Bu evliliğin sonu ne olacak

okuyacaktım ama gözüm kesmedi

Esiniz hakli. Evlilik toleranslı olmayı ister. Emin olun hic bir çift anahtarla kilit değil ama küsmek evliliği yıpratan çok ciddi bir faktör. Benim annem de çok küsen bir insan ve nefret ediyorum bu huyundan. Eşinizi seviyorsanız orta yolu bulmak için sizin de adim atıp fedakarlık yapmanız gerekli. Annenizin evindeki rahatı ararsak annemizin evine geri dönmek gerekir. Bu arada bu psikolojiyi aşmadan çocuk filan yapmayın. Hatta bence uzman desteği alin.

Ay ben
îm
birakmakla oyle iyi yapmissnz ki simdi ondan bendede bi tane var ve hakkaten dedgnz gbi ömür torpusu herseyden biktrdi beni birak evliligi hayattan sogudum
Off cok zor ya. Allah kolaylık versin ben de cok seviyordum cok mücadele ettim ama cok yıprandım olacak gibi değildi. Hiç yapıcı değildi sürekli küsüyordu bir adım yol alamıyorduk. Eşiniz inşallah düzelir ne diyelim..

Gerçekten sonuna kadar okumayı sinirim kaldırmadı. Fazla naz aşık usandırmış şımara şımara adamı bıktırmışsınız. Acıdım adamcağıza

Senin böyle alınganlığın herşeyin altında bişy aramandan adam sıkılmış haklı
Gelip noldu niye sormasını istiyosun ama adam biliyo başını ağrıtacağını hiç bulaşmıyo bişy olmamış gibi mırıldanıyo fln sende bunu hazmedemiyosun uzatıyosun
Eşinin yerinde olsam bende çekemezdim canım kusura bakma bazı şeyleri boşvermen lazım inan en iyisi

Tebrikleri hayatınızı büyük bir trajediye çevirmeyi başarmışsınız.
Siz değil de eşiniz boşanmayı düşünmeli bence.
Yazık adamcağıza üzüldüm.
Hiç kimseyi kırmamak adına böyle şeyler yazmam normalde ama dayanamadım.
Siz bence ergenlikten çıkamadan evlenmişsiniz.
Evlilik böyle bir şey değil ki.
Böyle her ota .oka küsüp kırılırsanız hayat mı geçer sizinle?

yazdıklarına göre hayata karşı dirençsiz güçsüz aşırı kırılgan gereksiz küsüp insanı boğan bir yapın olduğunu çıkardım. eşin senin bu davranışlarını görmezden gelmesi gülüp geçmesi olgunluğundandır.. senin bu davranışların başka biriyle de evlensen geçimsizliği yine doğurur.. sürekli küsmek trip atmak surat asmak ve hep eşinin senle konuşmasını beklemek yerine sen onunla konuş artık güzellikle.. çocuk gibi davranmamalısın.. adam çalışıyor sen evdesin tabiki evin sorumluluğu sende olacak sen çalışırsan o zaman görev dağılımı olabilir.. eşine emir vererek konuşman çok kırıcı eşinin bu emirlerine riayet etmesini bekleyemezsin.. canım bugün çok yoruldum tuzu getirirmisin desen emin ol uça uça sana tuzu getirirdi bu kadar kavga büyümezdi.
ayrıca eşini ailesine göndermemek büyük vebaldir.. kul hakkıdır.. ne kadar ailesi hatalı da olsalar onlar onun anası babası.. sen onu ailesine gitmesine izin vermemek gibi hakkın yok bu bir zulümdür.. hatta sen sevmesen de sen de onun ailesini gerektiğinde belli zamanlarda ziyaret etmelisin...hatalısın!!!

Köydeler.eşim borçlarımızdan dolayı çok yoğun okul yurt nöbeti evde eğitim hafta sonu kursu bi sürü şeye koşuyor. Evde bile doğru düzgün duramıyor.o yüzden gitmiyoruz aslında canım.yoksa direk gitme demedim bugüne kadar hiç.
Hatalılar bana karşı ona karşı.Ama buna rağmen hiç bi şey olmamış gibi davranması konu açıldığında sürekli savunma modunda olması beni üzüyor aslında yoksa her gün araşıyorlar.
Ben de hatalıyım gerçekten
Usandırdım galiba onu.
Dediğin gibi güçlü olmayı her şeye gülüp geçmeyi sorun etmemeyi çok istiyorum

Sonuna kadar okudum ama canim esin zaten ogretmen kac tane insanla ugrasiyo onun isi sabir isi zaten, eve geldigindede bi guler yuz bekler tabi bence fazla alingansin bu huyunu birakmayi dene yazik adama bigun ceker iki gun ceker onunda bi sabri var ne guzel konusmussunuz herseyi ve oyle her erkek bir degil canim gelip sana hergun niye suratin asik diye sorsun benim esimde ben surat yapinca bakiyorum o benden daha cok uzatiyo surat yapiyo artik gercekten sinirlerimi aldirdim yero geliyo bende oda birbirimizi alttan aliyoruz ama is kadinda biter bunu unutma hic bi erkek asik suratla karsilanmak istemez ve emri vakili konusmaya katlanamaz

Bu sebepten dolayida sakin yuvanizi yikmayin hersey yoluna girer insallah sonucta ortada buyuk bisey yok gercekten cok uzuldum size umarim duzelirsiniz. Bide nazar olabilir bi okunun bence biz ne zaman esimle kotu olsak okunuyoruz iyi geliuo ve gercekten nazar diye bisey var. Bi deneyin

adamı ailesinin yanına göndermiyormuş.. Allahım sana geliyorum. birde dinden bahsediyor imandan bahsediyor.

Arkadasim kim olsa böyle davranır. Sonuçta kimse mutsuz olmak için evlenmez. Kocan bir üzülsun iki uzulsun daha ne kadar üzülecek. Birincisi hic küsme. Çünkü küsmelerin hiç bir ise yaramıyor. Çatır Çatır kavganı et. Hatasını söyle. İşine bak. Şarkılar söyleyen sen ol. Hem ağlayıp hemde evde söz sahibi olmak zor bence.

Okudugm en guzel msjdi evlilige ozeniyo insan bunlari duuymak lazim

teşekkür ederim
iki insan birbirini sevdikten sonra "ikisinin de" orta yolu bulmak için çabalaması gerekir diye düşünüyorum.
size mutluluklar dilerim :)

süpersiniz.
ben de böyle düşünüyorum
mutluluğunuz daim olsun

Bence siz bu alınganlığınızı bıraksanız pireyi deve yapmasanız kısacası olgunlaşsanız ortada sorun kalmayacak.
Eşiniz evlenince zaten değişmiş ve size karşı çok iyi anlattıklarınızdan anladığım.
Siz değişin bakın her şey nasıl düzeliyor.

Çok sağol canım Allah razı olsun. İnşallah. Bugün konuştuk biraz iyiyiz şükür şu an ama umarım kendimizi düzeltiriz

İnşallah canım

Caren su.. Uzatmayacaksin,onu da dinleyeceksin ve sorunu ayni anda cozeceksin ertesi guneya da saate kalmayacak.evliligin baslarinda bunlar cok yasaniyormus ben de yasadim.uzulurdm spyelemezdm suratim duserdi..ama hcbi zmn uzatmadik biz,ayni anda tartistik ama cozduk! Hic kus kalmadik,o an kirildik kirdik birbirmzi ama konusmamak tabir yapmak ikimizi de nefessiz birakiyordu..benonu uzdugume o ben uzdugune yaniyordu.. Ikiniz de dualar edin toparlanin.birbirnizi seviyosunuz bu kdr severken nedir bu tartismalar derdik biz..siz d oylesiniz ama ikiniz de uzatmayin uzatip surat yapmak mahvedio her seyi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…