Bu topik başka topik,yılın son ayı bizim ayımız olsun,göbüşler bebiş dolsun...

evet bir pazar gününden merhaba..

Berkun :) işler tamam..:) senle maşallah aynıyız haa..10.30 kdr yattım bu arada kendini sırt üstü dümdüz yatcam diye zorlama..sağa solada dön..yumrtalıklar sağ da ve solda ya.dert etme ya..ben önce bir mum duruşu yapıyorum..(lisedeyken beden eğitimi dersinde hem düşündüm bu mum duruşlarını niye yaparız ki ne işe yarar acep diye..işte şimdi anladım bu işlerde yarıyomuşş:)--sonra yavaşca bacakları indirip düz yattıdan sonra sağlı sollu (özellikle hangi kasık bölgem ağrıdıysa yatıyorum)..

kahvaltılar biiti ,temizlik yapıldı..çay yaptım şimdi pc başındayım..birazdan dua sonra kitap okuycam.
öpüyorum herkesi..

herkese güzel pazarlar bende yeni trend bacak sallamayı uyguladım:KK17: gerçi bnm ovulasyon dönemim bitmiş olması gerekiyor fakat hala akıntım devam ettiği için bende devam ediyorum çalışmalara :KK9:
iğdeçiçeğim nartanesi için 1000 tanede ben okuyacağım Allahın izniyle :)

herkese güzel pazarlar bende yeni trend bacak sallamayı uyguladım:KK17: gerçi bnm ovulasyon dönemim bitmiş olması gerekiyor fakat hala akıntım devam ettiği için bende devam ediyorum çalışmalara :KK9:
iğdeçiçeğim nartanesi için 1000 tanede ben okuyacağım Allahın izniyle :)

Mrvcim çok iyi yapıyosun bence ovulasyondan sonrada çalışmaları sürdürmene :)
Ovlsyn testi yaptın mı ne zamandı?

Mrvcim çok iyi yapıyosun bence ovulasyondan sonrada çalışmaları sürdürmene :)
Ovlsyn testi yaptın mı ne zamandı?

yok cnm test yapmadım ama 13 şubatta baya akıntı ve ağrım oldu o gün ov. var dedim bnm normalde 1-2 gün belli belirsiz akıntım olurdu bu ay maaşallah 13'ünden beri hiç kesilmedi bende gün aşırı değerlendirdim. Hormona başladım ya ondan olabilir aslında ama değerlendirmekte fayda var :KK17::KK9:
sen test mi kullanıyorsun bu ay?

Son düzenleme:
yok cnm test yapmadım ama 13 şubatta baya akıntı ve ağrım oldu o gün ov. var dedim bnm normalde 1-2 gün belli belirsiz akıntım olurdu bu ay maaşallah 13'ünden beri hiç kesilmedi bende gün aşırı değerlendirdim. Hormona başladım ya ondan olabilir aslında ama değerlendirmekte fayda var :KK17::KK9:
sen test mi kullanıyorsun bu ay?

evet canım bu ay aldım gene bir koli:)25 taneydi herhalde bide 5 gebelik testi..dün çift çizgiyi gördüm..12.günümdü geçen ay 15.günümde görmüştüm..
ama şu gerçek ki kızlar çizgiyi gördükten sonra ki haftayla tam gaz çalışmak lazım..
o yüzden sen bırakma çalışmaları :)devam devam bir kii

evet canım bu ay aldım gene bir koli:)25 taneydi herhalde bide 5 gebelik testi..dün çift çizgiyi gördüm..12.günümdü geçen ay 15.günümde görmüştüm..
ama şu gerçek ki kızlar çizgiyi gördükten sonra ki haftayla tam gaz çalışmak lazım..
o yüzden sen bırakma çalışmaları :)devam devam bir kii

canım sende çizgi silikleşene kadar çalışmalara devam et en koyu çıktığı günde her zamankinden daha fazla yat:KK9:

Bu ne arkadaş her gidişimde bir kavga oluyor. ortalık karışmış gene. Herkes yıldızlarının aldığı kişilerle beraber ne gerek var topik basıp laf söylemeye.neyse ben birşey demiyorum yoksa cevap hakkı doğuyor :KK1:

Canım Dualarımız seninle inşallahh.Güzel hbrler getir bize:)

Canım arkadaşımm sen hiç morelini bozma herşeye..biz burayız hep desteğiz birbirimize..:)
Listeye beni de yazbilirsin canım..Ben hergün okuyabilirim ..Sabah 200 tane okudum bile işe gelirken..İşe gelince kime okunacağını öğreniyorum ona gönderiyorum hemen..

canımmm benim 10 gün kala adet olacakmış gibi olman umut verici gibi geldi bana..hani bebiş olduysa yerleşme döneminde olmuş oluyor..:)
bende iyiyim işte ovulasyonumu bekliyorum..:)

olmadı toprağım gene olmadı :KK14: FSH 31 çıktı kahroldum :KK14: o kadar ümitlenmiştim oysa. 6 yumurtayla hormon iyi çıkar da tedaviye başlarız diye uçuyordum havalara ta ki hormon sonuçlarını alana kadar. Napalım nasip değilmiş gene. o kadar isyan ettim ki Rabbim affetsin." Rabbim gör artık bizi" diye diye geçirdim şu 2 günü :KK14: ama nasip işte bu sefer de nasip değilmiş bize güzel haberler :KK14: :KK14:

tatlımm bende yarıladım duanı,akşama kd bitirimm..

Geçekten bu dua işi çok iyi oldumm..Günümüze dua ile başlıyoruz,dua ile bitiriyoruz..Birbirimize dua ediyoruz..

"Duasız üşürmüs yürekler bil! Sana bir dua eden olsun,
Seninde bir dua ettiğin!.
Bilmezsin hangi kırık gönlün duasıdır karanlıklarını aydınlatan, sana ummadık Kapılar açan..
Bilmezsin kimin için ettiğin duadır, seni böyle ayakta tutan!"

HZ.MEVLANA

çok güzel bir sözmüş. Mevlanamın yüreği diline vurmuş sanki.

Teşekkürler canlarım
igdem çiçegim naptın haberlerini aldım çok üzüldüm ama bir yandanda mart için çok umutluyum hepiniz için birde size bir tavsiyem olacak yumurtlama günlerinde yapabiliyorsanız kaçamak bir yerlere gitseniz soyle romantik romantik takılsanız mumlar müzik kendini hic kasmadan akışina bıraksanız bence süper olur hem birbirinize zaman ayırmiş olursvnuz hem stresten uzak aşk tazelersiniz su fırsat sitelerini takip edin guzel tatiller var uygun hem ben hava ve ortam degiştirmenin onemine inanıyorum. telden çok fazla yazamiyorum ama takipteyim tavsiyelerim tüm dostlarıma keşke kaçabilseniz biryerlere :-D
Ikizler ablam bi ses et ya bende merak ettim seni bu arada geçmis olsun

İyi fikir canım. biz denizlinin teeee 2 saat uzağında köy görünümlü ilçesindeyiz bir yere gidemeyiz kaçamak. ama mum, müzik evde de var. bir de onu deneyelim bakalım.

bende sizin gibi anlatmayı çok isterdim toprakcığım ve diğerleri çok şanslısınız ben ne yapsam da kayınvalideme yaranamıyorum... üst katımda oturuyor kendisi gidip ilgileniyorum yalakalık yapıyo diyo ilgilenmiyorum demediğini bırakmıyo eltimle bir olup sürekli beni dışlıyorlar he hoş eltiminde arkasından konuşup durur ama eltim yakın değil iki hafta da bir geliyo fazla takılmıyo ama ben öyle değilim çok yıpratıyo beni herşeyime karışıyo arkadaşlarım gelse kapıyı çarpıp çıkıp gidiyo yan yana iken herkesin yanında laf sokuyo yaptığım hiç bir şeyi beğenmiyo çok zorlanıyrum ailemden koptum geldim hala ayak uyduramadım düğünümüzü bile eşim yaptı hiç destek olmadı borç harç içinde bıraktılar sadece ele günee karşı sadece alt daireye oturttu bide aynı yerde çalışıyoruz ben muhasbeye bakıyorum oda çalışıyo genç bayağıı sürekli laf sokar çocuğumu elimden aldın diye hergün ben şuraya gidiyorum sen yukarda bişeyler yap babana ver diyo gezip dolaşıyo çoğunda işim var diyorum sonra mahalle boyu millete arkamdan konuşuyo iyi veya kötü yaranamıyrum çok üzgünüm şuan bile ağlamaklıyım yazarken bile...

Çok zor durumun gerçekten. Eğer imkanınız varsa bence evleri hemen ayırın canım. Baksana susuyorsun olmuyor konuşuyorsun olmuyor. Rabbim sabır versin canım sana.

Bİrde anatolya neler yaptı acaba oda yok bu gün doktora gidecekti hormon tahlillerini yaptıracaktı sanırım neyse sağlıklarına birşey olmasında varsın gelmesinler inşallahh iyilerdir

:KK14: :KK14: :KK14: :KK14: Çok kötüyüm canım çok. ümitlerim suya düştü gene.

Elerektrikler gitti az önce kızlar başkette mi yaşıyoruz köyde mi belli değil, beni merak ettiniz biliyorum biraz kötü olaylar yaşıyoruz. eşimin ağbisi kredi çekmişti eşim de kefil olmuştu şimdi işleri bozulunca kredisi bizim üzerimize kaldı, çok zor bi durum bizde maaşlı insanlarız sonuçta, ama ağbisi ne yapabiliriz işleri düzelene kadar ödeyeceğiz bu da 2 yılı bulurmuş, eşim de bebeği erteleyelim deyince benim bütün keyfim kaçtı, erteleme değil artık vazgeçme olur bu nereye erteleyeceğiz yaş geçiyor iyice, arık sizi takip için girerim buraya benden veda yapacak bişi yok, :KK43:(((

Ablam çok üzüldüm gerçekten ama bebekten vazgeçmeyin nolur. iğdeçiçeğim de demiş rızkıyla gelir bebiş. kocana çaktırmadan kondomların uçlarını delsene alması zor oluyor diye açtım bir yere koydum dersin :KK1:

İĞDEÇİÇEĞİ canım beni de yaz listeye. LAVİNYA canım okudum seninkini DUKLY seninki de bitti Rabbim dualarımızı kabul etsin inşallahhh

Kızlar bir de fıkra yazayım biraz gülümseyin.

Üniversitede okyan bir genç , eve kız arkadaşlarını çağırmış. Gencin annesi de varmış. Neyse oturmuşlar, muhabbet etmişler sonra kızlar gitmiş. Genç annesine " Anneciğim gelen kızların içlerinden biri benim sevgilim bil bakalım hangisi" diye sormuş Annesi "Kızıl saçlı olan mı?" deyince genç " Evet o da nerden bildin?" deyince annesi "içlerinde bir tek onu sevmemiştim" demiş :KK1::KK1::KK1::KK1:

Bu ne arkadaş her gidişimde bir kavga oluyor. ortalık karışmış gene. Herkes yıldızlarının aldığı kişilerle beraber ne gerek var topik basıp laf söylemeye.neyse ben birşey demiyorum yoksa cevap hakkı doğuyor :KK1:

olmadı toprağım gene olmadı :KK14: FSH 31 çıktı kahroldum :KK14: o kadar ümitlenmiştim oysa. 6 yumurtayla hormon iyi çıkar da tedaviye başlarız diye uçuyordum havalara ta ki hormon sonuçlarını alana kadar. Napalım nasip değilmiş gene. o kadar isyan ettim ki Rabbim affetsin." Rabbim gör artık bizi" diye diye geçirdim şu 2 günü :KK14: ama nasip işte bu sefer de nasip değilmiş bize güzel haberler :KK14: :KK14:

çok güzel bir sözmüş. Mevlanamın yüreği diline vurmuş sanki.

İyi fikir canım. biz denizlinin teeee 2 saat uzağında köy görünümlü ilçesindeyiz bir yere gidemeyiz kaçamak. ama mum, müzik evde de var. bir de onu deneyelim bakalım.

Çok zor durumun gerçekten. Eğer imkanınız varsa bence evleri hemen ayırın canım. Baksana susuyorsun olmuyor konuşuyorsun olmuyor. Rabbim sabır versin canım sana.

:KK14: :KK14: :KK14: :KK14: Çok kötüyüm canım çok. ümitlerim suya düştü gene.

Ablam çok üzüldüm gerçekten ama bebekten vazgeçmeyin nolur. iğdeçiçeğim de demiş rızkıyla gelir bebiş. kocana çaktırmadan kondomların uçlarını delsene alması zor oluyor diye açtım bir yere koydum dersin :KK1:

İĞDEÇİÇEĞİ canım beni de yaz listeye. LAVİNYA canım okudum seninkini DUKLY seninki de bitti Rabbim dualarımızı kabul etsin inşallahhh

canım merhaba..dur bakalım hemen morelini bozma bir çözüm yolu vardır muhakkak dr.sana ne dedi peki

Kızlar bir de fıkra yazayım biraz gülümseyin.

Üniversitede okyan bir genç , eve kız arkadaşlarını çağırmış. Gencin annesi de varmış. Neyse oturmuşlar, muhabbet etmişler sonra kızlar gitmiş. Genç annesine " Anneciğim gelen kızların içlerinden biri benim sevgilim bil bakalım hangisi" diye sormuş Annesi "Kızıl saçlı olan mı?" deyince genç " Evet o da nerden bildin?" deyince annesi "içlerinde bir tek onu sevmemiştim" demiş :KK1::KK1::KK1::KK1:

:KK52::KK52::KK52: ayy bu çok hoşuma gitti...

canım merhaba..dur bakalım hemen morelini bozma bir çözüm yolu vardır muhakkak dr.sana ne dedi peki

Dr.sana horman ilacı verdi mi peki..

Canım benim hitler koca laptopa el koydu yazamadım sana :KK1: Doktorum bekleyeceğiz dedi. hormon ilacı verin artık dedim ama daha değil gençsin kendiliğinden düzelme imkanı var hormonlarının dedi . 31 yaşında olduğumu bilmiyor sanırım bu adam :KK1: 6 yumurta oluşması ümitlendirdi sanırım doktorumu o yüzden bekleyelim dedi. Hayırlısı canım :KK43:

Canım benim hitler koca laptopa el koydu yazamadım sana :KK1: Doktorum bekleyeceğiz dedi. hormon ilacı verin artık dedim ama daha değil gençsin kendiliğinden düzelme imkanı var hormonlarının dedi . 31 yaşında olduğumu bilmiyor sanırım bu adam :KK1: 6 yumurta oluşması ümitlendirdi sanırım doktorumu o yüzden bekleyelim dedi. Hayırlısı canım :KK43:

oo tamam super haber bu bende valla öyle bir yazmışsın ki umutsuz vaka:KK43:(Allah göstermesin tabi)...sandım..
Yok yok düzelir tabi sen üzülme iyice araştırırız kürlerden filan..
Bana garip gelmişdi sen yazınca 6 tane yumurta neden fsh yüksek?
yani hormon ilacı almadan yumurta sayın çok iyi aslında..
arkasında gebelik gelir merak etme..için rahat olsun..

oo tamam super haber bu bende valla öyle bir yazmışsın ki umutsuz vaka:KK43:(Allah göstermesin tabi)...sandım..
Yok yok düzelir tabi sen üzülme iyice araştırırız kürlerden filan..
Bana garip gelmişdi sen yazınca 6 tane yumurta neden fsh yüksek?
yani hormon ilacı almadan yumurta sayın çok iyi aslında..
arkasında gebelik gelir merak etme..için rahat olsun..

Allah razı olsun canım benim.Bilemiyorum ki canım bayadır bu yolda sürünüyorum. hormonlarımın düzeleceğine dair pek de umudum yok aslında ama tabi Rabbim bilir ne olacağını. gerçekten 6 yumurta oluşması bir mucizeydi benim için ve bu mucizenin devamı gelir mi demiştim ama olmadı.doktorum yumurtaların içi boş olabilir dedi . tüp bebek yaptırdığımda bile 3yumurtam oluşmuşken ilaçsız 6 yumurta oluşması öncelikle Rabbimin izniyle tabi , bir de meryem suresini okumuştum 41 gün boyunca. Nasipse bu ay tekrar başlayacağım meryeme.hepimizin Hakkında hayırlısı olsun hayırlısı yakın zamanda bebiş olsun inşallah :KK16:

canım allah'tan umut kesilmez hiç bir zaman anladığım kadarıyla iyiye doğrı gitmekte bak altı yumurta oluşmuş bu ay gönlünü ferah tut canım toprağın dediği gibi kür falan mı yapsan sen denedin mi böyle bişey sanırım çörekotu-bal-tarçın bu işe yarıyordu kaliteli yumurtalar oluşturuyordu denedin mi hiç birde bol bol incir yeee :)

benim kendimde bişey olduğunu düşünmeme sebep olan şey ovulasyon testleri idi, benim ovulasyon testlerimde hiç bir zaman koyu çizgi çıkmamıştı bende yumurtlama problemim var diye düşündüm ama 2 ay bu kürleri uyguladım öyle gittim doktora bütün yumurtlama değerlerim iyi ama TSH değerim yüksek çıktı ama doktor şaşırdı TSH bu kadar yüksek olup ta yumurtlamanın bu kadar iyi olması şaşırtıcı bir durum dedi ben bu kürlerden yumurtlamamın iyileştiğini düşünüyorum tabi Allah bilir ama bana öyle geliyor :)

yani sana da bu kürleri öneririm anatolyacım :)

Son düzenleme:
canım allah'tan umut kesilmez hiç bir zaman anladığım kadarıyla iyiye doğrı gitmekte bak altı yumurta oluşmuş bu ay gönlünü ferah tut canım toprağın dediği gibi kür falan mı yapsan sen denedin mi böyle bişey sanırım çörekotu-bal-tarçın bu işe yarıyordu kaliteli yumurtalar oluşturuyordu denedin mi hiç birde bol bol incir yeee :)

Allah razı olsun canım. denedim denedim kürler de denedim. incir de yedim arı sütü polen de yaptım. civanperçemli karışımlı ot da içtim. soğan kürü de içtim. midemin dili olsa da konuşsa :KK1: ama çörekotu + bal + tarçını denemedim. şuan bitkisel ilaç kullanıyorum . ilacı aldığım yerdekiler başka birşey yapma dediler. ben de söz dinliyorum :KK42: incirden kusmak geldi artık yiyemez oldum ben. belkim kullandığım ilaçlar sonuç veriyordur da 6 yumurta oluşmuştur demi ? belkim diğer ay kaliteli oluverirler demi :21: belli olmaz ki :26:

benim kendimde bişey olduğunu düşünmeme sebep olan şey ovulasyon testleri idi, benim ovulasyon testlerimde hiç bir zaman koyu çizgi çıkmamıştı bende yumurtlama problemim var diye düşündüm ama 2 ay bu kürleri uyguladım öyle gittim doktora bütün yumurtlama değerlerim iyi ama TSH değerim yüksek çıktı ama doktor şaşırdı TSH bu kadar yüksek olup ta yumurtlamanın bu kadar iyi olması şaşırtıcı bir durum dedi ben bu kürlerden yumurtlamamın iyileştiğini düşünüyorum tabi Allah bilir ama bana öyle geliyor :)

yani sana da bu kürleri öneririm anatolyacım :)

Canım ben ilk tüp bebekte soğan kürü uyf-gulamıştım. FSH 12 çıkmıştı. doktorum şaştı kaldı nasıl düştü diye ama ben soğan kürü diyemedim tırstım :KK1: sonra tekrar tüp bebek zamanı soğan kürü yaptım FSH yerlerdeydi de TSH tavan yapmıştı. o ay sanırım fsh normaldi soğan kürüyle iyice düştü. ben de korktum bir daha yapamadım soğan kürünü. Tavsiyelerin için çok sağol canım benim :KK19:

Allah razı olsun canım. denedim denedim kürler de denedim. incir de yedim arı sütü polen de yaptım. civanperçemli karışımlı ot da içtim. soğan kürü de içtim. midemin dili olsa da konuşsa :KK1: ama çörekotu + bal + tarçını denemedim. şuan bitkisel ilaç kullanıyorum . ilacı aldığım yerdekiler başka birşey yapma dediler. ben de söz dinliyorum :KK42: incirden kusmak geldi artık yiyemez oldum ben. belkim kullandığım ilaçlar sonuç veriyordur da 6 yumurta oluşmuştur demi ? belkim diğer ay kaliteli oluverirler demi :21: belli olmaz ki :26:

ayyy aynı cinsteniz biz demekki o incir varya birde hep mi kurt çıkar ya miğdemde kurt kaynıyordu bir ara:KK52: ankaranın göbeğindeyim en ucuzundan en pahalısına bütün incirleri aldım hepsinde de kurt çıktı ohhh kıymalı kıymalı götürdüm incirleri :)))
ama sende senin için en önemlisin denememişsin canım benim ama gerekte kalmaz umarım bu ilacın bitsin inşallah bebişin gelsin çörekotu-bal tarçına gerek kalmasın inşallah Rabbim dualarımızı kabul et :)))

Canım ben ilk tüp bebekte soğan kürü uyf-gulamıştım. FSH 12 çıkmıştı. doktorum şaştı kaldı nasıl düştü diye ama ben soğan kürü diyemedim tırstım :KK1: sonra tekrar tüp bebek zamanı soğan kürü yaptım FSH yerlerdeydi de TSH tavan yapmıştı. o ay sanırım fsh normaldi soğan kürüyle iyice düştü. ben de korktum bir daha yapamadım soğan kürünü. Tavsiyelerin için çok sağol canım benim :KK19:

ben soğan kürünü kist için diye duymuştum bu yüzden hiç denemedim benim öyle bir sıkıntı yok çok şükür aslında bu kürü de lavinia deneyebilir PKO çıkmıştı onda :18:

X