Tek kişilik evlilik

Soguk davraniyorum onun yaptigi gibi gormezden geliyorum
Bundan pek haberi olmuyor gibi. Kaç senedir dile getirip konuşacak kadar rahatsız olmamış olabilirsiniz belki de.
Artık rahatsız oluyorsanız konulun olmuyorsa sonuç malum. Nafaka alırsınız. Çalışırsanız oğlunuzla geçinirsiniz, nafakayla birlikte.

Esim elinden oyuncagi alinmis cocuk gibi bana triplencek ve kavga cikarticak sonundada 😂
Böyle adamı kapıya koyacaksın gitsin yeğeniyle yaşasın. Ama onuda yapamiyorsunuz
Eşinize hissettirmeden çocuğun anne babasına musait olmadığınızı söyleyeceksiniz. Onlar eşine şikayet ederse 'akşam için ailecek planım var, x'i şu gün çağıralım diyeceksiniz. Çocuğun ailesinin durumun saçmalığını anlaması şart. Yoksa kayinvalide kayinpederede söyleyebilirsiniz

Bundan pek haberi olmuyor gibi. Kaç senedir dile getirip konuşacak kadar rahatsız olmamış olabilirsiniz belki de.
Artık rahatsız oluyorsanız konulun olmuyorsa sonuç malum. Nafaka alırsınız. Çalışırsanız oğlunuzla geçinirsiniz, nafakayla birlikte.
Asgari ucrer 17 bin ev tutsam 15 bin 2 bin fatura aidat maas bitti geriye nafaka kaliyo ki nafaka tas catlasin 5 6 bin verir onunlada gecinmek pek mumkun degil

Ama siz hiç bişey yapmadan istediğiniz olsun diye bekliyorsunuz. Eşinizle konuşamıyorsunuz sizi suçlu çıkarmasından korkuyorsunuz, eltinizle konuşmuyosunuz çünkü oğlunuz kızıyla oyun oynuyor. Bişeylerden vaz geçmeniz lazım malesef. Ve kesinlikle sınır koymalısınız. Gece saat 1'e gelirken ne alaka evde yeğen veya bi başkası. Eğer sorumluluk almaktan korkuyosanız yavaş yavaş çaktırmadan uzaklaştırın çocuğu. Bu saatte annen merak eder, seni özlerler, herkes yemeğini evinde yesin baban seni görmek ister falan diyin

Asgari ucrer 17 bin ev tutsam 15 bin 2 bin fatura aidat maas bitti geriye nafaka kaliyo ki nafaka tas catlasin 5 6 bin verir onunlada gecinmek pek mumkun degil
Maaşı 20bin mi?(o zaman zaten şu anda da pek iyi durumda değilsiniz). Öyleyse 5000 gelir. 1/4 ü diye biliyorum.
Şu an 4-5kişilik aileler 20 bin liraya geçinmeye gayret ediyor. Kira ve faturalardan sonra geriye mutfak kalıyor. Zorunu seçeceksin. Ya düşük gelirli huzurlu bir hayat, ya da evlilik hayatına dönüşememiş anlamsız bir ev arkadaşlığı ve boğaz tokluğuna kölelik.
İleride evden ek işler yapıp ek gelirler elde edebilirsin, belediye, sosyal hizmetler vs.

Bunu cok dusundum bi meslegim yok calissam asgari ucret alirim ki anca kiraya gider annemin evine gidemem kendi basima bi hayat kuramam ne yapicagmi sasirdim
Eşin seni düşünmüyor sende eşini düşünme o zaman sana destek çıkan ev arkadaşı gibi düşün bir işe gir bir yerden başla belki zamanla iyi maaş alır birikim yapar yolunu çizersen eşinde hödüklüğünün bedelini ödesin

Maaşı 20bin mi?(o zaman zaten şu anda da pek iyi durumda değilsiniz). Öyleyse 5000 gelir. 1/4 ü diye biliyorum.
Şu an 4-5kişilik aileler 20 bin liraya geçinmeye gayret ediyor. Kira ve faturalardan sonra geriye mutfak kalıyor. Zorunu seçeceksin. Ya düşük gelirli huzurlu bir hayat, ya da evlilik hayatına dönüşememiş anlamsız bir ev arkadaşlığı ve boğaz tokluğuna kölelik.
İleride evden ek işler yapıp ek gelirler elde edebilirsin, belediye, sosyal hizmetler vs.
Yok maasi 20 bin degil

İyi akşamlar hanımlar 5 yıllık evliyim 1 oğlum var 4 yaşında.
Benim derdim evliligi tek tarafli olarak yaşıyorum evlilik denirse tabi buna.
Eşim esnaf sabah 10 da gidip aksam 10 da geliyo esimin yiğeni 2 güne bir kesinlikle bizde ve beraber flim izliyolar. Ben tek başıma kaliyorum 2saat boyunca yigeni ile ilgileniyo ve 12 de gidiyo yigeni.
Ve uyku saati geliyo oğlumu odasında uyutup odaya gidiyorum ve eşim oturma odasında uyuyo haftada belki 2 gün benimle uyuyo. Bu evlilik nereye kadar devam eder veya ne yapmam gerekiyo bu konu hakkinda konusmadim ama sogudum esimden ve baya uzaklastik.

Eşinizle nezaman iletişim kuracaksınız bu konu hakkında?

X