Bu ilişkinin sonu nereye varacak?

treebeard

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2022
171
374
Merhaba. Uzun zaman aradan sonra nihayet bir sevgilim oldu::) kendimi tebrik ediyorum. boşandım, önceki konularımı bilen bilir. sonra fakbadi takılayım şu bu derken baya bi boşluktaydım. hiçbiri olmadı. hepsini boşladım.

sonra karşıma bir adam çıktı. daha önce evlenmemiş. çok şeker, esprili, merhametli ve çalışkan biri. çok da duygusal, balık burcu:)
yaklaşık 1,5 aydır birlikteyiz ama farklı şehirlerdeyiz. ayda bir iki üç günü birlikte geçiriyoruz. çok bir mesafe yok aramızda. birbirimizi tanımaya çalışıyoruz şu an. kendisine evlilik hakkındaki düşüncelerini sordum dün, bana söylediği şey şu oldu: şimdilik geleceğe dair plan yapmayalım, evlilik ve çocuk fikrine sıcak bakmıyorum ama ileride ne olur bilemem.
bunu deyince birincisi bu adam dürüst baştan bana fikrini açıkça söylüyor beni oyalamak gibi bir niyeti yok diye düşündüm. ikincisi gerçekten böyle bir karar almak için zamana ihtiyaç var ve benim şu an en azından 1 yıl evlenmek gibi bir niyetim yok. buraya kadar her şey tamam.
sonra dedim ki aramızda cinsellik de yaşandı ve yaşanıyor, acaba cinsellik iyi diye mi bırakmak istemiyor?
ama her gün arar sorar, benimle sıkıntısını derdini hayallerini, ailesini, anılarını paylaşır. entelektüel sohbetler de ediyoruz. çok da iyi anlaşıyoruz. neden oyalasın ki beni? sadece cinsellik için insan özledim, seni seviyorum, ilk fırsatta geleceğim der mi? belki de der...
maddi olarak biraz sıkıntıları var. daha iyi bir konumda olsa belki de daha ciddi bir yola girmeyi düşünür, bilmiyorum.

sorun şu ki ben bağlanmaktan korkuyorum. sizce nasıl bir yol izlemeliyim? bir yandan da 1 yıl sonunda ciddi bir yola girmek istiyorum. anne olmak yuva kurmak güzel şey. yanında hayat boyu mutlu olabileceğin anlaşabileceğin bir eşin olması güzel bir şey...

bilmiyorum çok karıştım... bu adam ne istiyor yaa

Sadece seks değil ama belki seks+ kendi duygusal çöplerini ve dertlerini dinleyecek birinin varlığı durumu da olabilir sizi arayıp sertleşmesi spesifik bir belirti değil bence. Çok hafif dozda önce seksi sonra da dostlugunuzu eksiltmeye başlayın bakalım tepkisi nolacak

İnsanların fikirleri değişebilir bu fikirler karşısındaki insana göre şekil alır. Daha çok yenisiniz 1.5 ay olmuş şimdiden evlilik diyerek adamı korkutmayın
Ya evlilikten neden erkek korkuyorda kadın çok istiyor gibi konuşulur genelde. Karşılıklı beklentşler uyuşmuyprsa yolun başında bırakılır. Şimdideden erkeği evlilikle korkutma demeniz erkeği yücelten kadını düşüren bir ifade.

Siz bi sure sonra anne olma isteginizle basbasa kalicaksiniz ve adam en basinda bu hikayenin babasi ben olmam demis. Henuz cok kisa bi suredir berabersiniz ve acik acik ikiniz de istediginiz seyi soylemissiniz. Uyusmuyorsunuz devam etmeyin uzulursunuz.
1 sene sonra soyle bi konu acmaniz muhtemel: Kizlar 1 senelik iliskim aramiz cok iyi beni sever ozler ama evlilikten bahsettigim anda duvar gibi oluyor hic konusmuyor soguk yapiyor ben de yasim geregi artik bebek istiyorum napmaliyim?

Bir de bu acaip cins turedi evlilik istemem, sorumluluk almam onu yapmam bundan korkarım mıy mıy mıy ... erkeğin mıymıntısı da hiç çekilmiyor, fişek gibi gerekirse sırtında taş taşıyan erkeklere ne oldu buna da tekmeyi atardım
O erkekler fisek olup uctu kimbilir nerdeler gorebilene ask olsun varsa yoksa ben ben ben diyen benciller kaldi geride...

Kapıyı aralık birakmis. Net bir cevap değil bu.

İki şekilde yorumlayabiliriz.

Seninle evlenmeyi düşünmüyor ama sana direkt hayır derse ilişkiyi bitireceğini dusunuyor.

Veya

Aklında evlilik fikri gercekten yok ama ilerleyen zamanlarda ilişkiniz doğru biçimde gelişirse bu fikir oluşabilir.

Merhaba. Uzun zaman aradan sonra nihayet bir sevgilim oldu::) kendimi tebrik ediyorum. boşandım, önceki konularımı bilen bilir. sonra fakbadi takılayım şu bu derken baya bi boşluktaydım. hiçbiri olmadı. hepsini boşladım.

sonra karşıma bir adam çıktı. daha önce evlenmemiş. çok şeker, esprili, merhametli ve çalışkan biri. çok da duygusal, balık burcu:)
yaklaşık 1,5 aydır birlikteyiz ama farklı şehirlerdeyiz. ayda bir iki üç günü birlikte geçiriyoruz. çok bir mesafe yok aramızda. birbirimizi tanımaya çalışıyoruz şu an. kendisine evlilik hakkındaki düşüncelerini sordum dün, bana söylediği şey şu oldu: şimdilik geleceğe dair plan yapmayalım, evlilik ve çocuk fikrine sıcak bakmıyorum ama ileride ne olur bilemem.
bunu deyince birincisi bu adam dürüst baştan bana fikrini açıkça söylüyor beni oyalamak gibi bir niyeti yok diye düşündüm. ikincisi gerçekten böyle bir karar almak için zamana ihtiyaç var ve benim şu an en azından 1 yıl evlenmek gibi bir niyetim yok. buraya kadar her şey tamam.
sonra dedim ki aramızda cinsellik de yaşandı ve yaşanıyor, acaba cinsellik iyi diye mi bırakmak istemiyor?
ama her gün arar sorar, benimle sıkıntısını derdini hayallerini, ailesini, anılarını paylaşır. entelektüel sohbetler de ediyoruz. çok da iyi anlaşıyoruz. neden oyalasın ki beni? sadece cinsellik için insan özledim, seni seviyorum, ilk fırsatta geleceğim der mi? belki de der...
maddi olarak biraz sıkıntıları var. daha iyi bir konumda olsa belki de daha ciddi bir yola girmeyi düşünür, bilmiyorum.

sorun şu ki ben bağlanmaktan korkuyorum. sizce nasıl bir yol izlemeliyim? bir yandan da 1 yıl sonunda ciddi bir yola girmek istiyorum. anne olmak yuva kurmak güzel şey. yanında hayat boyu mutlu olabileceğin anlaşabileceğin bir eşin olması güzel bir şey...

Sizinle evlenmeyecek sonra da baştan demiştim diyecek. Muhtemelen güzel bir süreç geçecek siz de madem güzel gidiyor diye evlilik konusu acacaksiniz bir yıl sonra o da gecistiricek. Daha sonrasında da siz üstüne gidince ben sana baştan demiştim diyecek ve sonuç ayrılık. Hoşunuza gidiyorsa devam edin ama evlilik olacağını sanmiyorjm. Eğer adam evet eğer anlasirsak ve her şey yolunda olursa ben de isterim seninle dese amenna ya da bir iki sene sonra ben de hayatım oturunca istiyorum dese sizi katmadan gene amenna. Ama adam üstü kapalı rest çekmiş size. Evlilikle gelme demiş. Böyle tipler de bunu deyip ayrılınca üç ayda evleniyorlar ona ayar oluyorum

Ya evlilikten neden erkek korkuyorda kadın çok istiyor gibi konuşulur genelde. Karşılıklı beklentşler uyuşmuyprsa yolun başında bırakılır. Şimdideden erkeği evlilikle korkutma demeniz erkeği yücelten kadını düşüren bir ifade.
1.5 ay erken bir süre kadının da bu sürede korkması lazım bence:))))) karşımda bir erkek olsaydı o zamanda ''kadını korkutma şimdiden'' derdim:)

Balık burcu ise çok çapkın da oluyor. Şimdilik yeni bakalım gözüne girmeye çalışsın ilerisi için erken 🤣

Erkekler sex için neler neler de,r neler yapar oooooooo.Kucukte değilsiniz az çok hayat tecrübeniz var.Bunlari yememeniz gerekir.Evlilik öncesi cinselliğe karşı sert bir duruşum yok ama uzak mesafe,1,5 ay öncesi tanişmada o iş hemen oraya nasıl geldi??
Hayatı bu kadar hızlı ve cahil cesaretiyle yaşamak sizi korkutmuyor mu?

Bence kasmayın karşı tarafı da ürkütmeyin. Akışına bırakın olacak olan olur keyfini sürün derim:)

sadece cinsellik olsa sanırım benim içinde bulunduğum sıkıntılı süreçle bu kadar ilgili olmazdı. mesela işle ilgili bir problemim var ve kendi sorunu gibi algılayıp çözüm arıyor.
cinselliğe gelince, yaşadığımdan pişman değilim. evlilik olmasa da yaşamakta sakınca görmüyorum.
galiba 6 ay bekleyip tekmeyi basacağım. eğer ciddi bir adım atmazsa.

X