Bu gün o gün. 15 kilo verme günlüğüm.

Mina23749

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2018
526
510
başlıyorum. burayı günlük olarak kullanacağım. öncelikle dışarıdan çok yiyen bir kişiydim. bu yüzden çok fazla kilo aldım. yaklaşık 15 kilo vereceğim. hareketsiz bir hayatım var. çok fazla yemek yediğim için midem genişledi. kendime daha iyi bakmak istiyorum. ne yediğimi fark edebilmek açısından burada paylaşacağım. Diyet yapmıyorum.

KAHVALTI
8 zeytin 2 yumurta (3 yk zeytinyağında pişirdim) 4 dilim ekmek 2 kibrit kutusu peynir salatalık domates

arada 6 çay kaşığı antep fıstığı ezmesi (bunu mesela bu kadar çok yediğimi fark etmemiştim.)
15 fındık
2 ceviz

AKŞAM
1 dilim ekmek
4 tane köfte (3 yk yağ kullandım)
12 kaşık pilav (bunu da yarıya düşürcem zaten yerken şiştiğimi hissetmiştim)
1 kase yoğurt
salata

bugünle ilgili çok fazla yağ aldım. ve karbonhidrat açısından çok fazla alım yaptım. sabah ve akşam salata yediğim için baya doymuş hissettim. ve gece acıkmadım. bundan sonra her öğünde salata yiyeceğim. ve günde en az bir öğünde yoğurt yiyeceğim.

Son düzenleme:
farkına varmak ve başlamak büyük adım tebrik ediyorum biraz da hareket eklerseniz daha iyi gelir hem yemeyi frenler

28.07.2024 pazar

KAHVALTI(10.30)
sebzeli omlet (1 yumurta ile) (1 yk zeytinyağı)
6 zeytin peynir domates salatalık
1 dilim ekmek

ARA ÖĞÜN(15.00)
2 ceviz
4 fındık
4 badem
10 tane kuru üzüm
Filtre kahve

Yarım saat yüzdükten Sonra 15te ara öğün yaptım. Takviyelerimi ve ilaçlarımı içtim. Pazar günleri sanırım en verimli günüm oluyor evde olduğum için.

Bu listeyi neye göre belirliyorsunuz? Kalori açığı oluşturabilecek misiniz hareketsiz kalarak.

28.07.2024 pazar

KAHVALTI(10.30)
sebzeli omlet (1 yumurta ile) (1 yk zeytinyağı)
6 zeytin peynir domates salatalık
1 dilim ekmek

ARA ÖĞÜN(15.00)
2 ceviz
4 fındık
4 badem
10 tane kuru üzüm
Filtre kahve

Yarım saat yüzdükten Sonra 15te ara öğün yaptım. Takviyelerimi ve ilaçlarımı içtim. Pazar günleri sanırım en verimli günüm oluyor evde olduğum için.
Devamında akşam 20 de salata 4 köfte ve yoğurt

Baya bi tatlı isteği geldi ama çok direndim. Bugünü de şekersiz kapattım.

başlıyorum. burayı günlük olarak kullanacağım. öncelikle dışarıdan çok yiyen bir kişiydim. bu yüzden çok fazla kilo aldım. yaklaşık 15 kilo vereceğim. hareketsiz bir hayatım var. çok fazla yemek yediğim için midem genişledi. kendime daha iyi bakmak istiyorum. ne yediğimi fark edebilmek açısından burada paylaşacağım.

KAHVALTI
8 zeytin 2 yumurta (3 yk zeytinyağında pişirdim) 4 dilim ekmek 2 kibrit kutusu peynir salatalık domates

arada 6 çay kaşığı antep fıstığı ezmesi (bunu mesela bu kadar çok yediğimi fark etmemiştim.)
15 fındık
2 ceviz

AKŞAM
1 dilim ekmek
1 kase yoğurt
salata

bugünle ilgili çok fazla yağ aldım. ve karbonhidrat açısından çok fazla alım yaptım. sabah ve akşam salata yediğim için baya doymuş hissettim. ve gece acıkmadım. bundan sonra her öğünde salata yiyeceğim. ve günde en az bir öğünde yoğurt yiyeceğim.
Diyet yapan biri olarak bu listelerle kilo vereceğinize emin misiniz bide hareketsiz bi yaşamım var diyosunuz ekmek miktarı çok fazla pilav aynı şekilde ve kuru yemiş

Diyet yapan biri olarak bu listelerle kilo vereceğinize emin misiniz bide hareketsiz bi yaşamım var diyosunuz ekmek miktarı çok fazla pilav aynı şekilde ve kuru yemiş
Ben şu an diyet yapmıyorum. Yememdeki fazlalıkları veya eksiklikleri fark edebilmek için buraya yazıyorum

bu bir hafta içinde şunu fark ettim. Kahvaltı yapmadığım günlerde çok fazl yiyorum. Kahvaltıyı bir rutin haline getirmem gerekiyor.

bu bir hafta içinde şunu fark ettim. Kahvaltı yapmadığım günlerde çok fazl yiyorum. Kahvaltıyı bir rutin haline getirmem gerekiyor.
Aynen öyle kahvaltı kesinlikle şart bende şuan diyet yapıyorum ve ben çok çabuk kilo veriyorum bünyemden kaynaklı 3 günde 2 kilom gitti hala devam tabi şuan 76 oldum hedefim 66

Bunu geçmişte denedim ancak bende etkili olmadı. Klasik 3 öğün mantığı bana daha uygun oldu.
bende bir müddet denedim aralıklı oruçları falan bende de etkili olmuyor yerimde sayıyorum
daha fazla öğün yediğimde tabi sağlıklı şekilde daha çok ve daha hızlı kilo verdiğimi tespit ettim

bende bir müddet denedim aralıklı oruçları falan bende de etkili olmuyor yerimde sayıyorum
daha fazla öğün yediğimde tabi sağlıklı şekilde daha çok ve daha hızlı kilo verdiğimi tespit ettim
Herkesin bünyesine uygun değil bence. Bi kuralı olsaydı herkes takır takır kilo verirdi zaten. Ama 5 yıl önceki kilo verme biçimimle şu an bile farklı. Deneyerek bulmaya çalışıyorum bende.

başlıyorum. burayı günlük olarak kullanacağım. öncelikle dışarıdan çok yiyen bir kişiydim. bu yüzden çok fazla kilo aldım. yaklaşık 15 kilo vereceğim. hareketsiz bir hayatım var. çok fazla yemek yediğim için midem genişledi. kendime daha iyi bakmak istiyorum. ne yediğimi fark edebilmek açısından burada paylaşacağım. Diyet yapmıyorum.

KAHVALTI

15 fındık
2 ceviz

AKŞAM
1 dilim ekmek
1 kase yoğurt
salata

Anoovvvv okurken acıktım ben gı :)) 92 kiloyum öküz gibiyim desem yeridir. Dur bende sabah basliyim ins bu sefer 3 günde son bulmaz :))

Estağfirullah. Eminim ki çok güzelsinizdir. Başlayın başlayın hep beraber güzel bir yol alalım.
Teşekkür ederim sözlerin için ama ben diyet uygulayamiyorum ciddi bir sağlık sorunum var ve aç kalmamam gerekiyor. Kilolarım kendimden tiksinmeme sebep olsa da zaman zaman yavaş yavas veriyorum :KK66:

her ne kadar buraya yazmasam da bu farkındalık yolculuğu güzel oldu. En son 5 yıl önce yani pandemiye girmeden kilo vermeye çalışmıştım. Ama o zamanın metabolizma hızı alışkanlıklarım vs. Hiçbirisi yok şu an. Eskiden hareketli bir hayatım vardı günde 15 bin atıp haftada üç günde spora giderdim. Ayda 1-2 tane çikolata yerdim. O zamanlar akşamları sadece yoğurt yerdim, 7 gün bunu yapınca hemen kilo verirdim.

Ama artık insülin direnci buna engel oluyor. Bunu da kabul etmek zorundayım. Akşamları sadece yoğurt yesem bile yine de kilo veremiyorum.

Kilo vermem için Doktorun verdiği ilaçları kullanmak istemiyordum ancak bu süreçte bu farkındalığıma rağmen şu boğazımı tutamıyorum… çok çabuk acıkıyorum. Midem çok genişledi. Tabaklarca yemek yesem bile doymuyorum ve çok sinirli oluyorum. Artık kabul ettim insülin direncimi… ilacımı içicem ve az yediğim için midem küçülecek böylelikle.

Kilo verdiğimi görene kadar Tatlı KESİNLİKLE yemicem. Yasaklıyorum kendime.

Aynı şekilde pilav makarnayı da kilo verinceye kadar yemicem.

Farkındalık aşaması bitti, artık DİYET aşamasına geçiyorum. Eylüle yakışır bir başlangıç olacak.

X