Bu evlilik bitmiş midir

Eşimin eve gelip gidişini takip ediyorlar o evdeyken nispeten sesleri az oluyordu.esimin evde olmadığı birgün kucağımda bebeğim varken bu kadın kapısını açtı beni itti merdivenlerden inerken.o kadar korktum ki anlatamam aklımı kaybedicem zannettim.ve sonra artık sürekli beni tehdit etmeye başladılar.korkuyordum.uyuyamiyordum.surekli kapımın onundelerdi.orasi kötü bir mahalleydi ve onlar uzun zamandır oradalardi.ve yine eşimin olmadıgi birgün aşağıdan sürekli vurup sen dışarı çıkmayacak misin o zmn gör vs diye bagirmalar son ses bas açıp evi zonklatmalar korkudan ne yapacağımı şaşırdım polis eşliğinde evden çıktım ve bir daha o eve asla dönmedim.

Aslında biz severek evlendik ve ben eşimi çok beğeniyorum.esim çok güzel mavi gozlere sahip boylu poslu yakışıklı bı adam.ben de minyon ama güzel sayilabilecek biriyim.cogu zaman bakimliyim.cok farklı karakterdeyiz.ilk zamanlar tek sorun bu diyordum.cunku o asosyal konuşmayı sevmez ve ben bildim adamıydı.ben çok konuşan gezen dışa dönük ve sosyal ve uyumlu biriydim.simdi ise konuşmaması bile bir sorun oluyor.cocugu için geziyor artık ama odunluk devam ediyor.bilmiyorum Türkiye'deki erkekler nasıl bir eş nasıl bı baba.kiyaslamak doğru değil mutlu olmak önemli olan ama bı dizi o kadar karışık şeyler yaşadık ki ben bazı şeylerin hala farkında olmayabilirm.
Esiniz yabancı mı veya yurt dışında mi yaşıyorsunuz? Türkiyedeki erkekler derken herhalde böyle bir durum kastettiniz. Yani açıkçası cinselligin güzellik veya yakışıklılıkla tamamen alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum sizi ayrı ayrı beğenen kişiler olabilir onemli olan birbirinizi beğenmeniz aslında arzu duymanız. İyi bir eş iyi bir baba olması size evliliği devam ettirmek için çok iyi bir neden olabilir ama şunu açıklamak istemiştim ben ev arkadaşı gibi yaşamanın malesef sonu yok çünkü çok gençsiniz ve daha evleneli kac sene olmuş cinsellik denklemden çok erken çıkmış

Esiniz yabancı mı veya yurt dışında mi yaşıyorsunuz? Türkiyedeki erkekler derken herhalde böyle bir durum kastettiniz. Yani açıkçası cinselligin güzellik veya yakışıklılıkla tamamen alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum sizi ayrı ayrı beğenen kişiler olabilir onemli olan birbirinizi beğenmeniz aslında arzu duymanız. İyi bir eş iyi bir baba olması size evliliği devam ettirmek için çok iyi bir neden olabilir ama şunu açıklamak istemiştim ben ev arkadaşı gibi yaşamanın malesef sonu yok çünkü çok gençsiniz ve daha evleneli kac sene olmuş cinsellik denklemden çok erken çıkmış
Türkiye'de yaşıyoruz.esim yurtdışında büyümüş.duyduklarim çevremden dinlediklerim ve gördüğüm kadarı ile Türkiye'deki erkeklerin çoğunun iyi bir eş ve baba olduğunu dusunmuyorum.onlara kıyasla benim eşim gercekten çok iyi bir baba.kizi onun herşeyi.surekli gezdiriyor oyun oynuyor ve ihtiyacı ne varsa alıyor.aslinda çok şey var belki bende biriken bu yüzden hep ikinci planda kaldı cinsellik.anne ve baba olunca da bı nebze zorlaşıyor bence bu konu.

Geçmişe sünger çekmek zor birşey değil.yalniz tek başına çocuk büyütmek çok zor birşey.destek yoksa bir anne baba için zor oluyor.kizim babasından hariç benden 5 dk ayrilmadi şimdiye kadar.simdi eşim yurtdışına gidelim diyor.gidecegimiz ülke soğuk.ve orada nasıl olur bilmiyorum.ben dil bilmiyorum.esimin 4 dili var.daha çok yalnizliga düşmek istemiyorum.

Türkiye'de yaşıyoruz.esim yurtdışında büyümüş.duyduklarim çevremden dinlediklerim ve gördüğüm kadarı ile Türkiye'deki erkeklerin çoğunun iyi bir eş ve baba olduğunu dusunmuyorum.onlara kıyasla benim eşim gercekten çok iyi bir baba.kizi onun herşeyi.surekli gezdiriyor oyun oynuyor ve ihtiyacı ne varsa alıyor.aslinda çok şey var belki bende biriken bu yüzden hep ikinci planda kaldı cinsellik.anne ve baba olunca da bı nebze zorlaşıyor bence bu konu.
Yoo benim eşim de gayet iyi bir baba :) Hatta en iyisi. Cinsellik ise hiç azalmadı. Bence siz biraz avuntu arıyorsunuz gibi geldi bana iyi bir cinsellik ve iyi bir baba aynı anda olabilir. Ben sizin yazdiklarinizdan cinselligi istemeyen tarafın siz olduğuna inanıyorum yani bağdaştırmaya çalıştığınız iki kavram birbirinden farklı ve alakasız.

Geçmişe sünger çekmek zor birşey değil.yalniz tek başına çocuk büyütmek çok zor birşey.destek yoksa bir anne baba için zor oluyor.kizim babasından hariç benden 5 dk ayrilmadi şimdiye kadar.simdi eşim yurtdışına gidelim diyor.gidecegimiz ülke soğuk.ve orada nasıl olur bilmiyorum.ben dil bilmiyorum.esimin 4 dili var.daha çok yalnizliga düşmek istemiyorum.
Dil konusunda korkmayın çocuklar çok hızlı öğreniyor ayrıca siz de yaşadığınız ülkede pratik yaparak kısa sürede büyük kısmını öğrenirsiniz. Endise etmeyin bu konuda.

Yoo benim eşim de gayet iyi bir baba :) Hatta en iyisi. Cinsellik ise hiç azalmadı. Bence siz biraz avuntu arıyorsunuz gibi geldi bana iyi bir cinsellik ve iyi bir baba aynı anda olabilir. Ben sizin yazdiklarinizdan cinselligi istemeyen tarafın siz olduğuna inanıyorum yani bağdaştırmaya çalıştığınız iki kavram birbirinden farklı ve alakasız.
Evet zaten bu konuda isteksizlik bende var.bu konuda haksizlik yapıyorum.uykuya yenik düşüyorum.yorgunluga yeniliyorum.benim için dinç bir şekilde olmak ve vaktin de bol olmasi lazım.uygun koşullari ayarlayamiyorum.bu da bende daha çok isteksizlik yapıyor.simdi bebiş büyüdü.daha çok vakit kalıyor.ama aramızda sanki bı duvar var.kizim kreşe başlayacak.belki işte ya terapistle ya da biraz ikimiz biraz yalnız kalınca işler değişir.

Kızım için korkmuyorum hatta daha iyi bir eğitim alacak orası kesin ama burada aslında halimiz iyi.para konusunda sıkıntımız yok.genel olarak iyi bir hayatımız var.gidersek ozlerim ben denizi kumu gunesi.gidersek dönmemiz zor olur.yavastan herşeyi yoluna koymaya başlamışken yeni bir belirsiz başlangıç ya mutsuz olursam.

Psikolojik olarak ailemden dolayı zor zamanlar geçirdim ama antidepresan kullandım.sonra bıraktım ve çocuk sahibi olduk.daha sonra komşularımızın yaptıklarından dolayı yine ben kriz geçirdim bu sürece gelirken eşim hiç destek vermedi herşeyi uzaktan seyretti.alt kattaki komşumuzun 6 aylık bebeğim varken beni merdivenlerden aşağı itmesiyle başladı herşey ve olanlar oldu.ama eşim beni hiçbir şekilde desteklemedi
İlaçlar ağır geldi.beni bilmediğim ve ulaşımı zor bir yere taşınmaya zorladı.
Çok geçmiş olsun başınızdan tatsız bir olay geçmiş ama eşinizin komşunun bu gaddarca merhametsiz tavrına karşılık hiçbir şey dememesi, destek olmaması beni çok şaşırttı. Siz severek mi evlenmistiniz? Neden cinsellik olmuyor, o mu istemiyor siz mi istemiyorsunuz? Sarılma öpme bir yakınlaşma vb olmuyor mu? Gün içinde iletişiminiz nasıl? Tamamen mi kopuk yoksa sadece cinsellikte mi sorun var onu anlayamadım. Eğer kısa süreliğine böyle bir durum varsa sorun yoktur. Benim kafama aslında cinsellik olmamasindan daha çok bu komşunun tavirlari ve eşinizin hiçbir şey dememesi takıldı. Komşunuz manyak mı? Size ne hakla böyle bir şey yapar

Kızım için korkmuyorum hatta daha iyi bir eğitim alacak orası kesin ama burada aslında halimiz iyi.para konusunda sıkıntımız yok.genel olarak iyi bir hayatımız var.gidersek ozlerim ben denizi kumu gunesi.gidersek dönmemiz zor olur.yavastan herşeyi yoluna koymaya başlamışken yeni bir belirsiz başlangıç ya mutsuz olursam.
Zaten burdan sıfır enerjili mutsuz ve mızmız görünüyorsunuz😳

Cinselliğe varana kadar başka problemler var. Bence eşiniz yaşadığınız kötü olaylarda size yeteri kadar destek olmamış. Sizin asıl üzüntünüz bununla alakalı bence. Mesela sizi bebeğinizle merdivenden itmişler, komşular size zorbalık yapmış, amcası sürekli gelip laf sokmuş. Siz bunlarla kendi başınıza mücadele etmek zorunda kalmışsınız. Belki de siz bunlardan dolayı eşinizden soğudunuz ve cinsellik yaşamak içinizden gelmiyor. Ki haklısınız da.

Türkiye'deki erkeklerin çoğunun iyi bir eş ve baba olduğunu dusunmuyorum.onlara kıyasla benim eşim gercekten çok iyi bir baba.kizi onun herşeyi.surekli gezdiriyor oyun oynuyor ve ihtiyacı ne varsa alıyor
Konunuza hakim değilim ama şuraya takıldım. Türkiye’deki hiçbir erkek karısının merdivenlerden itilmesine sessiz kalmaz. Bu önemli değil diyorsanız bilemem. İsterse dünyanın hödüğü olsun karısına bunu yaptırtmaz

Konudaki tüm yorumları okudum. Psikolog değilim teşhis koymam, haddime değil. Ancak gidip görüşmeniz gerek. Kafanızın netleşmesi lazım. Kelimeleriniz çok net, cümleler anlaşılır. Eğitimli biri gibisiniz...

Kendinizi avurmayın, cinsellik olmadan, iletişim olmadan olmaz. Eşiniz iyi bir baba olabilir ama iyi bir eş değil. Buradaki erkekler de böyle değil...

Eşim baba olmayı sonradan öğreniyor. Oğlumla anlaşmaya çalışıyorlar. Deniyor. Rol model babası olmamış. Hak veriyorum. Ama iyi bir eş... Konuşun, konuşmadan olmaz. Çocuğa sıcak size değilse eksiklik var.

Çok geçmiş olsun başınızdan tatsız bir olay geçmiş ama eşinizin komşunun bu gaddarca merhametsiz tavrına karşılık hiçbir şey dememesi, destek olmaması beni çok şaşırttı. Siz severek mi evlenmistiniz? Neden cinsellik olmuyor, o mu istemiyor siz mi istemiyorsunuz? Sarılma öpme bir yakınlaşma vb olmuyor mu? Gün içinde iletişiminiz nasıl? Tamamen mi kopuk yoksa sadece cinsellikte mi sorun var onu anlayamadım. Eğer kısa süreliğine böyle bir durum varsa sorun yoktur. Benim kafama aslında cinsellik olmamasindan daha çok bu komşunun tavirlari ve eşinizin hiçbir şey dememesi takıldı. Komşunuz manyak mı? Size ne hakla böyle bir şey yapar
Olaylar büyürse ben evde yokken daha kötü şeyler yaparlarsa diye endişeliyim gerekçesiyle pek ilgilenmedi sanırım.benim sürekli komşudan şikayet ediyor olmamdan dolayı da bıkkınlık geldi dedi o zamanlar.ilgilenmedigi halde işler büyüyünce de apar topar taşındık mahkemelik olduk.sonra sırf kirası az diye uzak bir ilçede dağın tepesinde bir ev ayarladı.ardindan da arabayı sattı.burasi sessiz sana iyi gelir dedi ama alt katimiza sorunlu 6 çocuklu bir kadın taşındı.tabi benim psikolojim gene bozuldu.sonra sorun sende eğer bir daha böyle sorun çıkartırsan ailemin yanına tasiniriz diye tehdit etti.yani bu bitmeyen bir süreç gibiydi.ve ben bu yüzden cinselliği hayatımın en sonuncu kısmına attım.cunku düzelmesi gereken şeyler vardı.yani istemeyen bendim.

Kafanız da bu cümledeki zıtlıklar kadar paradokslarla doluysa durum vahim
Maalesef çok iyi tanıyorum dediğiniz insanları bile tanımadığınızi anlıyorsunuz bazen.bu sadece eminim benim başıma gelmemiştir.esimi de çocukluğundan beridir tanımıyorum.6-7 senede de aynı evde yaşıyor bile olsan bazı karakterler çok zor oluyor ve kendini tamamen açık vermek istemiyorlar.bu yüzden her evliliğini ve eşini sorgulayan insanda paradokslar olabilir.sonucta ben de bir insanım ve poliyannacilik oynama yaşında değilim.

Cinselliğe varana kadar başka problemler var. Bence eşiniz yaşadığınız kötü olaylarda size yeteri kadar destek olmamış. Sizin asıl üzüntünüz bununla alakalı bence. Mesela sizi bebeğinizle merdivenden itmişler, komşular size zorbalık yapmış, amcası sürekli gelip laf sokmuş. Siz bunlarla kendi başınıza mücadele etmek zorunda kalmışsınız. Belki de siz bunlardan dolayı eşinizden soğudunuz ve cinsellik yaşamak içinizden gelmiyor. Ki haklısınız da.
Evet beni ben bunları yaşarken tek başıma birakmasi beni biraz yaraladı.halbuki daha sonra evi toplamaya gidip geldikten sonra gerçekten bu kadın deli dedi ama benden bir özür bile dilemedi.sen haklıydın diyemedi.cunku beni her konuda haksizmisim gibi hissettiriyor.eger bunlar oluyorsa kesin bende birşey var gibi yansıtıyor.halbuki onla tanıştıktan sonra 32 yıllık hayatımda hiç denk gelmediğim insanlara denk geldim ben.

Olaylar büyürse ben evde yokken daha kötü şeyler yaparlarsa diye endişeliyim gerekçesiyle pek ilgilenmedi sanırım.benim sürekli komşudan şikayet ediyor olmamdan dolayı da bıkkınlık geldi dedi o zamanlar.ilgilenmedigi halde işler büyüyünce de apar topar taşındık mahkemelik olduk.sonra sırf kirası az diye uzak bir ilçede dağın tepesinde bir ev ayarladı.ardindan da arabayı sattı.burasi sessiz sana iyi gelir dedi ama alt katimiza sorunlu 6 çocuklu bir kadın taşındı.tabi benim psikolojim gene bozuldu.sonra sorun sende eğer bir daha böyle sorun çıkartırsan ailemin yanına tasiniriz diye tehdit etti.yani bu bitmeyen bir süreç gibiydi.ve ben bu yüzden cinselliği hayatımın en sonuncu kısmına attım.cunku düzelmesi gereken şeyler vardı.yani istemeyen bendim.
Cinsel isteksizlik olması çok normal, birçok olay geçmiş başınızdan ve psikolojik olarak olumsuz etkilenmissiniz, eşiniz komşu konusunda destek olmamış, amcaniz psikolojik şiddet uygulamış. Mahkemelik olmuş tasinmissiniz. Peki ilk komşunuz ne gibi sorunlar çıkarıyordu ve nasıl mahkemelik olacak kadar olay ilerledi? Taşındığınız yerdeki 6 çocuklu kadın size nasıl davrandı? Bazı insanlar gerçekten zor ve laftan anlamazlar. Bu komşularla hiç sakince konuşup birbirinizi dinlediğiniz zaman dilimi olmadı mı? Ayrıca eşinin bir daha böyle sorun çıkartırsan ailemin yanına tasiniriz demesi de çok saçma. Aileyle aynı evde yaşanmaz.

X