh..

Ne güzel bir duygudur bu Allah'im. Allah'im kucagina almayida nasib eder insallah canim. Ve bize de tattirir bu duyguyu insallaaaaaaaah

Mrb kizlar yardimci olurmsnz kuzenim 19 haftalik hamile ve bebek hareketlerini.anlayamadigini.soluyo endiseleniyo..Acaba 19 20 haftalik oldugunda gunde kac kere hissedebilir..Birde bu bebek hareketleri karnin neresnde hissediliyo gobek deligine yakinmi karnin alt kismimi..Sanorim rahim 20. Haftada gobek deligi hizasna geliyomus yani gobek deliginin baya ustlernde mideye yakin yerlerde henuz hissedlmz dimi..Tam olarak neresnde hissedilir..

X