Bu kişiyle evlenmek hata mı?

Kiz aklini kullansin cocuktan uzak dursun hem ilgisiz hemde butun yuk omuzlarinda saf olmasin arkadasin hic kimse icin bukadar cile cekmeye degmez gidip onun anne babasinada bakarim diyor ya cidden saf heralde esiniz de demis ya huyu boyle isi yogun ee ozaman kimsenin hayatini karartmasin yanliz devam etsin huyu oyleyse o huyu sevecek biri lazim
Hayatını aılesıne adamış.Dün annesı oglu ıcın evlendırmeyecegım onu dedı. Kadının gercı aklı gıdıp gelıyor. Bı sure sonra onu da evlendirecegım dedı. Gercekten karsıma alıp hepsını anlatacağım. Arkadaşım Allah korkusu olmasına ve aılesıne baglı olmasına takmıs.

Bu adami niye arkadasin ile tanistirdin? Adam her ama her konuda evlilik için çok kötü aday. Kendi parasini bile kazanmiyor. Evlencegi kadinda sadece ev isi, anne babasina bakmak için ve cinsellik için evlenir o. Yani sen adami taniyorsun, burda ben adami tanimiyorum ve tee burdan bile belli. Arkadasina kastinmi var nedir bilmiyorum ama gencecik kiz tabiki basini yakmasin.

Ve adam madem bu kadar dindarmis, gidip kendinden 10 yas kücük kiza bakmasin. Annesine babasina baksin. Gerçtekten tuhaf bir konu.

Arkadaşın kendi yazsa biz ona direkt desek vallahi şuan korona tedavisi için hastanede yatıyorum. Okuduğum an içim daraldı. Davulun sesi uzaktan hoş gelir. Çocuk çok iyi olabilir de aşk yok bence ortada.
Dün çocuk akşam 3 4 saatlıgıne annesını bıraktı bıze. Gercekten rahat edemedım. Yani aynı evde aşırı zor. Odadan eşimle aynı anda bıle cıkamadık. Arkadaşım kolay sanıyor

Hayatını aılesıne adamış.Dün annesı oglu ıcın evlendırmeyecegım onu dedı. Kadının gercı aklı gıdıp gelıyor. Bı sure sonra onu da evlendirecegım dedı. Gercekten karsıma alıp hepsını anlatacağım. Arkadaşım Allah korkusu olmasına ve aılesıne baglı olmasına takmıs.
Bu devirde hacidan hocadan korkacan demişler yaa öyle dışardan dindar temiz efendi görünüp içinden kötü biri de çıkabiliyor

Bu çocukla asla evlilik olmaz.
Arkadaşınızın yaşı tarafa göre çok genç. Birde gencecik kız kayınvalideyle ilgilenecek ki hiç kolay değil o işler. Bakarım yaparım yeter ki evlenelim demeyle olmaz malesef.
Ortak iş konusuna hiç girmeyim. Çok büyük problem olur ilerde..
Aklı varsa arkasına bile bakmasın arkadaşınız.
Para konusunda ihtiyacı olan ıhtıyacı oldugu kadar alıyormuş. Sorun olmaz gıbı gelıyor. Ama bu cocuk evlenınce anne babasının kırasını kım verecek. Kız bende calısırım dıyor da cocugu olunca nolacak. Çocukta evlenince hemen cocuk ıstıyor. Kızda aynı sekılde

Eşim dün diyor ki ailesi ilgi bekliyormuş. İlgilenmem gerekmiş. Ben dedim ki onların evladı sensin senin ilgilenmen gerek. Korona bu kadar yüksek degilken 2 haftada bir giderdik.Haftada bir de ailesini arıyorum. Saygısızlık falan yapmıyorum. Tabiki bunlar eşime yetmiyor. İstiyor ki en az haftada bir onlara gidelim, en az 2 günde bir konuşayım, böyle vıcık vıcık olayım istiyor. Ama başlarda ben yakın olmanın beraberinde bazı sıkıntıları getirdiği için daha mesafeliyim. Dün eşim şunu da söylüyor.Annesini 2gün aramasa annesi arayıp bizi unuttun evlenince diyormuş.
Sizlere sorum şu. Ailelerle benimde ilgilenmem gerek mi? Ki yapı olarak ilgiyi sevmem sıkılırım.Bu mesafe de olmam iyi mi sizce.Bu arada eşim annemi haftada bir falan en fazla arar. Bahanesi de aklıma mı geliyor,ben çalışıyorum.

ayrı evde yaşayıp aramalı ilişki bile ne problemler açıyor, anlatsanıza arkadaşınıza. bir de onun "olmuyor" diye ağladığı hayatın içinde neler neler var. aslında bdv'yi iki gün okusa çok aydınlanır :)

Arkadaşın kendi yazsa biz ona direkt desek vallahi şuan korona tedavisi için hastanede yatıyorum. Okuduğum an içim daraldı. Davulun sesi uzaktan hoş gelir. Çocuk çok iyi olabilir de aşk yok bence ortada.
Bana sankı evlenmek ıcın evlenıyormus gıbı gelıyor artık.

Alzeymr çok çabuk ilerleyen bir hastalık maalesef. Önceleri basit unutkanlık sonra yemek fln yapamama torununu çocuğunu tanımama kişisel becerileri yapamama. Olarak dvm ediyor ilaçlar bir nebze yavaşlatıyor ama durduramıyor Tm olarak
En son bez fln bağlamak gerekiyor tuvaletini evin ortasına yaoan oluyor. Evden çıkıp çıkıp giden oluyor zor gerçekten. Bakana da hastaya da zor.

Şuan hastalıgı o kadar ılerı degıl. Mesela yemegı unutuyor. Yemegı kahvaltıyi hep çocuk yapıyor. Pekı ılerleyebılıyor mu bu hastalık kolayca

gerçekten evlilik düşünüp ve ailesiyle yaşamaya bile razı olup zerre kadar araştırmamış mı arkadaşınız ?
şok içindeyim. nasıl bir evlilik arzusu ? nasıl oturup araştırmaz bunu ?

neyse..
bakın kişiden kişiye değişir ama 6 ay sonrada anlattığım gibi olabilir 6 sene sonra da. ama eninde sonunda olur. bu insanlar bırakın yemek yapmayı unutmayı, yutma kalibiyetlerini unuttukları için ölüyorlar. yürümeyi unutuyorlar.
anneannemin kardeşi çorabı yemek sanıp yemeye kalkmış, boğazı tıkanarak ölmüş. kızı kendisi birşey yaptı sanacaklar diye fenalık geçirdi. iki dakika tuvalete girdiğinde olmuş olay.

hele bu devirde herkesin elinin altında google varken bir açıp okusun yahu.
haa diyorsaki ben evinde hep kv min bekçisi olmaya, çıkıp gitmemesi için başında durmaya razıyım.. buyursun.

Zaten görücü usulü bu. bu durumda sevgiyle ilerler ee bunu da göstermiyor

ayrı evde yaşayıp aramalı ilişki bile ne problemler açıyor, anlatsanıza arkadaşınıza. bir de onun "olmuyor" diye ağladığı hayatın içinde neler neler var. aslında bdv'yi iki gün okusa çok aydınlanır :)
Kv konusunda problem yaşamaz.Kadın aşırı sessız ama ogluna aşık resmen onu fark ettım
Dıger oglu umrunda degıl ama bu ogluna cok duskun. Oglu da annesıne ölüyor. Arkadaşım dıyor kı ben ıkıncı plandayım hep. Eve gıdınce dırek aılesıyle ılgılenıyor, kızla ne sohbet ne arama hıcbırsey yokmus

daha başında mutsuz daha ne bekliyor?
evet o evde hizmetçi olacak.
evlenirse değer görmeyecek.
hala hata mı diye sormak abes. hem de çok. kafasını su dolu kovaya sokup 10 dakika kalmaya çalışması hata mı deseniz aynı cevapları alırsınız.

gerçekten evlilik düşünüp ve ailesiyle yaşamaya bile razı olup zerre kadar araştırmamış mı arkadaşınız ?
şok içindeyim. nasıl bir evlilik arzusu ? nasıl oturup araştırmaz bunu ?

neyse..
bakın kişiden kişiye değişir ama 6 ay sonrada anlattığım gibi olabilir 6 sene sonra da. ama eninde sonunda olur. bu insanlar bırakın yemek yapmayı unutmayı, yutma kalibiyetlerini unuttukları için ölüyorlar. yürümeyi unutuyorlar.
anneannemin kardeşi çorabı yemek sanıp yemeye kalkmış, boğazı tıkanarak ölmüş. kızı kendisi birşey yaptı sanacaklar diye fenalık geçirdi. iki dakika tuvalete girdiğinde olmuş olay.

hele bu devirde herkesin elinin altında google varken bir açıp okusun yahu.
haa diyorsaki ben evinde hep kv min bekçisi olmaya, çıkıp gitmemesi için başında durmaya razıyım.. buyursun.
Allah korusun. Ben bu kadar kötü bır hastalık oldugunu bılmıyordum.Hepsını ona anlatacağım. Gercekten buyuk sorumluluk. Yaşı da gercekten cok ufak. Cocuk onun yanında büyük duruyor bayaa ayrıca

Alzeymr çok çabuk ilerleyen bir hastalık maalesef. Önceleri basit unutkanlık sonra yemek fln yapamama torununu çocuğunu tanımama kişisel becerileri yapamama. Olarak dvm ediyor ilaçlar bir nebze yavaşlatıyor ama durduramıyor Tm olarak
En son bez fln bağlamak gerekiyor tuvaletini evin ortasına yaoan oluyor. Evden çıkıp çıkıp giden oluyor zor gerçekten. Bakana da hastaya da zor.
Ablamın kp öyle yaa en üst katta oturuyor devamlı tukuruyor camdan kendi banyo yapamıyor bakıma muhtaç zor yani kolay bişi değil hele ki 24 yaşında ki biri için

Arkadaşınız istese bile siz vazgecirin simdiden ilgisiz adam evlenince yüzüne bile bakmaz. Karakteri öyleyse yine uygun degil arkadaşınıza.
Yok anlattım da uygun zamanla konusacagım dedı. Ama şunu söylecekmıs. Sen benımle ılgılenmıyor sun, senın bende gönlün yok. Böyle olacaksa konusma yı bıtırelım dıyecekmıs

Bunun için çok genç 24 nedir üniversitesi yeni bitirmiş biri hadi yaşı geçtim 33 yaşında olsun da ilgisiz anne rahatsız baba ayrı olay. Yapmasın vallahi yazık eder. İnşallah çocuk istemez onu
Çocuk bugune kadar cok kızla konusu ve hepsıyle kısa sürdü ve bıttı. Bır tek bununla uzun sürdü

Arkadasiniza baya kotuluk olsun diye tanistirmis gibisiniz. Boyle bir adami birisiyle evlendirme cabasi neden? Otursun baksin ailesine. Ha arkadasinizla hakkiyla ilgilense falan her seyin ustesinden gelinir ama bu durumda kiza yazik. Hem daha 24 yasinda. Sahi, siz bunlari tanistirirken aklinizdan tam olarak ne geciyordu?

X