Bu kadar kötü olmayı nasıl başarıyor

Purpplee

Dünya kaç günlük deyip sarılmalı bugüne..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
13.217
15.523
Slm hanımlar.. Bir evlilikte yapılmaması gereken her şeyi yapan bir kişiyle (eş diyesim gelmiyor) anlaşmaya ikna olmadığı için çekişmeli boşanma davası açmak zorunda kaldım.Aldatma,evden kovma,hakaret, asagilama vs...

Cekismeli olunca bütün pisliklerini açıklamak zorunda kalıyorsunuz haliyle,ayrıca nafaka tazminat taleplerimiz de karşı tarafı aşırı sinirlendirdi ama ben çekişmeli sürece girmeyelim çocuk da etkilenmesin diye çok direttim kabul ettiremedim.Kendisi davanın reddini talep ediyor beni sanki çok seviyormuş gibi !

2,5 yaşında oğlumuz var benim yanımda kalıyor.Gecen ilk duruşma oldu nafakayı indirmek istedi avukatı ama hakim reddetti.

Esas meseleye gelecek olursam;bu sahis bana 5 ay önce bir tartışma sırasında yazdığım bir iki kelime sebebiyle hakaret davası açtı.Mesajlari hem eksik koydu,o konuya nasıl gelindiğini almadı,hem de aralarda kendi cümlelerini siliklestirip (okunmuyor)benimkileri koyulttu.Bu dava durusmasiz görülecek.Benden savunma ondan beyan dilekçesi istendi.Ben olayda eğer varsa karşılıklı hakaret ve de ağır tahrik olduğunu, mesajların eksik sunulduğunu, tamamını eke koydugumu yazdım.O ise ona iftira attığımı (mesajlar ortada ),bir öğretmen olarak ona hakaret ettiğimi ve bu mesleği icra etmemesi gerektiğinin düşünulerek en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum diye yazmış.

Ya şimdi size soruyorum: Bir insan çocuğunun annesine karşı nasıl bu kadar kötü olabilir bu kadar düşman olabilir ? Avukatım bu dilekçenin sonucu etkilemeyecegi görüşünde fakat ben asıl bu soruya takılıyorum: bir insan nasıl bu kadar vicdansız,kalpsiz, kötü,haset,fesat ve gaddar olabilir aklım almıyor.Ustelik ben çocuğu asla bugüne kadar yaptığı kötülüklere rağmen onu bu işten ayrı tutup mahkeme kararına bağlı kalmadan istediği gibi istediği kadar alıp götürmesine karışmayacak kadar iyi niyetli olduğum halde.

Ya şimdi size soruyorum: Bir insan çocuğunun annesine karşı nasıl bu kadar kötü olabilir bu kadar düşman olabilir ?
Ayrılırken saplantılı bir nefret hâsıl oluyor.
Sanki sizi evine Ait bir eşya gibi görüyor.
Bütün hakları kendisine ait olan bir alet gibi.
Kendisi istemeden de o eşya üzerindeki hakimiyetini yitirinci öfkeden cildirip cirkinlesiyor.
İşte bu zihniyet yüzünden bu derece düşman ve kötü olabiliyor.

Bizim erkeklerimizin tamami ruh hastası çünkü.

Hakaretten hiçbir şey çıkacağını düşünmüyorum. Cekişmeli bosanmalar sevgi sözcükleri ile gerçekleşmiyor. Birbirine hakaret edecek durumda olduğunuz icin çekişmeli bosaniyorsunuz.

Elinde daha iyi bir sebep olsaydı onu kullanırdı... ama onun elindeki tek koz sizin ona haraket etmeniz. O da boş. Bi şey çıkmaz ondan.

Biraz sabırlı olmak lazım. Hukukta bu isler yavas ilerliyor. Ama sonunda hedefe ulaşıyor.

Allah yardımcınız olsum.

Ahh kader, kotu kader. Yine sezen abla yetisiyor imdadimiza.
Kuzum allah sabir versin sana. Gonlune guc, huzur, selamet versin.
Zor, cok zor, bak gor iste neler ektik, ne bictik. Boyle olmamaliydi ama oldu iste.
Ne cirfekmis be yaa allah onu kahr adi ile kahretsin. Evlat senin evladin dayan sabr et bu gunler de gelip gececek.

Ayrılırken saplantılı bir nefret hâsıl oluyor.
Sanki sizi evine Ait bir eşya gibi görüyor.
Bütün hakları kendisine ait olan bir alet gibi.
Kendisi istemeden de o eşya üzerindeki hakimiyetini yitirinci öfkeden cildirip cirkinlesiyor.
İşte bu zihniyet yüzünden bu derece düşman ve kötü olabiliyor.
Boşanma lafı ağzında sakız iken ve beni sürekli kovuyor olmasına rağmen (terk eden o bu durumda ) yine de delirdi eşya benzetmesi çok yerinde

Bizim erkeklerimizin tamami ruh hastası çünkü.

Hakaretten hiçbir şey çıkacağını düşünmüyorum. Cekişmeli bosanmalar sevgi sözcükleri ile gerçekleşmiyor. Birbirine hakaret edecek durumda olduğunuz icin çekişmeli bosaniyorsunuz.

Elinde daha iyi bir sebep olsaydı onu kullanırdı... ama onun elindeki tek koz sizin ona haraket etmeniz. O da boş. Bi şey çıkmaz ondan.

Biraz sabırlı olmak lazım. Hukukta bu isler yavas ilerliyor. Ama sonunda hedefe ulaşıyor.

Allah yardımcınız olsum.
Aslında en hızlısından sonuca bağlanacak bu,seri yargılama gibi bişey..
Ya inşallah hayırlısı olur çok teşekkür ederim 🙏

Ahh kader, kotu kader. Yine sezen abla yetisiyor imdadimiza.
Kuzum allah sabir versin sana. Gonlune guc, huzur, selamet versin.
Zor, cok zor, bak gor iste neler ektik, ne bictik. Boyle olmamaliydi ama oldu iste.
Ne cirfekmis be yaa allah onu kahr adi ile kahretsin. Evlat senin evladin dayan sabr et bu gunler de gelip gececek.
Aminnn ne güzel dualar teşekkür ederim 🙏
Evet ne ektim ne biciyorum besle kargayı oysun gözünü

Ahhh kuzum iki kurusluk adamlari musallat ettik omrumuze simdi evladimiz ugruna ceremesini cekiyoruz.
Oyle bir degisiyorlar ki. Evladimin babasi bu muydu diyoruz.
Yasamadigim sey kalmadi. Ama sonuc evladimin menfaati uzerine oldu benim tek tesellim bu.
Umarim senin icin de oyle olur. Ne olur kendi duygusal hezeyanlarini ve cikarlarini dusunmeden sadece evladin ici savas cunku en nihayetinde o deyyus onun da babasi ve her cocugun bir babaya ihtiyaci var. Belki iyi bir koca olamadi ama iyi bir baba olabilir. Bunu bilemezsin. Ki benim.durumumda boyle olmustu. Gerci ben resmen bosandiktan sonra da cok mucadele verdim iyi bir baba olmasi icin.
En sonunda onu mecbur biraktim. Ve bir sure uzaktan izledim. Ve basardi.
Tabii ayni kural herkes icin gecerli degil.
Bilemezsin.iste ayrilirken is ciddiye binjnce boyel cirleflesebiliyorlar. Nolur duygularina ve hirsina yenilme.
Hukuki anlamda herseyi arastir ve ustune dus. Su prosedurler gecsin. Sonra uzulur sonra aglarsin.
Ama.simdi kendin kariyerin ve cocugun icin hircin olma ve dik durms zamani.
Yaradan yar ve yarsimdin olsun.

Ben hiç şaşırmıyorum. Kadın olsun, erkek olsun menfaati bitsin, çıkarına dokunan bir şey yap insan oğlunun içinden bir canavar çıkıyor. Kaç tane boşanma gördünüz medeni bir biçimde sonuçlansın, kadına hakkaniyetli tazminat-nafaka verilsin?
Sadi Şirazi’nin bir sözü var. “Kimsenin senin yanında görünmesine güvenme. Karşına geçmesi için bir adım, düşman olması için bir lafın yeter.”

Slm hanımlar.. Bir evlilikte yapılmaması gereken her şeyi yapan bir kişiyle (eş diyesim gelmiyor) anlaşmaya ikna olmadığı için çekişmeli boşanma davası açmak zorunda kaldım.Aldatma,evden kovma,hakaret, asagilama vs...

Cekismeli olunca bütün pisliklerini açıklamak zorunda kalıyorsunuz haliyle,ayrıca nafaka tazminat taleplerimiz de karşı tarafı aşırı sinirlendirdi ama ben çekişmeli sürece girmeyelim çocuk da etkilenmesin diye çok direttim kabul ettiremedim.Kendisi davanın reddini talep ediyor beni sanki çok seviyormuş gibi !

2,5 yaşında oğlumuz var benim yanımda kalıyor.Gecen ilk duruşma oldu nafakayı indirmek istedi avukatı ama hakim reddetti.

Esas meseleye gelecek olursam;bu sahis bana 5 ay önce bir tartışma sırasında yazdığım bir iki kelime sebebiyle hakaret davası açtı.Mesajlari hem eksik koydu,o konuya nasıl gelindiğini almadı,hem de aralarda kendi cümlelerini siliklestirip (okunmuyor)benimkileri koyulttu.Bu dava durusmasiz görülecek.Benden savunma ondan beyan dilekçesi istendi.Ben olayda eğer varsa karşılıklı hakaret ve de ağır tahrik olduğunu, mesajların eksik sunulduğunu, tamamını eke koydugumu yazdım.O ise ona iftira attığımı (mesajlar ortada ),bir öğretmen olarak ona hakaret ettiğimi ve bu mesleği icra etmemesi gerektiğinin düşünulerek en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum diye yazmış.

Ya şimdi size soruyorum: Bir insan çocuğunun annesine karşı nasıl bu kadar kötü olabilir bu kadar düşman olabilir ? Avukatım bu dilekçenin sonucu etkilemeyecegi görüşünde fakat ben asıl bu soruya takılıyorum: bir insan nasıl bu kadar vicdansız,kalpsiz, kötü,haset,fesat ve gaddar olabilir aklım almıyor.Ustelik ben çocuğu asla bugüne kadar yaptığı kötülüklere rağmen onu bu işten ayrı tutup mahkeme kararına bağlı kalmadan istediği gibi istediği kadar alıp götürmesine karışmayacak kadar iyi niyetli olduğum halde.
Allah’ın belası.

O mu karar veriyormuş mesleğini yapamayacağına hadi ordan be
Sen kadına herseyi yap
Sonra iki laf söyledi diye
Mesleğinden vurmaya çalış
Çapsız herif
Birşey olmaz korkma
O kadar kolay değil bu işler
Bu bir kere özel hayat
Kimse onu mahkemede takmaz kendini resil etmesin artık

Ahhh kuzum iki kurusluk adamlari musallat ettik omrumuze simdi evladimiz ugruna ceremesini cekiyoruz.
Oyle bir degisiyorlar ki. Evladimin babasi bu muydu diyoruz.
Yasamadigim sey kalmadi. Ama sonuc evladimin menfaati uzerine oldu benim tek tesellim bu.
Umarim senin icin de oyle olur. Ne olur kendi duygusal hezeyanlarini ve cikarlarini dusunmeden sadece evladin ici savas cunku en nihayetinde o deyyus onun da babasi ve her cocugun bir babaya ihtiyaci var. Belki iyi bir koca olamadi ama iyi bir baba olabilir. Bunu bilemezsin. Ki benim.durumumda boyle olmustu. Gerci ben resmen bosandiktan sonra da cok mucadele verdim iyi bir baba olmasi icin.
En sonunda onu mecbur biraktim. Ve bir sure uzaktan izledim. Ve basardi.
Tabii ayni kural herkes icin gecerli degil.
Bilemezsin.iste ayrilirken is ciddiye binjnce boyel cirleflesebiliyorlar. Nolur duygularina ve hirsina yenilme.
Hukuki anlamda herseyi arastir ve ustune dus. Su prosedurler gecsin. Sonra uzulur sonra aglarsin.
Ama.simdi kendin kariyerin ve cocugun icin hircin olma ve dik durms zamani.
Yaradan yar ve yarsimdin olsun.
Amin teşekkürler.Cocugunu göstermeyen kadınları hiç anlamıyordum,artık çok iyi anlıyorum.İnsallah beynim çocuktan ayrı çalışır böyle baba olmaz olsaymis

Ben hiç şaşırmıyorum. Kadın olsun, erkek olsun menfaati bitsin, çıkarına dokunan bir şey yap insan oğlunun içinden bir canavar çıkıyor. Kaç tane boşanma gördünüz medeni bir biçimde sonuçlansın, kadına hakkaniyetli tazminat-nafaka verilsin?
Sadi Şirazi’nin bir sözü var. “Kimsenin senin yanında görünmesine güvenme. Karşına geçmesi için bir adım, düşman olması için bir lafın yeter.”
Bu adamı ben besledim,üstüne para verdim aidat öder gibi her ay,düzgün eşya gördü sayemde nankör şey.
Hani o buzdolabını açıp bişey göremeyince üzülen o aptal var ya konu açmıştı,o benim !

Çünkü erkeklik gururu zedelendi paşamızın
O istediği gibi kovar ve aldatır
Ama sen kimsin ki boşanıyorsun ya?
Ne haddine senin
Benden önceki iki eşini terk etti diye övünüyordu, milleti o bosuyordu aklınca,şimdi tersi oldu diye mi bu tavırlar.
Evet aynen ben neyim,kimim ki !

O mu karar veriyormuş mesleğini yapamayacağına hadi ordan be
Sen kadına herseyi yap
Sonra iki laf söyledi diye
Mesleğinden vurmaya çalış
Çapsız herif
Birşey olmaz korkma
O kadar kolay değil bu işler
Bu bir kere özel hayat
Kimse onu mahkemede takmaz kendini resil etmesin artık
O dilekçeyi okuyacak olanlar da insan,hiç mi düşünmüyor hakkında ne dusunecekler.Ne biçim adam ne kötü niyetli tehlikeli demeyecekler mi. Ben mesleğimi yapmasam o çulsuz bu çocuğa nasıl bakacak acaba hiç düşünmüş mü..Bu nefretle çocuğa zarar vermesinden korkmaya başladım artık.

Çünkü ne yaparsa yapsın sineye çekip susup oturmalısınız. Ayrılmak istediğiniz an en büyük düşmanınız oluyorlar. Klasik türk erkeği işte. Ona bağımlı yaşarsanız sıkıntı yok. Ama özgürlüğünüzü ilan ettiğiniz an bitti.. iftira bile atar bu tipler. Bi zamanlae namusun dediği çocuğunun annesi olan kadına namussuz bile derler. Allah yardımcınız olsun

X