Bu görümceler gerçekten kıskanç....

kafadan başlığın çok antipatik:1closedeyes:
herkezi kapsayarak başlık yazıcağına 'benim'görümcelerim die girmen daha doğru olurdu:nazar:
bence burda kıskanç olan ve olayları abartan sensin!ahh bu gelinler ahhboshayallersmile

Feryalcan ; margherita arkadaşımında dediği gibi sen görümceyi yada kaynanayı çok takmaya ve önemsemeye başladığın anda zaten ne yapsalar kaba tabirle batmaya başlayacak yada senin halini gördüklerinde daha beterini yapacaklar, diğer yandanda sen takmaya başladıkça onlar birşey yapmasada sen öyle göreceksin.

Olayın içinde olupta hiçbirşey olmamış gibi davranmak elbette kolay değil. Ama böyle gitmiyorsa o zaman başka bir taraftan bakmak lazım olaya. Sen olayların dışına çık biraz, onlar öyle yaptığında hatta üstüne aaa ne güzel diye onayla hatta, o zaman kimbilir senin kocanla biz mi ilgilencez derler. Ne yaparsan tersini görüyorsun malesef.

Bir kere şu varki kimse için kendinden olma, bu konuları aşırı takmaya başlamışsın besbelli, kendin için en azından umursamamaya bak biraz, sen umursamadığında karşıdakiler içinde ,senin içinde bu olayların değeri azalıcaktır zaten. Ne kadar büyütürsen o kadar büyür, kendine edersin.

aman yardım etmesen bir türlü,etsen bir türlü.
bu görümceler ne yapsa yaranmazlar.
otursan,yardım etmesen,bak geline hizmet ettiriyor derler,etsen,onada tuhaf bakarlar. konu sahibinin yazdığı gibi..
ne yapacaklar anlayamadım gitti:hulya:

Arkadaşın anlatmak istediği sadece ona fırsat vermeden abisine hizmet etmesi,benimde görümcem aynı misafirliğe gitsek hadi abi kalklımmı yarın işe gideceksin der mesela bir örnek bu onamı düşmüş bizim arkadaşlarda otururken abi kalk demesi evli o ya hem çocukta değil.Evde otururken yanında oyun oynuyoruz ay bn abimin yanında duracam ona bakacam diyor öteki abisinin babasının yanında durmaz iyiki annesini babasından kıskanmıyor hayret.Yok koca koca insanlar abisinin yanına sokulur ne bu apaçık kızkanma.Benle oturup kahvaltı asla yapmaz rejimde olur abisi olduğu zaman rejimi yok anlamadım benimkini görünce ne yapacağını şaşırırdı.Ama kurtuldum artık pek fazla laubali olmuyor benimki.aralarına ben kara kedi olarak girdim

gorumcelerin kiskanc oldugu konusunda sana katiliyorum. tamam hepsi kiskanc diyemeyiz ama cogunlugu oyle. benim gorumceler oyle kiskanc ki aldigim ayakkabi, sehpa, kiyafet, telefon kisacasi hersey onlarin gozune batar ve soyle derler ''hani cok paraniz yoktu, hep bir seyler aliyorsun baksanaaaa''...aldigimiz yaptigimiz hersey batiyor. nasil goz varsa onlarda aldigimiz herseyde de bir ariza cikiyor mutlaka. burnuma estetik yaptircam kismetse, o bile kiskanclik konusu olur da burnuma bir sey olur diye cok korkuyorum delikafadulden

walla bazılarınızın kıskançlık diye tabi ettigi seyler çok enterasan..
bı kız kardesin abisini sevmesinden daha doğal ne olabilir?yanına oturmak istemesinden sarılmasından daha doğal ne olabilir ben anlamadım?tamam bazıları gelin diye kaynanalik yapmaya çalışabilir o tipler için konuşmuyorum ama yok gitti yanına oturdu yok ona a dedi bana b dedi yani yapmayın Allah askına..abi kardesten soz ediyorsunuz..kusura bakmayın ama sizinle esiniz arasındaki bağdan ve sevgiden çok daha farklı bir şey bu..
benimde gorumce adayım var :) her haftasonu birlikteyiz her yere birlikte gideriz..diceksin ki o senin kocan değil tamam değil ama istesem bende kiskanamazmiyim?ikisi yemeğe gider abla kardes beni çağırırlar özellikle gitmem basbasa zaman geçirsinler diye veya ne biliyim evde otururken erkek arkadasım benden bı şey ister ablası kalkar hemen..yolda yürürken ablası gider koluna girer falan filan yani bunlar bana neden batsın ki?onların arasındaki sevgi bağ bana neden batsın?
bazı önemli noktalar unutuluyor ya da görmezden geliniyor sanırım..bahsettiginiz kisiler kardes bayanlar daha ötesi var mı?

kafadan başlığın çok antipatik:1closedeyes:
herkezi kapsayarak başlık yazıcağına 'benim'görümcelerim die girmen daha doğru olurdu:nazar:
bence burda kıskanç olan ve olayları abartan sensin!ahh bu gelinler ahhboshayallersmile[/,

ÇOK YAŞASEN BENİ ÇOK GÜLDÜRDÜN YORUMUNLA BEN KISKANCIM HAA SAOL YA GERÇEKTEN BU ÇOK İYİ GÜLDÜM ÇOK GÜLDÜM:):):):)zemuszemus

canım görümcen eşine karşı her zaman mı böyleymiş yani bekarkende böyle ilgilenmişse eşinle bence burda bir art niyet yok sadece alışkanlık var bu da zamanla düzelir diye düşünüyorum
ama yok biz evlendikten sonra böyle yapmaya başladı diyorsan art niyetli olabilir ama bunuda takma derim ben umursamazsan zamanla o da bu huyundan vazgeçer hiç üstüne düşme bozulduğunu hiç belli etme
zaten sürekli beraber değilsiniz aradada idare ediver yerimseniben

feryalcan mihribanın dediği gibi görümcen önceden de böylemiymiş sonradan mı oldu :)

,

ÇOK YAŞASEN BENı ÇOK GÜLDÜRDÜN YORUMUNLA BEN KISKANCIM HAA SAOL YA GERÇEKTEN BU ÇOK ıYı GÜLDÜM ÇOK GÜLDÜM:):):):)zemuszemus[/QUOTE]

aminn...
huyum kurusun etrafıma neşe saçar güldürürüm işte:nazar:
bana göre öylesin evet,çünkü anlattıklarında abartılıcak hiç bişey göremedim ben!evlendi die ailesini terketsinmi yani..ne var kapıyı açmış ağbisini karşılamışsa,ne var bilgisayar başında annesi ve kardeşiyle oturmuşsa..boshayallersmile
anlattıklarına dayanarak böyle düşünüyorum,sen nasıl görümceler kıskanç die bir genelleme yaptıysan bende seni bu genellemeye dahil ediyorumvereliniortak

Bazı gelinlerin olayı abarttıklarını düşünüyorum..

Bir kızkardeşin abisine sarılması, yanına oturması, şakalaşması bazı gelinleri resmen delirtiyor..O an görümce sanki 40 kat yabancı bir kadınmış da eşine yakınlaşmış gibi kıskanma durumları başlıyor..
Halbuki o kızkardeşi, sokaktan geçen yabancı bir kadın değil ki...
Bu biraz da kocalarını anormal derecede herkesten herşeyden kıskanan, kıskanma durumunu abartmış gelinlere has bir durum..

Tabiii görümcelerden de olayı abartanlar var..Herkes yerini bilecek..

Abine çay servisi yapmak için ayakta bekleyebilirsin mesela..Bu normal..
Abinin yanında oturabilirsin sarılabilirsin şakalaşabilirsin bana göre çoook normal..
Amaaaa abisi akşam işten geldiğinde yatak odasına kadar giderek soyunmasına giyinmesine yardım etmeye kadar olayı abartıyorsa, o görümcede de bir tuhaflık vardır kusurabakmayın..

Sana mı kaldı koca adamı giyindirmek ? ayrıca yatak odasına dalma hakkını kim verdi sana değil mi?:)) Bu kısım hiiç normal değil kimse normal demesin bunun kardeşlikle alakası yok haddini bilmemekle alakası var..

Gerçi burda kocaya da iş düşüyor :''çıkar mısın tatlım giyinicem'' diye kibarca yatak odasından postalayabilir kızkardeşini mesela..Demek ki o da hiç rahatsız olmuyor enteresan???????

Yani gerçek anlamda tarafsız bir gözle kızkardeş olarak yapması normal olan durumların üzerinde durmayın derim ama gerçekten bir takım şeyleri abartıyorsa ve size rahatsızlık veriyorsa o zaman da bunu eşinizle paylaşarak, tavrınızı sertleştirmeden görümcenize belli edin bence..

bence çok büyük bir sorun değil ama, büyük olmaya aday bir sorun.. sana 3 günde bir geldikleri zaman kendini ne misafir gibi nede hizmetçi gibi hissettirmemeliler..

somut olarak bakınca olaya pek birşey yok gibi geliyor.. ama işin soyut tarafından bakınca, sanki seni ikinci plana atıyorlar, attırmak istiyorlar, bak işte biz varız mesajı vermeye çalışıyorlar gibi..

birçok arkadaşın dediği gibi hoşnut olmadığını belli edersen daha çok istekli olurlar hareketlerinde..

eşinin , onların yoğun ilgisi yüzünden senin ilginin az olduğunu düşünmesinden korkuyorsan;eşinle şöyle bir konuşma yapabilirsin.
"hayatım, annenler kardeşlern seni çok özlüyorlar heralde.. kapıyı felan onlar açmak, yemeğini onlar ısıtmak istiyor.. sanmaki ben onlardan daha az ilgiliyim.. ama napalım, bana fırsat kalmıyor, herşey gözaçıp kapayıncaya kadar oluyor" diyebilirsin.. bunu şikayet eder tarzda değil, eşinin seni anlamasını sağlayacak tarzda söylemelisin..

anlattığına göre eşin sana gerçekten değer veriyor .. bu sebeplerden dolayı asla eşinle aranı boşyere açma..gün gelir patlarsın eşine çünkü..

Arkadaşın anlatmak istediği sadece ona fırsat vermeden abisine hizmet etmesi,benimde görümcem aynı misafirliğe gitsek hadi abi kalklımmı yarın işe gideceksin der mesela bir örnek bu onamı düşmüş bizim arkadaşlarda otururken abi kalk demesi evli o ya hem çocukta değil.Evde otururken yanında oyun oynuyoruz ay bn abimin yanında duracam ona bakacam diyor öteki abisinin babasının yanında durmaz iyiki annesini babasından kıskanmıyor hayret.Yok koca koca insanlar abisinin yanına sokulur ne bu apaçık kızkanma.Benle oturup kahvaltı asla yapmaz rejimde olur abisi olduğu zaman rejimi yok anlamadım benimkini görünce ne yapacağını şaşırırdı.Ama kurtuldum artık pek fazla laubali olmuyor benimki.aralarına ben kara kedi olarak girdim

ağabeyim ya.. yanınada sokulurum ,sarılırımda ,öperimde, o benim ağabeyim. herşeyim.
ha bunu yaptım diye kıskançmı olacağım. yok.. o kıskançlık değil. kardeş sevgisi hanımefendi. ne alaka.
zaten,son cümle yetti bana. 2 kardeşin arasına karakedi gibi girdiğinizi itiraf etmişsiniz .
ben artık ne diyeyim. siz kendinizibile kara kedi olarak gördükten sonra .:nazar:.

neden bir de şöyle düşünmüyorsunuz..

abimizle biz kardeşler birlikte büyüdük......o zaman siz yoktunuz....
aile içerisinde bir sürü şeyi birlikte atlattık.........o zaman siz yoktunuz.....
zor günlerimizde abimize sıgındık........o zaman siz yoktunuz.......
dogdugumuz andan evlendigi ana kadar birlikte olduk acısıyla tatlısıyla......o zaman siz yoktunuz....
dogdugumuz andan ölücegimiz ana kadarda birlikte olucagız.........belki siz olmuyacaksınız......

siz evlendiginiz andan bu yana abilerle birliktesiniz evet eşsiniz sevdigi kadınsınız.......ama siz evlilik yıllarınızı kutlarker biz abilerimizle çok çok seneleri devirmiş oluyoruz..

siz 5. yada 10. yılınızda olsanız ....biz 30. 20. yılımızda oluyoruz....

hiç bide böyle düşündünüzmü.....evlendiler diye abi kardeş ilişkisi kesilip artık yabancımı olucaz anlamdım ki....

belki sizler abilerimizi terk edicek yada ayrılacaksınız hayat bu olabilir..........ama biz her ne olursa olsun abimizle bir ömür boyu birlikte olucagız.......

Son düzenleme:
aklıma abimin eski kız arkadası geldi.. ayrı şehirlerde okurduk. 2-3 ayda bir ona giderdim. o kız da orda olurdu. abime dilediğim gibi sarılamazdım. bakışlarıyla adamı döverdi. onu görmezden gelip,abime sokulmasını çok iyi bilirim de ben çekip gidince abimin huzurunu bozmasın,kavga çıkarmasın diye abimi öpmek için kızın lavoboya gitmesini falan beklerdim.
kız arkasını dönünce hasretle sarılırdık birbirimize.. abim onun yanında yanağımı falan okşar,sarılır çekinmezdi ama bakışlarını,girdiği tripleri görseniz kızın..

düşünün evli bile değillerdi.

anneme anlatmıştım bir kere..kendimi abimin kardesi değil de, öteki sevgilisi gibi hissediyorum kız yüzünden demiştim. annemse idare et kızım olgun davran, o kızın kardeşi yok, oyüzden anlamıyor, ne yapalım, derdi.

demiyorum ki konu sahibi de böyle yapyor. onların yaşantısını bilemem ama sinir bozucu bir durumdu.

.. bunlar problemler yapılacak şeyler değil bence.. ben de abimi başka şehirde olduğu için çoook özlerim.. babam gibi görüyorum onu... valla kimse kusura bakmasın öperimde koklarımda yanına da otururum sirnaşirim da çok seviyorum çünkü onu.. ne alakası var bu tepkimin yengemi kıskanmamla.. görümceniz abisini çok seviyor olabilir bunda bişey yok ben olsam hoşuma bile giderdi.. sevecek tabi abisini.. siz neden üzerinize alınıyosunuz ki bu davranışları.. sizi kıskandırmak içinmi rol yapiyor yani.. gercekten de seviyodur abisini... allaha çok şükür yengem bayılır benim abime düşkünlüğüme.. benim sevgimi üzerine alınıp aa bak görümcem beni kıskandırmaya çalişiyor demiyor çok şükür ki.. bu konuyu okuyunca ne kadar mükemmel bir yengem olduğunu bi kere daha anladım.. çok ilginç bir yaklaşım olmus sizinki.. diğer konunuzu da biliyorum nedir sizdeki bu görümce düşmanliği.. kim kimi kıskanıyor oldukca açık aslında açtiğiniz konulardan.. kardeş kıskanılır mı hiç yaa.... daha neler duyacaz allah bilir..

sadece görümce olarak değil bir gelin adayı olarak da olaya bakıyorum gene de hiç bir problem bulamıyorum... benim görümce adayım da kardeşine inanılmaz düşkün inanılmaz derecede hem de.. iki kardesler zaten birbirlerine sımsıkı kenetlenmişler bayılıyorum onların bu kuvvetli bağına... dün görümce adayım sevgilimin ensesinden öptü muccccukkkk diye bi ses çıktı hatta =)) o kadar hoşuma gitti ki şimdi beni kıskandırmak için mi yaptı acaba diye düşünsem kendime kızarım valla... ne alaka yaa.. ne kıskanması ne kıskandırması... buna kardeş sevgisi deniyor.. benim de abime kanım kaynar.. gittiğimde işten geldiğinde yengem kıskanır mı acaba diye düşünmeden kapiyi ben açarım.. bana böyle kardes sevgisine saygı duyan bir yenge verdiği için allaha şükürler olsun... yengem erken kalkacaği için erkenden uyur biz abimle bira içeriz film izleriz... sohbet ederiz.. o benim babam yaa.. ben onu babam olarak görüyorum.. yengemin benim bu sevgimden rahatsız olduğunu öğrensem mahvolurum.. ne kadar cahilmiş derim... aynı şekilde görümcemi sevgilimden nasıl kıskanabilirim yaa.. nasıl aralarındaki sevgi bağini beni kıskandırmak için diye yorumlayabilirim... kardeşini özlediği zaman sarılır öper yanında oturur... bunda ne var ayy..

Bazı gelinlerin olayı abarttıklarını düşünüyorum..

Bir kızkardeşin abisine sarılması, yanına oturması, şakalaşması bazı gelinleri resmen delirtiyor..O an görümce sanki 40 kat yabancı bir kadınmış da eşine yakınlaşmış gibi kıskanma durumları başlıyor..
Halbuki o kızkardeşi, sokaktan geçen yabancı bir kadın değil ki...
Bu biraz da kocalarını anormal derecede herkesten herşeyden kıskanan, kıskanma durumunu abartmış gelinlere has bir durum..

Tabiii görümcelerden de olayı abartanlar var..Herkes yerini bilecek..

Abine çay servisi yapmak için ayakta bekleyebilirsin mesela..Bu normal..
Abinin yanında oturabilirsin sarılabilirsin şakalaşabilirsin bana göre çoook normal..
Amaaaa abisi akşam işten geldiğinde yatak odasına kadar giderek soyunmasına giyinmesine yardım etmeye kadar olayı abartıyorsa, o görümcede de bir tuhaflık vardır kusurabakmayın..

Sana mı kaldı koca adamı giyindirmek ? ayrıca yatak odasına dalma hakkını kim verdi sana değil mi?:)) Bu kısım hiiç normal değil kimse normal demesin bunun kardeşlikle alakası yok haddini bilmemekle alakası var..

Gerçi burda kocaya da iş düşüyor :''çıkar mısın tatlım giyinicem'' diye kibarca yatak odasından postalayabilir kızkardeşini mesela..Demek ki o da hiç rahatsız olmuyor enteresan???????

Yani gerçek anlamda tarafsız bir gözle kızkardeş olarak yapması normal olan durumların üzerinde durmayın derim ama gerçekten bir takım şeyleri abartıyorsa ve size rahatsızlık veriyorsa o zaman da bunu eşinizle paylaşarak, tavrınızı sertleştirmeden görümcenize belli edin bence..

Katılıyorum a.s

Yeni evlisiniz herhalde..Onlar bekar mı acaba?
Bırak koştursunlar o zaman kardeşlerinin peşinde..
Ne yapacasksın..Çocukça şeyler bu yaptıkları..
Sadece gülünür..

kaydirigubbakcemile5 aynen katılıyorum.

Bunu sorun edip bu kadar kafa yormadığın sürece bu durum normale döner zamanla.Aslında başlıkları çok genel yazıyorsun en büyük tepkiyi alma sebebin de bu bence.:umursamaz:

X