Bu evi nasil doseyecegim :(

Ben şöyle yaptım iki kanepemi küçük bir odaya koydum. Gelene orda yatak yapıyorum. İki ay sonra bebeğinin yatağını ayiricam. Büyük ihtimal o kanepelerden birinde yatacak. O odada süpürge,ütü maması oğlumun eşyaları falan var.

Köşe koltuk ve iki berjerimide oturma odasına aldım. Köşe koltuğum küçük olduğundan konsolum ve vitrinimde sığdı. Eğer kanepelerimi koysaydım sığmayacaktı.

Konsolu televizyonluk gibi kullanabilirsiniz televizyonlugu da diğer odaya koyup içine ivir zıvır yerleşebilir.

Yada tek kanepe de koyabilirsiniz solonunuza sonuçta iki berjeriniz var koltuk genişse tek kanepede yeter bence

Orası neresi çok merak ettim heralde tek değilimdir bu konu da o_Oo_O

8mt olan odaya yemek masası ve konsolu koy ya da odalardan birini kır salona kat eğer planda uygun düşüyorsa 3+1 olsun ama.kullanışlı olsun

Kızlar yasadigim yerde evleri cok biçimsiz yapiyorlar genelde en buyuk odasi 12 m2 oluyor. Ew satin aldik dublex 4+1 ama bu evinde en buyuk odasi 12 m2 tv unitem be iki uzun koltuk ve 2 berjerim tam kapladi odayi. Misafir gelince mutfakta dar olunca yemeği nerde yiyecegiz diye düşünmekten sinir küpü oluyorum. Bi tane 8 m2 bi odam var oraya L koltuk alip Yemek masasi koysam sigar mi sizce :KK43: yani o sekilde bi yemek odasi olur mu 8 m2 den belki 8 m2 yok :KK43:
Nasılsa oda sayısı çok, o küçük odaya hiç koltuk vs. koymadan sadece yemek masası koyun. Bir de yanına servis için sehpa gibi bir şey, bir kaç ayna da geniş gösterir. Misafir gelince yemeği orada ikram eder oturmak için salona geri geçirirsiniz.

2 odayı birleştirilin salon yapın. Yada daha iyisi fazla eşya almayın. Millet az bulur laf eder diye mal alınmaz

Kızlar yasadigim yerde evleri cok biçimsiz yapiyorlar genelde en buyuk odasi 12 m2 oluyor. Ew satin aldik dublex 4+1 ama bu evinde en buyuk odasi 12 m2 tv unitem be iki uzun koltuk ve 2 berjerim tam kapladi odayi. Misafir gelince mutfakta dar olunca yemeği nerde yiyecegiz diye düşünmekten sinir küpü oluyorum. Bi tane 8 m2 bi odam var oraya L koltuk alip Yemek masasi koysam sigar mi sizce :KK43: yani o sekilde bi yemek odasi olur mu 8 m2 den belki 8 m2 yok :KK43:

Mutfaga yakin oda varsa bence bi yemek masasi konsol hali olarak yemek odasi seklinde duzebilirsiniz koltuga gerek olmaz bence

Valla bir tanidigimin tam anlattığın gibi evi bir odaya sadece yemek masası ve aynalı konsolu koymuş çok da güzel olmuş ben çok beğenmiştim

Çok sık misafir ağırlamıyorsanız bence 40 da bir gelene yer sofrası yapın. Ben yer sofrası yapıyorum. Masaydı konsoldu vitrindi çok gereksiz yaa hem alan küçültüyor hem ekstra temizlik işi çıkarıyor. Çocuklara oyun alanı da kalmıyor. Benim çok misafirim gelir ama gelip 4-5 saat duracak kişiler için alan daraltmaya gerek yok.

Çok sık misafir ağırlamıyorsanız bence 40 da bir gelene yer sofrası yapın. Ben yer sofrası yapıyorum. Masaydı konsoldu vitrindi çok gereksiz yaa hem alan küçültüyor hem ekstra temizlik işi çıkarıyor. Çocuklara oyun alanı da kalmıyor. Benim çok misafirim gelir ama gelip 4-5 saat duracak kişiler için alan daraltmaya gerek yok.
Ayni benim kafadasin. Fazla esya hic sevmiyoum, boguyor sanki. Esyalarin etrafinda dolanmadan gezmek cok guzel. Hem ev daha genis oluyor, hem de temizlerken falan cok buyuk kolaylik. Tasinirken de oyle.

Ayni benim kafadasin. Fazla esya hic sevmiyoum, boguyor sanki. Esyalarin etrafinda dolanmadan gezmek cok guzel. Hem ev daha genis oluyor, hem de temizlerken falan cok buyuk kolaylik. Tasinirken de oyle.
Aynen aynen 30 metrekarelik salonda 1 TV sehpam 2 uçlu koltuk 2 tekli koltuk 1 zigon sehpam var. :-) orta sehpa bile yok. Bazen bunları bile atıp yere doşek deşeyesim geliyor :KK70:

Aynen aynen 30 metrekarelik salonda 1 TV sehpam 2 uçlu koltuk 2 tekli koltuk 1 zigon sehpam var. :-) orta sehpa bile yok. Bazen bunları bile atıp yere doşek deşeyesim geliyor :KK70:
Ben hic sehpa, zigon da koymadim. Oyle rahat ki anlatamam. Bebek de var rahatca her yerde kosturuyor. Tv falan da yok. Bir sey izleyecek olursak laptoptan acip izliyoruz. Is bitince cekmeceye kaldiriyoruz. Esyalar hayatimizi kolaylastirmak icin var. Bu mantikla ihtiyac dahilinde esya aliyorum. Tanistigima cok sevindim. :KK52:

Ben hic sehpa, zigon da koymadim. Oyle rahat ki anlatamam. Bebek de var rahatca her yerde kosturuyor. Tv falan da yok. Bir sey izleyecek olursak laptoptan acip izliyoruz. Is bitince cekmeceye kaldiriyoruz. Esyalar hayatimizi kolaylastirmak icin var. Bu mantikla ihtiyac dahilinde esya aliyorum. Tanistigima cok sevindim. :KK52:

:KK5: :KK19:

İkeaya bir bakin derim.Avrupadaki evler de bu sekilde oldugu icin kucuk evlere ait konseptler yapiyorlar,gayet de guzel gorunuyor bence ayrica fiyatlari da cok cok uygun

Eget duvarlar taşıyıcı duvar değilse ara duvar kaldırma imkanıniz olabilirmi

Kendi evin sonuçta mümkün olduğunca duvarları kaldırıp oda büyütebilirsn

X