Bu görümceler gerçekten kıskanç....

ay bira zkomik olacak ama
benim annem böyle işte

ne zaman dayımlara gitsek
yengemi oturtur bbi kenara
senden önce ben vardım der

yemeğini çayını kahvesini önünde dolanmasını görmelisiniz
bi anda 52 yaşındaki annem gider
snaki 15 yaşında çocuk

hoplar zıplar önünde dört döner

yengem ilk başlarda çok yadırgadı bu durumu
koskoca görümcesi kocasının yanında deliriyor diye

ama annemin dayıma karşı olan duygularını hepimiz biliriz
yengeme bile çok söylemiştir
abimi kimseyle paylaşmak istemedim
evleneceği sıra depresyona girdim diye

ama yengem annemin kötü niyetli olmadığını bildiği için
annem de asla yengeme kötü bişi demediği için gül gibi geçinir giderler
hatta yengem anneme hep söyler senin gibi görümceyi bulan her gece allaha dua etsin diye

iyi tarafından bakılmalı bence

he ama abartırsa
atıyorum işte hakkınızda kötü konuşuyorsa iftira atıyorsa
ne bileyim sizi kötü duruma düşürecek şeyler yapıyorsa
o ayrı tabi
ama saydığınız koşullar bence sıkıntı yaratmamalı

Feryalcan görümcelerinin her yaptığına bir konu açarsan burası dolup taşacak, sen en iyisi tek başlıktan git. Bu gidişle senin görümce maceraların çookk sürer gider.

boşver canım ya kafaya takma bu kadar..bazı şeyleri görmeyip duymayıver..
bu günleri zehir etme kendine..

aynen canım..
bende abımlere gıttıgımde bazen kapıyı acarım abıma hosgeldın derım operım sonra doner mutfaga gecerım eger yapılacak bır sey varsa yoksa salonda otururum..veya abım evlı olmadan once yapmadıgı bır seyı sımdı yaptıgında takılırım ah ulen ah garezın bızemıydı dıye..bunda bır fesatlık gormuyorum veya bır fesatlık olsun ıcın yapmıyorum..
yatak odalarına ızınsız asla gırmem..her ızın ıstedıgımde yengem kızıyor :) yeter artık ızın ısteme dıye veya asla haber vermeden gıtmem evlerıne yengem yıne kızar burası abının evı sacmalama dıye..yanımda mılyon kez tartısmıslardır hatta annemın yanında bıle ama bır kere bıle agzımızı acmadık acmayızda...
anemın bır lafı vardır; kımse kımseyı sevmek zorunda degıl,hatta evlat olarak benı bıle sevmek zorunda degılsın ama SAYGI gostermek zorundasın..kucuklugumden berı bana bu lafı soyler..
aynı sekılde yengem benı sevmek zorunda degıl bende onu sevmek zorunda degılım ama ıkımızde bırbırımıze saygı gostermek zorundayız..olay bu bence...

aynen canım....heleki yatak odaları...yasak bölge mayın tarlası ne işim olur....asla işim olmadıgı sürece girmem...
gelinimiz öyle şeyleri aramaz hakkını yemiyeyim....ama aldırmıyor deyipte her yeri karıştırmak yada girip çıkmakta hoş degil...
ben abimi öpmem bile uzaktan hoş geldin derim...yardım mutlaka ederim....ama kendi kafama göre degil sorarım ne yapayım ne edeyim diye çünkü kendinin bir kurulu düzeni yada planı vardır...
olmaz deyip kendi bildigimi yapayım deyip atmam ortaya....
her ne kadar gelinimiz iyi bende iyiyi olsamda......
malesef vurulan bir damga var ya GÖRÜMCE....o yüzden o damgadan dolayı kötü olmak istemem....

bu görümcelerin abilerini kıskanmalarına gelince...

bunuda çözmek zor kim kimi kıskanıyor....anlamadıgım bir durum...yanı gelin eşinimi görümce abisinimi....

bilmiyorum ama dünyaya erkek olarak gelmek lazımmış beee.....:1ninca:

Görümcenlere kalk abine çay koy,kapıyı aç,yemek hazırla desen..
Sen ne oluyorsun..kendin hazırlasana derler..
Madem onlar bu modda,tadını çıkar..hizmetlensinler bırak..
Sende dinlenirsin..

aman yardım etmesen bir türlü,etsen bir türlü.
bu görümceler ne yapsa yaranmazlar.
otursan,yardım etmesen,bak geline hizmet ettiriyor derler,etsen,onada tuhaf bakarlar. konu sahibinin yazdığı gibi..
ne yapacaklar anlayamadım gitti:hulya:

bilmiyorumkismilebilmiyorumkismile aynen yaniii

valla senin görümcen senin anlatımına bakılırsa bencede normal değil, benimde erkek kardeşim var yakında görümce olabilirim, hiçte valla yemeğine çorabına koşamam, ben evlenmeden öncede koşmazdım zaten,kaydirigubbakcemile3
karısı varken imkazsız yapmam yani:hulya:

çevresindeki kadınlar erkekleri pışpışla pışpışla , anası, karısı, kız kardeşi, teyzeleri, hatta yengesi, sonrada paylaşılamayan adam olsunlar

sonrada kendileri bu hizmetin sefasını sürmeyi tercih edip kenara çekilirken, kadınlar birbirlerini yesin
kaydirigubbakcemile3

erkeklere doğukları andan itibaren herkes çevresindeki tüm kadınlar full hizmete hazır, sorun burdan çıkıyo işte:hulya:

Son düzenleme:
Feryalcan görümcelerinin her yaptığına bir konu açarsan burası dolup taşacak, sen en iyisi tek başlıktan git. Bu gidişle senin görümce maceraların çookk sürer gider.

tavsiyeni uygulayamaya çalışacam cnm:):)hem dolup taşsın cnm:)ne olucak

ben bu görümceleri anlayamıyorum benim görümcem yok ama ben görümceyim.abimin eşini çok severiz kız kardeşimde bende severiz onu kendimize ne alsak ona da alırız.o hastalansa üzülürüz.sonuçta o benim abimin eşi onun başına bişey gelse abim üzülür benim canım üzülür.gelin de bizi çok sever bize görümcelerim demez kardeşlerim der ben sizin anlattığınız görümceleri görünce inanamıyorum.bunlar nasıl bir insandır nasıl bir vicdandır kötülüğün sınırı yok demek ki

Kizkardesinin esinizin yanina oturmasini da mi problem yapiyorsunuz ?

Yada ben mi yanlis yorumladim ...

Benim kardesim benden hayli uzak bir sehirde oturuyorr ..

Onunla bir araya geldigimizde özlemimi gidermek icin yanina oturmam gelin hanim tarafindan yadirganacaksa , kiskanilacaksa ..

Hatirlatirim ki ; biz bir zamanlar ayni karni paylasmis iki kardesiz .. Tabiki de yanyana oturacagizz ..

Ha esi zaten bir ömür artik onunla .. Bana da bunu cok görmeyiversin artik ..

Bu arada ne güzel birsey ya bir abinin kizkardesleri tarafindan hürmet görmesi ...

Kizkardesleri abilerini saymasalar .. O geldiginde ayaga dahi kalkmasalar daha mi iyiydi ?

Abilerine böyle ilgili ve alakalı davranmalarında bence sorun yok, ama diğer yazdıklarınıza bakınca biraz kıskançlık var sanırım, bir de sizin yanınızda kasıtlı olarak yaptıkları şeyler mi? hep böyleler mi eşinize sordunuz mu? eğer sizin yanınızda yapıyorlarsa çocukça bir kıskançlık gibi görüp geçiverin takmayın kafanıza, size laf soktukları zamanlar uygun bir dille cevabını verin, bunlarla ilgili eşinize şikayet edip eşinizle boş yere sorun yaşamayın derim, bana da çocukca davranışlar gibi geldi

Kizkardesinin esinizin yanina oturmasini da mi problem yapiyorsunuz ?

Yada ben mi yanlis yorumladim ...

Benim kardesim benden hayli uzak bir sehirde oturuyorr ..

Onunla bir araya geldigimizde özlemimi gidermek icin yanina oturmam gelin hanim tarafindan yadirganacaksa , kiskanilacaksa ..

Hatirlatirim ki ; biz bir zamanlar ayni karni paylasmis iki kardesiz .. Tabiki de yanyana oturacagizz ..

Ha esi zaten bir ömür artik onunla .. Bana da bunu cok görmeyiversin artik ..

Bu arada ne güzel birsey ya bir abinin kizkardesleri tarafindan hürmet görmesi ...

Kizkardesleri abilerini saymasalar .. O geldiginde ayaga dahi kalkmasalar daha mi iyiydi ?

bende böyle düşünyorum benimde iki tane abim var ve çok aşırı seviyorum onlarda beni çok severler tek kardeşleriyim sonuçta.hani üstünü değiştirme konusunda bişiy diyemem ama ben olsam bnde kalkar karşılarım abimi atılırım boynuna hoşgeldin diye yemek konusunda biri salata yapar biri masa hazırlar olur biter hem bi akşam görümce hazırlasa ne olcak ki nasılsa koca sizin koca hem bi akşamlık yırtmış olursunuz.yıllardır çoraplarını ben topladım onlar attı karısı öğretebildiyse ne mutlu derim.bence çok takmayın gerçi ne evliyim nede görümceyim şuanlık belki bu yüzden böyle düşünüyorum ama anladım ki demek ki abin bile olsa evlenince mesafeli olmak lazımmış abim eve gelince doya doya sarılayım bariopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Son düzenleme:
bence eşinizde de var benim eşim gelir onları öper karşılarına çıktılarsa sonra ben nerdeyim yanıa gelirr

en garip benim sanırım:KK66:

biz 2mizde bekarız. aramızda 2 yaş fark oldugundan mıdır nedir..hiyerarşi yoktur bizde. dışardan gelse kapılarda karşılamam,önüne yemek koyma adetim de yoktur. ben küçük kardeşim,gerekirse o koyar benim önüme..
herkes kendi işini kendi görmeli bence..
aramız nasıl diye merak edenler olursa söyliyim; çok iyidir aramız, arkadas gibiyzidr boshayallersmile

konuya geleyim; bir erkeğin etrafında ona hizmet etmek için kadınların 4 dönmesi garibime gitti benim biraz. bana kalırsa konu sahibi bu saçma kadın rekabetine alet oluyor. konu sahibi de kıskandığını belli ettikçe görümceler inadına yapıyor..

siz kıskanmayı bırakırsanız, görümceler de hizmet etmeyi bırakır..

naçizane..

kızacaksınız bana biliyorum ama siz ne kadar ciddiye alır,önemsersenz onları ; o kadar çok sorun olurlar size..

Son düzenleme:
ya bu olay aslında nasıl baktiginla ve nasıl görmek istediginle alakalı bence..
bu dediklerini bende annemde yapıyoruz..hatta annem abartıyor cogu zaman sevgi gösterisini abime karsı:)) abimlerde kaldığında abimin sevdiği yemekleri yapmaya calisiyo kahvaltıyı kalkıp hazırlıyor vs abimlerle aramızda da 5 durak ya var ya yok..Abi'm hastalandığında mutlaka gider..yengem hastalandığında da gider gerçi,ona da bakar,yemek yapar vs..ama abimle annem arasında gercekten garip bir bağ var..her anne gibi annem de hastalık derecesinde duskundur bize ama cilkini çıkarmamaya dikkat eder:) bana gelince benim abimle aramda öyle hastalık derecesinde bir bağ yok:) aramız 5 yas çok fazla arkadas gibi değiliz ama yinede abimlere gittiğimde eskisi gibi abime hizmet etmek hoşuma gider zaten ne zaman onlara gitsem o da beni bu yonde kullanır elinden geldiğince :) herseyi bana söyler git sunu getir bunu getir su koy vs :))) yengemin asla bu gibi durumlarda yüzünün düştüğüne şahit olmadım tam tersi hosuna gider bu durum çok Güler :)) biz zaten iyi anlaşırız yengemle,annemlede mutlaka ama mutlaka her gün konuşurlar ya annem arar ya da yengem..annem resmen bana nasıl davraniyosa yengemede aynı sekilde davranır..yengemde aynı sekilde sanki gercek annesiymis gibi davranır anneme..iste belki de bu yüzden bu saydıklarınızı biz yaptığımızda yengeme batmıyor..çünkü o bu hareketlerin icinde bir fesatlik,bir yarış,bir kiskandirma cabası vs olmadıgını biliyor..o yüzden de bu olayda nasıl baktığın ve görmek istediğin önemli bastada söylediğim gibi..
ha sunuda soyliyim abime coook kere hatta yengeme bile demisimdir bu cocuğun garezi bizeydi sanırım diye..

X